1/10
Tilda36 2010 jún. 04. - 13:00:37 1/10
(261/281)
Nevetséges!
Megfejtettem: ez a Többet ésszel" interaktív telefonos sz.arság azt jelenti, hogy minél többször, ésszel becsapni a leendõ áldozatokat és ordítással, sértegetésekkel kicsalni a pénzüket. Fõleg ez a Dóra rikácsol a legtöbbet valami borzasztó hangszínnel, a játék meg azt jelenti, hogy másfél órán át nem kapcsolnak be senkit, csak a mûsorvezetõ kábítja és alázza a népet.
topikos8 2010 jún. 04. - 12:40:23
(260/281)
Harmadszorra játszik egymásután ugyanaz a férfi, valahogy nem hiszem, hogy tiszta lenne a játék. Mondjuk az ATV-n olyan is volt, hogy valaki 13-szor került be, egy másik pedig 9-szer, ugyanaznap.
1/10
Tilda36 2010 máj. 31. - 21:03:57 1/10 Előzmény bluesman
(259/281)
Minden elképzelhetõ ettõl a szenny adótól!
Jó lenne ha az új médiatörvény kiírtaná ezeket a megalázó mûsornak nevezett pénzbehajtást a megfejthetetlen feladványokkal kapcsolatban.
Ja még annyi, hogy elég volt az agresszív, hazug hangokból!!!!!
1/10
bluesman 2010 máj. 26. - 13:32:42 1/10 Előzmény Alicante
(258/281)
Én már azon sem csodálkoznék, hogyha az atv-n az egész felvételrõl menne.
Alicante 2010 máj. 22. - 11:02:48
(257/281)
"Amúgy az ATV kiiktatást, te hogy csináltad ? Én egybõl a teljes csatorna eltûntetésére gondoltam
Talán mert reggel van ... :)"

Jól gondoltad. A csatorna eltüntetésén fáradoztam csak a férjem nem engedte kiiktatni, de már az elõbb leírtam miért.

Ezzel a Többet ésszel" játéknak nevezett s.zarsággal már nagyon sok hivatalos szerv foglalkozott, hisz rengeteg panasz érkezett a nyilvánvaló csalásokkal kapcsolatban.
Mint már említettem az ügyvédek piszok jó szerzõdést kreáltak, egyszerûen nem lehet õket megtámadni. Egyedül a török úttal kapcsolatban - amit senki nem kapott meg - tudtak büntetést kiróni ez pedig az áldozatok kártalanítása volt.
Costa Blanca 2010 máj. 22. - 09:20:50
(256/281)
"Amit tehetünk, hogy akik tehetjük, nem foglalkozunk vele, és nem beszélünk róla, és erre szépen lassan ráébresztjük embertársainkat is."

Na ez az!
A sötéteket nem tudod meggyõzni fõleg nem hallgatással, pláne ha valaki/k/nek játékszenvedélye van...hiába látják a mindennapos forgatókönyvet - hisz ugyanaz - abból sem tanulnak és olyankor is hivogatják a csatornát, amikor remény sincs, hogy bárkit bekapcsolnának. Na ettõl dagad a zsebük a szemeteknek!
Alicante 2010 máj. 22. - 09:15:42
(255/281)
Én már próbáltam tenni érte, mert írtam a Fogyasztóvédelemnek és az ORTT-nek is, de mindketten azt válaszolták, hogy ügyes ügyvédek által le van védve a "mûsor". Tehát addig rabolnak ameddig csak akarnak!

Azoknak a szerencsétleneknek, akik hivogatják ezt a "játéknak" nevezett s.zart meg éppen nincs netje, mert arra sem igénye sem pénze nincs. Tehát akkor kihez szóljunk?

Tényleg kinyílik az ember zsebében a bicska, amikor véletlenül odakapcsol és a mv egyes szám második személyben artikulátlanul lehülyéz engem - téged, minket. "Mi van máááán ennyit sem tudnak?" Egyébként már ki akartam iktatni az ATV-t, de a férjem nem engedi, mert az újságíróklubba esetenként bele akar nézni.
Fene az izlését, de csak hahaházik egyfolytában.:-D

Nem vitaként szóltam a témához, de úgy látom ez a szabadrablás téged sem izgat különösebben mint jónéhány fórumozót.
Alicante 2010 máj. 22. - 06:42:34
(254/281)
Rendben van, ne kapcsoljunk ide, csináljanak azt amit akarnak. A hülyéktõl ne sajnáljuk a pénzt, de akkor engedjék már meg a koldusoknak is, hogy kéregessenek nyilvános helyen...lehet, hogy õk is hazudnak kenyérre kellene a pénz és nem italra, de a médiától tanulják, mert nekik szabad hazudozni.

Rengetegen az országban napi gondokkal küszködnek, vagy épp elvesztik otthonaikat, ezeknek meg szabad a hülyék pénzét kicsalni?
Az a pénz is ugyanannyit ér mint egy értelmes emberé...
Szóval a média röhög a markában és duskál a jólétben napi szinten, mert megteheti...
willinger 2010 máj. 22. - 00:25:45
(253/281)
Hívd fel :)
2/10
zs9302 2010 máj. 21. - 21:59:09 2/10
(252/281)
ez még megy? vagy 1 éve nem láttam egy másodpercet sem belõle - szerencsére
1/10
Tilda36 2010 máj. 21. - 21:41:13 1/10
(251/281)
Ez a média szennye, de még itt is van eltérés. A retek és a TV2 azért "becsületesebben" csinálja a begyûjtést, mint ez a szemét ATV. Ilyen aljas bandát a mv-ikkkel együtt még nem láttam. Az a Dóra az elviselhetetlen hangjával még arrogánsabb mindenkinél, egyenesen lenézi a nézõket, holott õ is a telefonálóktól kapja a fizetését.

Hiába Gyurcsány TV: hazudnak reggel, délben és éjszaka! Már azt is kibrusztolták, hogy a nappali adásban több mint 3 órát tarháljanak az éjszakain kívül. Nekik még azt is elnézték, hogy luxusutat ajánlottak 5 telefonhívásért. Hát ez már a mocskosság legalja!
Theine 2010 máj. 21. - 21:25:00 Előzmény 2008
(250/281)
Nem az RTL-rõl volt szó!
Theine 2010 máj. 21. - 21:23:42
(249/281)
Rengetegen telefonálnak, de nem kapcsolnak be senkit. Ez az õ bizniszük! Ráadásul ravaszak, mert a poloskára bíztatnak mindenkit az elérhetetlen 350 eFt-os garantált "nyereményükkel", ez a csali és utána jön a megfejthetetlen hülyeségük.
Mi az ha ez nem pénzrablás?

Mégha hülyéktõl erõszakolják ki, akkor is ez bûncselekmény a javából! Nekik szabad rabolni? Az ORTT ezt hogy engedheti meg?
Mi meg éhbérért dolgozunk és a legkisebb szabálytalanságot már számon kérik tõlünk?

Kommunista TV arrogáns mûsorvezetõkkel sértegetik az oda kapcsolókat, hát ezeknek mindent lehet???
danilov 2010 máj. 20. - 21:50:49 Előzmény 2008
(248/281)
Ez a televíziózás legalja, a lottóban a számhúzó csajokat többre tartom mint ezeknek a "mûsoroknak" a mûsorvezetõit! Azt viszont meg kell hagyni hogy igazából az a hülye aki betelefonál!
offtopic
2008 2010 máj. 18. - 22:41:12
(247/281)
nem kell itt sz*rakodni.

Meg kell szüntetni az rtl-t és nincs gond.
Theine 2010 máj. 18. - 21:00:30
(246/281)
Az ATV-n már napok óta nem adnak ki még 5 ezer forintot sem. Megfejthetetlen feladványok, Sára helyett Sira, Katerina helyett Ekaterina "mindenki által ismert keresztnevek", ezt az ORTT nem veszi észre?
Hogy lehet legálisan egy egész országot becsapni naponta 5 órás mûsorvezetõi edzéssel? Ez megengedhetõ mégha a hülyéket is célozza meg? Mi értelme van az ORTT-nek, ha mindezt eltûri?

Ez ugyanolyan csalás ráadásul naponta a médiának milliókat hoz, a nézõk sértegetései a mûsorvezetõk által meg nagyfokú arcátlanság. Intézkednie kellene a FIDESZ-nek az erkölcstelen médiatörvényrõl! Már rég itt lenne az ideje!!!
emdogh 2010 máj. 02. - 16:26:09
(245/281)
Costa Blanca,teljesen igazad van! Az ATV mögött 2007-ben készült egy felmérés:az akkori Pénzesõben egy átlag nap egy telefonáló 13-szor telefonált be,és így is az esélye összesen 0,00082 százalék volt,vagyis több,mint 400000 telefonból kerül ki egyetlen játékos! Ez azt jelenti,hogy 400000 szer kell számolnunk 375 forintot és még ott van a 06/91 elõfizetési ára,ami szintén a zsbeükben landol! Ebbõl nem egy,hanem kettõ csatornát is fent lehetne tartani.

Egy másik példa: 3000 forint a nyeremény és négy betûs szót keresnek, .É.., és még az sem jó, hogy négy, pedig a végén még azt is elfogadták,amibe é van vagy ami 4 betûs. Közbe ömlesztették be azokat a telefonálókat,akik rossz válaszokat adtak. Máskor 1 óráig nincs nyertes.

Vagy egy másik: odakapcsolok és rögtön,egy perc alatt megoldom 3-szor is a feladványt,pedig nem vagyok egy zseni e téren és akkor ottmaradok még 5 percig és senki,még 20 perc,senki! Ezt szetem már lassan a mûsorvezetõ sem hiszi el!És még a fõszerk. mondja,hogy nem tudják a játékosok!

Ilyet is csak magyarok tudnak

Üdv:emdogh (Sz. Krisztián)
Eliza 2010 máj. 02. - 08:58:55
(244/281)
Ilyenkor hol van az ORTT????
miért nem büntetik õket a megfejthetetlen feladványokért?
ennyi erõvel az emberek egy hívással támogathatnák a rákos és stb... betegeket...
de nem... õk jobban szeretik a betelefonálós mûsorokat támogatni...
de nézzétek mennyi buta embernek van erre pénze,amikor több százezer embert lakoltatnak ki,mert a lakáshitelt nem tudják fizetni...és biztos nem azok telefonálnak,akik új audival vagy bmv-vel járnak:D
hanem a buta és kispénzû emberek... sajnos õket nem tudom sajnálni...de arra is gondolhatnának,hogy azt a pénzt mondjuk egy vacsorára is elkölthetnék...
de teljesen mind1,mert hiába is koptatjuk itt a körmünket,
úgyis telefonál az elme-roggyant,mert azt hiszi Õ lesz a kivételes eset,aki nyerni fog:D:D:D
Costa Blanca 2010 ápr. 29. - 19:47:20
(243/281)
Az index fórumon ezt a véleményt olvastam az egyik topicban:

"Jószolgálati követ vagyok, ezért írok annak érdekében, hogy vigyázzatok a pénztárcáitokra! NE költsetek többet betelefonálós kvízmûsorra, inkább adjátok ide a pénzeteket nekem!!!

Ma is sikeresen lezajlott az ATV Többet ésszel játéka. Képes voltam végignézni, mert az emberi manipulációról írok egy anyagot, és ez tanulságos hozzá.

A mûsorújság szerint 2 elõtt kezdõdhetett a mûsor, én fél 4-kor csatlakoztam be, 5-ig ugyanaz a kérdés volt. Ez alatt jónéhányan betelefonáltak mindenféle válaszokkal, természetesen mind rossz volt. Végül azt találták ki, hogy a rossz válasz is nyer! Órákon át 250-350.000 Ft volt a nyeremény, végül - persze a mûsorvezetõ luvnya elmondása szerint mûsoridõn túl - elvitt egy nõ 10ezret. Jó üzlet ez! Csinálok egy ilyen tévémûsort, és mint az Ittapiros-holapiros, lenyúlom a hülye hiszékenyeket.



A mai megfejtendõ pénznyelõ tárgya egy matematikai feladvány volt. Volt egy ábra, amelyen egy értelmezhetetlen mûvelet szerepelt, de nyilván nem az volt a feladat, hogy a mûveletet elvégezd, hanem a fõsor az volt: ADJA ÖSSZE az ábrán szereplõ számokat!

Mivel a mûveletben szorzás, összeadás, kivonás is volt, meg zárójelek is, a nép meg kicsit sem alkalmas a számok ismeretére, ezért szokásosan legalább 100 rossz megoldás született. Természetesen olvasni sem tud a nép, mert a feladat nem a képernyõn szereplõ hosszú mûvelet elvégzése, hanem mindentõl függetlenül a számok összeadása volt. A megoldást végül megmutatta a frenetikus mûsorvezetõ, kiderült, hogy 270. Az iskolában ezért megbuktatták volna, hiszen egy csekély képességû matektanár is megkérdezi a gyerektõl: NA ez hogyan jött ki?! Így hiába puskázott a hülye gyerek, nem tudja levezetni, nulla pont. A 270 is valahogy így jöhetett ki a tévé mûsorban. Én azért arra számítottam, hogy több óra után, a legutolsó hozzászólóval csak jót mondatnak a kiváló mûsorkészítõk, de nem.

Még egy beépített telefonálóra sem tellett nekik!!!

Rossz válaszért adtak (ELVILEG) pénzt valakinek, bár ebben sem hiszek. Szóval 270 volt a megoldás, de teljesen mindegy, hiszen eleve senki nem találhatta ki a választ, hiszen nem az a cél, hogy bárki is nyerjen. Megfejték ma is a népet. Kicsit sajnálom azokat, akik ezeket a hulladékmûsorokat finanszírozzák telefonhívásaikkal.

A gyenge képességû, szõke luvnya - a Britney hasonmás bige - persze megérdemli a pénzét, 3 órán át azért nehéz hülyének lenni a kamerák elõtt...

LEgalább ötször elhitette mindenkivel, hogy ennek a játéknak most aztán már vége, van, és mindjárt jön egy másik, de érdekes módon sosem lett vége. Legalább hússzor visszaszámolt, órát indíttatott, de csak nem lett vége. ÉRdekes és rugalmas dolog ez a mûsoridõ.

Fel nem fogom, hogy miért nem nézik meg az emberek a mûsorújságban, hogy mikor is lesz vége a mûsornak. Értelemszerûen tök felesleges a mûsor elsõ 9/10-ében telefonálni. Az értelemtõl hemzsegõ hölgyike, képességeinek megfelelõen, már a mûsorújságban ismertetett mûsoridõ vége elõtt félórával kezdte, hogy mindjárt vége a mûsornak. Magasan kvalifikált nézõnk erre tárcsáz, gyorsan elkölt egy ezrest, aztán csodálkozik, hogy be sem kerül adásba. PErsze ha véletlenül mégis bekerül, mert ebben a játékban többször kapcsoltak játékost, akkor úgysem tud jót mondani, mert nem létezik jó megoldás, csak a végén mondanak egy olyan számot indoklás és levezetés nélkül, amit addig egyetlen játékos sem mondott.



Közeledve a mûsor tényleges végéhez, kiváló, mûsorvezetõi képességekkel meg nem áldott, csajszikánk aszongya, hogy immár húsz perce (!) le is telt a mûsoridõ, de ÕÕÕ a hõs mûsorvezetõ meg akarja nyeretni valakivel a pénzt, mert õ valójában imád minket, és nem is gondol arra az összegre, amit õ ezzel a mûsorral keresett, nem is vonul arccal a kassza felé ezután. "Órákkal túlhaladva" a mûsoridõn egyszercsak kiderül, hogy mégis jól hozta le a tévéújság, hogy mikor lesz vége a mûsornak. A mûsorújságok egyszerûen jósok, ez már átvezetne a jósmûsorokra, de azokról inkább majd máskor.

A mûsoridõvel kapcsolatos "bámulatos megtévesztés" kapcsán egyébként a hasonlóan igényes TV2-es televíziós vásárlási mûsorablakban futó játék viszi a prímet, amikor emberünk a kulisszán beszóló fõszerkesztõvel tárgyalja meg, hogy immár vége is van a mûsornak. Én elhiszem, hogy az ország fele ezt beveszi, mert az emberi sötétség határtalan, de kérem az ilyen mûsorba betelefonálókat, hogy kicsit gondolkodjanak el! Mikor szokott nagy nyertes lenni? Kizárólag a mûsor legvégén, utána már tényleg csak a támogató jön, aztán végefõcím. MINEK TELEFONÁLTOK ADDIG, Drága barátaim? Szerettek pénzt tömni a mûsorkészítõk zsebébe?



Ember, gondolkodj!!! Az sokat segít az élet megértésében!"

Milyen igaza van!
1/10
Tilda36 2010 ápr. 23. - 09:47:32 1/10 Előzmény Eliza
(242/281)
A korrekt az lenne, ha a kérdést úgy tennék fel: tippeljék meg, hogy milyen számot rejtettünk el a borítékban?

Persze erre egyetlen telefon se jönne, ezért mi kényszerítjük rá, hogy hazudjanak szerencsétlen mûsorvezetõk.:-)
Mi ez ha nem legális szerencsejáték?
(megfejthetetlen feladványok, ismeretlen angolszász nevek, sohanemhallott országok, stb.)