Súlyos következménye lett Christian Bale közel 20 kilós hízásának

Az Oscar-díjas színész megnyerhetné a legjobb átalakuló díját.

Christian Bale bizonyított már csontsovány gépészként, pszichopataként és Batmanként is, de itt van a film, amelynek kedvéért közel 20 kilóval lett kövérebb. David O. Russell népszerű alkotása, az Amerikai botrány 2013-ban jelent meg.

A Batman-filmek színésze mellett olyan sztárok kaptak szerepet a produkcióban, mint Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremy Renner és Jennifer Lawrence, aki még egy Golden Globe díjat is bezsebelt az alakításáért a legjobb női mellékszereplő kategóriában.

A bűnügyi vígjáték megtörtént események alapján készült, de a cselekményt több ponton megváltoztatták.

A történet szerint Irving Rosenfeld (Christian Bale) egy zseniális szélhámos, aki tettestársával, Sydney Prosserrel (Amy Adams) megannyi stiklit elkövetett már. Azonban jóval nagyobb lesz a tét, amikor a páros felkelti egy FBI-ügynök, Richard DiMaso (Bradley Cooper) figyelmét. Az ügynök kényszeríti a férfit, hogy segítsen neki a korrupt politikusokat és az alvilág többi szereplőjét csőbe húzni. De Rosenfeld inkább azon ügyködik, hogy visszanyerje a függetlenségét, és egy bűnöző se tegye el láb alól. 

Elárulunk 5 titkot, amelyet valószínűleg te sem tudtál az Amerikai botrányról

  • Christian Bale a felszedett kilók mellett szakállat is növesztett, valamint végig szemüveget kellett viselnie a szerepe miatt. Az átalakulása annyira szenzációsra és hitelesre sikerült, hogy a sztárt a forgatáson nem ismerte fel Robert de Niro, aki körülbelül másfél percre tűnik fel a produkcióban. 
Hű, nagyon másképp néz ki

– mondta a kétszeres Oscar-díjas, miután rájött, hogy Bale-t látja maga előtt.

  • A színész hízásának egyébként meglett a negatív következménye, porckorongsérv is kialakult nála, amikor a projekt kedvéért 103-105 kiló körül mozgott a testsúlya. Ez a probléma súlyos fájdalommal, zsibbadással és érzéskieséssel járhat együtt.
  • Szintén érdekesség, hogy az eredeti címet világszerte megváltoztatták, ugyanis az „American Hustle” kifejezés nem igazán értelmes máshol. Az utóbbi szó az illegális pénzcsinálásra utal, lényegében magyarul seftelésként lehetne megfogalmazni. Hazánkban az Amerikai botrány cím lett a befutó, de van, ahol az „Amerikai blöff” vagy az „Amerikai álom” elnevezés állta meg a helyét.
  • Bár az alkotás számtalan pozitív kritikát kapott, és különösen sokan emelték ki Bale, Lawrence, Cooper és Adams alakítását, az Oscar-gálán egy díjat sem zsebelt be, pedig összesen 10 kategóriában jelölték. Szerencsére a Golden Globe-díjátadón már 3 szobrocskát kiérdemelt David O. Russell filmje. 
  • Az Amerikai botrány forgatókönyvét Eric Singer írta. A mű évekig szerepelt a hollywoodi fekete listán, ugyanis senki sem merte mozivászonra vinni. Amikor arra került sor, hogy rendezőt találjanak, akkor Ben Affleck volt az első, akinek a producerek felajánlották a feladatot, ám ő nem élt a lehetőséggel.

Forrás: IMDB és Yardbarker