Téma: A dadus

10/10
jeffero 2008 márc. 18. - 08:33:00 10/10 Előzmény jeffero
(501/681)
Sajnos azonban ledöbbentem a Cool TV következõ heti mûsorát megnézve, mert valamiért a jövõ héttõl nem lesz mûsoron a Rejtélyek kalandorai sorozat.
Nem értem, miért vesznek le 5 rész után egy sorozatot, de nem csak ezt, egy másik szintén e héten induló sorozatot is, és a következõ héten meg teljesen értelmetlen a helyén lévõ mûsor, klipek egy órában, valamint a Medicopter 117 sorozat, magyar reality mûsorok (Survivor, A kísértés) sokadik ismétlései. Ráadásul a klipmûsor a nap többi részében is jelen van, összesen napi 3 és fél órában.
10/10
jeffero 2008 márc. 16. - 19:32:44 10/10
(500/681)
Micsoda véletlen, épp vártam valamire, így kézbevettem a jövõ heti tévéújságot, és mit látok, a dadus egykori helyén, azaz hétköznap 18 órakor a Cool TV adja a Rejtélyek kalandorai sorozatot holnaptól. Ismétlés másnap 7 órakor.

A dadus kapcsán amiatt érdekes ez a sorozat, mert ebben is szinkronhang Fran hangja, azaz Vándor Éva. Rae Dawn Chong, azaz Dr. Peggy Fowler magyar hangja.
Ez a sorozat is van olyan jó, mint a dadus, bár más stílusú.
10/10
jeffero 2008 márc. 16. - 19:04:54 10/10
(499/681)
Szerintem is a legjobbak közé tartozik ez a kórházas-nõvéres rész, és ma nem szakították meg reklámmal.
Az idõpont Forma 1 elé helyezése jó ötlet, mert így biztosan nem kavarhatják el. Tavaly ugye volt, hogy elhúzódott a közvetítés, és elmaradt a vasárnapi epizód.
10/10
boby19 2008 márc. 16. - 11:53:37 10/10 Előzmény jeffero
(498/681)
Hát igen, elég bosszantó, hogy egy sorozatot ennyire össze-vissza adnak, mindig más idõpontban, egy-két hét,hónap kihagyással... Tegnap nem láttam, de engem is felbosszantott volna, hogy olyankor van reklám, amikor megy egy jelenet. De azért örülök, hogy újra látható az Rtl Klubon, mert így több emberhez eljut, és még többen megszerethetik. Az meg szerintem jobb a sorozatnak, ha a Forma-1 elõtt adják, mert azt elég sokan nézik, és ha kicsit korábban bekapcsolják a tv-t, a dadust láthatják.:)
Azt a részt, amit írtál, szerintem is kihagyták, mert én sem láttam sose, h kiírták volna, hogy lesz valamikor.
A mai részben lesz szerintem a sorozat egyik legjobb jelenete, Mr. Sheffild operációjának elõkészülete, ahol Ms. Fine nagyot alakít. Amikor elõször láttam, könnyek folytak a szemembõl a nevetéstõl, és olyan hangosan nevettem, hogy szinte "Uruguay-ig elhallatszott".:D
10/10
jeffero 2008 márc. 15. - 16:29:27 10/10
(497/681)
Ah, jellemzõ, az RTL Klub már ebbe a kevéske 22 percbe is tesz reklámot, és nem is a lesötétülésnél rakja be, ahol pont lenne a helye, hanem benyomja csak úgy egy jelenet kellõs közepébe. Meg a végét is ahogy lekeverte...

Sajnos a kereskedelmi csatornán a reklám az úr, és egy országos, nem kábeles/mûholdas csatornánál ez még jobban megmutatkozik. Az RTL Klubot én annyira nem szeretem, túlságosan bulváros, a TV2 egy fokkal jobb szerintem.

A 2. évad 19. részét (A Fine Friendship) kihagyta az RTL, vagy elkerülte a figyelmem? Rémlik, hogy lett volna február 9-én valamikor, de aztán mégsem volt.

Kár, hogy ennyire hanyagul bánnak egy sorozattal, összevissza idõpontokban van, holnap 13 órakor lesz, jövõ héten a szombati egyezik a most szombatival, de a vasárnapi már 11 óra körül lesz. Persze ha valamikor kiadnák szinkronosan dvdn, akkor nem zavarna ez. Addig is vagy marad ez az RTL Klubos dolog, vagy a Cool TV-s felvételek.
10/10
boby19 2008 márc. 05. - 18:54:42 10/10 Előzmény jeffero
(496/681)
köszi az infót, ezt a filmet tuti nem hagyom ki, végre egy olyan csatornán adnak fran egy filmjét, ami nekem is van!
kíváncsi vagyok erre a bobbie fleckman- karakterre, már régebben feltûnt ez a név, amikor nézegettem fran filmjeinek listáját, és egybõl beugrott, hogy az egyik részben õ volt. Egyébként tetszett az a jelenet, amikor a dadus beöltözött bobbie-nak, mr. sheffild rájött a dologra, és úgy tett, mintha nem tudná, és mintha bobbie tetszene neki, frant meg majd megütötte a guta. és a rész végén sylvia beszólása is tetszett, amikor a red hot chilie pepperst minõsíti, miközben õrködik, nehogy az igazi bobbie ki tudjon szökni a szobából, ahol "raboskodott".:)
10/10
jeffero 2008 márc. 04. - 14:05:01 10/10
(495/681)
A Cinemax-os dologért cserébe itt egy másik film, elérhetõbb csatornán.
Március 10-én, hétfõn éjjel 0:30-kor a TV2-n lesz A turné (This Is Spinal Tap), amiben Fran is látható egy kis ideig. Bobbie Fleckman-t alakítja, ez a karakter a dadus sorozatban is feltûnt az 5. évad 3. részében, abban is õ alakította, ugyanazzal a lesimított hajjal.
Tavaly már volt a TV2-n, akkor én lemaradtam róla, remélem most sikerül megnézni.
10/10
boby19 2008 márc. 01. - 10:40:58 10/10 Előzmény jeffero
(494/681)
Sajnos nekem sincs ilyen csatornám, bár reménykedtem benne, hogy ha hazamegyek, és végignézem a csatornákat, akkor kiderül, van ilyen.:) (mert hétközben nem az otthoni városkámban vagyok a suli miatt) Úgyhogy sajnos én is lemaradok róla.:( Én is remélem, hogy majd valamikor lesz esetleg másik csatornán, ami nekem is van, mondjuk film+-on...
Más téma: Elolvastam Fran Drescher könyvét, és nagyon-nagyon tetszett! Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki szereti a sorozatot!
10/10
jeffero 2008 febr. 28. - 22:12:02 10/10
(493/681)
Jó, hogy írtad, teljesen elfeledkeztem, hogy ránézzek a mûsorra, így most befrissítettem az oldalamon a filmszerepek menüpontban a listát az idõpontokkal.

Azonban sajnos nekem nincs Cinemax elõfizetve kábeltévén, így reménykedem, hogy más úton egyszer eljut hozzám a film, mondjuk megjelenik dvdn, csak elõveszik valamikor a kiadók, mostanság sok jó film jelenik meg.
10/10
boby19 2008 febr. 28. - 13:21:53 10/10
(492/681)
Most vettem észre, hogy nemsokára lesz a cinemax és a cinemax2 csatornán a Szombat esti láz és a Cadillac Man címû film, melyekben Fran Drescher játszik.
A Szombat esti lázban elég hátul van a szereplõk listájában, úgyhogy gondolom valami kis mellékszerepet játszik. A Cadillac Man-ben viszon már komolyabb szerepet kapott.
10/10
jeffero 2008 febr. 18. - 05:58:33 10/10
(491/681)
Tika: küldtem emailt neked.

Úgy látom, ezen a héten ismét véget ér a dadus a Cool TV-n, mondjuk jobban erre tippeltem, de azért reménykedtem abban is, hogy netán újrakezdik, mert az Egy rém rendes család is újraindul az elejétõl. Talán majd még adják valamikor egy kis szünet után, vagy átkerül az RTL Klubhoz? Csak mondjuk az is megint ritkítja a dadus vetítést, úgy tûnik, áttértek a havi 1 epizódra, legalábbis február 2. óta nem volt mûsoron, és e héten, jövõ héten sem lesz.
Tika 2008 febr. 17. - 19:58:44
(490/681)
Ha valakinek megvan a full sorozat szinkronnal és élvezhetõ minõségben pár DVDn, akkor röppentsen már egy e-mailt a tyka_tyka@hotmail.com-ra! Kösze
10/10
jeffero 2008 febr. 03. - 23:46:06 10/10
(489/681)
Találtam egy klassz cikket és egyben ajánlót a sorozatról egy független hírportálon:

http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=16183
Tódorka 2008 jan. 19. - 12:25:28 Előzmény jeffero
(488/681)
pontosan..kész kavar mindig más idõpontban van hogy biztos ne tudd megnézni...:D
10/10
jeffero 2008 jan. 06. - 14:45:29 10/10 Előzmény epercs
(487/681)
Az IMDb szerint csak 1 epizódban játszik:
http://us.imdb.com/name/nm0000376/

A sorozat fõoldalán a szereplõknél így nincs is felsorolva, csak az epizód saját oldalán (6. évad 8. rész) található meg:
http://us.imdb.com/title/tt0890484/

Az epizód oldalán felfigyeltem arra, hogy ebben az "Esküdt ellenségek: Bûnös szándék" epizódban játszott az a Rita Moreno is, akit Fran a Cher-es dadus epizódban (2. évad 14. I've got a secret) emlegetett (azt hitte elõször, hogy õ a bebugyolált vendég), viszont ténylegesen csak "A dadus" 1. évad 19. részében (The Gym Teacher) szerepelt, õ volt a kegyetlen tornatanárnõ.
10/10
jeffero 2008 jan. 06. - 14:28:23 10/10
(486/681)
A francba az RTL Klubbal, ma teljesen elfeledkeztem a sorozatról. Összevissza pakolgatják az idõpontokat, egyik nap 13:40, a másik nap 12:30, az egyik héten van vasárnap, a másik héten nincs...

Épp azon gondolkoztam, vajon fogják-e még valaha adni a sorozat elsõ 3 évadát. Szerintem van rá esély, mert ha úgyis náluk van, talán bekerülhet hétköznapra, mondjuk 15:30 körüli idõpontra. Mostanában akkor a "VIP - Több, mint testõr" megy, azt is leadták már csomószor, õk is, meg a Cool TV is.
10/10
epercs 2008 jan. 05. - 12:50:43 10/10
(485/681)
Hali!
Egyik nap mikor váltogattam a csatornák között, akkor véletlenül megpillantottam Frant a Hallmarkon. Gyorsan meg is néztem, hogy milyen film, az Esküdt ellenségek: Bûnös szándékok volt.
Arra nem veszek mérget, de azt hiszem csütörtök volt.
Az egyik fõfõzsarunak megölték a lányát, és Fran játszotta a feleséget, vagyis az áldozat anyját.
Hát pár évvel idõsebb volt, mint a Dadusban, de jó volt nézni, ilyen drámai szerepben.
Igaz, hogy nem szoktam nézni ezt a filmet, de Fran miatt persze végignéztem. Aztán arra gondoltam, hogyha a fõhekus felesége, hátha máskor is fog játszani.
csancsy 2008 jan. 03. - 15:02:46 Előzmény jeffero
(484/681)
Én láttam:) Nem túl sokat szerepelt. Hogy hogy nézett ki? Sokkal jobban néz ki a dadusban. Alig ismertem fel, nagyon sovány volt a filmben, csak a haja, meg a szeme miatt ismertem fel, és a soványság nem áll jó neki. Szóval semmit nem vesztettél ezzel. Sztem niles a legjobban akkor nézett ki, mikor az utolsó vagy utolsó elõtti évadban volt, és Maggie barátját, Michaelt fotózásra hívták, és niles ezért megsértõdött, hogy miért nem õ, és beöltözött õ is építésznek:) és elment a fotózásra is. sztem az a ruha, eszméletlenül jól áll rajta:)
Én meg a kisvárosi zenekart nem láttam, soha nem tudom mikor van, és lemaradok róla, ez volt a második eset. Amúgy Kaliforgiában is szerepel, amúgy nagyon fura abban, valahogy megcsúnyult, kislánykorában szebb volt.
10/10
jeffero 2008 jan. 02. - 12:32:58 10/10
(483/681)
E héttõl változik a dadus vetítési idõpontja, az ismétlés átkerült 12 óráról 14:30-ra.
Tegnap az újévi klipmûsor különkiadás miatt 15 órakor ment, és a mûsorban jelzett 115. rész helyett a múlt csütörtökit ismételték meg újra, a koorestani szultánosat. Furcsállottam is, hogy miért adnák le ugyanazt két nap alatt háromszor, de jól megoldották.
10/10
jeffero 2008 jan. 01. - 13:17:59 10/10
(482/681)
Boldog új évet minden fórumozónak! Dadusban és Franben gazdag új évet is!

A TV2 máris egy Vándor Éva szinkronos filmmel kezdte az évet. A Bill Murray nevével fémjelzett "Az ember, aki túl keveset tudott" volt az elõbb mûsoron, amelyben a Lori-t alakító Joanne Whalley-nak volt a magyar hangja a jól ismert hang. Különösen érdekes, hogy ez a színészõ nagyon hasolít Vándor Évára:
http://www.port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=8894