A távcsőóriás segítségével kitekinttek galaxisból és Herkules páratlan csillaghalmazának több százezernyi csillagában gyönyörködhettek. Majd a déli Tejút egyik legfiatalabb, hattyú alakú csillagbölcsőjét tekinthetitek meg, amit az égi vadkacsák nyílthalmaza követ. Végül a Naprendszer káprázatos gyűrűs bolygóját, a Szaturnuszt kapják távcsővégre.
Tervezett égitestek a bemutatón:
M13 gömbhalmaz: az északi égbolt legfényesebb gömbhalmaza háromszázezer csillag összeolvadó fényével mosolyog. A távcsőóriás segítségével a halmaz csillagok sokaságára bomlik, a szélén pedig póklábszerű csillagláncok nyúlnak ki belőle.
Hattyú-köd (M17): a déli Tejút egyik leggyönyörűbb köde. Omega-ködnek vagy Lópatkó-ködnek is hívják. Az elnyúlt gázköd egy takaros, nyílt csillaghalmazt vesz körbe. Egyik oldalán egy lópatkó alakú sötét porköd nyúlik bele, kiharapva és kirajzolva a hattyú nyakát.
Vadkacsa nyílthalmaz (M11): a Pajzs csillagkép csillaghalmaza igen kompakt és sűrű, amelyet távcső több tucat csillagra bont fel. Nevét kissé V-betűbe rendeződött alakjáról kapta. Mintha sok apró égi vadkacsa úszna látómezőben.
Szaturnusz: A Naprendszer második legnagyobb bolygójának hatalmas gyűrűrendszerében és narancsos Titan óriásholdjában egyaránt gyönyörködhettek.
Az eseményen bemutatott objektumok eltérhetnek az előre meghirdetettektől, tekintettel az éppen aktuális légköri viszonyokra.