Téma: 007 - Skyfall

8/10
domo.robi 2013 jan. 01. - 23:28:59 8/10
(332/512)
Igen, egy nézhetõ és élvezhetõ film. Néhány napja moziba mentünk, és dolgavégezetlenül jöttünk haza, mert egyetlen film sem volt amit meg lehetett volna nézni. A Tolkien-Tale Tirpák Törpék valahogy nem tudnak érdekelni, más meg nincs.

Csak azért nem néztük meg még egyszer a Skyfallt, mert 2 órával késõbb játszották, és annyi idõnk nem volt.
Kovács kolléga 2013 jan. 01. - 21:59:45
(331/512)
Most látom a box office-on, hogy a Skyfall átlépte az egymilliárd dollárosa bevételi határt. Csak a Bond-rajongók aligha hozták volna össze ezt a szép összeget. Ehhez a törzsközönségen kívül sokkal többen kellettek. Mindenki kellett, aki szereti a jó színészeket, az igényes akciófilmeket és a hozzáértõ rendezõk keze nyomát.
megint 2012 dec. 29. - 18:07:37
(330/512)
Úgy látom, hogy a kezdeti örömködés és ajnározás után beállt a rend a fórumozók körében, ismét feltûntek a magukat különlegesnek gondolók is a kommentelõk között. Tucatnyi hozzászólás született a "csak azért sem" jegyében, mind arról, hogy milyen iszonyatosan sz*r ez a film, a legrosszabb, "überfos" (amúgy ez milyen szó?), sõt olyat is láttam, amelyben egy úriember az agymososós összeesküvés elméletével és a turulszittya-szentpogány-nagymagyarság állítólagos értékrendjével von párhuzamot. Elszomorító a portos fórumok szellemi színvonala. Vagy eszetlen rajongás, vagy vak, dühös fikázás minden filmnél, nem csak itt.

Szerintem ez a film nem a legjobb Bond, nem is a legrosszabb (ugyanez igaz Daniel Craig-re is(. Bond-berkeken belül egyelõre a felsõ hányad végén helyezném el, de kíváncsi leszek, hogy pár év és 2 újabb film múlva milyennek fog tûnni a többihez képest.

Az egész film afféle "visszanyesés" hangulatot áraszt, mindent próbáltak minimalizálni és egyszerûsíteni, mintha csak tiszta lappal szeretnének indulni a sikertelen (véleményem szerint viszont az egyik legjobb) Quantum of Solace után. Ez az agyonegyszerûsítés nem tett jót a mozinak, kicsit vontatott, túlzottan moralizáló lett az átlaghoz képest. Judy Dench M-jének monológjainál úgy éreztem, mintha a készítõk a brand mai létjogosultságát próbálnák magyarázni a kémfõnök figuráján keresztül.

Mindezek mellett azonban a képek és a zene olyan harmóniát valósítanak meg, amilyet ritkán látni a vásznon, az egész film valamiféle megfoghatatlan eleganciát és minõséget sugároz. Általánosságban mozifilmként nem tudom megítélni. A széria nagy rajongója vagyok, és számomra nem létezik rossz James Bond mozi, csak kevésbé jó. Annyit sejtek, hogy akit eddig nem érdekeltek Az Ügynök kalandjai, aki teljesen szûz Bond téren, annak egy unalmas, eseménytelen katyvasznak tûnhet...de az ilyenek miért ülnek be James Bond filmre? Maradjanak az ámerikai mettdémon Bourne filmjeinél, azok valóban a tömegeknek készülnek.
offtopic
megint 2012 dec. 29. - 18:02:38
(329/512)
Úgy látom, hogy a kezdeti örömködés és ajnározás után beállt a rend a fórumozók körében, ismét feltûntek a magukat különlegesnek gondolók is a kommentelõk között. Tucatnyi hozzászólás született a "csak azért sem" jegyében, mind arról, hogy milyen iszonyatosan sz*r ez a film, a legrosszabb, "überfos" (amúgy ez milyen szó?), sõt olyat is láttam, amelyben egy úriember az agymososós összeesküvés elméletével és a turulszittya-szentpogány-nagymagyarság állítólagos értékrendjével von párhuzamot. Elszomorító a portos fórumok szellemi színvonala. Vagy eszetlen rajongás, vagy vak, dühös fikázás minden filmnél, nem csak itt.

Szerintem ez a film nem a legjobb Bond, nem is a legrosszabb (ugyanez igaz Daniel Craig-re is(. Bond-berkeken belül egyelõre a felsõ hányad végén helyezném el, de kíváncsi leszek, hogy pár év és 2 újabb film múlva milyennek fog tûnni a többihez képest.

Az egész film afféle "visszanyesés" hangulatot áraszt, mindent próbáltak minimalizálni és egyszerûsíteni, mintha csak tiszta lappal szeretnének indulni a sikertelen (véleményem szerint viszont az egyik legjobb) Quantum of Solace után. Ez az agyonegyszerûsítés nem tett jót a mozinak, kicsit vontatott, túlzottan moralizáló lett az átlaghoz képest. Judy Dench M-jének monológjainál úgy éreztem, mintha a készítõk a brand lét5jogosultságát próbálnák magyarázni a kémfõnök figuráján keresztül.

Mindezek mellett azonban a képek és a hangok olyan harmóniát valósítanak meg, amilyet ritkán látni a vásznon, az egész film valamiféle megfoghatatlan eleganciát és minõséget sugároz. Általánosságban mozifilmként nem tudom megítélni, mivel a széria nagy rajongója vagyok, és számomra nem létezik rossz James Bond mozi, csak kevésbé jó.
Kozutas 2012 dec. 28. - 01:30:58
(328/512)
Ma megnéztem sajnos : überfos, de tényleg. Senkinek nem ajánlom. Sztori jó lenne , ezen felül kb. 2 jelenet van ami jó többi hatalmas nulla. Fantáziatlan, nem pörgõs, "kifulladt" film lett.
10/10
Sonic8 2012 dec. 26. - 17:43:59 10/10 Előzmény cellasto
(327/512)
Itt van a tökéletes váálasz..
1/10
cellasto 2012 dec. 25. - 20:14:23 1/10
(326/512)
mert ezek a daniel craig féle "james bond"filmek nincsenek túlértékelve...
inkább 10 nolan film,mint ebbõl egy.
Kovács kolléga 2012 dec. 25. - 19:44:45 Előzmény Sonic8
(325/512)
Mivel szerintem jobb film, mint Ch. Nolan túlértékelt sötét lovagjai, ezért semmi kivetnivalót nem találok benne, ha tetszik a közönségnek.
8/10
Hatnull 2012 dec. 25. - 00:54:14 8/10 Előzmény jesusfreak
(324/512)
Az ilyen suttyö bunkók rontják el mások szórakozását a moziban, akik film közben sms-eznek, telefonálnak, meg pofáznak.
10/10
Sonic8 2012 dec. 24. - 12:00:12 10/10 Előzmény kérdések
(323/512)
Aki tud az most boldog lehet ezért. http://boxofficemojo.com/movies/?id=bond23.htm
Ennek is simán meglesz úgy látszik a 1 billion.
Szerintem egyáltalán nem ér meg ennyit a film de hát...
kérdések 2012 dec. 23. - 12:32:55
(322/512)
éppen, hogy csak értékelni tudom a filmet, nem is tudom mi az ami nem jött be, maga sztori vagy a kivitelezés.
ellenben egy james bond film, azt meg mindig megnézni az ember moziban:)
3/10
Attrax 2012 dec. 22. - 21:07:21 3/10
(321/512)
Számomra nagy csalódás ez az újabb lerágott csont.5 perc tömény izgalom az elején és aztán végig valami hihetetlen lapos és kifáradt 007 sztori.Nagy hiba volt egy ilyen szinésznek mint Havier B. a nevét adni a ehhez a silány gyermeteg filmhez.A film utolsó negyede meg a reszkessetek betörõkre! emlékeztetett.Daniel Craig kezébe is inkább adnék kalapácsot mint fegyvert.Én úgy érzem nagy bajban van az "akciófilmes" szakma ha ilyen gyalázatok születnek mint ez vagy akár a Taken 2 c.nevetséges és elcsépelt történet.Nem is beszélve a "feláldozhatók" c. gyötrelemhez.
Mi van itt???
8/10
domo.robi 2012 dec. 22. - 02:02:40 8/10
(320/512)
Annyira nagy gondolatok vannak a kommentedben, hogy nem is tudom hirtelen, hogy melyikkel értsek egyet.

Közben rájöttem: semelyikkel.

Olyan jó lenne tudni, hogy az általad reklamált magyar értékrend és erkölcs az pontosan mire is vonatkozik ("Ez megint nem a magyar értékrend, vagy erkölcsre alapuló értékrend. ")

Az elmúlt évek értékrendjére gondolsz, vagy a huszadik századira? Netán megelégszel az évszázados hagyománnyal, ami miatt már Kölcsey is panaszkodott? Vagy Árpádig mennünk vissza a magyar értékrendért?

Valóban, a James Bond filmekben nincs magyarnóta, zsíroskenyér lilahagymával is csak elvétve akad, disznóvágást meg még nem is láttam Bond filmben. És a nemzeti széthúzást sem mutatja be, és a pesszimista életérzést sem jeleníti meg, viszont a korrupt, hazudozó, egyszersmind az embereken uralkodni akaró elit képe rendszeresen felbukkan a Bond filmekbn. Õk az ellenségek, általában.

Mond már meg nekem, hogy ki lehetne a magyarság példaképe? Buvár Kund? Vagy Toldi Miklós? Netán János, a vitéz? Tényleg kíváncsi vagyok, mert nekem hirtelen nem sok példakép villan be.
d112 2012 dec. 21. - 15:12:36
(319/512)
Lassan nem merek port.hu-s kommenteket olvasni, mielõtt megnézem a filmet mert sokszor több olyan, film akad amit úgy lehúznak hogy meg se nézem aztán.Amikor azonban oda jutok hogy megnézem"most nincs más" címen, akkor egyre több alkalommal juttok arra hogy ez nem is olyan rossz.Ilyen ez a film is, természetesen, nem hozza a hangulatot az eddigi Bond filmekhez képest, meg nem is kimondott a mondanám jó alakításnak Bond szerepére D-t.De összességében, nem rossz film, egyszer kétszer meg lehet nézni.
8/10
mapk 2012 dec. 12. - 17:48:36 8/10
(318/512)
:)
Szadó maczkó érti a dolgát.:)
Nem értem,...nincs letakarva.:)
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 12. - 16:04:41 Előzmény mapk
(317/512)
az a csipeszesfülû barnamackó mindenütt odateszi magát :)
de a rókát kár volt letakarni....
8/10
mapk 2012 dec. 11. - 20:00:19 8/10
(316/512)
Mégse!
Ba'meg, van is ilyen!!! :D
http://mosopor.net/bond-mosopor-3-kg/
Már rendeltem is egy mázsával.:D
8/10
mapk 2012 dec. 11. - 19:49:08 8/10
(315/512)
1/10
cellasto 2012 dec. 11. - 19:07:24 1/10 Előzmény Kovács kolléga
(314/512)
Nem hallgattatja el...szám0mra kirobbanóan f@s ez a szinész Bond-ként..és ez igy is marad..
8/10
mapk 2012 dec. 11. - 19:01:40 8/10
(313/512)
Anyu okos,Bonddal mos!
:D