Téma: A Bura alatt

qqcs 2015 júl. 19. - 00:54:11
(304/324)
spoiler
A harmadik evad 1-2 reszet megneztem, mar a kozepenel nem tudtam rohogjek vagy sirjak de mostmar valamit ki kell irnom magambol.
Meg nem olvastam de tenyleg ilyeneket stephen king?
Meg spielberg ehhez adja a nevet?
Szerintem az irok ugy belebonyolodtak a cselekmeny szovesebe hogy mar ok se tudjak kibogozni ezert neha megolnek egy foszereplot neha feltamasztanak a fõgonosz egy reszen belul haromszor lesz fõjó.
Ilyen szinten van az emberiseg hogy a reseken szokdosik a wifi (igen wifi) jel?
Valakinek van otlete hogy eledt ujra a termeszet meg minden a buran kivul a bomba utan?
ezt mar csak kinomba nezem vegig hogy lassam hova fajulhat ez még :)
jani-wan 2015 júl. 18. - 18:03:37
(303/324)
Ez a hülyeség mire jó?
2015 júl. 23.-án adja a CBS a s3ep6-ot.
Mozikritikus 2015 júl. 18. - 16:57:45
(302/324)
Rettenetesen ellaposodott a sorozat. 3 évad 6 részénél járok.. ***SPOILER PÓTOLVA***Végre Nagy Jim meghal.
esernyo 2015 júl. 13. - 20:39:47 Előzmény Teddy Daniels
(301/324)
Te már jobban képben vagy. Van értelme tovább nézni? :)
esernyo 2015 júl. 13. - 20:34:28
(300/324)
A 3. évad 1. rész 12. percénél járok. A spoilernek számít ha azt mondom hogy ez egy nagy rakás szar? :)
Teddy Daniels 2015 júl. 08. - 20:16:44
(299/324)
3. évad, 3 rész ment eddig, van itt minden "Matrix, Alien, Lost", ekkora baromságot... Szerintem kaszálni fogják, már a 2. évad is csücsült.
breeder 2015 febr. 28. - 01:35:24
(298/324)
Szerintem se legyen kivétel! Ha valaki egy film kapcsán részleteket közöl, akkor az mindenképpen írja oda a posztja elejére (vagy ahonnét kezdõdik a tartalommal kapcsolatos leírás), hogy SPOILER! Ez egy hét karakterbõl álló szó, nehogy már ezen múljon mások szórakozása! :S

Egy filmes topik egyébként sem sportmûsor, aminek az eredményét másnap lehozzák az újságok, illetve bemondja a tv! :S

Persze lehet vitázni, hogy mielõtt filmet nézünk, ne olvassunk bele a fórumba, de például én is sokszor olvasgatok a port-on ha filmnézés elõtt állok, hogy érdemes-e valamit megnézni, vagy pedig nem.
jani-wan 2015 febr. 27. - 22:08:02
(297/324)
Kedves Moderátor

Te biztos el tudod magyarázni, miért nem SPOILER az, ha valaki a Magyarországi adás másnapján ír le mindent részletesen a mûsorról, és hogy miért nincs jól elrontva a szórakozása annak, aki nem akkor néz meg egy mûsort amikor leadják.

Köszönjük!
Üdvözlettel:
A Nézõk akik nem azonnal néznek meg minden új mûsort a tévében, de mégis olvasgatják a Port.hu fórum topikokat
lizbell 2015 febr. 27. - 22:02:03
(296/324)
ez már beteges, õszintén remélem, hogy kezelteted magad!
jani-wan 2015 febr. 27. - 21:59:03
(295/324)
Ó sikerült önigazolnod magad? :D
Nagyon gyenge.
Az ugyanis hogy egy ember egyetértett veled, nem jelenti hogy igazad van. Bárki legyen is az.
Az sem igazol téged ha több millióan értenek veled egyet.

Ahhoz hogy igazad legyen, MEG KELL INDOKOLD értelmesen, és nem önzõ módon, hogy MIÉRT Qúrhatsz ki valakivel, aki nem látta azonnal az adást amikor elõször adta le a magyar tévé, azaz miért lehet õt teljesen lesz@rni!

Eddig ez nem történt meg úgyhogy hiába vigyorogsz, a vigyorgás joga még mindig nálam van. :)
lizbell 2015 febr. 27. - 20:26:28
(294/324)
köszönöm :)
moderator2 2015 febr. 27. - 18:28:55
(293/324)
Kedves Felhasználók!

Sajnáljuk, hogy vita alakult ki a *SPOILER* alkalmazásával kapcsolatban! Tudjuk, hogy mindannyian tisztában vagytok a jelentésével, de nem árt feleleveníteni:
"A spoiler leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti. Kulcsfontosságú pontok azonban (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók(!). Ezek idõ elõtti közlése elronthatja, tönkreteheti a befogadás élményét".

Ezek alapján (is) úgy gondoljuk, hogy az egyes részek kitárgyalása nem probléma, de csak azután, hogy a magyar adók már sugározták. Akik elõre nézik a részeket, azok legyenek figyelmesebbek és óvatosabbak a véleményük megírásakor!

Köszönjük!
Üdvözlettel:
A Moderátor
jani-wan 2015 febr. 25. - 18:12:43
(292/324)
Tök mindegy hányadik rész.
Azt hogy kire melyik Spoiler vonatkozik, hadd döntse el már mindenki saját maga! Ha elolvassa valaki a HSZ-t és ott volt, hogy Spoiler, akkor az Õ hibája. Ha nem volt kinn a Spoiler akkor a TE HIBÁD!
jani-wan 2015 febr. 25. - 18:09:39
(291/324)
Nem hajlandó felfogni, hogy nem számít mikor adják a tévében.
Õ akkor látja, így mások igazodjanak õhozzá, és kész, de akkor sem nem hajlandó leírni egy szót és inkább elQúrja mások szórakozását.
offtopic
lizbell 2015 febr. 25. - 13:01:40
(290/324)
Ezek érdekes dolgok számomra, szeretek is vele foglalkozni (érintõlegesen a munkámhoz is köze van) úgyhogy nekem semmilyen OFF nem gond, ha jó dolgokról és normális stílusban folyik a beszélgetés! :)
breeder 2015 febr. 25. - 12:56:04
(289/324)
*Elnézést a sok OFF-ért!.
breeder 2015 febr. 25. - 12:54:16
(288/324)
OFF

Akkor ezek szerint máshol is át kellene javítani!

Pl ezeken a wikis lapokon (igaz ezek szabadon szerkeszthetõek):

A könyv:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_B%C3%BAra_alatt
A sorozat:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_b%C3%BAra_alatt_%28telev%C3%ADzi%C3%B3s_sorozat%29

vagy itt (no itt viszont már nem lesz egyszerû, mivel ezek megjelent könyvek:
https://www.google.hu/search?q=a+b%C3%BAra+alatt&biw=1114&bih=607&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=z7PtVLr6A4KuUcr3gsAB&ved=0CAgQ_AUoAQ#tbm=isch&q=a+b%C3%BAra+alatt+k%C3%B6nyv

Ugyanakkor találtam egy ilyet is:
(Ez az oldal viszont a magyar helyesírással foglalkozik!)

http://www.magyarhelyesiras.hu/gyakori_hibak.php

"bura (pl. lámpa)" - állítólag így kell helyesen leírni a szót
"lámpabúra" - ...és ez a helytelen formája!

És még egy példa slusszpoénnak:
http://www.hir24.hu/nyelv/2012/01/13/igy-ejtjuk-ugy-mondjuk-%5Bez-a-beszed%5D/

Ezek szerint mégiscsak a A Bura szó a helyes. (vagy?) :)

Bocsi az OFF-ért mindenkitõl.
offtopic
Lex Ikon 2015 febr. 25. - 10:25:22
(287/324)
Az oké, hogy napi szinten megy a részekrõl a diskurzus, de nem mindegy, hogy azt írod spoiler nélkül, hogy az aktuális részben John lement a boltba és fellökte Jane-t vagy közlöd spoiler nélkül, hogy a teljes évadban kik haltak meg. Ez utóbbi egyértelmûen spoiler függetlenül attól, hol tart a sugárzás. De hagyjuk...
lizbell 2015 febr. 25. - 07:51:18
(286/324)
a magyar helyesírás szerint a bura rövid u.
lizbell 2015 febr. 25. - 07:44:25
(285/324)
Kedves Lex Ikon!
Se idõm se energiám hogy a félreértelmezett kiforgatott dolgokra reagáljak, de most utoljára megteszem! Soha senkinek nem rondítottam bele a szórakozásába, ha valamit elõre néztem eredetben, soha nem mulasztottam kiírni, hogy spoiler!
nem lekezelõ módon írtam, hogy "aki még nem látta, magánügy" arra próbáltam célozni, hogy pl. mit keresnél egy napi sorozat fórumán, ahol csacsognak és részletesen kitárgyalják az adott eseményeket, plusz a meggyes süti receptjét, ha egyszer még nem láttad (de meg akarod nézni) mért akarnál odajönni olvasgatni? könnyörgöm, mit nem lehet azon érteni, ha valahol részletességgel tárgyalják a sztorit akkor nem lehet mindenkihez igazodni??? ha te valamit nem láttál csak (hasamra ütök) a hatodik részig, a szomszéd Gizi a 12. részig, Gipsz Jakab meg a 40. részig látta, de már lement adásban az egész70. rész és minden egyes megszólalás elõtt ott van hogy spoiler, akkor honnan tudod melyik vonatkozik rád, melyik nem? és Gipsz Jakab honnan tudja? akkor mégis mit olvastok a fórumon, ha nincs mit, mert minden szó illetve megnyilvánulás elõtt spoiler van, ami neked az, a másiknak nem, vagy fordítva! az egész fórumozás érvényét vesztené ezzel.

a másik dolog pedig, én igenis a stílus miatt oltogattam AZT A VALAKIT aki Nicot legyökerezte! Sajnos már kitörölték! Talán épp te voltál! érzékeny vagyok arra ha valaki büdös bunkó stílusban fröcsög a másikra, fõleg ha az vétlen!
Utoljára pedig, én veled ellentétben nem kívánok neked semmi rosszat! Remélem sikerül végignézned a második évadot teljes nyugalomban!!!