Téma: 1917

7/10
Ledina 2020 ápr. 02. - 10:46:56 7/10
(58/118)
Szívszaggató nézni, ahogy egy fiatal, jólelkű katona meghal, az ember átértékeli a problémáit, és hálát ad a sorsnak, h a saját gyermeke nem kerül ilyen helyzetbe, és megdöbben azon ,h ogy lehetett, lehet ilyen öldöklés... sajnos néhol unalmas és vontatott,de egyszer érdemes megnézni.
10/10
filmetnéznijottem30 2020 márc. 26. - 01:13:09 10/10
(57/118)
Zseniális film! A zene, cselekmény felépítése, képi világ, néhol túlzó, de életszerű haláltusák és még sorolhatnám! A modern filmművészet csúcsa. Rengeteg filmet láttam már életemben, és kimerem jelenteni, hogy egy film nem attól lesz jó, ha rengeteg akciójelenet van benne. Mikor ketten neki indultak a küldetésnek és nem tudták, hogy a frontvonaluk mögött mi vár rájuk..... egyszerűen fantasztikus volt.
k11zoltan 2020 márc. 22. - 12:28:27
(56/118)
Valóban nem a legizgalmasabb film.
Sőt, szinte unalmas.
De azt bele kell venni, hogy nekem is feltűnt, hogy mintha nem lenne vágás a filmben.
Jól megoldották.
Ezért viszont egyszer mindenképp megéri megnézni.
3/10
Gaddemon 2020 márc. 18. - 19:09:20 3/10
(55/118)
Nem tehetek róla, én untam. Sok helyen színpadiasnak és hihetetlennek is találtam.
6/10
KissPityu 2020 márc. 10. - 20:34:54 6/10
(54/118)
Sztem az öreg míg állományban volt, az összes story-t összeszedte, amit hallott kb 2 évig a fronton, és most egybe sűrítve, eltúlozva eladta a film forgatókönyvének... 15 óra alatt ennyi szerencséje nem lehet egyetlen egy embernek sem..fájóan beteges túlzások percnyi pontossággal összefűzve teljesen bagatel értelmetlen húzásokkal, amit az I. vh-ban (még az ókori háborúkban sem) nem lehetett elkövetni (pl a németek visszavonulás-csalijakor miért hagynak hátra katonákat lövöldözni? :D: D:
5/10
nefefe 2020 márc. 06. - 08:17:26 5/10
(53/118)
Szerintem elég gyenge film, aki ismeri az I. vh. borzalmait, ahhoz képest ez egy nagyon " lightos " film.
Lassú, unalmas, sok felesleges részlettel, anomáliákkal, illogikus cselekményekkel.
Nem igazán értem a Golden Globe-ot és az Oscar-okat. Sokkal jobb háborús filmek vannak ennél.
Az értékelésem - jóindulattal - közepes.
9/10
IWantSunshine 2020 márc. 01. - 15:56:55 9/10
(52/118)
Jó film. Nagyon tetszett. Egy csillagot levonták mert időnként olyan érzésem volt mintha Battlefield 1 játék cutscene-ket néznék :-)
2/10
climbtothesky 2020 febr. 28. - 20:46:51 2/10
(51/118)
Bántóan gyenge háborús film főleg annak fényében mennyire volt hypolva, semmi cselekvés, izgalom, feszültség, viszont van jópár nem élethű jelenet, egy újabb nagy csalódás a Dunkirk után.
3/10
bundi8 2020 febr. 27. - 22:15:59 3/10
(50/118)
Nothing specials - közepes.
tesz-vesz 2020 febr. 25. - 19:14:37 Előzmény Kbv76
(49/118)
miért? mi volt a szögessdróttal?
tesz-vesz 2020 febr. 25. - 19:14:04 Előzmény Sachinho
(48/118)
miért? mik vannak benen konkrétan?
9/10
Falkazsolt 2020 febr. 18. - 18:46:47 9/10
(47/118)
jo film
10/10
istok87 2020 febr. 13. - 11:58:48 10/10 Előzmény Sachinho
(46/118)
nemzeti.net/allohaboru-gondolatok-az-1917-cimu-filmrol-15387043.html
1/10
Sachinho 2020 febr. 12. - 23:38:03 1/10
(45/118)
Háborús filmdráma helyett a komédia illik inkább rá, ugyanis ez a film egy hatalmas nagy vicc. Az egész filmet értetlenül néztem, másik pillanatban meg kínomban röhögtem volt amikor meg már oda se mertem nézni olyan kínos és szánalmas volt :)
1/10
Kbv76 2020 febr. 10. - 17:19:29 1/10
(44/118)
Nézhetetlen!!!!!!! Senkinek se ajánlom!!!Amikor a főhős a szögesdróttal megsértette magát,éreztem,h el kéne mennem a moziból,majd kb öt percenként ismét történt vmi hasonló blődség...
offtopic
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 10:01:58
(43/118)
Sajnálom, ha zavar, hogy az Oscar-zsűri osztotta a véleményemet az Élősködőkről. Kiszóljak nekik, hogy csinálják vissza a kedvedért? Mert nekem tökéletes a döntés: mindent vitt, ami vihető.
Edmond Dantes 2020 febr. 10. - 09:22:35 Előzmény Edmond Dantes
(42/118)
Az Oscar-zsűri jól döntött: már írtam (28) mint film harmatgyenge, a fényképezés és vizuális effektek kétségtelenül jók, meg is kapta a szobrocskát ezekre + még egyet (hangkeverés). Bőven elég. Minden egyéb Sam Mendes családi belügye és egy sokadik, ám nem túl magas színvonalú tisztelgés a háború rémségei előtt vagy ellen. Kevés, nagyon kevés.
1/10
sflkjs 2020 febr. 09. - 09:25:08 1/10
(41/118)
Übergáz, egyáltalán nem kötött le. Az operatőri munka jó, de hogy legjobb film kategóriákat nyer meg jelölve van, az vicc
stockholm 2020 febr. 07. - 10:26:38
(40/118)
Sehol nem játsszák eredeti nyelven, csak szinkronizáltan?????
9/10
KeyConcept 2020 febr. 06. - 21:30:15 9/10
(39/118)
Ez egy remek film. Még akkor is így gondolom, hellyel-közzel egyetértek néhány kritikai felhanggal, de ezek is csak a film után jutottak el a tudatomig és nem közben, így nem is érdekesek. Ha egy film magával ragad, akkor jó. Ha nem, akkor nem. Ennyi. Minden más csak okoskodás. Olvasom itt pár helyen, hogy nevetségesen valószerűtlen események vannak benne. Háááát, a hozzászólóval ellentétben én magam nem voltam egyetlen háborúban sem, így azt sem tudom megítélni, hogy mi hihetetlen/hiteltelen, vagy mi túlzás és mi nem, de bátorkodom azt gondolni, hogy kevés a mi képzelőerőnk ahhoz, hogy mi történhetett meg valójában a nagy világégésekben. És bátorkodom azt is gondolni, hogy a nézők közül mások sem nagyon voltak részesei ilyeneknek, így ami nevetséges, az a hozzászóló ez irányú megnyilvánulása.