breeder 2015 nov. 28. - 01:35:41
(104/144)
Spike Lee klasszikus! :D
cellasto 2015 nov. 28. - 00:11:16
(103/144)
a közepénél rájöttem,hogy már láttam :D
nem volt rossz ez tény

sajnálom,hogy clive owen mostanában nem csinál filmeket
8/10
doktormacko1 2015 nov. 28. - 00:06:46 8/10
(102/144)
8 / 10 Nekem tetszett.
Hematit 2015 nov. 27. - 21:11:42
(101/144)
:)
offtopic
cellasto 2015 nov. 27. - 18:42:20
(100/144)
annyira sokat szerepel benne? :D
akkor inkább kihagyom :P
Bubus53 2015 nov. 27. - 18:10:33
(99/144)
Remélem, jó sokszor fogsz hányni! :)
cellasto 2015 nov. 27. - 17:31:45
(98/144)
hányok jodie fostertõl,de clive és denzel miatt biztos megnézem :)
port_man 2015 nov. 16. - 22:30:56 Előzmény antibond
(97/144)
Ó hogyne, mert csak te veszel észre ilyesmit,ami az életben is megtörténik naponta, és ott sem veszi észre senki ...

Még annyit a "tehetséges" alakításokhoz, hogy egyesek így születnek, erre képesek és kész. Különösebb erõfeszítés nélkül, magyar színészben is van, volt ilyen.
antibond 2015 aug. 25. - 07:49:37
(96/144)
Jodie Foster arcát érdemes figyelni a záró jelentben, az étteremben. Leírhatatlan, mi minden fut át rajta, miközben szembesül azzal, mibe ártotta magát, kit próbált védeni. (Persze, korábban is lehettek sejtései...)Egy élet színészi munkája, tapasztalata sûrûsödik abba a három másodpercbe.
A fanyalgóknak: nyilván soha, semmilyen körülmények között nem bírna ilyesmi így megtörténni a valóságban, de semmiképpen nem ilyen szemüvegen át kell egy filmet nézni! Vannak, akik ezt soha nem tanulják meg...
7/10
Atis88 2015 febr. 08. - 20:09:34 7/10
(95/144)
Kicsit hosszúra sikerült és vannak benne logikai bakik, de ezeket leszámítva jó film. 7/10.
AvatáR Gil Maerth 2015 jan. 06. - 23:39:49
(94/144)
*** SPOILER ***

na ez rendesen fejreállított engem!
Némi pszichológia, füstbomba, pár doboz festõruha, kavarás a háttérben, túszok összezavarása,
és voilá
a három emberke megússza, sõt....
Pedig maga túszejtés is büntetendõ, ugye.

hogy a túszok egymást védik, azon nem csodálkozok.
De kijöve miért nem nyomtak mindre hazugságvizsgálót, vagy Denzel miért nem nyomott rájuk valami láthatatlan jelölõt?
mér nem eresztetek le a tetõrõl kamerát vagy lehallgatót?
vagy valami!

Komolyan mondom rámjött a sikideg hogy nem kapott senki semmilyen elfogást, se büntit.
tényleg komolyan át lehet rázni mindenkit? így?
na ne már !

10/7 - ja és : nem kellett volna nekik keverni a jövõbeli kihallgatásokat a jelenidejû szituval.
És Denzel mosolya is idegesítõ. Tud ez a színész más arcot is? :)
antibond 2015 jan. 06. - 14:38:55
(93/144)
Azokkal tartok, akik azt írták: többször érdemes végignézni, akkor sok minden egyre világosabb lesz.
Egyébként nem szabad azon agyalni, mi mennyire reális, kivitelezhetõ az akcióból a valóságban. (Ez úgy általában sem javallott filmekkel kapcsolatosan)Az a kérdés, mi mindenre mutat rá az életbõl, az életünkbõl. Az a jó mozi, ami elgondolkodásra késztet. Ma megtekintem újra.
Querelle 2014 szept. 23. - 10:18:17 Előzmény Andyking
(92/144)
És az nem képzelhetõ el, hogy Wallenberg az aranyat a német védlevelek megszerzésére kívánta fordítani ? Mert ugye azokat nem ajándékba adták !
7/10
-greghouse- 2014 szept. 08. - 23:56:00 7/10 Előzmény Dorkateo
(91/144)
Alapvetõen mindennel egyetértek amit írsz, kivéve, hogy -- ahogy
********SPOILER************
a monológban elhangzik is, nem jótét lelkek, nem valami igazságtevõk voltak,
a gyémántokat valahogy megtudták, ahogy a boríték titkát is, mindegy hogy.
A gyémántokra ment ki az egész, a boríték biztosíték volt, hogy az öreg gyorsan felejtse el a bankja kirablását. Zseniálisan megszervezett volt, ahogy kavartak a személyi azonosságokkal, és hogy véletlenül sem vittek el semmit ami legálisan ott volt, a rendõrség lezárja a nyomozást, az FBI meg nem fog nyomozni mondjuk rongálásért sõt személyi szabadság korlátozásáért sem.
Ez így volt kerek.
*********SPOILER VÉGE*****
(Tényleg sokkal jobb volt másodszor nézni, hogy mindent tudtam miért történik, és figyeltem a részletekre, jobban élveztem, mint elsõre. Ezt a filmet eleve másodszor kéne elõször nézni... :-)
7/10
-greghouse- 2014 szept. 08. - 22:28:37 7/10
(90/144)
Ez érdekes... most, hogy másodszor nézem, és tudom, ki kicsoda és mit akar, és mi miért történik, sokkal érdekesebb, és sokkal jobban leköt, mint elõször, mikor semmit nem tudtam. Most kimondottan élvezem.
Andyking 2014 szept. 08. - 10:47:05 Előzmény Dorkateo
(89/144)
"kihasználta a menekülõ zsidókat és beszedte tõlük a jattot."

Wallemberg letartóztatásakor 15 kg arany és drágakõ volt a kocsijában.Biztosan nem a csóró szatócstól kapta...
Andyking 2014 szept. 08. - 10:43:12 Előzmény Dorkateo
(88/144)
Az USA által ellopott magyar Aranyvonatot is visszaszerezhetné már valaki...
Dorkateo 2014 márc. 07. - 00:47:13
(87/144)
SPOILER

Számoljatok már emberek! A rablók négyen voltak, mondták. Frászt, 6-an ültek a végén az autóban. Menet közben nem tûnt fel senkinek, hogy volt olyan rabló, aki bement túsznak???? Mûbalhét rendeztek a folyosón, majd a csajt belökték a túszok szobájába. Végig kavartak a személyazonosságokkal. Mondjuk arra még nem jöttem rá, hogy az elején sorban álló rabló csaj ( a negymellû) mikor öltözött át overallba...
Értelme úgy lehet az egésznek, ha bosszúból csinálták. Zsidók vagy a leszármazottaik ültek a végén az autóban, az idõs férfi pl biztosan az volt.
A gyémántok biztosan piszkos eredetûek voltak így biztosítva sem lehettek. Valszeg visszalopták a tõlük elvett vagyont és biztosítéknak a bizonyító papírokat is.
Azért õrizte meg a papírokat a bankár, mert volt lelkiismerete és nem tudott elszámolni magával. Amúgy nem tisztán háborús bûnös, hanem kihasználta a menekülõ zsidókat és beszedte tõlük a jattot. Svájcban volt, nem Németországban.

A karakterek meg szándékosan olyan furák, kissé bunkók, arrogánsak, éépp mint a mai New York lakói, a problémák is a mai NY és Amerika problémái. Wikipédián érdemes megnézni mennyi utalás van más filmekre pl. A rendõr ruhája tiszta maffiózó öltöny, meg a bajusza is és mégis õ a fõrendõr, anti-Corleone, dupla csavar.
SPOILER VÉGE

Sokkal mélyebb film, mint elsõre látszik, sokkal több mondanivalóval, kevés embernek van annyi tudása, hogy mindet észrevegye. Érdemes többször megnézni.
Aki a hagyományos bankrablós, lövöldözõs filmeket szereti, ne nézze,nekik nem való. Nekem meg az Oceans nem jön be...
viskia01 2013 dec. 16. - 14:25:33
(86/144)
meg tudta volna fogni õket a nyomozó, méghozzá pont úgy, ahogyan õk csinálták az elején! A mobiltelefonok megcsengetésével! Erre ugyanis nem figyeltek!
szépen sorban elkérni mindenkitõl azt a mobilszámot, amelyiket beledobta a zsákba. aztán megcsengetni, akié csörög a zsákban, az ügyfél, akié nem, az rabló.
eléggé leszûkült volna a kör, tekintettel arra, hogy mindenkinél volt teló, aki le akarta tagadni, az kapta is a gyomrost.

ugye ez még nem számít spoilernek.
3/10
akela70 2013 nov. 17. - 20:03:39 3/10
(85/144)
Húúú, ez nagyon lapos volt. A méltatlanul meghurcolt fekete rendõr, fajgyûlölõ fehér rendõr, nácibûnös bankár alapmotívumok egy bankrablásba csomagolt irtózatosan nagy technikai képtelenségekkel fûszerezve.
(Miért nem nézték meg az elemlámpákkal hatástalanított (!) kamerák esemény elõtti felvételeit, hogy beazonosítsák ki ügyfél és ki nem?). Na de mindegy...