Téma: 007 - Skyfall

Superalonso 2013 febr. 18. - 11:29:07
(392/512)
Bigpapa ennél jobban nem lehet összefoglalni, hogy miért is egy hulladék rettenet a Skyfall...gratulálok szívembõl szólt minden mondatod....Továbbra is azt mondom, hogy egy sunyin összerakott, spórolós PR-Bondot láttunk, vagyis nagy volt a hype körülötte meg minden csak arra nem figyeltek, hogy a James Bond-film valóban James Bond-film legyen...sajnos
6/10
Bigpapa 2013 febr. 17. - 23:34:15 6/10
(391/512)
SPOILER

Na meg a kedvenc jelenetem, ami tiszta Terminator 2 feeling :))) Kép csatolva
6/10
Bigpapa 2013 febr. 17. - 22:44:24 6/10
(390/512)
SPOILER SPOILER SPOILER

Hogy mekkora egy trágya film ez a Skyfall....,de a zenéje ISTENI! Gondoltam, hogy a mozi után ma megnézem itthon is, hát ha jobb lesz róla a véleményem. Nem lett.

Csak az olvassa el, aki már látta a Skyfall-t :)))))))))) 10 dolog, miért is szar a Skyfall.

1. Valami értelmetlen és ostoba módon a teljes világ Titkos ügynökeinek a komplett listája egy Laptopon van, amire egy MI6-es ügynök vigyáz Isztambulban. Ellopják. Bond a vonat tetején küzd, Moneypenny lõ, Bond-ot találja el, majd ahelyett, hogy újra tüzelne, nézi Bond zuhanását a folyóba és az elsuhanó vonaton a rossz fiút. Csak nem integetnek egymásnak.
Aztán Bond csak elõkerül, de full alkoholista és gyógyszerfüggõ, 2 méterrõl sem találja el a céltáblát és nem tudja felemelni a kezét sem. Azon kívül homályosan lát. Na ne bassz már. Kérem vissza Pierce Brosnant.
2. A speciális golyó alapján kiderül, hogy a bérgyilkos egy szellem, sose találja meg senki, de HOPP! A bérgyilkos.com -on, ami a bérgyilkosok fészbukja lehet, 3 képet is feltöltött magáról, ami alapján kiderül, Kínában lesz munkája :DDD
3. Bemutatkozik az új "Q", aki leginkább egy Amerikai pités kis lúzerre emlékeztet, aki tegnap este még pitét dugott. Nagy a pofája, van laptopja, amivel állítólag el tudná sötétíteni a világot. Nem hisz a "kütyükben", így csak Walter PPK-t ad Bondnak. Szevasz.
4. Kínában fondorlatos módon ez a bérgyilkos fellopózik egy felhõkarcolóba, ahol kinyírja a biztonsági õröket, hogy léket vágjon az ablakba, amin keresztül lelõhet a másik házban épp képeket nézegetõ manust. A manust amúgy a bérgyilkos megbízói állják körbe, így tényleg megoldhatatlan lenne nekik megölni. Bond likvidálja a manust, talál egy zsetont, ami alapján Makaóba megyünk. :))
5. Makaó. Egy újabb helyszín ,aminek semmi értelme (mint Isztambulnak). Itt meglátjuk a rossz Bond lányt, aki a fõ gonosz csaja. Bond meg szexualizálja.
6. A fõ gonosz titkos bázisa - egy szellemváros. A fõ gonosz buzi és simogatja Bondot. Bond csodálkozik, de kacérkodik a gondolattal, én meg majdnem elokádom magam. Ez már sok! A buzi megtudja, hogy a csajt Bond meghúzta és megöli. A csajjal promózták a filmet világszerte, erre volt 5 perc szerepe összesen :D Wow. A fõgonoszt elkapják.
7. Kiderül, hogy a fõgonosz valójában Joker buzi tesója a Batman-bõl. Azon kívül ha kiveszi az állkapcsát, tiszta Két-arc :))
8. A hihetetlenül nagyképû kis lúzer Q, elújságolja, hogy valójában minden programot õ alkotott, amit a számítástechnika hajnala óta használ az emberiség és most feldugja a rendszerre a Fõgonosz Laptopját, hogy megtudja fondorlatos tervét, de mit ad isten, az túljár a kis kópé eszén, összeomlik a rendszer és a fõgonosz cellája kinyílik..
9. Megszökik a fõgonosz és egy teljesen kusza menekülés után rárobbant Bondra, egy pont akkor arra elsuhanó metrót. Bond pont ott állt, a metró pont akkor jött, amikor a Fõgonosz ezt hónapokkal ez elõtt kitervelte. De mi van, ha a metróvezetõnek pont hasmenése van? És kicsit jobban tolja neki, hogy a végállomásra érjen? Akkor mit robban Bond fejére? Na mindegy.
10. Finálé. Végre egy Aston Martin. Végre kiderül, mi a picsa az a Skyfall. Skócia legocsmányabb teleülése, amitõl még egy hajléktalan is okádni kezd :D Itt Bond, a Reszkessetek betörõkbõl koppintva csapdákat készít (csak matchboxokat nem tud letenni, hogy azon csússzanak el a rosszak ), amikbe az amúgy remekül kiképzett elit rosszak mind belesétálnak. Hagrid az alagúton át elviszi a nyanyát (M) egy kolostorba, ahol kimúlik. A fõgonosz meg kést kap. Az egész MI6-bõl csak Bond ért rá megvédeni a nyanyát, de mivel már alkesz, ez nem jött össze neki.
Összefoglalás:
Nincs Bond feeling, nincs elegancia, nincs sárm. Nincsenek kütyük, nincs Bond autó. Nincs értelmes forgatókönyv, nincs már nõi M. Van egy remegõ kezû, gyógyszerfüggõ, alkoholista Bond, aki olyan távol ál Ian Fleming James Bond alakjától, mint én a Kis hableánytól. Ejha, mit hagytam ki?
DDT- 2013 febr. 17. - 20:34:06
(389/512)
Ez de gyenge lett a végére. A Bond klisék jók sikerültek benne, nem is kezdtem volna el nézni ha nem szeretném a Bond filmek visszatérõ motivumait.
*********************************************
De ez a röhejes hekkerkedés tipikusan amerikai B-kategóriás bénázás, nem Bond filmbe való. Na és a ház ostroma "megoldás" maga volt az abszurd, minek is cipelte oda a nyanyust? Ja értem, ki kellett írni a sorozatból, mint egy hülye szappanoperában. Ralph Fiennes lesz az új "M", ez azért biztató a jövõre nézve, még Q karakterébõl is ki lehet hozni majd valami mókásat, ha nem is John Cleese stílusában.
Bardem "elmelegítésére" viszont csak az lehet az egyetlen magyarázat hogy egy Bond filmben ne legyen másik macsó.
tom55 2013 febr. 17. - 15:11:02
(388/512)
Pocsék Bond film sajnos, tele idegesítõ klisékkel, szigorúan õrzött helyrõl megszökés, behatolás, szokásos idegesítõen gagyi számítógépes animációk, okostojás Q gyerek, stb. stb.
A kastélyban várják az ellenfelet azok meg csatasorban közelítenek. jaj.
Ami tetszett a visszautalás a régmúltra: Aston Martin DB5, Moneypenny, stb.
5/10
zodes 2013 febr. 16. - 19:03:23 5/10
(387/512)
No akkor nem csak nekem ez a véleményem :-)) Én a munkatársára gondoltam valóban.... dehogy tényleg fõbe lövik a másik csajszit oszt annyi??? :-DD
Superalonso 2013 febr. 16. - 17:29:09
(386/512)
Ha pedig netán Moneypenny-re gondolsz õ nem Bond-girl, hanem Bond munkatársa az MI6-nél, az más kérdés hogy vele is enyelgett egy kicsit (gyanítom igy spóroltak egy ujabb Bond-girl-ön....meg még sok mindennel sporoltak, ahogy írtam korábban)
Superalonso 2013 febr. 16. - 17:12:35
(385/512)
Jó nõ az pedig (Berenice Marlohe, keress rá neten, szép fotok vannak róla csak szarul sminkelték a filmben), de nem is az hanem hogy kb 1O perc után bumm fejbelõtték azt ennyi volt a Bond-girl....förtelem ez a film
5/10
zodes 2013 febr. 16. - 15:39:14 5/10
(384/512)
Nem vagyok nagy Bond rajongó, de eddig minden James Bond filmet megnéztem (a régieket is)! Lehet, hogy sokan megnézték, lehet, hogy hatalmas bevételeket hozott, de szerintem 2 dologban nagyon rossz volt! A párbeszédek már a szomszédok szocreál világát idézték! Nem is beszélve a történetrõl. A 8 éves kisfiam elõre 10 perccel már mondta, hogy mi fog történni. A látvány, technika és a pénz sem hiányzott a mûalkotásból..... csak a tudás. Ki is volt a Bond lány??? Mert, ha az a hétköznapi fekete gyöngyszem hát még az utcán sem nézném meg, nemhogy egy filmben...
Csalódás=6 pont
10/10
Milton89 2013 febr. 16. - 15:32:37 10/10
(383/512)
akkor te egy másik filmet néztél :D:D
1/10
hotchili 2013 febr. 16. - 11:20:18 1/10
(382/512)
Szerintem nagyon-nagyon gyenge film... nem birtam végignézni!
10/10
BiankaBori11 2013 febr. 16. - 10:26:26 10/10
(381/512)
Nagyon tetszett! Szerintem az eddigi legjobb James Bond filmek egyike. Nagyon látványos, izgalmas és végre úgy érezhetjük, hogy James Bond sem egy szuperhõs, megpillanthatjuk a sebezhetõ oldalát is és ezáltal emberivé válik. Nagyon jól játszotta Daniel Craig is a Bond szerepet. Csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretnének egy látványos, eseménydús igazi akciófilmet.
10/10
Milton89 2013 febr. 16. - 10:14:39 10/10
(380/512)
Engem végig lekötött:) sztem ez lett az egyik legjobb Bond film;) csak ajánlani tudom;)
9/10
Beregovo 2013 febr. 16. - 08:13:04 9/10
(379/512)
Én csakis azóta tudok megnézni fészkelõdés nélkül egy Bond filmet amióta Craig a 007-es. Sztem õ a legjobb Bond, az eddigiek mind vigyorik voltak és idióta bájgúnárok. A legújabb meg pont azért tetszett, mert nem voltak benne hihetetlen fantasztikus kütyük és nem robbant percenként egy bomba... 10/9
Peppo 2013 febr. 15. - 14:37:32
(378/512)
Spoiler lesz benne.

Nekem ez valahogy James Bond lightnak tûnt. Kevés akció, kevés kütyü, kevés Bond-lány, kevés látvány, stb. Még fõgonoszból is kevés volt, mert a film feléig õt sem láttuk. Nem vagyok Bond-rajongó (volt, hogy pont olyan rész tetszett, amelyet a rajongók leszóltak), de még így is kevésnek tûnt, mert egy Bond filmtõl nem ezt vártam.

Egyébként egy sima akciófilmnek elmegy, bár a sztoritól most sem estem hasra, de ez sosem volt erõs oldala a sorozatnak.

Mint Bond film, a leggyengébbek között van, akciómoziként már jobb a helyzet.

10/6
10/10
Hellas Verona 2013 febr. 15. - 09:01:04 10/10
(377/512)
Szerintem meg sokkal jobb James Bond karakter Craig mint az elõtte lévõ nyálas képû Pierce Brosnan akit valahogy sohasem tudtam megszokni , persze Sean Connery volt a legjobb Bond.
3/10
Viki1080 2013 febr. 15. - 08:40:53 3/10 Előzmény Superalonso
(376/512)
Nahh ez az Craigben semmi Bondos nincs,Õ nem Bond és kész.
Nekem sem az a bajom h nincs sok bumm meg katt hanem hogy a pasi nem Bond és ezzel meg is ölte a Bond filmet,ez nem Bond film,nem is lesz az nem is volt,le kéne már cserélniük Craig bácsit mert bárhol is olvasom a kommenteket az emberek 70%-a ugyanezt vallja,õ nem Bond.Ennyi:)
Superalonso 2013 febr. 13. - 17:36:12
(375/512)
Az igazi James Bond-fanok sem a robbanótollat hiányolják, hanem a feeling-et, amit már korábban kifejtettem én is és mások is, hogy mit takar...de ha neked bejött egészségedre.
Icemind 2013 febr. 13. - 16:08:22 Előzmény Superalonso
(374/512)
Az elsõ nézhetõ James Bond film, végre nem a bugyuta van egy atombombát rejtõ tollam típusú faszság volt...
Superalonso 2013 febr. 12. - 13:27:36 Előzmény Attrax
(373/512)
Maximálisan egyetértek veled..ráadásul ehhez a gigabevételhez kellett a Heineken gusztustalan kampánya (tudjuk jol, hogy sok mulik a PR-on), meg mindenhol ez volt kiplakátolva....gyakorlatilag egy sunyin összerakott PR-Bond-ot láttunk...a nagy bevételekrõl meg annyit hogy a Harry Potter meg a Karib tenger Kalózok is sokat termelt, de egyiket sem nézném meg mégha fejbelövéssel fenyegetnének akkor sem biztos...:))))