Téma: 12 majom

10/10
savernake 2011 aug. 22. - 10:12:02 10/10
(297/417)
Most láttam negyedszer a filmet és azt hiszem most értettem meg, hogy mirõl is szól.
--SPOILER--
Egy paranoid skizofréniában szenvedõ ember elméjében játszódik az egész történet. 12 énje van, akik különbözõ személyiségekben jelennek meg (Bruce Willis, Bruce Willis gyerekként, a pszichiáternõ, a pszichiáter fõnöke, Brad Pitt, Brad Pitt tudós apja, a tudós,aki a vírusokat elengedi, a strici, a rendõrnyomozó, a fogatlan csavargó, a féfi aki a reptéren a fegyvert adja és a tudós nõ (biztosítási ügynök). A 12 majom hdserege tulajdonképpen egyetlen ember 12 énje, akik az elme-tudat szinterén találkoznak egymással, segítik vagy hátráltatják egymást. Az "idõutazás" természetesen nem valós - a saját tudatában utazgat (ahol ugye nincs tér-idõ korlát)és próbálja megfejteni az élete titkát. Mindannyian paranoiásan beszélnek és viselkednek - ez volt a kulcs számomra. Valamint a film elején a mottó.
1/10
Protozoli 2011 aug. 21. - 23:31:49 1/10
(296/417)
Ekkora fail filmet...
Nem elég, hogy hangulatilag sötét és néhol olyan részeket hagynak ki, amik értelmetlenné tesznek egész részeket (1. vh-s dolog), a ráadás az egészben, hogy egy hatalmas logikai hibára épít...
Nem hiszem el, hogy senkinek nem tûnt fel az üzenet küldés dolog a rendezõk közül. Õt azért küldik vissza, hogy a 12 majom után nyomozzon, amit üzenetben küld el a nõ, de utána õ javítja az üzenetet, de ezt érdekes módon csak akkor kapják meg, amikor õt már 6x (vagy mittomén hányszor küldték vissza)...
Az egész film arra épít, hogy a múlt megváltoztathatatlan, és hogy a fõszereplõknek komoly beleszólásuk lesz a történetbe. De istenem...õ elküldte az üzenetet, azt miért nem vették észre a jövõben??? Ne akarja nekem bemesélni senki se, hogy a 30 éves üzenetet csak akkor sikerült észrevenniük, amikor õt már annyiszor külték vissza, hogy kiszedje a fogát, és ne akarjon visszajönni... Az sem lehetséges, hogy megváltoztatja a jövõt, mivel épp az a film lényege, hogy minden úgy történik, ahogy kell. (ahogy a jövõ be fog következni)
Ez számomra az egész filmet hazavágta.... Egy átgondolatlan szar...
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 21. - 18:37:08 10/10
(295/417)
Zseniális film, látom errõl már beszéltünk, ezért nem ragozom. Kár, hogy fedési idõben. Szívesen nézném ezt is. Mára megint beraktak négy jó filmet is...
10/10
greghouse 2011 júl. 01. - 10:58:26 10/10 Előzmény Tibag05
(294/417)
Mondjuk pont nem az "utopisztikus" a jó szó rá, inkább az anti-utópia, de szerintem az sem. Szerintem egy fantasztikus környezetbe ágyazott, bizarr filozofikus film. Nagyon jó, hogy Gilliam nem bonyolódik bele az idõcsapdába (múlt megváltoztatása, ha megváltoztatod nincs okod változtatni, stb.), hanem csak azért küldi vissza Jimmyt, hogy ha már megtörtént valami, utólag próbáljanak javítani a következményen (ez még mindig felvet problémákat, de itt egyáltalán nem zavaró.)
Az, hogy neked "elsõre" nem tetszett, nem csodálkozom, nem könnyû film. Gilliannak a stílusa, látványvilága, a poszt-ipariforradalmas ó-modern díszletei, kütyüi, jelmezei már védjegyévé váltak, és sokak által nehezen emészthetõk (lásd másik zseniális opuszát a Brazilt), meg kell nézni többször.
De - és éppenn ezért azt mondani, "baromság" elsõre...nem kis bátorságra vall részedrõl.

Lelked rajta.
Nézzél vámpíros és farkasemberes filmeket, úgyis azoknak van most szezonjuk, azok biztos nem utopisztikus baromságok. Ja, és azokon nem kell gondolkodni csak bambulni.
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 30. - 22:23:49 10/10 Előzmény Tibag05
(293/417)
Pedig korántsem az!
zottyo534 2011 jún. 30. - 20:04:59
(292/417)
Aki már sokadjára látja, de nem látta A peron-t és van egy szabad fél órája elõtte, annak itt van:
***SPOILER***
http://www.youtube.com/watch?v=mzPi7-faGkw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=VbVjqXYUWpo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=iGwlN5t30W4&feature=related
10/10
Danner 2011 jún. 30. - 18:57:34 10/10
(291/417)
Az egyik kedvenc filmem! :)
gabriella_ 2011 jún. 30. - 15:59:29
(290/417)
Akkor szíveskedj elolvasni másodjára - hátha...

Utópisztikus de nem baromság.

Nagyon jó film - nekem. Meg még sokaknak. Persze kinek a pap, kinek a pap fia.
Tibag05 2011 jún. 30. - 15:50:46
(289/417)
elsõre utópisztikus baromságnak tûnik!
10/10
greghouse 2011 jún. 30. - 14:27:19 10/10
(288/417)
Szerintem elképesztõen jó film. Gilliam tényleg nem mindenki ízlése, de talán ez mindenkit meg tud nyerni. Itt még Brad Pitt is nagyon jó...Bruce Willisnek meg talán a legjobb filmje.
Utána meg a Fargo...
Ez az este egy csemege a Filmmúzeumon.
9/10
Escobar005 2011 máj. 26. - 18:39:22 9/10
(287/417)
Egyedi film amire nagyon oda kell figyelni az elsõ perctõl kezdve! Két nagy kedvencem játszik benne Bruce és Brad mindketten hatalmasat alakítanak! De Pitt valami haláli ebben az elme roggyant szerepben! :)
laci123awdf 2011 ápr. 20. - 00:45:10
(286/417)
hát nem egy tipikus majmos film :o)
10/10
greghouse 2011 ápr. 14. - 16:51:17 10/10
(285/417)
Barátom, ha a "majmos filmeket" kedveled, ne nézd meg. Ennek nem sok köze van a majmokhoz, annál jobb, nagyon is érdekes, izgalmas, filozofikus film, és még Brad Pitt is jó benne. Nem beszélve a többiekrõl.
Szerintem Willis egyik legjobbja, bár ez nagy részben a rendezõnek, a (volt Monty Pythonos) Terry Gilliamnek is köszönhetõ. Tizes.
tóbiás111 2011 márc. 21. - 12:03:29
(284/417)
Nagyszerû! Nézd meg akkor a Libidó címû filmet! Alcíme: Vissza az ösztönökhöz.
Huánka 2011 márc. 16. - 20:32:17
(283/417)
Nem egy egyszer nézõs, sok az eldugott darabka, amitõl egész lesz a film.
Shanks 2011 márc. 12. - 17:09:24
(282/417)
Nem rossz film.
Erõs közepes.
KICS 2011 márc. 12. - 10:53:47
(281/417)
Nekem nagyon tetszett a film. Láttam,hogy sokan írtátok,hogy nem jó a jövõ ábrázolása...
Ami vicces,mert minden filmben úgy ábrázolják a jövõt,mint egy tökéletes világot. Ha most nem tökéletes a világunk,késõbb miért lenne az? Nekem pont ez tetszett benne NAGYON,hogy életszerû volt,és nem olyan,mint ezek a tucat sci-fi filmek. Ez mûvészet,és nem a fogyasztó tömegnek való film... :/
7/10
JerkovicsAndras 2011 febr. 22. - 20:58:30 7/10
(280/417)
Érdekes.
tóbiás111 2011 febr. 10. - 11:21:55 Előzmény Justice19
(279/417)
Tudod, itt nem a jövõ hiperszuper ábrázolásán volt a hangsúly, ezért bizonyára, akinek a filmbõl leginkább a forma számít, a tartalom nem annyira, annak a csalódását megértem. De ügyesebben kell választani, mit nézel meg. Annyi tucat jövõ vízió film van teli látvánnyal (grat a 3d animátoroknak), javaslom, jobban nézz körül.
3/10
Justice19 2011 jan. 25. - 20:48:29 3/10
(278/417)
nekem nagy csalódás volt a film. hihetetlen gagyi volt a jövõ... a ruhák a gépek az emberek, meg a történet is vontatott és (SPOILER) 2 óra után az egyetlen csavar, h nem a 12 majom áll az egész mögött hanem a tudós asszisztense hát nagy dolog...
nagyon nem jött be 10/4