cellasto 2012 máj. 19. - 23:57:53
(170/190)
nahh,nekiálltam..de mintha már ezt elkezdtem volna nézni egyszer,csak nem fejeztem be...no majd kiderül :D
cellasto 2012 máj. 19. - 20:15:00
(169/190)
ma este megnézem..érdekes módon kimaradt ez a film,pedig szeretem az ilyen zombis-izés filmeket :d
utóbbi idõben,amit láttam hasonlót az a végitélet és a hulla-ház.mindkettõ többször nézhetõ :)
9/10
Oddie67 2012 máj. 19. - 17:20:31 9/10
(168/190)
Nagyon jó film, az eleje picit gyenge, de a vége mindenért kárpótol. És a zene is hihetetlenül jó :)
8/10
Sly1998 2011 dec. 28. - 12:57:05 8/10
(167/190)
Nekem személy szerint jobban tetszik,mint a kaptár,sokkal több a helyszín,és sokkal több szereplõt "mozgat" ez a film. 8/10
8/10
JetiRulez 2011 dec. 02. - 14:49:10 8/10
(166/190)
Elõször féltem, hogy gyenge lesz, de a film közepe felé bebizonyosodott, hogy ez egy kifejezetten jó film. Egyszer mindenképpen meg kell néznie annak, aki kedveli a poszt-apokaliptikus filmeket.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 szept. 05. - 14:42:52 10/10
(165/190)
Elfogadható minisorozat.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 05. - 14:10:57 8/10
(164/190)
köszi, megnézem, remélem jó lesz :D
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 szept. 05. - 12:40:28 10/10
(163/190)
Pl a Végítélet, ha jól emlékszem.
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=9246
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 05. - 06:22:40 8/10
(162/190)
jó film, szeretem az ilyeneket amiben egyedül mászkálnak az "üres" városokban
tud valaki ehez hasonlót a Legenda vagyokon kívül?
Ford Mustang 2011 aug. 26. - 16:12:39
(161/190)
Egyébként a film hossza 108'
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 14:52:23
(160/190)
Érdekes film, elgondolkodtató. Azért zombis filmek közül volt jobb is.
10/10
MeTsEr 2011 júl. 12. - 21:41:40 10/10
(159/190)
Fúúú ez a film nagyon tetszett :)
Szerintem zombis filmek között 10/10.
___SPOILER___
Amikor a végén a csávó irtotta a katonákat, és közben szólt
az a nagyon jó zene :D Az nagyon jó rész volt!
___SPOILER VÉGE___
Ez nem hagyományos futunk a zombikelõl elfogyogatunk film!
Érdemes megnézni.
A 28 Héttel késõb (2. része a filmnek) nem sikerült
ilyen jóra. Abban csak szaladgáltak a zombik elõl...
offtopic
miénkittatér 2011 ápr. 14. - 01:45:21 Előzmény imrenyibalazs
(158/190)
Remélem azt azért vágod, hogy az amit minden filmek eredetijének tartasz az 1990-es Élõhalottak éjszakája, az valójában egy 1968-as film remake-je :)))
8/10
PivarnyikKrisz 2011 ápr. 12. - 22:09:00 8/10
(157/190)
Nekem mindenképpen pozitívum a film. Van pár dolog amit kiemelnék. Végig nagyon jók voltak az aláfestõ zenék. Az elején lévõ szám mikor egyedül sétálgat Londonban az különösen tetszett. A másik dolog maga a sztori. Szerintem fergeteges. Igaz ami igaz jobban is lehetett volna kivitelezni. Nem mondom,hogy rossz volt,sõt,jó volt,de lehetett volna jobb,izgalmasabb. A harmadik egyben utolsó kiemelendõ pozitívum az,hogy szerintem(!) rendkívül szépen volt fényképezve. A lerombolt metropolisz és a magányos,kies tájak valamint a kihalt sztrádák és ügyesen voltak fényképezve,lefilmezve.
A fõszereplõ, Cillian Murphy alakítása különösen tetszett. A fekete csajé,Naomie Harrisé már kevésbé.
SPOILER
Az apa-lány szál is tetszett.
SPOILER vége
Összességében örülök,hogy megvettem valamelyik bevásárlóközpontban. Pozitív élmény a film.
10/8-at adok rá,mert annyira azért nem volt átütõ,hogy ennél többet érjen.
Bakufu 2011 ápr. 09. - 08:22:20 Előzmény imrenyibalazs
(156/190)
Akkor most mi a lényege annak amit ide leírtál hosszadalmasan? Hogy jön ide a dzsungelharc?
Mellékesen: A Severed (Halálos árnyak) ennél jóval szarabb film, megkockáztatom még épkézláb befejezés nélküli is.
offtopic
imrenyibalazs 2011 ápr. 09. - 03:57:30
(155/190)
Azt is megemlítem azért, hogy az X-MEN-filmek sem akció-trükkorgiák, azok elgondolkoztató jellegû filmek, azok bár fiktív mutánsokkal, de ezt alapul véve realisztikus felépítésûek...
offtopic
imrenyibalazs 2011 ápr. 09. - 03:36:24
(154/190)
Ha mostanság eszembe jut ez a film és különösen a vége, mindig van egy olyan érzésem, hogy a film igazi kiötlõi ezt olyanoknak szánták, akik nem igazán tudják elképzelni, milyen a durva incidens, hogy milyen a durva erõszak. Most láttam a Rambo 2-t, majd utána a Lopakodók c. klasszikust.
Igen, van fogalmam, elképzelésem róla, milyen az ilyen dzsungelharc/háború (nem konkrétan a Dzsungelháború c. filmre gondolok), akkor is, ha ilyen módon (28 nappal késõbb) nem mutatják és amikor van lehetõségem, igyekszem minden hasonlót kerülni.
Ha még leírom, hogy az elõbb írtam a 300-nál (az sem az én müfajom), hogy az X-MEN kezdetek: Farkas (magyar címen) kevésbé mutatja a vért, de ott az adamantium-beültetés a film meghatározó része. Én már 29 éves vagyok, csak érzületre maradtam gyerek és nekem az az ábrázolás (az X-MEN kezdetekben), a borzalom azon megjelenítése (és az a film) tetszett, engem az igencsak megfogott.
offtopic
imrenyibalazs 2011 febr. 24. - 07:02:03
(153/190)
Azt viszont nem sikerült elõzõ hozzászólásaimban megemlítenem, hogy én is vitatom, hogy helyes-e a film által felvetett kérdéseket, kérdésköröket - aki figyelmesen nézte végig a filmet, tudja, mire gondolok és itt a fórumon is felvetik - filmre ilyen formában, ilyen véresen tálalni; még akkor is ha pl. a film végén, amennyire emlékszem a filmre, a nagy épületben az amúgy nem teljesen vademberek között sem kell feltétlenül mindenben egyetértésnek lennie és összetartásnak kialakulnia. Nos ez a film is azért torzított valóság, mint ezt is olvasom, mások is beírják, hogy a vérengzésre, annak a sajátos ábrázolására hajt. - Ami az újdonság erejével hat, különösen ha valaki az akkori kábítószer-maffiás, többnyire szintén problémás filmeket nézte, szóval ami igazán az újdonság erejével hat, az az, hogy az életben is vannak konfliktusok, sõt vérengzések stb., csak többnyire nem így alakulnak ki, ahogy a film végén, - ahogy a rendezõ annak idején ezt el is ismerte, amikor a film készítésérõl beszélt (term. a TV-ben szinkronizálták).
Ha most zárhatom azzal, hogy aki olyan filmre vágyik, ami ugyan igényes, de ahol a gonoszt kell legyõzni, valami tényleg elég gonoszat (nem piti grogdílert), akkor esetleg pl. az Elhagyott szoba c. filmet már ajánlhatnám, az is kinek mennyire tetszett, de ezt a filmet (28 nappal késõbb) nem.
offtopic
imrenyibalazs 2011 febr. 23. - 06:58:58
(152/190)
Még valami, most kifejezetten ennek a filmnek a kapcsán - Kivitelezésre talán nem csúcs és mint írtam, a vérontásról szól hasonlóan a Kill Bill-filmekhez (persze más mûfaj). Viszont most olvastam, hogy sokan sok mindent nem értenek.
Nos, már hosszú elemzést nem írnék, csak annyit, hogy én a kisebb túlzások mellett, meg persze amellett, hogy borzasztó a film végi vérontás is, logikusnak találtam ezt a filmet. - Azért is, mert gyerekkoromból is tudom, hogy ahhoz, hogy baj történjen, nem feltétlenül kell sok és ahogy emlékszem a film elején egy vírus szabadul el, egy fertõzés, ami a "normális" átlagembert is vérengzõvé változtatja. Nem csak úgy lehet ember és ember között erõszak, ahogyan a legtöbb hong-kongi akciófilm mutatja, azok filmek, azok is mûfajok. Továbbá Jet Li mondta A gyûlölet ára c. film (Jet Li rendezés) kapcsán, hogy az úgymond bunyók sem szoktak órákig tartani...
De amirõl még nem szívesen beszélek, az az, hogy ha alapból nem is a majomfélék a legvadabbak az állatvilágban, de a legtöbb kifejezett húsevõ eléggé az. A húsevõ ízeltlábúak nagy részét pl. nem is mondom; végül is sok olyan vad, mint a predator volt, csak egy egyed nem olyan erõs, meg természetesen pl. a hangyák, darazsak intelligenciája is máshogy mûködik; de az embernek egy (vadon élõ) oroszlán is neki esik.
Visszatérve a filmhez, a fertõzöttek valóban nem igazán zombik voltak és nem nagyon ették meg az embert, viszont mérhetetlen volt bennük az ártani vágyás, végül annyit és ebbe sem szívesen gondolok bele, de ha egy ember biokémiája olyan lesz - ilyen volt a Terror a zárt osztályon c. filmben - akkor "bedurvul".
offtopic
imrenyibalazs 2011 febr. 23. - 04:29:21
(151/190)
Egyébként mindenhova, ahova bemásoltam az elõbbi szöveget, elnézést a rajongóktól.