Téma: A Dal

Cordelia 2016 febr. 01. - 16:03:54
(28/128)
na jó, de Gergõ néptáncos eredetileg...
a dal, amit hozott nem harmonikus. sok jó ötlet, autentikusnak tûnõ gajdolás, hegedû, de szétesõ az egész.
Towner 2016 febr. 01. - 10:34:34
(27/128)
Böbe, Gergõ, András. Náluk felkaptam a felyem. Mellesleg belegondolva Oláh Gergõn kivül tud még valaki táncolni a magyar énekesek között? Idejevolt hogy ropni kezdje mivel nem nagyon van vetélytása e téren. Sosem értettem miért nem tolja a pörgõs számokat, holott az X-ben evvel nyert...
rina10 2016 jan. 31. - 23:29:48
(26/128)
Az elsõ elõdöntõ nem volt rossz, de ez megint rosszul sikerült. Amúgy miért mondja a zsûri, hogy hibatlan volt az éneklés, miközben a tv-n keresztül hamisnak hangzik? Ennyire más az ausztika ott a stúdióban? Vagy ilyen rossz a hangosítás, vagy miért? Amúgy meg így is úgyérzem jól pontozott a zsûri, ezekbõl az élõ produkciókból nem hiszem, hogy ennél az 5-nél jobbat tudtak volna tovabbjutatni. Csak a Passed-t sajnáltam, de vegül õk is továbbjutottak. Gyengék voltak a dalok meg a produkciók is, Olah Gergõn és a Passed-en kìvül max a vendégfellépõ tetszett. Igaz a Karmapolis mágikus zeneje meg megfogott, bár az egész dalt nem tartom hibátlannak. Bìzom benne, hogy legalább a középdöntõkre sikerül fejlõdni mindenkinek.
offtopic
nikato 2016 jan. 31. - 09:43:23
(25/128)
A régi mûsorvezetõk jobbak voltak! Tatárt nem kéne ennyire vinni. Beszélni sem tud. A másik, hogy a régi zsûri is jobb volt, ez a Zséda is, hogy kerül oda mindenhova, egy unalmas elõadó, nyálas zenékkel.
nikato 2016 jan. 31. - 09:39:14
(24/128)
Elég pocsék dalok vannak benne! És nem úgy kéne, hogy félig magyar-félig angol legyen a szöveg?
Cordelia 2016 jan. 31. - 09:37:07
(23/128)
ki az a szaporán pislogó, csókos szájú, Hofi-imitátor a zsûriben?
magicvoice 2016 jan. 30. - 22:01:29
(22/128)
Talán velem van a baj, mert leginkább két olyan dal tetszett, ami nem jutott tovább: a pösze pasis Maszkura és a Group'n'Swing száma. Elment még Kállay és a Karmapolis is, bár ez a Szécsi lány még mindig inkább a megjelenésével, mint a hangjával hódít. A többi szám és/vagy elõadó nagyon nem jött be.
real_madrid 2016 jan. 30. - 21:52:30
(21/128)
lényeg, h továbbjutott a PASSED. ÉN 10 sms-t küldtem rájuk. Hajrá PASSSED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
real_madrid 2016 jan. 30. - 21:21:16
(20/128)
??????????????????????
1/10
southwind 2016 jan. 30. - 20:40:12 1/10
(19/128)
ohh ne már cigánynótával ez a cigánygergõ, borzalom
real_madrid 2016 jan. 30. - 20:04:49
(18/128)
SZERELMES VAGYOK A PASSED ÉNEKESÉBE!!!
10/10
sanderson 2016 jan. 24. - 17:14:08 10/10
(17/128)
Nekem is olyan érzésem van Tolvai Reni számával kapcsolatban, hogy már korábban hallottam más elõadótól ehhez nagyon hasonló dalt. De sajnos nemcsak Reni száma tûnik ismerõsnek, hanem KSA és Vásáry André dala is. Lehet, hogy tévedek, de nekem még Agárdi Szilvia száma is gyanús. Szerencsére az én favoritom, Freddie elõadása jól sikerült. A zsûritagok is elmondták, hogy a dal, a szöveg, az énekhang és a hangszerelés is nagyon rendben volt. A közönségnek is tetszik Freddie dala, és az internetes fórumokon is csupa lelkes, biztató vélemény olvasható a magyar és külföldi hozzászólóktól. Mi kell még? Akik a következõ két elõdöntõben fellépõktõl ennél erõsebb dalra számítanak, azok csalódni fognak. A Dal 2016 Wikipédiában már megtalálható a második elõdöntõ fellépõinek névsora is. A Passed is a másodikban adja elõ, szerintem tavalyinál gyengébb új számát.
offtopic
mapk 2016 jan. 24. - 16:37:41
(16/128)
Ázsiavíziós sz*rválasztó show, 2016
magicvoice 2016 jan. 24. - 11:11:25
(14/128)
A tegnapi mûsorban nem csalódtam, hozta a megszokott formát, magyarok elvétve jutottak szerephez benne. A mezõnybõl három dal tetszett, a kopasz nõ, mert jó hangja volt és a szám is tetszett, a kigyúrt gyerek, az érdekes hangszíne miatt, bár nagyon mûmájer, ahogy a szám is tizenkettõ egy tucat, jól hangszerelve. Ami még nem tetszett benne, hogy mindig többes számban beszélt, amivel a menedzsere és a dalszerzõk mögé bújva próbálta eladni magát, bár ezt akár szerénységnek is értékelhette a publikum. A harmadik az Egy Másik Zenekar neoprimitív dala, mert pont az Eurovíziós Dalfesztiválra való, kellõen egyszerû, fülbemászó és az énekes lány is mutatós volt a habos-babos ruhájában. A vietnámi srác, a Mushu és mûanyag Reny továbbjutása számomra rejtély, maradjunk annyiban, hogy ízlések és pofonok...
olahmiki1959 2016 jan. 24. - 10:22:39
(13/128)
Én nem ismerem az összes dalt, szándékosan nem is hallgattam meg egyiket sem a verseny elõtt a neten, így csak arra tudok hagyatkozni, amit tegnap este az élõ adásban láttam-hallottam.
Nem vagyok elájulva az eddigi felhozataltól.
Innen-onnan összeszedett dallamok, korszerûnek vélt ritmusvilág, zavaros színpadképek jellemezték - egy-két kivétellel - a tegnap estét.

Könyörgöm, Mohamed Fatima miért erõlteti ezt az egészet? Nem veszi észre, hogy a kutyának sem kell az õ "mûvészete"? Állandóan felbukkan különbözõ mûsorokban, és állandóan leszerepel.
Eddig kivétel nélkül minden alkalommal lebõgött a számaival, az elsõ fordulnál szinte soha nem jutott tovább, hamis, erõtlen, a zenei stílusa az évtizedekkel ezelõtti Hungária zenei világát idézte, csak azok a számok sokkal jobbak voltak...
Annak idején, amikor a "Fekete vonat"-ban énekelt, már akkor is hamis volt, és azóta semmit nem fejlõdött, megállt azon a szinten. Róla kialakult egy kép, - valószínûleg a származása, meg a külsõ megjelenése miatt -, hogy milyen dögös, temperamentumos elõadó, de igazi, emlékezetes énekteljesítményt még soha nem hallhattunk tõle.
Roma énekesek között vannak valóban zseniális tehetségek, - Radics Gigi, Gáspár Laci, Oláh Ibolya, - Fatima nem tartozik közéjük, csak szeretne. Ami óriási különbség!

Odett - a nevét sem hallottam eddig, valószínûleg nem véletlenül... - gyengécske hangi adottságokkal rendelkezõ, teljesen jelenetéktelen külsejû elõadó, tölteléknek, meg azonnali kiesõnek jó volt, másra nem nagyon.

Tolvai Reni megjelenése valóban szexi volt, de a dala egy-az egyben Beyoncé koppintás, mind ritmusában, dallamvilágában, színpadképben, és még a fenékrázásban is. Zséda ömlengését, meg 10 pontját nem nagyon értettem, azt hittem, ennél jobban ért a szakmájához...
Egyébként most, amikor írtam ezeket a sorokat, meghallgattam Tolvai Reni számát a neten, ahol nincs klip, tehát csak arra lehet hagyatkozni, amit az ember hall, és, hát azt kell mondanom, hogy ez a szám EGY NAGY NULLA!!!
Látvány nélkül hajítófát nem ér, nincs egy értékelhetõ dallama, Reni orgazmusra hajazó nyögdécselése, borzasztóan modoros éneklése pedig inkább nevetséges, mint izgalmas...

Freddie - Fehérvári Gábor Alfréd elérkezettnek látta az idõt, hogy a hosszú nevét rövidebbre változtassa, nagyon helyesen - száma összességében tetszett, jó volt a színpadkép, jó volt a dal, és neki valóban van a hangjában egy izgalmas, füstös-rekedtes hangszíne, ami akár még kint, Stockholmban is érdekes lehet. Megérdemelten nyerte meg az elsõ fordulót.

Veres-Kovács Petra nagyon szép dallamot énekelt, kristálytisztán, meggyõzõ erõvel, mondanom sem kell, a zsûri fanyalgása és nem elég magas pontszámai miatt szépen ki is esett, pedig az egész este legszínvonalasabb produkcióját nyújtotta, legalábbis, ami az éneklést illeti. Ennyit a zsûrirõl...

Mushu - azelõtt Palmer Izsák - száma érdekes volt, ami a zenei alapot illeti, csak éppen abszolút nem az EU-s Dalfesztiválra való, két akkordra épülõ, monoton, úgynevezett gumizene, ami a hetvenes években a fekete amerikai elõadókra volt jellemzõ, órákig egy zenei motívum, ami bárhol elkezdhetõ, és bárhol elvágható, szállodai liftben, vagy autóban nagyon jól hallgatható, hogy az ember elringassa magát vele.
Mushu ezzel a tarajos hajjal úgy nézett ki, mint annak idején az irokéz indiánok a Vadnyugaton, akiknek már a puszta megjelenése is a frászt hozta rá a fehér telepesekre.
Teljesen feleslegesen jutott tovább, de mindegy, majd úgyis szépen kiesik...

Benji nagyon szimpatikus, helyes srác, a dala is érdekesen indult, csak éppen pont a refrénnél, ahol ki kellett volna, hogy nyíljon a dallam, abszolút szürkévé, felejthetõvé, teljesen jelentéktelenné vált, amivel tökéletesen el is lett baltázva a jól induló produkció. Nem kell aggódni, ez is szépen ki fog esni, ahogy illik...

Egy Másik Zenekar... (Nagyon szellemes névválasztás... De tényleg...:)
Hogy ezek miért jutottak tovább?
A dallam felejthetõ, a szöveg jelentéktelen, - néhány ordító prozódiai hibával, - pont ilyenre van szükség az Eurovíziós Dalfesztiválon, na persze...

A ByTheWay sikere borítékolható volt - elsõsorban a nõi szavazók körében, - és tulajdonképpen ebben a harmatgyenge mezõnyben teljesen megérdemelten jutottak tovább.

A zsûri számomra nagy csalódás, elsõsorban Zséda személye miatt, akire eddig felnéztem, mert valóban Magyarország egyik legjobb énekesnõje, kulturált, érzékeny, igényes zenei világgal bír, de csodálkoztam azon, hogy ennyire elfogultan pontoz, nem a teljesítményt, hanem a személyes szimpátiát helyezi elõtérbe, ami a lehetõ legrosszabb tulajdonság egy szakmai zsûri tagjánál.
Hogy Frenreisz Károly hogy került ide, az számomra a legnagyobb rejtély, õt a zenész szakma soha nem tartotta semmire, mint basszusgitáros, egy nagy nulla, énekesként "elmegy", õ annak köszönheti a hírnevét, hogy világéletében mindig nagyon jó zenekarokban játszott. Úgy látszik, manapság ennyi elég ahhoz, hogy valaki beülhessen egy zsûribe...
Pierrot meglátásai általában jók szoktak lenni, de most összevissza pontozott, néha az volt az érzésem, mintha haragudna az elõadóra, vagy nem szimpatizálna vele, azért pontozza le. (Zséda meg azért pontozta fel, hogy kompenzálja Pierrot alacsony pontszámát. Ez így rendben van?...:)
Both Miklósról életemben nem hallottam, de ez biztosan az én hibám.
Õróla egyelõre nem nagyon tudok mit mondani, gondolom, a továbbiakban árnyaltabb lesz róla a kép.

Remélem, a hátralévõ dalok között lesz olyan, ami igazán tetszeni fog, mert ez a felhozatal eddig összességében nagyon gyenge volt.
real_madrid 2016 jan. 23. - 21:25:18
(12/128)
háááááááááááát......
real_madrid 2016 jan. 23. - 21:23:24
(11/128)
sztem fredi meleg!!!!!!!!!!!
real_madrid 2016 jan. 23. - 21:18:28
(10/128)
utálom ezt a fehér gábor alrédot. nyálas. hajrá PASSED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
real_madrid 2016 jan. 23. - 20:58:48
(9/128)
pocsék a zsûri, egyedül pieró az, aki jó. a többi rettenetes. a tavalyi sokkal jobb volt!!!!!!!!!!!