Téma: 300

Seemann 2007 ápr. 15. - 14:31:08
(344/1244)
Háááát öregem, neked a Jóisten nem sokat osztott...

Lehet itt gusztustalanozni, meg milliómodra elböfögni hogy ez animáció és nem számít a történelmi hûség...mintha csak ez merült volna fel kritikaként. Holott errõl szó nincs... Értsd már meg hogy a klisék miatt, az elcseszett minden második jenki filmben kitüremkedõ bárgyú balfék rágószagú primitív klisék miatt lett 'crottin'! A vér, a kaszabolás, az animált képek mind jó helyen vannak. De ne vegyen a hátára a film "egyetemes mondanivalót", mert egy ilyen filmtõl nem ezt várjuk, nem ezt várja senki. Nem itt fogok rájönni hogy hát tényleg a "sza..sza..sza..baddságvazze" az a tuti! Ne akarjon rádöbbenteni, ne akarjon itt moralizálni meg okítani. Ez kb. olyan mintha a Bush magyarázná meg a néhai Freudnak hogy a pszichoanalízis az ördögtõl van és különben dícsértessék a Jóisten bla bla.
Hesztia 2007 ápr. 15. - 13:20:45
(343/1244)
'sznobkompatibilisek'--> ezt sürgõsen megjegyzem:)
Hát tudod, a helyedben és elbujdokolnék!:) A viccet félretéve, sztem ez a legjobb hozzállás. Én is megnézem a kommersz alkotásokat is, de tudom, hogy hol a helyük a filmes palettán.
kárérte 2007 ápr. 15. - 12:01:11
(342/1244)
Egyébként is szerintem nagyon magával ragadó az animáció, a maga nemében teljesen okés.
Hesztia 2007 ápr. 15. - 11:17:17
(341/1244)
:))
A felkapott filmeket mindig többen látják, és több vita is van körülöttük..sajnos.
De az is nagyon sajnálatos, hogy a fiatalabb korosztálynak nincs lehetõsége arra - még ha szeretné, akkor sem - hogy filmtörténeti klasszikusokat, rétegfilmeket nézen, mert a tv alig-alig ad ilyesmit, dvd-n vagy nem jelentek meg, vagy nincs pénzük arra, hogy megvegyék vagy vidéken élnek és nincs tele a városuk mûvészmozikkal (ha már a Toldi lentebb szóba került).
Épp ezért felesleges felvágni azzal, hogy nem Remény rabjait, hanem dogma-filmeket kell nézni. Lehet, hogy lenne rá vkinek igénye, csak egyszerûen nem tud hozájutni.

Na, már megint offolok...
Hesztia 2007 ápr. 15. - 11:10:27
(340/1244)
Hetek óta be sem néztem ide, de ezt nem bírtam szó nélkül hagyni. Mazochista vagyok.:)
Lassan már a csapból is az folyik, hogy ez egy képregény, a könyvesboltok is tele vannak vele, és még van, aki meglepõdik ezeken a tényezõkön.
Hesztia 2007 ápr. 15. - 01:25:26
(339/1244)
Torrent oldalakon megtalálod.
Hesztia 2007 ápr. 15. - 01:24:45
(338/1244)
Hajrá!:-)))
Hesztia 2007 ápr. 15. - 01:24:14
(337/1244)
Hmm..Isten tudja, hányadszor írom ezt le: ez egy KÉPREGÉNY-feldolgozás. Azért az animáció, azért a sok kitalált lény. Semmi köze a(z amúgy maga nemében) közepes Trójához.
Petrus 1 2007 ápr. 14. - 22:44:16
(336/1244)
Hali! nekem is nagyon tetszett a film!!! vki nem tudja megmondani, h honnan szerezhetném meg a zenéjét? köszi
Melcsu 2007 ápr. 14. - 21:19:06
(335/1244)
Sziasztok! Nekem nagyon tetszett a film!!! Mindenki nézze meg!
kárérte 2007 ápr. 14. - 20:56:57
(334/1244)
Ilyen hasat kéne gyúrni nyárra.
Skaff 2007 ápr. 14. - 19:21:53
(333/1244)
Most néztem meg dvd-n hát Isteni igazábol jobb volt mint amire számitottam viszont rosszabb volt mint amennyire hiresztelték hogy nagyon jó film,de egy biztos a Trója cimü filmet ami a kedvencem tuti hogy nem veri le pláne mert olyasmik szereplenek a filmbe amik nem is lézetzek ,mutánsok meg szörnyek ráadásul több mint a háromnegyede söt szinte az egész film minden animáció volt!
Hesztia 2007 ápr. 13. - 23:34:22 Előzmény Seemann
(332/1244)
"Ollókezü Edward??? ehhh:)) hát igen, ez számít konzummozis körökben különcnek, aki ezt látta, és netán szereti is, annak már nem lehet a szemére vetni más esetekben megnyílvánuló ízlésficamot, mint pl. most a 300 esetében."

Akkor sorold már fel kérlek azokat a filmeket, amit szerinted nem ciki megemlíteni, csak hogy tudjuk hogyan kell megfelelni a nagyok elvárásainak.
Az Almodóvar filmeket gyorsan ki is húzom a listámból, mert arról már tudom, hogy azok.:)

Azért, mert az ember néha megnéz egy-két klisékkel teletûzdelt filmet (igen tudom, hogy az, és jókat is derültem némely szövegeken), az rögtön azt jelenti, hogy ettõl már Bergman vagy Tier alkotásait nem képes befogani?

Ennyire ne beszélj magas lóról.
Hellnight 2007 ápr. 13. - 22:42:52 Előzmény Seemann
(331/1244)
Neked komolyan van valami baj az agyaddal. Vizsgáltasd ki magad, jobban jársz. Egyébként igazad van, szánalmas vagy ;)
Én nem mondtam, hogy amiket felsoroltam filmeket azoktól vágódj hanyatt. Szimplán leírtam pár olyan filmet melyek azért nem egyszerûek és van bennük elég sok tartalom.
Stalkert azért nem írtam mert még nem láttam ;) De be van tervezve.
És hidd el akármilyen filmet nézek meg, a 300-ról alkotott képem NEM fog megváltozni, mivel marhára nem érdekel, hogy klisés vagy sem. Jól érzem magam a film nézése közben és ez a lényeg.

Meg nem tudom honnét vetted azt sem, hogy csak azért írtam ilyen filmeket mert így kitûnök a többiek közül!? Szimplán leírtam, hogy attól függetlenül, hogy szeretek egy látványos mozifilmet attól még kedvelek más stílusú filmeket is, amik nem éppen átlagos nézõknek vannak.
De neked ezt hiába is mondja az ember.
Te vagy nagymester, a mindent tudó, mi pedig csak az átlagos pórnép.
Manka1 2007 ápr. 13. - 22:19:09 Előzmény Seemann
(330/1244)
Te egy állat vagy ! Ilyen okádék izlése, mint neked kevés embernek van.Vedd már észre magad ! Neked mi a jó ,ha ez nem ?!Nézzél filmúzeumot apám !
Seemann 2007 ápr. 12. - 20:04:58
(329/1244)
Achsooo...

Tehát ha te átlagos vagy, akkor én szánalmas?:)

Az "Amerikai Szépség"-en kívûl-, mert gondolom ezt szántad elsöprõ érvnek annak bizonyításában hogy milyen kifinomult igényes nézõ vagy-belegyömöszölhettél volna valami komolyabbat is, mondjuk a Stalkert, vagy valami Trier filmet, talán akkor hasravágtam volna magam, te kulturpulzár.

Ollókezü Edward??? ehhh:)) hát igen, ez számít konzummozis körökben különcnek, aki ezt látta, és netán szereti is, annak már nem lehet a szemére vetni más esetekben megnyílvánuló ízlésficamot, mint pl. most a 300 esetében.

Járj el egy kicsit a Toldiba, nézzél elsõre vontatottnak és leültnek tûnõ skandináv filmeket , légy türelmes, szoktasd magad hozzájuk, ehhez a ritmushoz, vagy nézz Bergmant (õt úgyis már mindenki ismeri), (azért ne Almodovart mert a skandináv filmek anélkül is tudnak hatni, hogy felvonultatnának 400 bu.it meg egy tucat transzfesztitát) és hidd el, ezek utÁN a 300-ról egészen más vélményed lesz.

Nem azt mondom hogy magában a jenki csihipuhi sz.r lenne, mert vannak jól megkreáltak ebben a mûfajban is, és mint mondtám már korábban is, ez a 300 címû sem azért félresikerült mert fröcsög benne a vér, hanem azért mert olyan klisékkel van kitömve amelyek már fárasztóak.
Hellnight 2007 ápr. 11. - 23:32:23 Előzmény Seemann
(328/1244)
Szóval hiába tetszik nekem az Amerikai Szépség, Nagy Hal, Ollókezû Edward, Remény Rabjai akkor is csak egy átlagos nézõ maradok. Milyen kár :(

Szánalmas alak vagy. Te sem vagy jobb nálunk. A hatalmas egód miatt totál vak vagy.
10/10
csuku 2007 ápr. 11. - 20:20:28 10/10
(327/1244)
Szerintem egy nagyon látványos és szép film. Nagy Gyûrûk Ura rajongó is vagyok, talán ezért is tetszett annyira. Remélem még láthatunk hasonló filmeket akár a közeljövõben is.
Zolkó 2007 ápr. 10. - 23:23:05
(326/1244)
Komolyan mondom, nem értem, mért pont ezen a filmen vitatkoztok annyit. Ez egy teljesen középszerû film, a látványon kívül az égvilágon semmi dicsérnivaló nincs benne. Trükkfilm történelmi csomagban. Ilyen marhaságon összeveszni...
adii 2007 ápr. 10. - 17:04:34
(325/1244)
Nem tetszett...!
Ordibálás, ezernyi filmtrükk, csata, lassítások...végig errõl szól.