mopar 2009 máj. 04. - 13:03:42
(41/281)
a mûsor eg kalap sz@r,a miki gyerek viszont nagyon nagy forma
telefonosjatek 2009 ápr. 16. - 14:48:45 Előzmény seelöwe
(40/281)
Mikit ma alaposan megkóstolgatták...
http://www.youtube.com/watch?v=0BjeeF5YbJM
1/10
seelöwe 2009 ápr. 09. - 13:23:04 1/10 Előzmény Tilda36
(39/281)
Már az angylbõrbe-bújást se nagyon ambícionálják.
Amúgy, kérdezz meg 100 embert, hogy ki találta fel pl. a transzformátort, a porlasztót, a helikoptert, a villanymotort stb., 99 nem fogja tudni, pedig ezek magyar találmányok. De 100-ból 99 tudni fogja, hogy kicsoda Gyõzike, Kiszel Tünde, Pákó, és Kelemen Annácska. Ide jutottunk, hogy az ideált ezek jelentik, akik mellesleg, normális országokban egy tizedosztályú vidéki hakniban sem léphetnének fel.
1/10
Tilda36 2009 ápr. 06. - 14:06:01 1/10
(38/281)
Én azt mondom olyan mélyre süllyedtünk, hogy innen már nem lehet kikászálódni. Minden leértékelõdött, az emberek folytonos átverésen mennek keresztül és ezt a médiák legálisan naponta megtehetik. Az értékes emberek helyett ilyenek a sztárok, mint Kiszel T., Gyõzike, Fekete Pákó, Kelemen Anna, Hajdú P. és a többi curva, homokos, biszex celebek. Magyarán a mûvelt, nagytudású intelligens emberek - mûvészek - le vannak írva, nem kerülnek képernyõre...bezzeg Medveczky mama ott villoghat Rubint Rékával és még hadd ne soroljam...:-((

Ezt tette velünk a politikai elit, mert ott is nagyon silány a minõség, nyomorgatják a népet közben teletömik a zsebeiket. Egy hívõ gondolkozású ember most azt mondaná, hogy az egész országban átvette a hatalmat a sátán néhol angyalbõrbe bújva...
1/10
Goped 2009 ápr. 06. - 13:31:40 1/10
(37/281)
Ma sem nyert senki..
1/10
seelöwe 2009 márc. 27. - 13:33:54 1/10
(36/281)
Bizonyos szempontból, bizonyos célok eléréséhez ez és a hozzá hasonló mûsorok tökéletesek. Nevezetesen: az embereket olyan szellemi nívóra süllyeszteni, hogy már az itt feladott kérdések magválaszolása is komoly agyi igénybevételt jelentsen számukra. Bár, jóérzésû ember még sztárgázsiért sem vállalná el a mûsorvezetést!
chp 2009 febr. 06. - 13:08:21
(35/281)
Nem szeretnék sok mindent hozzáfûzni ehhez a mûsorhoz, mert nem nézek ilyen és ehhez hasonló mûsorokat. Elég volt az elején 10 perc. Amúgy mindenkinek igaza van egy kicsit. Aki akarja nézze, aki nem akarja ne nézze. Aki be akar telefonálni, úgyis betelefonál, aki meg nem az nem. Ennyi. Nekem 0/10
1/10
baviki 2009 jan. 21. - 02:44:53 1/10 Előzmény Tilda36
(34/281)
Teljesen egyetértek Veled!
Az a szomorú, hogy sok egyszerû ember bedõl az ilyen primitív átveréseknek, DE nagyobb baj, hogy sokan belenyugszanak abba, hogy a "...mai média már ilyen...".
Sokszor szoktam mondani : meggazdagodni a legkönnyebben és leggyorsabban az emberi butaság/tudatlanság kihasználásával lehet...
1/10
Tilda36 2009 jan. 17. - 20:28:27 1/10
(33/281)
A héten volt az ATV-n egy olyan feladvány a betelefonálós lenyúlós "mûsorukban", hogy 2 keresztnevet kellett kitalálni. Sûrûn kapcsolgatták be a játékosokat közben a mûsorvezetõ hangoztatta, hogy egyszerû magyar keresztnevekrõl van szó ne bonyolítsák túl a megfejtéseket. Természetesen senki nem tudta megmondani a megfejtést, közben az ATV egy csomó lóvét bezsebelt.

A végén megmutatta mindkét megfejtést: az egyik Berlioz volt, mig a másik Badajos.

Berliozról sokan hallottunk, hisz híres francia romantikus zeneszerzõ volt, csak az a bibi, hogy a keresztneve nem Berlioz, hanem Hector. Tehát a név amit feladtak francia vezetéknév. A másikról a google semmit nem adott ki, tehát nem létezik. Így könnyû behúzni a szerencsétlen hiszékeny embereket ráadásul nagy összegû nyereményt ígérni nekik mikor tudják, hogy nincs a földön olyan ember, aki ezeket a szavakat mondaná megfejtésként.

Szégyen, gyalázat, hogy ezeket a feladványokat nem ellenõrzi senki, a csalások továbbra is legálisak maradnak.
messi-maradon7 2009 jan. 13. - 14:54:10 Előzmény CsengoZoli
(31/281)
csá!!!láttátok már amikor egy cigány gyerek betelefonált és kérdezik: "mi a helyes válasz" és õ: "a megfejtés......kurva anyád"(és nevet xD xD)
azt nagyon bírom :D :D :D :D
CsengoZoli 2009 jan. 08. - 01:28:24 Előzmény baviki
(30/281)
Tényleg idealista lehetsz :)
Sajnos a kultúra mindig csak egy szûk körhöz jutott csak el mióta világ a világ.
A kereskedelmi televíziótól nem várd a kultúra közvetítését, lesz.rja :)
Ami meg a gyerekeket illeti sajnos maximum azt tudod tenni,hogy képletesen szólva bár nem tudod kikerülni a mc donaldsot, de megmutatod neki a töltöttkáposztát is! :)
Igaz,hogy vehet rossz példát a tévébõl,de legyünk õszinték,ha nem figyelünk rá,akkor vehet rossz példát akárhonnan.
Akár példa lehet számára az is,hogy ha mercid van,akkor megállhatsz keresztben a mozgássérült parkolóhelyen, vagy ha pénzed van megvehetsz bármilyen nõt.
Ilyen ez a világ,ebben kell élni!
Hú,de marha okos vagyok énis... :)
1/10
baviki 2009 jan. 07. - 21:17:16 1/10
(29/281)
Sok mindenben igazad van, hidd el, tudom. De sajnos, én idealista is vagyok, aki - lehet hogy szerinted is, meg sokak szerint is reménytelenül - bízik abban, hogy valaha majd az értékek kerekednek felül!
Szerintem Te viszont nagyon leértékeled a média szerepét; szerintem is, meg talán sokak szerint is, nagyon sok ember éppen a televíziót tekintik mérvadónak, irányadónak, véleményformálónak. Egy felnõtt általában tud szelektálni, de a gyerekek... Szerintem éppen ezért tartom a társadalomra veszélyesnek a sok semmitmondó, sõt a primitivizmust menõnek beállító programokat! Fõleg azért, mert 10 gyerekbõl jó, ha 2-3 nézi ezeket a mûsorokat szülei jelenlétében. Gondolj bele a d.után sugárzott programok alatt a szülõk nagy része még otthon sincs!
No meg este hány szülõ nem is tudja, hogy gyereke bent a saját szobájában a saját tv-készülékén mit néz! Mert bizony a mai világban nagyon sok gyereknek ott a tv meg a számítógép a szobájában!

Amúgy meg nem idegeskedem ezen, csak leírom véleményem és kész! Így aztán úgymond kiadom magamból mindazt a negatívumot, ami munkahelyemen/a suliban gyakorta összegyûlik bennem!
Üdv! :-)
offtopic
CsengoZoli 2009 jan. 07. - 19:02:14
(28/281)
Kedves Viki!
Azt kell mondanom,hogy megértelek,de túlértékeled ezeknek a mûsoroknak a hatását.
Hosszú lenne itt elemezni a média hatását az emberekre,de a lényeg,hogy egyáltalán nem olyan butító,mint ahogy ezt sokan állítják,már csak azért sem, mert mindenkire máskép hat.
Ahogy te mondod sok múlik az iskolázottságon és az odafigyelésen,DE ugyanakkor azt is vedd figyelembe,hogy van egy olyan legalább átlagosan iskolázott réteg,akik ezeket a mûsorokat szórakozásképpen nézik, semmi több.
Nem vesznek át semmit belõle,nem ezeket tekintik alap értékeknek,csak nevetnek a poénokon,karaktereken stb.
Az,hogy sok gyereknek ez az etalon,elég szomorú,de ahogy te is írtad ez csak és kizárólag a szülõkön múlik.
A gyerek azért gyerek,mert nem tud szelektálni.
Egyszerûen nem lehet tekintettel lenni azokra az emberekre akik olyan ostobák,hogy ezek határozzák meg az életüket.
Ha így tennénk mindent betilthatnánk.
Csak,hogy értsd mire gondolok,volt olyan aki öngyilkos lett,mert hallotta a híradóban,hogy a fizikusok kísérlete fekete lyukat okozhat.
Más gyerek megölte magát mert a kedvenc rajzfilmjében az egyik hõs mindig meghal ,de sorolhatnám.
Ha tekintettel lennénk minden hülyére,akkor egy cigit nem szívhatna el senki egy filmben ,mert rászokhat aki nézi,nem lehene bérgyilkost játszani,mert az erõszakra buzdíthat stb. stb.
Kár ezen felidegelni magad, a televízió sohasem az értékek átadásáról szólt elsõsorban,hanem ahogy amerikai barátaink mondják: a show business-rõl! :)
1/10
baviki 2009 jan. 07. - 18:05:08 1/10 Előzmény CsengoZoli
(27/281)
Kedves Zoli!
Tudom, hogy nem itt kell keresni az értékeket, de azért ide is bemásolom egy ilyen bejegyzésre adott válaszom :

"Tudod, nem rólam van szó!
Csak naponta találkozom az iskolában a sok olyan gyerekkel, akiknek ezek szabják meg az értéket!
Persze: hol a szülõ? - kérdezhetnénk!
Sajnos, a mai szülõk nagy része is ezeken a mellbimbókon nevelkedett!
Természetesen, nem mindenkire vonatkozik! Mert vannak még rendes szülõk is, akik próbálnak mutatni gyerekeiknek másfajta utat is! Ha van rá idejük...
A baj viszont az, hogy ezek az értéket nem sugárzó programok sok mindent lerombolnak!"

Talán még kibõvítve : sajnos voltam olyan tantestület tagja, ahol a drága kolléganõim azon csámcsogtak, hogy mi történt a "valóvilág"ban, s mikor megkérdeztem, hogy tudtok ilyen mõsorra még csak 10 percet is áldozni, az volt a válasz, hogy: - Miért, hisz milyen jó mûsor!
1/10
idõjós1010 2009 jan. 07. - 16:40:56 1/10 Előzmény baviki
(26/281)
Azért ezek nem olyan gyakori kérdések sztem, de amúgy igazad van.
offtopic
zee944 2009 jan. 07. - 13:27:14 Előzmény pacica
(25/281)
De, a képen abszolút van benned Angelina Jolie-s, csak te jobban nézel ki.
CsengoZoli 2009 jan. 07. - 11:19:38
(24/281)
Na ezeket az értékeket ne a kereskedelmi tévékben keresd :)
1/10
baviki 2009 jan. 07. - 06:47:57 1/10
(23/281)
"A pénz az úr." - Nagyjából helyes is lenne, ha a pénzt nem ilyen aránytalanul lenne elosztva! Mert az nem normális, hogy valaki havi 3 milliót kapjon, másnak meg az egész évben nem jut ennnyi!
"És ugyan ki kövezheti meg érte õket?" Senki! Nem az a baj, hogy senki nem kéri rajuk számon! A baj az, hogy még saját lelkiismeretük sem szólal meg!
Hova fog ez vezetni?
A társadalom lezüllesztéséhez, szerintem! Pontosabban, már "jó" úton vagyunk!!!
Lehet, hogy nagyon konzervatív vagyok, és nagyon sarkított véleményem van, de én úgy érzem, hogy a kádári korszak nagyon "jó" alapokat rakott le, eléggé eltüntette az emberi értékeket társadalmunkból.
Hol vannak az olyan értékek, mint a
szolidaritás, egymás segítése, tisztelet, becsület, tisztesség,...
CsengoZoli 2009 jan. 06. - 23:38:43
(22/281)
Na,azért ezt összehasonlitani az emberhús evéssel,talán túlzás :)
Õk meg úgy vannak vele (ahogy én is lennék),hogy ennyi belefér, cserébe pl. ha már a gyerekeknél tartunk a legjobb iskolába járathatja a sajátjait és megmutathatja nekik az egész világot stb. stb jó dolgok melyek a pénzel járnak!
Nem hiszem,hogy akkora nagy dolog lenne,ha olykor becsúszik egy-egy egyszerûbb kérdés a csokorba, aminek egyébként az is a szerepe,hogy megfogja azokat akik pl. lexikális tudásban nagyon erõsek.
Nem olyan nagy ügy ez szerintem...
És ugyan ki kövezheti meg érte õket?
A pénz az úr.