Magyarország természetvédelme és a Kiskunsági Nemzeti Park természeti értékei

Az épület belső terében a látogatók megismerkedhetnek a természetvédelem nemzetközi és hazai történetével. A kiállítás első tematikai egysége Faludy György "Tanuld meg ezt a versemet" című költeményével kezdődik, mely környezetszennyezés pusztító vízióját tárja elénk. A fali tablókon az európai természetvédelem történetének legfontosabb évszámai, szerződései és szervezetei kerülnek bemutatásra. Egy térkép kontinensünk fontosabb élőhelyeit ábrázolja.

Ezután a magyar természetvédelem fejlődéséről kapunk tájékoztatást, kiemelve Herman Ottó (1835-1914), Chernel István (1865-1922) és Kaán Károly (1867-1940) munkásságát.

A továbbiakban Magyarország nemzeti parkjairól láthatunk fontosabb információkat. A kiállítás fő tematikai egysége a Duna-Tisza köze természeti értékeinek bemutatására irányul. Egy impozáns diorámában a szik,- a homokvilág, az ártér és a turjánvidék (mocsarak, lápok) élővilága jelenítődik meg.

Végezetül a Kiskunsági Nemzeti Park egyedi értékei, tevékenységének főbb irányai (természetvédelmi munka, szemléletformálás, nemzetközi tevékenysége) kerülnek bemutatásra.

Hozzászólások