Querelle82 2018 jún. 30. - 22:46:46
(24/24)
Valami iszonyat nagy gagyiság.Meg kell mondanom, hogy elsőre végig sem tudtam nézni, annyira fárasztó ökörség.Különösen Cápa, aki a férfiak nyakát harapdálja, mint valami óriásra nőtt homokos.
8/10
chagaal 2016 nov. 26. - 18:50:40 8/10
(23/24)
... hát így 60 felett nosztalgia szint, \"bájos\":-) a CGI-n cseperedõknek nem hiszem, hogy bejönne:-) de emlékezni arra, amikor \"ez még nagyon jó volt\" és még tudok rá emlékezni:-)
goodboy 2016 febr. 29. - 16:25:42
(22/24)
Élek a gyanúperrel, hogy nem. Az õ Bondja három dolog miatt nem fektetet meg annyi nõt mint az elõdjei. 1.Realitás: Az már a 80-as évek vége felé is hihetetlen volt, hogy egy férfi akárhol felbukkan a világon és bemutatkozik minden nõ rögtön ágyba bújik vele. 2.Dalton megakarta mutatni Bond érzékenyebb oldalát. Igenis egy ügynöknek is lehetnek érzelmei attól eltekintve, hogy fel van hatalmazva, hogy ölhessen. 3.Ezekben az években terjedt el világszerte az AIDS, nem lehetett már mindenkivel ágyba bújni következmények nélkül. És Dalton két filmjébben ezért csábít csak el 4 nõt. A film ezért próbált ebben is reálisabb képet mutatni. Mert valljuk be õszintén aki ennyi nõvel létesített testi kapcsolatota világ minden tájáról-de szépen fogalmaztam-,mint Bond, a való életben legalább 2 havonta állandó vendég lenne a nemi beteggondozóban.
Rókatündér 2016 febr. 28. - 15:48:36
(21/24)
jah.. és a közelharcok kifejezetten mulattatók! :D
Rókatündér 2016 febr. 28. - 15:45:02
(20/24)
1977 - Amikor még akár filmet is forgathattak a mûemlékek közt és bennük.. ma meg már a túristákat sem engedik be mindenhova a páratartalom korlátozása miatt. :)
vadászcsiga 2016 febr. 28. - 08:40:49 Előzmény goodboy
(19/24)
Dalton? Élek a gyanúperrel hogy õ homokos. Alig keveredik össze nõkkel, az a kevés is szinte muszájból.
Torolt Felhasználo 2015 nov. 19. - 18:02:11
(18/24)
Kezdem azt érezni hogy a Moore-era a Connery-era remakjei lesznek.
Az Aranypisztolyos férfi a Csak kétszer élsz remake-je, ez pedig ránézésre az Oroszországból Szeretettel újragondolása, természetesen egy kis Vadászat a Vörös Októberre beütéssel.

A kütyük kb annyira nem nyilvánvalóak mint amennyire Bond titkosügynök (vagy hogy a SW7 bukta lesz), az elején a síelést pedig egyszerûen az Õfelsége Titkosszolgálatából lopták, csak csökkentett budgettel. A végén a hajó meg mint az ûrhajó...

Végezetül: az egész mintha önmaga paródiája lenne. Nem jön be. Ajánlanám helyette a Csipasz Pisztoly 1 és 3 filmeket, esetleg a Terminátor 1-et. Ez itt viszont lassú, semmitmondó, kiszámítható.

MEGJEGYZÉS: Vajon mit szólna Vin Diesel EHHEZ a tripla-x-hez?
8/10
cellasto 2014 nov. 24. - 19:06:24 8/10
(17/24)
a végén az a rohadt sok robbantgatás,kézigránát dobálás szerintem eltúlzott volt,de egyébként hozta ez is a kötelezõt
történhet bármi,bond külseje kifogástalan :))
goodboy 2014 nov. 24. - 19:03:15
(16/24)
A kritikusok és a rajongók szerint Moore legjobb Bond filmje, én ezzel nem értek egyet, de nincs is min szégyenkeznie. Sokan azt mondják többek között faterom is, hogy Moore volt a legjobb Bond, én ezzel is vitába szállnék. Sajnos szerintem az õ hosszú Bond korszaka miatt bukott meg Dalton aki számomra a legjobb volt a szerepre, de ezt már több helyen is leírtam.
Lyanos 2014 nov. 23. - 16:36:42
(15/24)
*** SPOILER ***
Én meg azon nevettem, hogy Bond egy sivatagban megtett hosszú gyaloglás után, csapzottan, kioldott nyakkendõvel stb. bemegy valami ó-egyiptomi épületbe. Ott rutinosan kérdezi meg Miss Moneypennyt, hogy bent van-e fõnök?
*** SPOILER ***
kybuck 2012 márc. 07. - 21:11:45
(14/24)
Mi Pléhfogúnak hívtuk.:)
9/10
djhoffman 2011 jan. 02. - 14:54:51 9/10
(13/24)
Conerry után Moore-nak nem volt konnyu dolga, az élni és halni hagyni meg az aranypisztolyos férfi nem tartoznak a kedvenc Bond filmjeim kozé.A kém aki szeretett engem volt az elso olyan Moore-os film ami tényleg tetszett.Ebben a filmben is akadnak hibák boven de ettol eltekintve a Szigorúan bizalmas után a kedvenc BOND-filmem.
The Man Who Laughs 2010 máj. 23. - 21:21:42
(12/24)
007 - A kém aki szeretett engem (The Spy who loved me)


Alapvetõen szeretem a James Bond filmeket, de sosem voltam kibékülve Roger Mooreral a fõszerepben és ez a véleményem a mostani film után sem változott meg túlságosan. Nem volt rossz mert azért kaptunk sok szép Bond lányt, egy viszonylag koherens történetet amiben igaz vannak forgatókönnyírói túlzások, de még az elfogadható határon belül. És nem volt benne olyan sok burleszk szerû elem ami miatt kevésbé kedvelem a Moore korszak filmjeit (pl.: A hülye rendõr bénázásai a Live and let die-ban, A fõellenség legyõzése az Aranypisztolyos férfiban vagy a kétéltû velencei gondola a Szigorúan bizalmasban), persze azért a Jaws-sal (Cápa/Vasfogú) való harcok kicsit viccesek voltak, de akkor is a frankesteini szörnyre hajazó külleme, a szerény 2, 17 méteres magasságával és persze a tuning fogaival az egyik legemlékezetesebb és eredetibb henchman a szériában. A fõgeci, jelen esetükben Karl Stormberg nem a legemlékezetesebb JB gonosz, de nincs vele nagy gond. Atlantisz mániás õrült, aki új világot akar építeni a víz alatt 8persze miután a mostanit elpusztította), a célnak megfelel

Szóval, ha nem is kedvencem, de mindenképp emlékezetes rész (mi sem bizonyítja, jobban hogy sokszor parodizálták is - ugye az Austin powers 2 alcíme: The Spy who Shaged me, Dr. Genya innen szedhette a cápás ötletét, és ugye Jawst is elég sok helyen kiparodizálták vagy utaltak rá. )

6,5/10
8/10
offtopic
zee944 2010 márc. 31. - 17:47:06 8/10 Előzmény El Fary
(11/24)
Az angol elég. Köszi.
9/10
El Fary 2010 márc. 30. - 15:58:43 9/10 Előzmény zee944
(10/24)
Bocs, ritkán lépek be ide, így csak most válaszolok.
Igen, angol felirat van hozzá, én is azzal néztem, mert amúgy amilyen kifinomult, elõkelõ angol uraságnak mutatja magát Roger Moore a filmjeiben, annyira érthetetlenül, artikulálatlanul beszél. Legalábbis szerintem.
Magyar felirat természetesen már nincs az audiokommentárhoz, csak a filmhez.
8/10
zee944 2010 febr. 22. - 21:05:07 8/10 Előzmény El Fary
(9/24)
A DVD-ken a Moore-kommentátorokhoz van (legalább) angol felirat?
9/10
El Fary 2010 febr. 22. - 10:11:56 9/10
(8/24)
Elnézést, hibát vétettem.
Helyesen dicséri.
9/10
El Fary 2010 febr. 22. - 10:07:47 9/10
(7/24)
Szerencsére nekem nem probléma, hogy ilyen késõn adják a JB-filmeket és össze-vissza, ugyanis megvan mind eredeti dvd-n (kivéve a legújabb Quantum, mert az egy nulla), így sorban tudtam nézni õket, és idõponthoz sem voltam kötve.
Ráadásul ahogy néha odakapcsoltam egy-két másodpercre a tel-aviv2-re, nem is eredeti képaránnyal adják, hanem 4:3-ra vágva.

A legtöbb részt még mindig meg lehet venni 990 Ft-ért (az egylemezest), aki szereti, érdemes.
Én Roger Moore audiokommentárjaiba is bele szoktam hallgatni, mond egy-két érdekes dolgot.
S persze sokat dícséri hölgypartnerei szépségét. :)
bitor 2010 febr. 07. - 14:16:01
(6/24)
Nagyon emlékeztet a sztori az egyik Brosnan JB filmre. :)
fordjee 2010 febr. 07. - 02:06:08 Előzmény Kozutas
(5/24)
Én sem igazán értem, hogy miért ilyen késõn mennek ezek a filmek. Meg hogy miért össze-vissza. De jó kis Bond film ez, és a csaj sem nézett ki rosszul:)