Téma: 11:14

9/10
Nira1900 2015 jan. 24. - 20:06:22 9/10 Előzmény Sadenal
(107/127)
***SPOILER lehet benne***


Elõször én is erre gondoltam, hogy nincs értelme, de mivel olyan jól volt felépítve az egész, és tetszett is, szerettem volna a forma mellett valamilyen tartalmiságot is találni benne. :-) Aztán az jutott eszembe, hogy ha akár egyetlen szereplõ is vállalta volna a felelõsséget a tettéért, akkor másképpen történt volna minden. Egyikük se volt annyira vétkes, mint azt hitte magáról, mégis mindegyikük (mindig) hazudott; az ügyetlen, hamis és kisszerû cselekedetek sora kerek egésszé formálódott az így megállíthatatlan cselekvésfolyamban, az áldozatok és a bûnösök pedig felcserélhetõ kategóriákká váltak ebben a fekete komédiában. :)
9/10
Bubus53 2014 febr. 28. - 01:21:34 9/10 Előzmény Bozótharcos
(106/127)
Na, engem meg már akkor idegesített, mikor sejteni lehetett, mi az az egész, addig még le is kötött. Ettõl függetlenül jó film, csak túl sok volt már a puzzle, és untam is az utolsó 20 percet.
sznúp 2013 dec. 22. - 03:39:59
(105/127)
SPOILERes lehet

Ez az a film, amiben kb. mindenki bûnös és igazán senki sem az.

SPOILER vége
10/10
Hamilton 2013 dec. 17. - 22:45:58 10/10
(104/127)
Ugyan még nincs vége, de bátran megadtam neki a 10 pontot. Nagyon jó film.
10/10
antimason 2013 szept. 30. - 22:51:21 10/10
(103/127)
Aki szereti Tarantinot, annak ez is tetszeni fog.
merkel 2013 júl. 20. - 13:02:32 Előzmény Attila G.
(102/127)
SPOILER

Nagyon jó film, többször is láttam már, érdekes a dramaturgiája.

A kutya szerintem a gazdája kocsiját szaglássza, azért, mert a szélvédõjéhez fánkot dobtak, de ez szerintem nem lényeges részlet. A felesége tényleg elég gyengére sikerült, és a házaspár kapcsolata. Az asszony épp utazott haza a munkából, megállt kicsit az "õzbalesetnél", majd otthon már felhívták, hogy meghalt a lánya. Majd ebbõl azt hitte, hogy a lányát ölte meg az "õzes" srác, aki egyébként a lány egyik pasija volt (és akinek a szélvédõjére dobta a lány apja a lány másik pasijának a testét.) A srác elfutott, nem tudjuk, mi történt vele utána, de õ abszolút ártatlan volt, csak valamiért azt hitte, hogy õ ütötte el a már halottat.
10/10
kata3 2013 júl. 17. - 11:37:53 10/10 Előzmény Bozótharcos
(101/127)
Remekül vágott, ez adja a lényegét a filmnek. Jó ideig azaz érzésed, hogy nézed, de nem érted a sztorit. Aztán lassacskán megszûnik összefüggéstelenség érzése. Már-már poénos... mint, amikor a rendõr talál valamit a járdán (...)
De azt nem mondanám, hogy csak egyszernézõs. Néhány év múlva újranézhetõ... és akkor már tudod hol jön a poén. :-D
10/10
kata3 2013 júl. 17. - 11:23:46 10/10 Előzmény debii
(100/127)
Ez is kedvenc filmem. Tudom ajánlani még Gosling Maradj! filmjét, az is hasonlóan felépített. http://port.hu/maradj!_stay/pls/fi/films.film_page?i_film_id=76454&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2
Ott szintén eleinte zavaróak a jelenetváltások, és a végén lesz kerek a történet. Viszont, aki menet közben feladja a filmet, az ne csodálkozzon, hogy nem érti meg.
(az idõpontot nézve, a 11:14-rõl most lecsúsztam.)
10/10
Attila G. 2013 júl. 17. - 03:26:41 10/10
(99/127)
SPOILER-t és OFF-ot tartalmazhat.

Hát komolyan mondom, én ezt nem hiszem el.
Megnéztem a filmet... Nem vagyok benne biztos, hogy korábban hallottam már róla; pedig már 10 éves.
S azt hittem, hogy megnézem majd a film topicját, s egy csomó fanyalgó hozzászólást fogok majd itt találni - ami hasonló stílusú filmeknél elõfordul -; s olyan nagyot nem is tévedtem; hisz némi mazsolázás után találtam párat.
Ehhez képest 218 szavazat alapján 10/8,5 pontot kapott a film. (Jó, amúgy enyém a 218. ...)
Megvallom õszintén meglepõdtem. Azzal együtt, hogy én is azon vacilláltam, hogy 9 vagy 10 pontot adjak rá.

Én az ilyen filmet puzzlefilmnek hívom - ezt az elnevezést most találtam ki. :D Elvégre tényleg olyan, mint egy puzzle. Rakja ki, aki tudja. Aki képes oda figyelni...

S az ilyen filmek közül - amit már láttam is -, ez az, amit talán a leginkább élveztem.
Illetve... Pár hónapja, max 1-2 éve láttam egy hasonlót. Ahol lényegében egy ember és a "klónjai" kergették egymást egy erdõben és a körülötte lévõ építményekben. Na azon majdhogynem szétröhögtem magam. A címe most nem fog eszembe jutni.
Mostanában láttam a 360 címû filmet, ami szintén tekinthetõ puzzlefilmnek. Na azt viszont szenvedés volt végignézni. Olyan puzzle volt; amiben egyes daraboknak le volt töredezve a széle. Brrr.

Visszatérve erre a filmre. Õszintén bevallom, nekem a 100 db-os puzzle-bõl elveszett kb. 2 db.
2 részlet valahogy nekem nem áll össze.
Egyrészt mi a fészkes fenét szaglászott annyira a kutya az egyik ürge(a filmben talán a leghíresebb színész által játszott karakter) kocsiján. Elvileg egyértelmû, viszont a csávó is rákérdezett erre.

Másrészt úgy érzem, hogy a felesége karaktere - már ha egyáltalán a felesége volt - nem lett teljesen kidolgozva. Nem teljesen világos, hogyan került képbe; hogyan került a tett színhelyére; hogyan került kapcsolatba a férfi nemû hullával.

Harmadrészt... Valahogy nem rémlik, mi lett azzal az emberkével, akinek a kocsijára rápottyant a hulla.
Addig még képben vagyok, hogy egyszer-kétszer a rendõr el is kapta. Na de véglegesen is sikerült?

S végül... A rendõrautó eljutott végül az õrsre a 2-3 letartóztatott taggal együtt? Vagy ez a film szempontjából nem lényeges?

Ezek nem biztos, hogy megválaszolandó kérdések; hisz valószínû, hogy az én koncentrációm hagyott ki olykor-olykor. De ezek vetõdtek fel bennem.

10/10-et adtam rá, kicsit elhamarkodva. De 10/9 alá valószínûleg nem mentem volna egyébként sem, így szinte mindegy.

Egyébként remélem, végre egyszer sikerül megjegyeznem, hogy a pm az este. Valamiért sose sikerül.
8/10
-greghouse- 2013 júl. 17. - 00:40:32 8/10
(98/127)
Ez egy elég jó kísérleti (vizsga)film, Altman "Rövidre vágva" témája megspékelve Tarantinoval. Érdekes, kilóg a sorból. Négyes, fiam, leülhet.... :-)
7/10
Bozótharcos 2013 febr. 03. - 08:43:41 7/10
(97/127)
Ritkán lát az ember ilyen filmet, ezt az abszurd thriller kategóriába sorolnám. A film közepéig idegesített az egész hogy mi ez a szar, micsoda összefüggéstelen történet, de aztán szép fokozatosan minden összeáll, és az elsõ döbbenet után elkezdesz röhögni az egészen. Nagyon jól adagolták a történéseket, és aztán amikor a végén kiderül hogy honnan indult az egész, na az a legabszurdabb. Itt még filmrészletben sem fogom elárulni, mert ezt egyszer látnia kell mindenkinek. De kizárólag egyszer, mert többet nem nézném meg. Beteg az egész úgy ahogy van, de ezért jó. 7/10
7/10
scn 2012 nov. 10. - 09:36:31 7/10
(96/127)
Egyszer nézhetõ, de senki ne számítson semmi extrára.
10/10
offtopic
zz76zz 2012 jún. 11. - 10:55:00 10/10 Előzmény debii
(95/127)
a lentebb említett filmek szerintem nem nagyon hasonlítanak.
nekem "4 szoba" hangulatom volt tõle.
rockair 2012 jún. 04. - 02:38:08
(94/127)
debii 2012 márc. 11. - 23:15:58
(93/127)
(az elõzõ bejegyzésem idõpontját elég jól belõttem - direkt sem lehetett volna ilyen pontos... :D)
debii 2012 márc. 11. - 23:14:46
(92/127)
nekem tetszett ez a film. esetleg tudtok ajánlani hasonló jellegût?
gxp 2012 jan. 14. - 14:55:45
(91/127)
Mindig is szerettem a kispénzbõl készített alkotásokat,mert a zsé hiánya igen erõs kreatív ötleteket eredményezhet.Itt is errõl van szó,ütõs a forgatókönyv ,néha a lehetetlenségig abszurd,szánalmas,számító és szerencsétlen alakokkal a mellékszerepben-hisz fõszereplõ tulajdonképp nincs is-,akik a balhé megtörténtekor -már ami személyükre korlátozódik-viszonylag logikussan cselekszenek.A film egy másodpercre sem lankad,és mivel mindig más és más karrakter szemszögébõl látjuk a dolgokat,mint egy puzzle,úgy kerülnek helyükre az apróbb pillanatok,viszonylag logikussan(kivételt képez a zsaru ,akinek azért néhány helyre már-már teleportálnia kellett a történet fényében,de ez megbocsátható) A szereplõgárdába beficcent néhány nagyobb név is,és mindenki hozza,mit illik,megállapíthatjuk,Rachel Leigh Cook még mindig az egyik legcsinosabb hölgyemény odakint,Swayze hiánya így még fájóbb és Tom Hanks fia már nem hasonlít anyira a papára:szóval,itt minden eggyütt van egy igen jópofa szórakozáshoz,ahol még gondolkodhatsz is meg röhöghetsz az élet abszurditásán,hisz egyik karrakternek sincs valami hatalmas,nagy,világmegváltó ötlete vagy terve,egyszerûen csak földhözragadt nyomorjaik és gondjaik-legyen az egy marhaság miatt leszakadt hímtag,hisz fefizésbõl lett "pöcstelen".
Ami pedig külön bejött,nemigen akartak happy endet a történet végére,és be se fejezték,gondold tovább,ahogy akarod.
7/10
Sadenal 2011 ápr. 19. - 20:12:07 7/10
(90/127)
Mindig is kedveltem a több szálon futó sztorikat, és ez is elég érdekes film volt, de mikor vége lett, azt vettem észre, hogy nem volt semmi értelme a filmnek. bemutatta mindenki szemszögébõl, hogy mi történt 11:14-kor meg az elõtt és ennyi. De egyszer meg lehet nézni....

7/10
8/10
Gustaff 2011 ápr. 08. - 10:23:23 8/10
(89/127)
Erdekesek ezek a filmek ahol a dolgok egybevagnak es az esemeny tobb szemszobol van bemutatva. Ez a film is szepen ossze van rakva csak nemigen vannak benne meglepo pillanatok, de talan ilyennek akartak az alkotok.

***SPOILER***
Peldaul mar a legelso gazolas is ugy lett bemutatva hogy a szelvedo betorik, utana meg szembol vettek az autot es latszott mogotte a feluljaro. Rogton az ugrott be hogy egy hullat dobhatott le valaki. Aztan mikor pakolaszta a csomagtartoba eleg merev is volt mar a muki.
***SPOILER VEGE***
10/10
zz76zz 2011 jan. 28. - 14:24:43 10/10
(88/127)
Az egyik kedvenc filmem . . . úgy kezdtük el nézni egy újév hajnali órán, hogy "majd lesz min elaludni", de végignéztük szerencsére :)