Téma: 2012

1/10
megjottem 2009 nov. 24. - 13:50:28 1/10 Előzmény Mike.boy
(268/828)
"Egy ember ilyen filmekkel a háta mögött (Függetlenség napja, Csillagkapu, Holnapután, I.E. 10 000, Gödzilla), egy ilyen nem is tudom mit rak le."

A szokásos silány munkát. Eddig mindegyik filmje nézhetetlen volt, legalábbis számomra.
gnmara 2009 nov. 24. - 09:06:38
(267/828)
Minõsíthetetlenül gyenge film, fordulatok nélküli,kiszámítható sztorival, szánalmas megmenekülõs jelenetekkel!!! Nagy csalódás volt!
1/10
Mike.boy 2009 nov. 24. - 01:07:15 1/10
(266/828)
Hát a második fele valamivel jobb. Az oké hogy a vízzel nem lett gond, de nem értem hogy mi történt az emelkedõ mag hõmérséklettel... hirtelen abbamaradt???

Emellett több értékrenddel kapcsolatos párbeszédet hallgattam volna meg, és hogy mit mentenek meg az emberiség történelmébõl (nem csak a Mona Lisát meg még pár könyvet). Ja és a mínusz akárhány fokban szállított zsiráfok is viccesek voltak, és a túlélésük azért érdekelt volna. Mert gondolom nem a Mount Everest-i állatkertbõl vitték oda õket :D

Kövezzetek meg, de nekem ez a film nagyon nem tetszett.
Azon is gondolkodtam hogy sokat vártam ettõl a filmtõl, de ha lejjebb eresztem a mércét, akkor is egy rossz filmet láttam.

Mostmár várnék egy olyan "jövõfilmet" ami nem a katasztrófát mutatja be, hanem a katasztrófa után megmaradt emberiséget. Hogy kezdik újra, milyen feszültségek vannak, ki lesz a fõmufti, és hogy ezt hogy oldják meg az emberek (szerintem Oscar-díjas film lenne)
1/10
Mike.boy 2009 nov. 23. - 23:55:06 1/10
(265/828)
Hát 2 részletben írok, mivel eddig nagyon gagyi (pont a felénél tartok). Eredeti amerikai GAGYI. Ahhoz képest hogy milyen körítése volt, úgy vártam hogy már láthassam, hát eddig kreténség az egész... Egy ember ilyen filmekkel a háta mögött (Függetlenség napja, Csillagkapu, Holnapután, I.E. 10 000, Gödzilla), egy ilyen nem is tudom mit rak le... Tudom hogy a Sci-fi nem valós dolgokról szól, de azért olyat hogy nem is egyszer a repülõvel röpköd összedõlõ házak között, meg egy repülõ metrószerelvény alatt repül át, meg minden jelenetben szinte a szétnyíló föld elõtt fél méterrel mennek, és pont abban az irányban reped az út közepén amerre mennek...
Hát megpróbálom még végignézni, mert kíváncsi vagyok mit hoz a film 2. fele, aztán újra jeleentkezek
Kovács kolléga 2009 nov. 23. - 21:20:00
(264/828)
SPOILER!!!!!!!

Ha én írom a forgatókönyvet, akkor emígyen nézett volna ki a film.

John Cusack, a család, a ruszki milliárdos + a fekete elnök kimarad.

Az USA élén egy George Bush-fejû rohadt disznó áll, akinek csak azon jár az esze, hogy a bárkán túléle a dolgot, a hülye milliárdos haverjaival egyetemben.
A fõhõs Woody Harrelson lett volna, aki rájön a közelgõ katasztrófára, ám hiába próbálja figyelmeztetni az embereket, mindenki hülyének nézi. A maszek rádióadással azonban túllõ a célon, ezért a CIA vagy valami hasonló gyilkológépezet elkezd vadászni rá (a nyakára küldött különítmény élén egy Smith-ügynök szerû köcsög áll). A hegyekben akad össze a Kurt Russell-Will Smith-Jean Reno vonalat képviselõ Katonával, aki jelen esetben egy zûrös magánéletû egykori pilóta, aki egy ótvarasnak tûnõ kisgéppel hájas nyugdíjasokat hordozgat kirándulni (Han Solo-feeling!). Egy ilyen szituációban éri a Los Angelest elpusztító földrengés (Jöhet a CGI-parádé!) Mondjuk úgy kerül a Yellowstone parkba, hogy ott kirándul a volt felesége a gyerekekkel együtt. A két szál összefut, a vulkánok elõli menekülés kipipálva. A gyilkosok azonban tovább üldözik õket.
A Chiwetel Ejiofor által alakított tudós maradhat, akárcsak Thandie Newton, ám õ nem az elnök lánya, hanem valami titkárféle, aki rájön a turpisságra, majd összeszûri a levet a feka észkombájnnal. Csak egy bárka van, de az tényleg akkora, mint egy világváros. Elsõ osztályú luxussal van megtervezve, és GULAG-rabok milliói építik Kínában (egy kis Stargate-feeling).
A menekülõk megérkeznek, és a filmben látott - amúgy ötletes módon - bejutnak a bárkába. Itt összefognak a feka tudósgyerekkel és elfoglalják a parancsnoki hidat (a film kezdete óta utált gorillagyilkosok meg végezzék csak a propellerek között).
Az elnököt és a milliárdos haverjait lezavarják az alagsorba, kb. úgy mint Kun Béla a kapitalistákat. Utána felveszik a GULAG-rabok ezreit, megmentik a bárkát, aztán jöhet a szökõár. A George Bush-fejû rohadt disznó leváltva, a nép pedig közfelkiáltással Chiwetel Ejiofort választja elnökké (Obama-propaganda kipipálva. Tudom, hogy undorító, dehát ennek benne kell lennie a filmben.) Harrelson még poénkodik a végén, a lezüllött, Han Solósra vett Katona pedig összeborul az asszonnyal.

A sok logikátlan apróságot mindenképpen kiigazítottam volna. Kb. 10 percnyi lelkizéssel rövidebb a film, és sokkal pörgõsebb a tempó.
2/10
Hilfy 2009 nov. 23. - 19:11:10 2/10 Előzmény Luke2135
(263/828)
Ömm szerintem a Dalai láma, (akinek van egy belsõ zsbben rejtegetett slusszkulcsa nagy gáz esetére PHHFF) nem annyira a parton lakott, hanem eléggé fent a hegyekben.. és ha még emléxel, az a bizonyos ütközés, ami a film utolsó harmadának csúcspontja KELLETT VOLNA legyen, az az volt, hogy a nyitott ajtóval beindíthatatlan motorú milliárd dolláros hajó nekisodródik valaminek ami 8848 m magas.. :) olyanból nem sok van, és bizony vízben volt..
offtopic
Kendy 2009 nov. 23. - 00:28:57
(262/828)
Köszi a tippet!

Tetszett az oldal és majd tutti sokszor nézem is.

Nem ismertem de jó,más on-line mozikat szoktam nézni.
De ez is tetszik nekem!
1/10
Kyol 2009 nov. 22. - 23:26:47 1/10
(261/828)
SPOILER:


Az meg azért szánalom, hogy egy 1500 méteres hullám hirtelen 7500 méteresre nõtt, cask azért, hogy a bárkákat is elérje... Hát igen, valljuk be szar lett volna az a befejezés, hogy a sok hülye államfõ ott ül a bárkákban, a víz meg sehol, mert túl magas volt a hegy, de azért egy 8 km-es hullámot már a kutya se nyelt volna le, úgyhogy muszáj volt valami megoldást találni ennek az áthidalására, ami szerintem annyi volt, hogy a hullám egyszerûen felmászott a hegyre. Egyszerûen megindokolható a nézõk felé: volt lendülete, nem törte meg a hegység, felszaladt :D
1/10
Kyol 2009 nov. 22. - 23:21:48 1/10
(260/828)
Hát ez a film igencsak gyenge lett. Viszont a kritika sztem elég korrekt, aki úgy érezte a Holnaputánnál hogy nem igazán tetszett neki, 90%, hogy meg fogja bánni ezt a filmet... Az alapszotrit kb összedobták egy vasárnapi grillezésen, ahol megbeszélték, hogy ki, mit nézett a héten a National Geographic-on vagy a Discoveryn. Egy kis maya, egy kis mikrohullám, egy kis Yellowstone... Aztán elkezdtek egymásra licitálni, hogy ki tud nagyobb tömegpusztító jelenetet kitalálni, és az egyiknek vagy az egyikük jó barátjának volt elég pénze erre az egészre.

Aki a látvány miatt szeretné megnézni, inkább menjen egy kilátóba, onnan szép a látvány, de ebben a filmben még a látványt is megunod 20 perc után, amikor már 3.szor élték túl egy hajszállal az éppen aktuális katasztrófát. A fõhõsök tök mindegy mit csinálnak mindenbe egy hajszál híján belehalnak. De persze mindig csak éppen az utolsó pillanatban ússzák meg, a film folyamán körül belül 7szer...
Összegezve a film valóban katasztrófa...
6/10
offtopic
Dantes 2009 nov. 22. - 19:24:41 6/10
(259/828)
Szerintem meg ne szólj be.
10/10
zummi76 2009 nov. 22. - 18:14:22 10/10 Előzmény Dantes
(258/828)
Szerintem mellõzhetnéd már ezt a cunami témát!
Duccs 2009 nov. 22. - 01:52:06
(257/828)
Véleményem szerint nem volt olyan rossz film látványilag elsõ osztályú de nekem valahogy mégse jött át. A képlet szerintem jobb ennél a filmnél történetben is jobban megfogott és a vége is sokkal jobb volt.
8/10
Beyonce 7 2009 nov. 21. - 19:21:02 8/10
(256/828)
Szerintem jó film.
Nem unalmas,mert mindig történik valami.
Az igaz,hogy egy nagy mese (gondolok itt arra,hogy mennek a kocsival,miközben körülöttük minden szétesik,nekik viszont semmi bajuk nem lesz),de ettõl függetlenül a látvány kedvéért érdemes megnézni. ;)
10/8
zora 2009 nov. 21. - 16:43:37
(255/828)
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
6/10
Dantes 2009 nov. 21. - 13:06:14 6/10
(254/828)
Noé szerintem a filmen is zokogna...
10/10
Noncika 2009 nov. 21. - 12:54:11 10/10
(253/828)
A film végét alapból lehet tudni már az elején és vannak benne röhejes dolgok is bõven, de szerintem azt mindenki elismerheti, hogy látványilag mindenképp 10/10!
katkunder 2009 nov. 21. - 12:42:42
(252/828)
Noé zokogna a "bárkák" láttán..... :)
6/10
Dantes 2009 nov. 21. - 12:20:41 6/10
(251/828)
Pontosan...de inkább Benkõ legyen, az tud zenélni is XD
gerhajdu 2009 nov. 21. - 11:50:30
(250/828)
Vagy Anettka.. tõle mindenki félneXD
7/10
offtopic
Semprini 2009 nov. 21. - 11:42:14 7/10
(249/828)
Ja, nem tudták eldönteni hogy Gyõzike vagy Benkõ... XDXD