10/10
ZsuzsaBp 2008 szept. 08. - 13:01:56 10/10
(20/40)
Tegnap este vetítették a filmet az egyik kereskedelmi csatornán.
Nekem nagyon tetszett!
A hangulata emlékeztet a Holt költõk társasága c. filmre.
Szuper volt, a sok "gagyi" között jó volt látni egy mondanivalóval teli filmet.
10/10
bugeszka 2008 szept. 08. - 11:23:39 10/10
(19/40)
Meg kell mondanom, hogy én nem értek egyet a hozzászólók többségével. Igen is jó film, bár különbözõ dicsérõ jelzõkkel nem illetném, mert mindenki mást és mást szûr le magából az alkotásból. Mivel az. Valóságos Alkotás, nagyon elgondolkodtató, engem legalábbis sok helyütt felkavart, jó értelemben többnyire. A színészi alakítást pedig mindenki láthatta maga: kiváló.
Én nagyon ajánlom Mindenkinek, aki egy kicsit is merengõs típus, szereti a megkapó, emlékezetes színészi játékot.
nagymeli86 2008 szept. 08. - 00:13:58
(18/40)
Én az elejét nem láttam sajnos. Csak a családom nézte, és én is bekapcsolódtam (félig láttam a filmet). De nem bántam meg. Szerintem 10-es skálán olyan 7-8-as.
gandalf68 2008 szept. 07. - 23:59:40
(17/40)
Van magyar dvd a filmrõl?
robinh 2008 szept. 07. - 23:01:35
(16/40)
ez nem mûvészfilm
Hegyirabló 2008 szept. 07. - 20:54:59
(15/40)
Anyámat megpróbáltam rávenni, hogy nézze ezt az Anyakondát, de nem sikerült átvernem, nem dõlt be.
boszorka 2008 szept. 07. - 19:15:28
(14/40)
De, most tényleg van olyan ember aki céltudatosan az Anakonda 2.-re kapcsolja be a tv-jét??
Csokicsaba 2008 szept. 07. - 18:18:17
(13/40)
Elképzelhetõ, hogy jó film, annak aki szereti e stílust.
Bennem a megtekíntés vágyának csírája sem buggyant elõ. Amúgy késõ is kezdõdik. Sõt olvasatlan könyvem is akad.
dodo1994 2008 szept. 07. - 15:48:56
(12/40)
nekem nem tetszett.pedig szeretem az ilyen jellegû filmeket,de ez valahogy nem fogott meg.
minimalista 2008 szept. 07. - 15:14:12
(11/40)
Erzsi,szerintem még sokan egyetértenek velünk,éppen ezért annyira bosszantó az egész!A ker.tv-k szembemennek saját fogyasztóikkal a nagy manipulátorok és multik érdekében.SPOILER!Ugyanúgy fekszenek és nyalnak mint mindenkori drágalátos kormányaink:Na de ne politizáljunk...:)
9/10
Viola Erzsébet 2008 szept. 07. - 14:58:58 9/10
(10/40)
minimalista! maximálisan egyetértünk (én is ezen dühöngök állandóan). Sajna már az m1 is kezdi átvenni sok tekintetben a kereskedelmi adók mentalitását, mûsorstrukturáit.
Én is megpróbálom megnézni, de sajna lehet, hogy elalszom közben (késõn adják) :-(
minimalista 2008 szept. 07. - 13:30:02
(9/40)
Egyszerûen felfoghatatlan számomra -és amint látom még vannak így páran- hogy milyen nézõi-igény felmérések alapján(tán van ilyen) képesek összeállítani egy Vasárnap esti mûsorsávot és egyáltalán ilyen anakonda meg az összes szörnytársai-típusú 13-ad vonalbeli borzalmakat levetíteni.Agyvérzés.EZT vetítik a (kis)iskolásoknak,gyerekeinknek (és nekünk),akik az esti filmet(a 8 órásit) még éppen megnézhetik hogy másnap reggel ne legyenek kiütve.EBBÕL sokat tanulhat mindenki:általában a haszonlesést,erõszakot,tisztességtelenséget és embertársai semmibe nézését,eltiprását-melyek kicsiny világunkban az érvényesüléshez ma már leginkább megkívánt -sõt kötelezõ- viselkedésformák.Szerintem a kereskedelmi tévék nevelési célzata egyértelmû,legyünk hálásak nekik,ha már nekünk nincs idõnk csemetéinkre,a Tv-nek mindig van!
Olykor már olyan érzésem van mintha valami óriási, ördögi összeesküvés áldozatai lennénk.Csak céltudatosan szabad bekapcsolni a tvt.
A filmet viszont megnézem,kíváncsi vagyok rá,de én is 7kor kelek...
9/10
Viola Erzsébet 2008 szept. 07. - 12:33:20 9/10
(8/40)
bocs az elírásért :) (én még nem láttam)
9/10
Viola Erzsébet 2008 szept. 07. - 12:32:36 9/10
(7/40)
Szerintem jó film lehet (én még én láttam). Csak az bosszant, hogy ezt is olyan késõn kezdik vetíteni. Elõtte vetítik 20 órakor az Anakonda 2.: A véres orchidea (am. horror, 2004) :(
Miért nem inkább fordítva? Nem jobban illene ez a film a fõmûsoridõhöz?
Utálom, gyûlölöm már a sok erõszakot, akciófilmet, horrort, stb...
Obránszky Ármin 2008 szept. 07. - 11:20:13
(6/40)
Javítsatok ki, ha tévednék, de tudtommal mindkét ominózus alkotás film. Az egy dolog, h neked nem tetszik egyik sem. Épületes hozzászólás volt...
sarudi 2008 szept. 07. - 10:21:16
(5/40)
Bocs srácok, de a "mozi szerelmesei" filmeket szoktak nézni, nem a HKT-t, vagy CSK-t.
10/10
hodyzoli 2008 szept. 07. - 08:29:33 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(4/40)
Én is inkább abba az irányba húzok, hogy ez egy sokkal valóságosabb és élet közelibb film, mint a HKT. Tény, nincsenek benne olyan nagy drámai fordulatok, mint az elõdben (már ha elõdnek lehet nevezni a HKT-t), de ennek a története számomra megfoghatóbb, mint a HKT-é. Ebben nincs olyan, hogy "ha nem lehetek színész, csak egy gazdag úriember, akkor inkább öngyilkos leszek", de vannak olyan elemek, amiket a való életben is fel lehet fedezni. Nem írok példákat, mert nem akarom elvenni senkinek a kedvét a filmtõl azzal, hogy leírom a tartalmát. Nálam mindenesetre elõrébb van a filmek rangsorában a CSK, mint a HKT. Mindkettõ jó film, csak míg a HKT inkább egy görög tragédiára hasonlít, addig a CSK a mostani világról is képet mutat.
Obránszky Ármin 2008 aug. 10. - 00:53:03
(3/40)
"Ez egy meglepetések nélküli történet..." hangzik a film vége felé Hundert professzor (Kevin Kline) szájából.
Pedig már a film elsõ harmada táján rá kell, h ébredjen az ember az elsõ igazi meglepetésre: Michael Hoffman filmje nem egy az egyben a Holt költõk társaságának legújabb változata. A császárok klubjában nincs meg Weir iskolateremtõ mûvének naiv optimizmusa, az olyan jól kiaknázott ártatlanság varázsa, de sajnos hiányzik az az atmoszféra, az a hangulatosság is, amire azt hiszem szinte mindenki emlékszik, aki látta valaha a HKT-át függetlenül attól, h ezt épp csodálatosnak, bájosnak, erõltetettnek vagy sziruposnak találta-e. Itt lényegesen kevésbé hangsúlyos a diákélet, a srácok ábrándozása is elnagyoltabb. Ráadásul egyértelmûen a HKT mellett szól az, h a karakterek ott sokkal szerethetõbbek, a nézõ könnyen azonosul velük. Arról már nem is beszélve, h Robin Williams ezerszer szerethetõbb, mint Kline.
Itt a film központjában egy tanár áll, aki hisz abban, h egy nemtörõdöm, szem- és jellemtelen diákját rá tudja vezetni a becsület és erkölcs ösvényére. Szinte már megrögzött és vak hite abban, h sikerrel járhat azonban azzal jár, h ezt az ösvényt maga is többször elhagyja. Csal és csalatkozik, majd mégis megtalálja a hivatása értelmét.
A film talán egy-két évtized múlva annak ellenére, h közel sem egy mestermû mégis érdekesebb lehet a mozi szerelmeseinek, mint amilyen érdekes ma, ugyanis két ígéretes színész elsõ komolyabb (ráadásul közös) szárnypróbálgatása fûzõdik hozzá: az film adatlapján mégcsak nem is szereplõ Paul Danoé és Emile Hirsché. Személy szerint, én ebben a filmben és ezen kívül is Danot tartom többre, mert bár Hirsch néha kísértetiesen hasonlít Leonardo DiCapriora közel sem olyan átütõ, mint Leo volt ennyi idõs korában (aki nem hiszi nézze meg a Malvin szobáját vagy a Gilbert Grape-et). Dano nekem sokkal érzékenyebb és sokoldalúbb színésznek tûnik (elég, ha egymás után megnézi valaki A császárok klubját, A család kicsi kincsét és a kolosszális Vérzõ olajat...), de majd az idõ eldönti, h melyikükbõl lesz legenda és melyikükbõl egykor szépreményû drogos vagy Zs kategóriás "filmcsillag".
Összességében egy tisztességesen összehozott, élvezhetõ filmrõl van szó, jó alakításokkal. Azt viszont nem hiszem, h annak, aki úgy ül le, h egy újabb HKT-át akar látni, annak be fog jönni a film. Visszatérve a legelsõ állításhoz: ez tényleg egy kevés meglepetéssel szolgáló történet (legalábbis engem nem döbbentett meg semmivel), de legalább szerethetõ.

10/7
molnibalage 2008 jan. 02. - 20:36:07 Előzmény kobold
(2/40)
Szerintem meg a HKT a túlhypolt, semmivel sem jobb ennél. Nekem ez jobban tetszett.
10-es skálák egy erõs 7-es nálam.
kobold 2007 aug. 03. - 03:20:02
(1/40)
nekem nem igazán tetszett, sõt néha már irritált is.. szokás a Holt költõkkel párhuzamba állitani, bár sztem nem érdemes, a HKT sokkal jobb! Itt a fõszereplõ srác hatása nem több tinédzserlázadásnál, a tanár nagy rádöbbenése az élet nagy dolgaira.. erõltetett és unalmas a töritanár aki magát és a világot csõlátással a rajongott korhoz, annak értékeihez köti!