Téma: 3 esküvõ

10/10
talpalavalo 2010 febr. 15. - 13:19:22 10/10
(14/34)
Ez a menõ és trendi dolog nem teljesen világos számomra, de biztosan így lehet. A filmben azonban nem hiszem, hogy ez volt a valódi, mély ok. Inkább olyan különbségek jönnek elõ, hogy a külföldiek nem ismerik az itteni kultúrát, az élettempót, vagy hasonlót. Ha jól vettem észre Mubarak kicsit nyugisabban, lassabb tempóban él itt, mint azt elvárná tõle a pörgõ környezet.
10/10
Loller 2010 febr. 15. - 13:11:28 10/10
(13/34)
Valóban nem, de a túlnyomó többségnek nincs is külföldi párja, és sajnos jellemzõen azoknak van, akik direkt külföldit akarnak mert menõ és trendi. És nem azért mert épp õt szeretik. Szegény külföldi meg idekerül egy számára idegen országba egyedül, és elõször örül hogy van valakije, utána remélhetõleg rájön, hogy mégis jobb lenne neki egyedül.
10/10
Zebulonka 2010 febr. 15. - 10:50:45 10/10
(12/34)
Ebben van valami, hogy egyedinek számít ez itthon! De az emberek túlnyomó többsége nem így fogja ezt fel, hogy a párját mint egy új ruhát mutogasson a haveroknak. Ez felfogható egyfajta szegénységi bizonyítványnak is!
10/10
talpalavalo 2010 febr. 15. - 10:33:32 10/10
(11/34)
Szerintem alapvetõen nem vagyunk annyira ellene a többi, idegen kultúrának. Csak ugye manapság divat bántani a divatot. Egyesek azt mondják, hogy multikulturálisnak lenni jó, ezért néhányan biztosan azt fogják mondani, hogy csak látszat az egész, és valójában csak azok akarunk lenni. Szerintem meg inkább mindenki foglalkozzon magával, és döntse el, hogy õ mennyire toleráns. Ha én találok egy számomra megfelelõ embert, akkor az nem azon fog múlni, hogy milyen raszba vagy vallási csoportba tartozik :)
Sajnos az általános tapasztalat nem ezt mondja...
10/10
Loller 2010 febr. 15. - 10:16:35 10/10 Előzmény jukka
(10/34)
Az én véleményem errõl az, hogy a magyarok ezt érdekességnek tartják, és azt próbálják ezzel mutatni a világnak, hogy õket mennyire nem érdekli a másik bõrszíne, és közben meg pont az ellenkezõjét érik el vele, mert a párjukat valami különleges dologként mutogatják a több embernek. A filmben persze ilyenrõl nincs szó, láthatóan nagyon szeretik egymást. De a baráti körömben már volt ilyenre példa, és a kapcsolatnak természetesen vége is lett.
jukka 2010 febr. 12. - 15:49:41 Előzmény talpalavalo
(9/34)
Az igaz hogy jellembõl fakad, hogy megértik e egymást vagy sem. Na és milyen lehet a többi ember elõtt mutatkozni például egy arabnak és egy magyarnak vagy egy néger-magyar párosnak? Lehet hogy a magyar ember büszkébb, ha néger párja van, legalább is így vettem észre.
10/10
talpalavalo 2010 febr. 12. - 12:38:25 10/10
(8/34)
Mármint távol keletre, vagy délre(Afrika), inkább a rasszok közti különbség ami leginkább a vallásban nyilvánul meg az az ami még kívülrõl tönkreteheti a kapcsolatot, a gyûlölködés stb...
zsomboka 2010 febr. 12. - 11:24:30
(7/34)
Ezzel teljes mértékben egyetértek. Európán belül annyira nem gond...de ahogy haladunk keletre,ott már akadhatnak problémák.
10/10
talpalavalo 2010 febr. 12. - 10:53:53 10/10 Előzmény daniell
(6/34)
Európán belül nem is olyan nagy a kultúrális/vallási eltérés, inkább a rasszok közt vannak nagy eltérések, az h ki mennyire érti meg a párját az meg szerintem nem ország hanem jellem függõ...
jukka 2010 febr. 12. - 10:29:40
(5/34)
Mai világban már nagyon sok minden megvalósítható. Ami mindig is érdekelt, az a fehér bõrû és néger párkapcsolat. Nem tudom elképzelni, hogy olyan szintû az egyetértés adott dolgokban, mintha például magyar párokról lenne szó. Aztán lehet nagyot tévedek és sokkal kevesebbet veszekednek..
daniell 2010 febr. 10. - 16:14:44
(4/34)
Tényleg szép a film honlapja.
A téma eléggé modern, olyan értelemben, hogy az internet világában a világon bárhol élõ másik emberrel lehet napi kapcsolatot tartani. A fapados repüléssel már az sem álom senkinek, hogy (legalábbis Európában) bárhova eljusson. Így nem is csoda hogy egyre több ilyen pár van.
zsomboka 2010 febr. 10. - 15:43:39
(3/34)
Jó és tanulságos a film, itthoni válások elkerülésében is nagy segítség lenne ha minél többen látnák ezt, nem muszáj csak nemzetközi példákat venni, de itt az van persze kihangsúlyozva.
10/10
talpalavalo 2010 febr. 10. - 15:40:01 10/10
(2/34)
Nem teljesen világos, hogy a filmszemlén miért csak az elsõ 2 részt vetítették le. Nekem kifejezetten tetszett az ötlet, maga a film már nem mondott többet mint amire számítotam, de nem is arra ment ki. Sajnos ma magyarországon ez van vagy inkább még rosszabb, minél kissebb városkában járunk és minél keletebbre annál jobban romlik a helyzet, de persze itt a jó példa is!
Filmhonlapok 2010 jan. 26. - 15:37:45
(1/34)
A film honlapja részt vesz a port.hu/filmhonlapok oldalon elérhetõ PORT.hu Filmhonlap Versenyen 2010. január 28. - február 8. között.

Szavazzatok és írjatok véleményt ti is!