7/10
Dr. Kritikus 2023 jan. 30. - 20:46:49 7/10
(20/20)
Nálam ez a film 7,6. Alulértékelik a filmet itt a porton, ez egy teljesen nézhető mese. Nagyon szép a látványvilága. Egyáltalán nem ijesztő. Valóban kiszámítható és tömören előadott a történet egy felnőtt számára......, de könyörgöm ez gyerekeknek készült, nekik nem Ponyvaregény szintű történetkidolgozottság kell.
A mostanában szokásos negatívumként a fekete bőrű színészek megjelenését tudom említeni, nagyon nem illettek a Diótörő történetéhez. De ha már ennyire érzékenyíteni akarnak, akkor viszont súlyosan kirekesztő a film, mert nem volt benne kínai, arab és eszkimó szereplő :)
8/10
Ildikó Nóra 2021 szept. 15. - 10:27:56 8/10
(19/20)
A filmet érdemes megnézni, aranyos, kedves mese, nagyon színes színvilággal, szép kosztümökkel, díszletekkel, jó szereposztással, szép zenével. A főszereplőknek jól állt a szerep és a szinkron is tetszett (Keira K-nak Major Melinda a legjobb magyar hang.).
Edmond Dantes 2020 dec. 26. - 15:29:53
(18/20)
"Eredeti film": nincs. Eredeti novella van, E.T.A.Hoffmann német író Diótörő és az Egérkirály (1816). E novellából készült a téma legismertebb feldolgozása, Csajkovszkij Diótörő-balettje (1892). A balettzene egyes részletei többé-kevésbé elváltoztatva hallhatók ebben a filmben. A filmes termés, ami ezt a történetet dolgozza fel vagy ez a történet is megjelenik benne, itt: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Nutcracker#Film
(Offenbach: Hoffmann meséi c. operájának címszereplője azonos a fent nevezett íróval.)
9/10
BBali06 2020 nov. 17. - 07:35:33 9/10
(17/20)
10/9
Nagyon jó film volt, kicsit tartottam tőle, hogy az eredeti mesét mennyire írják át, de találóvolt be kell látni. Azért nem 10-est kapott tőlem, mert a végén Cukor Tündér és a játékkatonák, nos, kissé elrontották az összképet, de egyébként minden jó volt benne. Csak ajánlani tudom annak, aki régi mesékre vágyik, és igazi mesevilágra. Azért Narnia krónikái mesésebb volt, de kicsire nem adunk ugyebár :)
2/10
nikato 2019 nov. 18. - 11:11:47 2/10
(16/20)
A színházba járók biztos kedvelik.. számomra unalmas volt, semmi értelme nem volt az egésznek, a 10 perces balett előadásra pedig végképp nem voltam kíváncsi.... Keira Knightley-t nem ismertem fel, viszont a főszereplő csaj simán eltudná más filmben játszani Hófehérkét... látványvilág nem volt rossz egyébként, a szinkronhangja pedig lehetett volna nőiesebb.
7/10
offtopic
voros.orchidea 2019 okt. 08. - 23:51:35 7/10
(15/20)
A szereplők felsorolásánál kimaradt Jayden Fowora-Knight (Diótörő)....
sizu 2019 júl. 17. - 18:15:08
(14/20)
Jó lenne, ha tisztában lennél vele, hogy a te véleményed nem tény, hanem továbbra is csak egy vélemény. És semmivel sem különb, mint másé. A személyeskedésed szánalmas. Nem vagyok sem beteg ember, sem nem-normális, nekem ez egy sötét és ijesztő hangulatú film volt. Az, hogy neked gyenge, max egy vélemény a sok közül, de nem releváns. A Disney mesékről is születtek már elméletek, miszerint magaóuk a sztorik sok esetben felnőtteknek valók és megviselik a gyereket, sok esetben csak azért gyerekmese, mert rajzolva van. Jó lenne, ha tisztán látnál, mielőtt ismeretlenül fikázol másokat.
Arról nem beszélve, hogy 7 hónappal később írsz, ergo fix, hogy nem moziban láttad, ami sokat elvesz az élményből. A hangok, a méretek, a sötét terem. Erre jössz te, aki letöltve, otthon nézi meg, csak gratulálni tudok. Fényes nappal, otthon nézve, mozivászonhoz képest kis tévén, egy valódi horrorfilm sem túl ijesztő.
5/10
RigbyTheMad 2019 júl. 17. - 13:39:01 5/10 Előzmény sizu
(13/20)
Nagyon gyenge volt. A szinkronok gyengék és idegesítőek voltak főleg (Keira Knightley) magyar hangja. Szinte már a falat téptem, ha megszólalt. Látványvilág szép volt. De semmi félelmetes nem volt benne. Aki egy Disney mesére azt írja az elég beteg ember lehet. Vannak ennél a filmnél durvább dolgok is. Aki azt mondja, hogy a Harry Potter és ez durva volt és már horror kategória az sem normális az is biztos. ÉS ide is beírom nem minden a gyerekekről szól...
10/10
Isti1991 2019 márc. 31. - 13:55:29 10/10
(12/20)
Szokásszerint, port.hu-s hozzászólások=lehúzás! :D
Nem értek sok embert, mi a f*****nak nem megy inkább színházba, ha minden egyes filmet csak lehúzni tudnak?! :D
Szerintem b***ott jó lett ez, kicsit tömör igaz, nagyjából kiszámítható is talán, de jól szórakoztatott, s látványvilág...frappáns! :)
Disney film, mese, mit várnak egyesek? Istenem gyere le... :D
5/10
pihes 2019 márc. 25. - 14:28:54 5/10
(11/20)
Mindenképp a lányos mesevilág, fantáziálgatás köré sorolnám!
Nem kötött le, Nem is nekem való ez!

5/10
10/10
sankara 2019 márc. 10. - 14:17:41 10/10
(10/20)
Számomra varázslatos élmény volt. Minden részletében pazar mese, de a befogadásához kell a lélek egyfajta szomjúsága.
chansu 2018 dec. 29. - 22:20:47 Előzmény sizu
(9/20)
MI MOST NÉZTÜK MEG. 10,12 ÉVES GYEREKEKKEL. SENKI NEM FÉLT. NAGYON TETSZETT MINDENKINEK.
sizu 2018 nov. 26. - 08:07:51
(8/20)
Szerintem meg igencsak jogos, én felnőttként azt mondom, hogy rendesen ijesztő volt. A film nagyon sokszor sötét hangulatú, félelmetes. Szép a képi világa, de sokszor sötét erdőben vannak, ijesztő nagy félelmetes lény (egérszörny), azok a rettenetes guruló bohócok, vagy amikor a katonákat lerántják a föld alá... Én nem vinnék erre kisgyereket. 34 vagyok. Számomra ez nem gyerekmese, legalábbis a megvalósítása biztosan nem. De nem vagyunk egyformák. Én anno a Harry Pottert sem értettem, már-már horror kategória, egyáltalán nem gyereknek való.
10/10
kbadam 2018 nov. 25. - 20:10:26 10/10
(7/20)
Az indexes kritika nem jogos! Nyugodtan nézhetik 12 éven aluliak is! Semmi félelmetes nincs benne! Szép történet, gyönörű helyszínek, varázslatos élmény! Azt kaptam, amit vártam! Nálam 10-es és a gyerekeimnek is nagyon tetszett!
Riapa 2018 nov. 24. - 18:00:12 Előzmény DonPimpa
(6/20)
Tényleg,köszi a belinkelést!
DonPimpa 2018 nov. 24. - 16:44:14 Előzmény Riapa
(5/20)
Én eldöntöttem hogy nem viszem el rá a lányom, mert az indexes kritikában azt írták hogy egyes jelenetek még felnőttnek is ijesztőek.:
https://index.hu/kultur/cinematrix/2018/11/24/a_diotoro_es_a_negy_birodalom_disney_film_kritika/
Riapa 2018 nov. 24. - 15:06:49 Előzmény DonPimpa
(4/20)
Ez engem is érdekelne. A 6 évesem kinézte,hogy szeretné megnézni,erre 12 karikás lett...
DonPimpa 2018 nov. 22. - 09:55:39
(3/20)
Most végülis 6os vagy 12es karikás a film? Az előzetesben 6os volt, ki is néztük magunknak hogy elvisszük rá a gyereket (6 éves), de most úgy látom 12esre változtatták? Ha valaki megnézte, írja már meg hogy mennyire ijesztő, érdemes-e elvinni rá ilyen kislányt, vagy várjunk vele.
Karter 2018 nov. 17. - 23:35:37
(2/20)
Az előzetes alapján ez jónak tűnik!
sornersby 2018 márc. 01. - 11:55:14
(1/20)
Az E. T. A. Hoffmann által írt 1816-os A diótörõ és az egérkirály címû mesébõl készül a Walt Disney soron következõ élõszereplõs produkciója: A diótörõ és a négy birodalom (The Nutcracker and the Four Realms), melynek a karácsony táján megjelent elõzetesét immár szinkronosan is nézhetjük.

A Hoffmann eredetijét némiképp újragondoló fantasyben a fõhõs kislány, Clara (Mackenzie Foy) egy kulcsot talál egy párhuzamos világhoz, ahová átruccanva megismerkedik a klasszikus mese figuráival.

A megelevenedõ karakterek szerepében a tündérkirálynõt játszó Keira Knightley, a Drosselmeyert életre keltõ Morgan Freeman és a rejtélyes gonosz nõszemélyt alakító Helen Mirren lesznek láthatóak.
A Simon Beaufoy - Ashleigh Powell - Rob Menzer trió forgatókönyvébõl Lasse Hallström és Joe Johnston rendezésében készül A diótörõ és a négy birodalom, mely decemberben fog a mozikba kerülni.

Teaser Trailer - http://www.youtube.com/watch?v=2ktuvx9hrMw

szinkronos elõzetes #1 - http://www.youtube.com/watch?v=CxocJA8b-fc

Bemutató dátuma: 2018. december 13.