Téma: 1917

10/10
Igazság Hangja 2020 febr. 06. - 16:26:09 10/10
(38/118)
Nekem a dokumentumfilmszerűsége tetszett legjobban a filmnek: ahogy a katonák végigfutnak a lövészárkokban, ahogy bemutatják a katonák földalatti alvóhelyeit, a szögesdrótokat, az egymás hegyén-hátán heverő hullákat, a végén a nyílt rohamot. A film első kb. 5 percét például történelemórán is le lehet vetíteni az I. világháború tárgyalásakor. Remélem az 1917 nyeri az Oscart, drámaiságban, látványban, komolyságban össze sem lehet hasonlítani vele a "Dzsokkert", vagy a Tarantinós újabb hülyeséget.
6/10
Brew 2020 febr. 05. - 22:23:39 6/10
(37/118)
Brit toborzófilm 2 órában. Hagyjuk az "ilyen a háború" kezdetű összegzéseket. A film olyan, mintha egy FPS játék átvezető klipjeit fűzték volna fel egymás után. Ahogy korábban bb2626 szaktárs összefoglalta: túl sok minden történik, túlságosan rövid idő alatt, úgy, hogy a nézőben ott a motoszkál az eztmárláttamvalahol érzés. Ráadásul a túl sok minden nagyjából fele nevetségességig valószerűtlen. Elismerem, utóbbi csak azoknak zavaró, akiket nem bűvölt el addigra az audiovizuális cunami.
Persze vannak erős jelenetek, ahol kapunk némi valódi drámát. A szereplők nem igazán jók, de legalább törekedtek a természetességre. A képi világ szép, de a hosszú snittektől eltekintve nem mutat újdonságot, mondhatni megfelel a mai elvárásoknak. Az operatőröké minden tiszteletem, de a cifra kameramozgástól nem lesz egy film jó.
10/10
zalanrados2004 2020 febr. 05. - 18:02:35 10/10
(36/118)
Kiváló film. Tökéletes forgatókönyv, kiváló rendező, a téma nagyon jó és hihetetlenül jól vitelezték ki. Hatalmas film. Remélem sok díjat fog még elnyerni.
Edmond Dantes 2020 febr. 04. - 10:02:21 Előzmény Camu
(35/118)
Nem tudom, hogy kerül ide az Eurovíziós dalfesztivál? Kb. annyi igaz, hogy az Oscarra is szavaznak vagy pontoznak meg ott is és még számtalan helyen. Választáson, sportban ...
Az 1917 BAFTA-díjesője borítékolható volt "hazai pályán" = hazai kegyelet, megemlékezés.
7/10
Camu 2020 febr. 03. - 22:40:23 7/10
(34/118)
Megnéztem az összes filmet, amit Oscar-ra jelöltek. Nálam a legrosszabb "Az ír" és a "Joker". Legjobban a "Házassági történet" fogott meg. (9 pont) A többit -ezzel együtt- 7,5 pont környékén helyezném el. "Az ír" 2 pont. Tarantinót Brad Pitt alakítása (karaktere?) mentette meg. "Az aszfalt királyai" - bár egyszerre szórakoztató, izgalmas és drámai - totál esélytelen. Ez az egész az Eurovíziós dalfesztiválok szavazására emlékeztet.
10/10
Hegyirabló 2020 febr. 01. - 14:01:58 10/10
(33/118)
Hány pozitív szerepét soroljam fel?
10/10
Hegyirabló 2020 jan. 31. - 20:03:35 10/10
(32/118)
"Mark Strong végre pozitív szerepet kapott"

Aki leír egy ilyet, az curvára nem ismeri Mark Strong munkásságát.
Jakitoth 2020 jan. 31. - 12:21:53 Előzmény lurdba
(31/118)
A posta galamb nem postás, az "haza" viszi a levelet. Nem is igazán megízható! Fontos üzenetekre futárokat használták. Az I. vh-ban még nem léteztek taposóaknák.
Jó film! Elég izgalmas. De pont ezért csak egyszer nézhető.
10/10
Gollam24 2020 jan. 29. - 16:03:51 10/10
(30/118)
Szép film.
Jóval több, mint általában a síma háborús filmek többsége.
Szépen beilleszkedik a Fegyvertelen katona, Levelek Iwo Jimáról stb. háborús művészfilmek vonulatába, sőt felül is múlja őket.
Feltehetőleg viszi az Oscart is, noha Tarantino is megérdemelné ezúttal.

10/10.
2/10
jsfelms@gmail.com 2020 jan. 29. - 12:10:43 2/10 Előzmény Balu64
(29/118)
Elnézést, hogy beleszólok a csevegésetekbe, csak segítek kibontani... Szépen fényképezett szar, amelynek az egyetlen erénye (ti. az operatőri munka) csak a mozivásznon érvényesül. Örülök, ha segíthettem.:)
9/10
blaise.judge 2020 jan. 29. - 11:04:20 9/10
(28/118)
Én szeretem a háborús filmeket és ez is tetszett. Nem egy pörgős, akció dús film azt meg kell hagyni, de nekem visszaadta azt a légkört ami abban a háborúban érezhető volt. Előtte a Joker nevezetű elmebeteg agyrémet néztem meg, hát ez kész felüdülés volt ahhoz képest. Midway jobb volt, de ott nem volt miért izgulni, mert tudtam a végeredményt. Történelem.
Balu64 2020 jan. 28. - 23:05:25 Előzmény harpia
(27/118)
Vaoo... Szar, de azért az operatőr dicséretet érdemel. Ne nézzem meg, de ha mégis akkor menjek el a moziba... Na, ezt most hogy bontsam ki?... :)))
2/10
jsfelms@gmail.com 2020 jan. 28. - 15:17:55 2/10
(26/118)
Tragikusan gyenge, tele hiteltelen/érthetetlen jelenetekkel. A húzó nevek teljesen feleslegesen vannak a filmben, sem időt, sem szerepet nem kaptak.
Zéró történet (az sem eredeti, lásd. Gallipoli), durván sematikus, negatív ellenségkép, az emberi reakciók szinte teljes hiánya stb. Szóval, felejtős... sajnos.
2/10
harpia 2020 jan. 27. - 09:53:03 2/10
(25/118)
Rendkívül gyönge film! Lapos történet kiszámítható fordulatokkal, hihetetlenül valószínűtlen eseményekkel, gyönge szereplőkkel, tömve sztereotípiákkal. Egyedül az operatőr érdemel dicséretet, de emiatt senki se nézze meg (vagy ha mégis, akkor csakis moziban).
Edmond Dantes 2020 jan. 27. - 08:57:35
(24/118)
Tisztelgés minden háborúk -itt az I. világháború- szereplői, hősei, áldozatai előtt és egy nem új keletű filmes-operatőri bravúr: számomra nagyjából ennyi az 1917. Nem kevés, de nem gondolnám elégségesnek ahhoz, hogy filmtörténelmet csináljon. És Sam Mendes családi ügye is az 1917: a matuzsálemi kort megért író-nagypapának, Alfred H. Mendesnek állít emléket a filmet záró ajánlás, aki trinidadi (!) születésű lévén maga is frontharcos volt a Nagy Háború idején a brit hadseregben. Tiszteletreméltó ám a néző számára kevéssé meggyőző érv ez a film mellett: belterjes családi hagyományápolás, (látszólag) vágatlan kivitelben. Jó, jó ... de mindez miért is? - ezzel a kérdéssel álltam fel a film végén. Tisztelettel jelezném a Szerkesztőségnek, hogy a film valódi főszereplője a két őrvezető, Blake (Dean-Charles Chapman) és főleg Schofield (George MacKay): az ő nevük érdemelne kivastagítást. A többi fölsorolt szereplő -pár "nagy név" is- csak a film elején-végén jelenik meg epizódszerepben.
10/10
transylvanianmixedgrill 2020 jan. 26. - 23:08:39 10/10
(23/118)
Mert hát mi a háború? Több milliónyi ilyen kis egyszemélyes emberi küldetés, amelynek hol van értelme, hol semmi. Attól függ, kinek/minek a szemszögéből nézzük.

Ez egy döbbenetes, csontig hatoló Odüsszeia az első világháború frontján keresztül. Csak moziban lehet megnézni, és megérteni. 10/10
9/10
NADAL14 2020 jan. 26. - 22:02:06 9/10
(22/118)
nekem is tetszett , apokaliptikus történet komor képvilággal , nem kimondottan akciódus, de így volt jó .
9/10
Ktesibios 2020 jan. 26. - 20:36:53 9/10
(21/118)
Ez egy jó film, sőt, megkockáztatom, nagyon jó. Nem annyira a hősiességet, mint inkább a háború borzalmait, totális értelmetlenségét akarja bemutatni. És ez többnyire sikerül is. Kiváló színészi játék, jó zene és operatőri munka (ez utóbbi tuti Oscar). A magyar néplélektől messzebb áll, ez tény. De épp ezért érdemes tájékozódni, mielőtt befizet az ember egy filmre, nehogy olyasmit várjon, ami eleve nem is volt szándékában az alkotóknak.
7/10
fczolika 2020 jan. 26. - 17:29:23 7/10 Előzmény Danzak
(20/118)
Énis így vagyok ezzel, bár az órát nem néztem közben, de vártam valamit ami nem jött el.
7/10
fczolika 2020 jan. 26. - 17:28:15 7/10
(19/118)
Nem volt rossz, de azért vannak jobb háborús filmek. Összességében nem bántuk meg, hogy megnéztük.