Csáki László animációs dokumentumfilmjét az Európai Animációs Díjjal jutalmazták.
Vasárnap adták át a Tallinni Black Nights Nemzetközi Filmfesztiválon az Európai Animációs Díjakat, ahol
Csáki László Kék Pelikan című animációs dokumentumfilmje a legjobb animációs film forgatókönyvért járó Emile-díjat nyerte el.
Az alkotás valós események alapján készült: a szabadságról és három jó barátról szól, akik a 90-es években egy kék indigópapír segítségével hamisítottak nemzetközi vonatjegyeket. A Kék Pelikant több mint 26 ezren látták a hazai mozikban.
„A díjat egy olyan film kapja, amely elegánsan ötvözi az animációt és a dokumentumfilmet, és bevonja a közönséget. Bár személyes történet, a film egy Magyarország és Európa történelmében fontos pillanatot közvetít, miközben emlékeztet a szabadság jelentőségére.”
– indokolta döntését az animációs szakemberekből álló nemzetközi zsűri. Az első magyar animációs dokumentumfilm rendezője, Csáki László így nyilatkozott a Emile-díj kapcsán:
„A Kék Pelikan egy közösségi finanszírozású film, de nem anyagi, hanem élmények és sztorik szempontjából. Mivel nagyon sokan adták a személyes történetüket a filmhez, ezért ez a díj egy közös munka eredménye! Köszönet mindenkinek!”
Kritikánk
Kék Pelikan - Erről a nosztalgiavonatról bűn lenne lemaradni
A Kék Pelikanból kiderül, hogyan tudták az élelmes magyarok a 90-es években hamisított vonatjegyekkel körbekalandozni Európát. Kultgyanús film született!
Lássuk!






