Téma: 5x2

10/10
bundi8 2017 okt. 14. - 20:51:57 10/10
(42/42)
F. Ozon, természetesen 10/10 ahogy az összes filmje!
10/10
Nira1900 2016 febr. 24. - 00:07:39 10/10
(41/42)
Nem akartam írni, de annyira meglepõdtem, némelyik hozzászóló mit nézett?? (pl. színházimádó...?)

SPOILER

Nekem nem volt egyértelmû pl., amit itt mindenki tényként kezel, hogy az a bizonyos orgia megtörtént-e úgy, ahogy a férj elmondta.
SPOILER vége

Egy ilyen típusú filmet kevésbé lehet szárazon elemezgetni, pontokba foglalni, elsõsorban át kell érezni, ha nem megy, hát nem megy... Sokan a saját kapcsolataikat sem képesek igazán megélni, se tudatosan, se lélekben, se testben... Hát õk ezt a filmet se fogják átélni, csak a történet kihagyásait akarják betömködni, meg valami átlagos, külsõ logikát ráerõltetni.

Azért jó, hogy van, akihez eljut... :-)
10/10
Nira1900 2015 nov. 04. - 09:55:28 10/10
(40/42)
Bergani? Ki az a Bergan? Amúgy kisbetû. :-O
1/10
Beyond silence 2010 febr. 21. - 18:27:50 1/10
(39/42)
Elég lesújtó képet fest az emberi kapcsolatokról Ozon. Nem tudom hogy volt-e valaha igazán szerelmes ez az ember, de a filmben elejétõl a végéig minden kapcsolat gyökerétõl fogva gigszeres. Azt gondolná az ember hogy visszafelé haladva eljutunk valami eredendõ idillhez aminek a megbomlásának okáról megtudunk valamit, de errõl szó sincs. Állandóan másfele kacsingatást és érzéketlenséget találunk legyen az esküvõ vagy gyermekszülés. Pedig amúgy nézhetõ film lenne az 5x2, de a mondanivaló igencsak egysíkú és keserû - számomra.
9/10
mrt 2009 nov. 29. - 04:16:06 9/10
(38/42)
SPOILER:

Szerintem a kapcsolat már el volt ásva az elsõ megcsaláskor... ami az esküvõn volt.
Lyanos 2009 okt. 18. - 20:35:26
(37/42)
***SPOILER***
Lehet, hogy az elején az ágyjelenetnek csak annyi értelme, van, hogy a férfi megkérdezhesse: - Ne kezdjük újra? Ezáltal a rendezõ felhatalmazza magát, hogy újrakezdjen, azaz visszamenjen a múltba.

Azt, hogy mitõl romlott meg a kapcsolatuk, a filmbõl nem lehet kideríteni pontosan, legfeljebb utalások vannak rá. Lehet, hogy a rendezõ célja épp az, hogy elgondolkodtasson: mi lehetett az oka? Talán olyasmi, ami bármelyikünkkel megeshet.
***SPOILER VÉGE***
bayswater 2009 okt. 12. - 12:01:33
(36/42)
Lehet hogy egy orgián való részvétel rontotta meg a házasságukat, de ez nem feltétlenül kell hogy igaz legyen. Ettõl még mûködhetett volna a szexuális életük.
7/10
fredi60 2009 okt. 12. - 11:24:12 7/10
(35/42)
***SPOILER***
1. Azért eléggé érdekes, hogy az általad említettek ellenére "Egy férfi (Gilles) nyaralni megy a barátnõjével, akivel nem illenek össze, a férfit idegesíti a nõ viselkedése, hisztije" mégis 4 éve voltak együtt.

2. Az elsõ jelenetben elhangzik, hogy a gyerek 1999-ben született, a válásra pedig 2003 februárjában kerül sor.
***SPOILER VÉGE***
bayswater 2009 okt. 12. - 10:58:51
(34/42)
SPOILER

Szerintem nem az idegentõl lett terhes, hiszen a válásnál kiderült, hogy már 10 éve voltak házasok, a gyermek meg akkor lehetett 6 év körül. De lehet hogy én értettem félre valamit.
7/10
szinhazimado 2009 okt. 12. - 10:24:47 7/10 Előzmény Strangereister
(33/42)
Érdekes, megdöbbentõ, megrázó, tömör.
Az idõben visszafelé játszódó történet segít gondolkodtatni, megérteni.

*********spoiler***********

2 ember, 1 kerek történet, az életük 5 fejezetét mutatja be. Eddig stimmt. Egy férfi (Gilles) nyaralni megy a barátnõjével, akivel nem illenek össze, a férfit idegesíti a nõ viselkedése, hisztije. Azonban a nyaraláson egy nõ (Marion) is feltûnik, aki egyedül ment nyaralni, mivel a barátnõje lemondta a nyaralást, családi okok miatt. Megismerkednek, összeházasodnak, majd a nászéjszakán nem jön össze a nász.

Marion kedvetlensége, szomorúsága, kiábrándultsága miatt elmegy a tengerpartra, ott egy pasival találkozik, a pasi unatkozik, a nõ megcsalja a férjét vele.
Aztán Marion terhes lesz ettõl a férfitól, a férj ezért nem megy be, nem tud bemenni hozzá a korházba, amikor megszüli a gyereket. De szeretik egymást.
Az eleje meg: egy baráti összejövetel, ahol kiderül, mivé lett a szexuális életük is.

*********spoiler vége***********

A hangulat magával ragadó, a filmzene szép, romantikus.
Én most láttam elõször.
7/10
fredi60 2009 okt. 12. - 09:12:17 7/10
(32/42)
Nem volt rossz, de egyszer elég megnézni.
port_guy 2009 okt. 11. - 22:57:00
(31/42)
Nekem nem tetszett különösebben, úgy éreztem a végén (az elején?) hogy itt állok becsapva, üres kézzel. Miért is néztem végig? Mit akart mondani? Miért voltak együtt? Miért váltak el? Miért feküdtek le a válás után? (Ha az utána volt.). Ha már az elején, vagy közben nem volt számukra érdekes ez a kapcsolat, akkor nyugodtan együtt is maradhattak volna. (A meleg szál sem adott semmi újat.) Aki hallja-érti - adja át. :)
kekikcay 2009 okt. 11. - 22:44:39 Előzmény fejbólintó
(30/42)
Abszolút egyetértek. Az ismertetõvel ellentétben (" a szerelmes Marion és Gilles jövõjüket csak együtt tudják elképzelni") szerintem ennek a két embernek nem volt semmi köze egymáshoz, már az elején sem, játszmán alapult a kapcsoltuk, ha bármin is, amit valóban jól példázott Gilles elõzõ kapcsolata is. Szerintem ez a film inkább arról szólt, hogy hogyan játsszák el az emberek a házasságot, a gyerekvállalást, életük fontos eseményeit, holott ezek a dolgok inkább csak megtörténnek velük, inkább csak elszenvedõi, mintsem valódi résztvevõi a saját életüknek.
bayswater 2009 okt. 11. - 22:32:07
(29/42)
És ma is frenetikus volt!:)
10/10
rimairobi 2009 okt. 11. - 20:26:01 10/10
(28/42)
Nenrég volt, de megnézzük ma is. Frenetikus!
7/10
fredi60 2009 okt. 11. - 16:10:19 7/10
(27/42)
Én ma fogom elõször megnézni. :)
apinter2 2009 okt. 11. - 14:59:10
(26/42)
Off leszek:
Már nem azért, de nincs egy hónapja, hogy láttam ezt a filmet és már megint adják? Nincs az m2-nek több filmje, már havonta ismételgetnek? Eddig évente jöttek újra elõ a "lejárt lemez" filmek, de azért ez már túlzás!!! Annyi jó film van, amit ilyen normális idõpontban adni lehetne, ha már a kereskedelmi csatornák fõmûsoridõben csak szemetet nyomatnak, a normális filmeket meg délután vagy éjjel, amikor senki sem tud tévét nézni... Erre kéne rámennie a közszolgálati tévéknek - az igényes filmek sugározására.
Off vége

On: a film tetszett, de tényleg nem derül ki belõle, hogy miért nem mûködött a házasságuk. Sajnos. De a visszafelé játszódó idõrend nagyon tetszett :-)
10/10
Strangereister 2009 okt. 05. - 00:56:03 10/10 Előzmény fejbólintó
(25/42)
A kórházas színben a férfi viselkedésére nincs racinális magyarázat, ami annak tudában még ijesztõbb, hogy én is majdnem így leblokkoltam anno...

A film befejezése zseniális, számomra minden idõk legnagyobb feelingje- ezt sem tudom miért...
7/10
fejbólintó 2009 szept. 19. - 16:16:10 7/10
(24/42)
Olyan érdekes, hogy többek szerint ez a film maga az élet. SPOILER Engem szerencsére nem erõszakoltak meg kétszer is és nem vettem részt orgián sem, úgy hogy van már egy másfél éves gyerekem. Ezzel nem a filmet minõsítem, csak furcsa, hogy a hozzászólók így magukra ismertek a filmet nézve.
A filmrõl: a francia mûvészfilm egyik elõnye, hogy akkor is jó nézni, ha úgy istenigazából nem is tetszik (lásd. Intim vallomások), ezért végignéztem. De lássuk be, igazán nem ad választ arra, hogy e két ember, akik nekem úgy tûnt, már az elején sem szerették egymást annyira, miért válik el. Az, hogy már a nászéjszakán megcsalta a férjét, hogy a férj nem látogatta meg a kórházban kis családját, hogy résztvettek egy orgián, mindez még nem jelenti azt, hogy nem szeretik egymást. Mi történt a hétköznapokban, ami miatt úgy döntöttek, nem tudnak együttélni tovább? Idegesítették egymást? Vagy csak elmúlt a szerelem? Nem derült ki. Az ilyen amortizálódó kapcsolat témában akkor már inkább a Keserû méz. Megjegyzem, a fickó korábbi kapcsolata is elég gázos volt, mely már elõre vetítette, hogy késõbbi feleségével is ugyanígy unja majd a banánt (bár ez nem törvényszerû, de mégis bekövetkezett)
A színészek amúgy tényleg jól játszották a nekik szánt szerepet.
kisbogáncs 2009 szept. 14. - 14:57:09
(23/42)
Nem volt rossz. Bár kicsit már kezdem unni, hogy ha francia film, akkor a dugós jelenetek kötelezõek :))