dantonb 2012 márc. 30. - 00:57:32
(235/435)
Na azért nem tenném le a nagyesküt hogy a magyar nép okosabb mint az amerikai.Itt mi számít szerinted az átlag gyõzike nézõnek?
És van egy nagy kbség az amerikai polgárral nem lehet birka módjára mindent megcsinálni ,amit pl velünk az utóbbi két évben megtett Orbán.Mert ott van civil kurázsi,vannak valódi szakszervezetek,és van egy demokratikus hagyomány ,amit iratlanul is tiszteletben tart apolitikai elit.
madib 2012 márc. 30. - 00:53:59
(234/435)
Sok amerikaival levelezek üzleti ügyben, így elmondhatom hogy ostobák :))
Semmi fogalma nincs az átlag amerikainak a külvilági élet dolgairól. Menjen el a férje dolgozni, legyen hitelkártyája amivel tud vásárolni, a férj ha hazamegy legyen kaja otthon. Ennyi, kész. A legtöbb amerikai lehet azt sem tudja hogy hol van Európa , sõt abban sem vagyok biztos hogy tudja-e a Föld forog a nap körül vagy fordítva.

A youtube pedig tele van ilyen videókkal :

http://www.youtube.com/watch?v=HY8u54jFubM


:))))
dantonb 2012 márc. 30. - 00:50:34
(233/435)
Primán összemosod a dolgokat,pl amikor az IRa robbantgatja a saját népét akkor is szabadságharcról van szó? Vagy a vörös brigádok merényletei is szabadságharc volt? Szerintem iganis van elvakult és aljas terrorizmus ,és ezt nem szabad összemosni egy szabadságharccal ,forradalommal pl.Hogy mit hazudtak 56 ról és mit hazudnak az iszlám terrorizmusról a megítélésénél nem számít,csakis az igazság számít.Itt van pl a spanyol polgárháború,amelyben pl külföldi önkénteseket öldösött franco hadserege és vica verza németeket spanyolok pl.akkor mindkét fél a te logikád szerint szabadságharcos lett volna ,ami nevetséges.
A megölt katonák a haladást hozták Irakba aretrográd vallási középkori agyalágyult ideológia helyére. Ezért akik megölik õket aljas terroristák,ráadásul nem bírják anép többségének támogatását mint egy igazi forradalomban.
Papa13 2012 márc. 30. - 00:49:51
(232/435)
Nem emlékszem, hogy kérdeztél volna a 7 es épületrõl.Mire vagy kíváncsi?

"Lehet, hogy imponál nekik, hogy eltérhetnek a hibvatalos verziótól.
200 embernél sokkal töben is tévedhertnek"
2000 köztük több nagy nevû híres elismert építészmérnök teljes körû független kivizsgálást követel. Igen tévedhet több százmillió ember aki a 9/11 tisztességs kivizsgálását követeli.Igen minden szakember és hozzá nem értõ tévedhet.

De talán még az is elõfordulhat, hogy te is tévedhetsz...........
drProktor 2012 márc. 30. - 00:49:03
(231/435)
Na, kedves jani-wan, az a helyzet, hogy vannak demokratikus államok és
vannak antidemokratikusak,Kina pl antidemokratikus, az arab közelkelet is,
és sajna egyre inkább Magyarország is.
Ez hatalmas különbség.
Az egyetlen, amiben viszont én hiszek, és ez nem összeesküvéselmélet,
ez meggyõzõdés, ami ismereteken alapszik és tapasztalaton.
madib 2012 márc. 30. - 00:46:34
(230/435)
Egy itteni topikban egyszer már írtam errõl a terrorista témáról. Nevezetesen az "Avatar" címû fimmel példálództam, ahol a földlakók egy igen értékes fémért el akarják pusztítani egy távoli bolygón az õslakók élõhelyét erõszakos eszközökkel . És amikor az õslakók ez ellen fellázadnak, akkor a földlakó katonaparancsnok azt mondja hogy az õslakosok terroristák akik megtámadták õket ( !!!! ) és ettõl fogva lehet õket legyilkolni, így szerezve meg a fém lelõhelyét a nép elpusztítása által.

Szóval így születnek a terroristák :(((((


Ugye ismerõs a történet ...
drProktor 2012 márc. 30. - 00:42:10
(229/435)
"hisz az általatok "összeesküvés-elméletnek" kikiáltott teóriákban.
Pedig köztudott, hogy az amcsi nép igazán ostoba."
Megadtad a választ az elsõ mondatod fölvetésére a második mondatodban.
Különben jellemzõ az ilyen agymanokra,
hogy a világot milyen egyszerûen le tudják írni feketén-fehérben:
az amerikaiak ostobák.
Na ja! Ha ismernél amcsikat, meg lennél lepve, mennyire nem ostobák.
Egyébként akikkel én beszéltem hülyénk nézik Mooret a filmrendezõt,
aki mindenrõl mond valami falrengetõt.
madib 2012 márc. 30. - 00:40:22
(228/435)
Én nem lepõdök meg ezen.
jani-wan 2012 márc. 30. - 00:37:44
(227/435)
Hogy ki a terrorista és aki a szabadságharcos, azt a történelem folyamán mindig a gyõztesek döntötték el.
És mivel mi nem vagyunk ott, ezért megítélni sem tudjuk, mi vezérelte az afgánt hogy megölje a magyar katonát.
Lehet hogy ugyanaz ami a magyar szabadságharcost amikor felrobbantotta Szását.
Aki miután a szovjetek nyertek, nem is szabadságharcos volt, hanem mocskos ellenforradalmár.

Egyébként a terrorista a terror szóból származik. A terror szó jelentése: kényszerítés erõszak alkalmazásával. Modern értelmezés szerint esetleg félelem keltése erõszak alkalmazásával.
Nos ha valaki megöl egy idegen katonát a saját országában, akkor egész biztosan nem kényszerít senkit, tehát nem lehet terrorista. Egy profi katonában meg biztos nem kelt félelmet egy szerencsétlen arab egy darab Kalasnyikovval, mert sikerült megölnie.
Az SAS ilyeneket reggelizik.
Szóval nekem inkább úgy tûnik hogy azért harcol, hogy az idegen katonák elmenjenek, akiknek szerinte semmi keresnivalójuk nincs ott.
Ugyan a fejébe nem látok, de amíg a saját országában teszi ezt, addig nem lehet bizonyosan azt mondani hogy nem a szabadságharc eszméje vezérli.

Ja és nem vagyok szélsõjobb. Sem semmilyen szélsõ politikai nézet. Csak szélsõségesen logikus. Akit csak észérvekkel lehet meggyõzni, olcsó üres frázisokkal nem.
dantonb 2012 márc. 30. - 00:32:58
(226/435)
Sajnos mesélték a szüleim ,éshát rengeteg zsidó család lakását és abenne lévõ javakat elfoglalták ,mindnek akadt gazdája ahova nem jöttek vissza .A háború körülményei között gondolod hogy egy állami bizottság leltárbe vette ajavakat? Na ne:igenis ellopták.Ez tény.
dantonb 2012 márc. 30. - 00:30:29
(225/435)
Tudtommal Bush sem pajeszos és Obama sem ,osztán mégis szidják az újnyilasok õket is .persze van erre is válasz ,hogy õket is a pajeszosok irányítják ,és már ott is vagyunk a gede testvérek Cion Bölcsei c. szemét ordenáré kiadványánál és Göbbelsnél.csakhogy míg Németországban ma már megveteik ezen elméletek hirdetõit nálunk virulensen elõmásztak acsatornából. Minden téren kiírjuk magunkat Európából méghozzá megérdemelten.Írom ezt úgy hogy nem vagyok zsidó csak egy gondolkodó ember.
dantonb 2012 márc. 30. - 00:25:11
(224/435)
nem magas alabda hanem elfogult alabda részedrõl.Izrael alétéért küzd ,mert megalakulásakor azonnal megtámadták,ma is kétségbe vonják létalapját,állandóan lövik rakétákkal és amikor visszacsap akkor megy a sírás rívás. Izrael szinte az összes területet visszadta volna Arafat idején,természatesen garanciát akart arra hogy ezzel nem kockáztatja alétbiztonságát.éshát Arafat nem írta alá ,mert egyes arab országoknak érdeke aháború,,ezért nem fogadja be Jordánia ,Szíria apalesztinokat ,mert nem hülye destabilizálni magát és általában a feudális arab rendszerek szemében veszélyes szálka egy demokratikus Izrael léte.
nem kéne gyerekek hátára robbanóanyagot kötni és beküldeni õket az izraeli piacra ,miközben a kitervelõ sejk aháttérben sunnyog bátran mint egy forradalmár.Undorító és elképsztõ az Izraelt szidalmazók elfogult hülyesége .bár az antiszemitizmusuk érthetõvé teszi.dehát ez vezetett oda hogy 44ben lelkesen tapsoltak az auschwitzi vonatoknak a becsületes magyar polgárok ,és gyorsan össze is szedték azsidó javakat alakásokból.
tibant09 2012 márc. 30. - 00:24:48
(223/435)
Operation Northwoods - olvassatok utána. A CIA feláldozta volna diákok életét, hogy okot szerezzen Kuba megtámadására. Minden dokumentum hozzáférhetõ. Az már csak egy kis csavar, hogy Kennedy kirúgta azt a CIA igazgatót, aki ilyen terveket aláirt, mert ezt nem kellett volna tennie. CIA igazgatókat nem illik kirúgni. Ez persze csak egy az 53 lehetséges emberbõl, akinek oka volt Kennedyt kinyirni.
drProktor 2012 márc. 30. - 00:18:09
(222/435)
"miért is téved 2000 építészmérnök aki szembeszált a hivatalos verzióval."

Nem vagyok szociológus, nem tudom, több lehetõség van, legalább annyira valószínûek,
mint a te összeesküvéselméleted.
Lehet, hogy imponál nekik, hogy eltérhetnek a hibvatalos verziótól.
200 embernél sokkal töben is tévedhertnek
(péntzért, hatalomért, hiúságból, hülyeségbõl, poliztikából.
Ebben a topikban elõször téged kérdeztelek meg, mi a 7-es épüéet vagy mi?
Nem válaszoltál
dantonb 2012 márc. 30. - 00:17:33
(221/435)
Igen a kennedy gyilkosság után is szakértõk hada bizonygatta hogy nem atankönyvraktárból jöttek alövések.osztán pár éve a lézeres teccnikával afilm alapján a sebek kimeneti és bemeneti vektorirányából pontosan bizonyítható volt hogy igenis a raktárból lõttek.
Ez az elporlási dolog meghogy a 7-es összeomlott nem bizonyíték ,mert ha nem omlik össze arra is ugyanilyen szép elméletet lehetne kreálni hogy nyilván irányított robbanrtás volt.A józan ész és az életszerûség áll szemben egy kéjes Amerika ellenes mocskolódási vággyal,amit látható itt is, hogy kizárólag szélsõjobb alapon álló nickek erõsítgetnek.ez tény.
tibant09 2012 márc. 30. - 00:12:41
(220/435)
A történetnek igen sok szintje van. Persze Bush, meg Obama, ki kell hogy szolgálják választási szponzoraikat (akárcsak fidesz, vagy mszp) ebben a háborúban a lényeg, hogy follyon. Nem akarnak õk nyerni. Vietnamban sem akartak. A legnagyobb pénzcsinálás az, hogy van. Csakhogy erre már ráment egész Amerika költségvetése.
2009-ben 5 amerikai államban jegyre adták a húst tejet, kenyeret - ezt gondolom a magyar TV nem mondta be.
dantonb 2012 márc. 30. - 00:12:37
(219/435)
Helyben vagyunk,elöjött az unalmas szélsõjobbos duma ,hogy az iszlám fundamentalisták szabadságharcosok,míg amerika az elnyomó hatalom volt,mint a szovjet.Ez úgy hazugság ,ahogy hirdetitek és bemocskolja 56-ot is.Amerika nem szól bele hogy ki legyen kormányon nem ültetetett bábkormányt Irakra mint az oroszok Afganisztánra és minden népi demokráciára.ha beavatkozik egy abberált rendszer ellen az abaj ,ha meg nem pl56 ban akkor az.Az iszlám fundamentalizmus egy eleve embertelen hódító ideológia ,más népek erõszakos megsemmisítését vallja.ráadásul aljas merényleteket követ el gyerekek és civilek ellen ,ami 56 ra egyáltalán nem volt igaz.tehát kikérem 56 nevében ezt fasiszta összehasonlítást ,aminek nyoma nem volt akkor pl.Ilyet csak az ír le aki nem élt igazi diktatúrában ,bár most már nem sokáig kell rá várni úgy néz ki.
madib 2012 márc. 30. - 00:11:42
(218/435)
Ez az adat is abban a youtube-on fent levõ "ööszeesküvés" videóban hangzik el, amit nem néztél meg, pedig ott szakértõk magyarázzák el, hogy pl: a Pentagonba egy rakéta és nem repülõgép csapódott be, hogy annyira elporlott a törmelék a tornyoknál hogy ez nem lehetséges csak a tartóoszlopokra feltett robbanóanyag detonációjánál, hogy nem dõlhet össze egy épület ( az a bizonyos harmadik) csak úgy , magától stbstb.

Nézd meg a videót és ne zárkózz magadba.
dantonb 2012 márc. 30. - 00:05:33
(217/435)
Mert alegkönnyebb belökni hogy az amerikaika harmada ,mér nem a fele vagy 90 %-a?
ha jól tudom Osama pénzét befagyasztották,és õ továbbra is üzletelt ilyen kuncsaftokkal?Napersze a család többi tagja lehet hogy nem volt egy ilyen abberált féreg mint Osama és az amerikaiak nem körmös bauereznek,el tudják választani a személyes felelõséget a rokonokétól pl.Dehát mondom sok minden szerepel mindenféle hatásvadász filmekben .ezt az önmerényletetet is egy amerikai idióta író dobta be ,és jól meggazdagodott rajta.
jani-wan 2012 márc. 30. - 00:04:22
(216/435)
Meghalt egy magyar katona. Ez tény.
A másik "tényt" vitatom.
Mert kérdezem én, ha 1956-ban egy magyar forradalmár felrobbantja Szását a kocsijában a nagykörúton, akkor a magyar forradalmár terrorista?