A semmiből érkezett ez a japán sorozat a Netflixre, a nézők imádják

  • PORT

Különösebb promóció nélkül került fel az Asura a platformra, ráadásul nem is akárki készítette.

Hirokazu Koreeda az egyik legfontosabb kortárs japán rendező, több filmjét jelölték Arany Pálmára (A kishúgunk, A fiam családja, Anyátlanok), és több alkotása a magyar mozikba is eljutott, legutóbb a Bolti tolvajok és a Szörnyeteg. Azt gondolnánk, ha egy ilyen jeles rendező sorozatot készít, az nagyobb hírverést kap, ehhez képest a Netflix néhány tweetet leszámítva egyáltalán nem promózta a premiert.

A hét epizódból álló drámasorozat 1979-ben, Tokióban játszódik. A történet szerint négy nagyon különböző nővér rájön idős apjuk viszonyára, ezzel lassan felfedve az idilli álarc mögött rejtőző, elfojtott érzelmeket. A produkció az 1979-es azonos című széria modern feldolgozása.

A promóció hiánya ellenére a nézők felfedezték maguknak az új sorozatot, és a közösségi médiában lelkendeznek róla.

Csak egy epizódot akartam megnézni Kore-eda sorozatából a Netflixen, de teljesen beszippantott, és ledaráltam az egészet. Imádom, amikor a nővérek együtt veszekednek, nevetnek és sírnak"

- tweetelte az egyikük.

„Még 5 perc se ment le az Asura első epizódjából, és máris bevittek egy gyomrost ezekkel a dialógokkal" - írja egy másik felhasználó a X-en. „Tudva, hogy mi történik Makikóval és Takaóval a későbbi epizódokban, csak még nagyobbat ütnek ezek a mondatok. Elvégre ez Kore-eda.

Egy újabb gyöngyszemmel bővült a netflixes japán eredetiek sora."

Érkezett egy olyan vélemény is, hogy az Asura az év első jelentős tévésorozata.

Eddig a kritikák is többnyire pozitívak. A Roger-Ebert.com-os Brian Tallerico a 4-ből 3-at adott neki, azt írva:

„A Squid Game az elmúlt hetekben uralta a Netflix toplistáját, a hírek szerint nagyobb streamingszámokkal nyitott, mint bármi más a cég történetében. Remélem, hogy ezek közül a nézők közül néhányan rákapnak a sajnálatosan alulreklámozott Asurára, bizonyítva a Netflixnek, hogy mindkét típusú sorozatnak van helye a katalógusukban. És a széria talán elvezet néhány nézőt a világ egyik legjobb filmkészítőjéhez".

A Decider szerzője pedig megállapítja, hogy a sorozatbeli „család nem olyan elidegenítően diszfunkcionális, mint Royék az Utódlásban vagy a Yellowstone kétszínű Duttonjai.

Az Asura azért olyan magával ragadó, mert a szereplők problémái teljesen hitelesek és bármelyikünkkel megtörténhetnének".

Via: Gamesradar