ilali 2016 szept. 04. - 13:58:43
(2/2)
***OFF***
„Milyennek foghatjuk fel világunkat?
Valamennyi vallás arra hívja fel az ember figyelmét, hogy a világ rendezett, összeillõ, összefüggõ egészet képez. A világot szépnek, otthonosnak tartás egyben az emberek nagy többségének zsigeri érzése. Ez magzat és csecsemõkorunkban ébred bennünk, ha édesanyánk szeretettel várt bennünket, és ha vele együtt a körülöttünk lévõk is örültek születésünknek. Ezért a világot nemcsak a vallásos emberek, hanem a materialisták nagy része is szép egésznek látja.
A bennünk lévõ belsõ hangot, amely a világ jóságát, szépségét súgja, nagyon sokan azonban nem hallják meg.”
V.L: Világszemléletek küzdelme
***
És nem kevesen „dolgoznak” azon, hogy ezt a belsõ hangot elnyomják.
8/10
leibolmai 2009 jún. 04. - 10:10:55 8/10
(1/2)
Szeretem az ilyen "mi lett volna ha" filmeket, ezért is kezdtem el megnézni. Maga a történet szerintem jó, de azért nem hiszem, hogy többször is végig fogom nézni. Az biztos, hogy az alkotók túl sokat játszottak CS-vel, és a mangától sem igazán bírtak elszakadni, még így filmen sem, néha olyan érzésem volt, hogy egy rajzfilmet nézek, erre csak rátett a film rapszodikus mivolta, "ide kell még egy kis lövöldözés", "ide kell egy kis érzelem" -valami ilyesmi volt az egész, a vége felé meg összecsapott kicsit. A színészi játék annyira sablonos, hogy kár is bármit írni róla, a képvilág viszont tetszett, még a manga vonal ellenére is. Összefoglalva: (nekem) egyszer nézhetõ akció - sci/fi - dráma(?) - valami volt. Aki szereti a "headshot, a becsületért blabla, mély érzelmek kifejezése kõkorszaki módszerekkel" filmeket, annak tetszeni fog.