Rhaegar 2011 szept. 05. - 17:57:43
(12/12)
Ahogy gondolod.

Brit tudósok viszont megbecsülték az áldozatok számát.
Érdekes momentum, hogy a becslés eredménye nem egy szám lett, hanem egy szó: Mindenki.

A gonoszok pedig, megint csak: http://www.youtube.com/watch?v=4KEueJnsu80
(ez a kis részlet éppen azt a helyet mutatja, ahonnan golf ütõvel elütötték a meteort, ami aztán kipusztította a dinókat.)
offtopic
Rhaegar 2011 szept. 05. - 17:44:19
(11/12)
Ez egy nagyon derék dolog tõled.
Majd.. ha egyszer esetleg lesz egy olyan terved, hogy T-rex mûemlék építése, mondjuk a megújult Széll Kálmán tér közepére... támogatni fogom.
Rhaegar 2011 szept. 05. - 17:16:16
(10/12)
Attól függ mennyi T-rexet eszel.. mert ha mindennap azt eszed, akkor nem kell mindennap rá gondolni. Elég mondjuk két hetente egyszer és persze akkor amikor családi vacsora van.
Rhaegar 2011 szept. 05. - 17:04:35
(9/12)
És erre nem is gondolnak az emberek.
Hm.. meg is jött az étvágyam egy kis T-rexre, megyek kiveszem a fagyasztóból.
Rhaegar 2011 szept. 05. - 17:00:06
(8/12)
Ja, leül a Gazsi az asztalhoz, asszony az asztal közepére levág egy tálcán szépen felfekvõ sült csirkét..

Gazsi: "ezt úgy egyétek hó ez valamikó tirannusaurus reksz vót! Tudod Jocika az a nagy valami a Dzsurasszik park bó! Most eszed! Úgy egyed!"
Vrahno 2011 szept. 05. - 16:56:20
(7/12)
Hát, ha olyan röhejes anime-haj sérója volt, mint ahogy ebben a filmben mutatták, akkor használhatta párválasztáskor, vagy vadászatkor más állatok röhögtetésére, hogy ne tudjanak elfutni elõle.

De szerintem inkább levedlette, mint ahogy a struccok is lehullajtják a lábukról meg nyakukról a tollakat. Elvégre egy ekkora állatnak pusztán a méretébõl fakadóan magas lenne a testhõmérséklete, nem kéne több szigetelés.

Vagy ki tudja. Állítólag valamelyik rokon faja északabbra, hideg égtájon élt, annak már valószínûbb, hogy volt tolla felnõttként is.
Rhaegar 2011 szept. 05. - 16:41:44
(6/12)
Hm.
A fene tudja, nekem ez a "tollas T-rex" felér egy szentségtöréssel.. egyszerûen nem tudom elképzelni. Oké, hogy a dinoszauruszokat a madarak õseinek tekintik, de akkor is.. Szerintem nem is lett volna neki elõnyös, ha tollazattal rendelkezik a vastag pikkelyes bõr helyett.
Vrahno 2011 szept. 05. - 16:19:51
(5/12)
"Ez egy nagy baromság, a T-rexen se toll nem volt, se nem "sima" bõr. Pikkelyes volt, mivel hüllõ volt."

Ez nem igazán így mûködik. Például a madarak is a hüllõk közé vannak sorolva, mégis van tolluk. Szõrös hüllõk is voltak... És semmi konkrét leletanyag nem utal arra, hogy a T. rexnek nem lehettek tollai, bár igaz, arra sem, hogy lettek volna.

De mivel minden egyes rokonának (értsd: a Coelurosauriáknak) és az elõdeinek is tolluk volt, logikus következtetés, hogy neki is lehettek, fõleg kisebb korában. Pikkelylenyomatokat találtak ugyan, de azok a farka aljáról és a torokzacskójáról valók. A test többi részérõl nincs nyom, de pillanatnyilag az a valószínûbb, hogy nem volt pikkelyes a teljes teste.
Rhaegar 2011 szept. 05. - 16:09:57
(4/12)
" Az a menõ, aki tollakkal vagy sima, pikkelyek nélküli bõrrel ábrázolja."

:D

"Jaj, hát így nézett ki a T-rex is!
Az is narancssárga, barna csíkos, kék tarajos volt mint ez!"

I
I
V
- kiáltott fel egy paleontológus miközben az Avatart nézte. Nagyon megtetszett neki az a lény, hát akkor biztos így nézett ki a T-rex is. Vagy, ha nem akkor ezentúl így fog. :))) ...

Ez egy nagy baromság, a T-rexen se toll nem volt, se nem "sima" bõr. Pikkelyes volt, mivel hüllõ volt. Ezek a "kutatók" akik ebben a filmben nyilatkozhatnak, szerintem csak így akarnak kitörni... hogy ilyen balf@szságokat hordanak össze-vissza. Váltsanak hobbit inkább..
Vrahno 2011 szept. 04. - 22:57:29 Előzmény Rhaegar
(3/12)
Magával a közölt tudásanyaggal nincs baj, csak azzal a móddal, ahogyan közlik. Meg a grafikával.

És igen, manapság a pikkelyes T. rex nevetségesen elavult dolog. Az a menõ, aki tollakkal vagy sima, pikkelyek nélküli bõrrel ábrázolja.
Rhaegar 2011 szept. 04. - 16:03:28
(2/12)
Színpompás tollazat meg a T-rex ?
A végén kiderül, hogy úgy nézett ki, mint egy páva.

Aha, értem, szóval az öreg T-rexek otthonülõ típusok voltak. :D
Szvsz ez a dok.film egy címeres ökörség..
Vrahno 2011 szept. 04. - 14:45:56
(1/12)
Érdekes mûsor, már egy ideje meg akartam nézni, viszont azt nem értem, minek állítják be a Tyrannosaurus tollasságát és szülõi gondoskodását úgy, mintha ez valami szégyellnivaló dolog lenne. Nem az lenne az ilyen mûsorok lényege, hogy a legújabb õslénytani eredményeket pozitív fényben tüntessék fel? Erre azt hajtogatják, hogy "jaj, szegény T. rex, már nem is olyan klassz" meg ilyen marhaságokat. Ha' nóóómális? :|