1/10
Szegényanyád 2022 jún. 18. - 22:02:14 1/10
(14/14)
Ritka egy szemét, elmebeteg, unalmas, értelmetlen, sz@r produkció.
3/10
nefefe 2021 aug. 22. - 15:26:59 3/10
(13/14)
Lehet, hogy ez egy thriller, de hogy a legnagyobb részt untam, az biztos. A sok tökölődés, szájtátás és félrebeszélés nem tette számomra élvezetessé ezt a filmet. Az, hogy teljes bizonytalanságban tartják a nézőt, egy dolog. Az, hogy nem lehet tudni, a szereplők közül ki a nagyobb zakkant, az egy másik dolog. Az, hogy a lényeg az utolsó negyed órában világosodik meg, az meg a harmadik dolog. --- Spoiler --- Az már az elején furcsa volt, a lány minek hívott be egy kukkoló idegent a lakásába? Talán azért, mert ő legalább olyan zakkant volt, mint a férfi. Az, hogy a rendőrök minek mennek házhoz hajnalban, azzal, hogy találtak egy holttestet, de nem tudják azonosítani, az érthetetlen. A feleség miért bízta meg Greg-et Robert zaklatásával? Pláne azután, hogy hivatalosan is elváltak. Mi volt ezzel a célja? Lehet, hogy ő volt a legnagyobb zakkant a csapatban! És a végét úgy harapták el, hogy befejezetlennek tűnt - lehet, hogy csak nekem. De bennem csak kérdések maradtak. Igaz, végén a volt feleség megkapta, amit érdemelt, de mi lett Greg-el? Na mindegy, én biztos nem nézném meg még egyszer...
5/10
luci87 2021 ápr. 13. - 12:15:14 5/10
(12/14)
Zavaros,nyomaszto,vontatott,vegigkinlodtam az egeszet,nekem nem jott be!
zvijezda 2012 aug. 16. - 20:19:49
(11/14)
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, hol tudnám megnézni a filmet? Nagyon felkeltette érdeklõdésem... Köszi
zord01 2012 jún. 16. - 19:49:13 Előzmény zord01
(10/14)
No elolvastam a könyvet is. Azt kell mondjam, a film egész hiteles, könyv-hû adaptáció volt. Pár helyen rövidítettek, és egy két változás is van, de összességében elég hiteles film lett.
Ami számomra meglepõ, hogy nem derül ki, hogy
SPOILER!SPOILER!SPOILER! Nickie miért teszi, amit tesz. Tehát az õ indítékai a könyvbõl sem derülnek ki igazán.
Nem tudni, hogy gyûlölet, féltékenység, rosszindulat, egyfajta szadizmus (mondjuk én erre tippelnék), vagy csak szimplán elmebetegség áll tettei hátterében. Ezt sajnálom kicsit, mert én szeretem megérteni a motivációkat, de persze ebbõl a szempontból élethû a könyv, hisz a való életben sem mindig tudjuk, mit miért csinál valaki.
zord01 2012 máj. 21. - 23:59:07
(9/14)
Fúúúúúúúúú, nagyon állat film volt.
Nekem nagyon bejött. Tök vontatott, kissé depis, de a jó értelemben véve. Van egyfajta darkos feelingje. Remélem a végén megússza a srác a dutyit.
Totál kedvet kaptam a könyve elolvasásához. Lesz egy kis idõm, neki is állok. Talán picit jobban meg is értek pár dolgot, motivációt, a film mögött húzódó gondolatokat, melyeket nem lehet képernyõre vinni. Julia Stiles legjobb filmje.

Bejövõs film, tessék megnézni!
kiring 2011 ápr. 30. - 00:07:45
(8/14)
Nem olvastam a könyvet, így csak a filmre hagyatkozom.

Van a filmnek értelme. Az ember ártatlanul minden félébe belekeveredik. Egyetlen bûne a leskelõdés, de arra ad magyarázatot - mivel az õ kapcsolata (házassága) nem sikerült, késztetést érez más emberek kapcsolatába bepillantani.

Szóval - többszörösen is ártatlanul kerül bajba, nem tudja magát megvédeni, elhatárolni a bajoktól éppen azért, mert ártatlanságában nem is gondol ilyesmikre. A szerencsétlenség-sorozat a film végén is folytatódna, amikor majdnem kézbe veszi a gyilkos kését, és azzal tesz pontot a sorozatos szerencsétlenségre, hogy az utolsó pillanatban rádöbben - nem szabad megérintenie a kést.

Tanulságos film, az ember kénytelen védeni magát még ártatlanul is.

-
gt5 2010 dec. 20. - 21:20:37 Előzmény Cheza
(7/14)
rendkívül jól adagolták a történetet, hogy nyomasztó? gyerekek, oda van írva, hogy "FILMDRÁMA" :D elég pocsék film lenne, ha vihognátok rajta (persze a vígjáték is egy adott drámai téma, de a filmeknél máshogy jellemeznek, mint az irodalomban xD ), nekem nagyon adta...
kat_ 2010 szept. 02. - 14:39:09
(6/14)
Én olvastam a könyvet (Patricia Highsmith: Huhog a bagoly), és sajnálattal vettem tudomásul, hogy a film meg sem közelíti a könyv hangulatát. Mint annyi - papíron - kiváló történetet, ezt sem sikerült visszaadni a vásznon. Bár a készítõk javára írandó, hogy nem facsarták ki az eredeti sztorit, és a színészeken is látszott az igyekezet. De a végeredmény mégis olyan lett, mint a sótlan leves. Semmilyen. A regényt ettõl függetlenül nem szeretem kevésbé, bátran ajánlom, érdemes elolvasni. A film után kellemes csalódás lesz annak, aki rászánja magát.
1/10
Biaa 2010 júl. 08. - 21:08:40 1/10 Előzmény hallucinations
(5/14)
Egyet értek. Szörnyû volt.
1/10
hallucinations 2010 júl. 04. - 02:32:21 1/10
(4/14)
értelmetlen baromság
6/10
Cheza 2010 júl. 03. - 09:21:01 6/10
(3/14)
Szörnyen nyomasztó film volt tényleg. Kétszer kellett nekifutnom mire végig tudtam nézni... Egyáltalán se füle, se farka nem volt.
8/10
real_madrid 2010 jún. 28. - 12:59:19 8/10 Előzmény Zajac
(2/14)
elég nyomasztó film, de mindenképp érdemes megnézni.
Zajac 2009 szept. 01. - 16:53:21
(1/14)