Téma: A doboz

petejke 2010 márc. 01. - 16:23:12 Előzmény Finneas33
(93/273)
Pont ezért nem jó a film. Vontatott, unalmas, nem húz váratlant. Persze vannak jó pillanatai, de ez kevés a boldogsághoz.

Ádám+Éva, determinisztikus élet. Mindenki megnyomja a gombot, mindig meghúzzák a ravaszt, mindig az asszony a hibás. Láttunk már ilyet eleget. Kihagyható, felejthetõ film.
triptacid 2010 febr. 19. - 05:32:02
(92/273)
ez a film egy teszt. aki 0-ra értékeli, "hányadéknak" tartja, akik a moziba az ürességtõl kongó ámbár kétségtelenül izgi, látványos akciókért, gecigyors verdákért, kibaszott nagy csöcsökért, vagy agyhalott poénokért ülnek be - na, õk azok, akik azonnal megnyomnák a gombot. elnézve a kritikákat, az emberiség elveszett.
Finneas33 2010 febr. 14. - 20:57:57 Előzmény dekapetra
(91/273)
ezek szerint nem fogtad fel a film erkölcsi mondanivalóját, igaz? fogalmad sincs mirõl szólt a film! Itt nem csak egy doboz gombjáról van szó, annál sokkal többrõl: Pl. Ádám és Éva meg az alma (gomb) és a kígyó (Arlington) esete.... A film a választásról és a következményekrõl szólt!

Apám elsõ axiómája: "Mindig a nõ a hibás!!!" :D :D :D
kriszta104 2010 febr. 11. - 21:53:51
(90/273)
Sokkal többrõl szólt,mint a dobozról.Nekem tetszett,kicsit x aktás volt...Jobb lett volna,ha többet megtudunk,de így legalább a képzeletünkre bízták.
10/10
techno 2010 febr. 09. - 14:47:01 10/10
(89/273)
Pontosan ahogy mondod sokan azért pontozzák le a filmet mert nem értik a film valódi mondanivalóját és leragadnak a film hiányosságainál meg a kivitelezésénél annyiban igazuk van hogy sok benne a megválaszolatlan kérdés de szerintem nem is olyan nagy hiba mert a nézõkre van bízva,és miután megnézi az ember még egy-két nap eltelte után is gondolkozik hogy vajon....
Én szeretem az ilyen elgondolkodtató filmeket.
Lényeg hogy ha valamit csinálsz mindig van következménye.
dekapetra 2010 febr. 09. - 00:18:55
(88/273)
Borzalmas volt.
En is a sok kritika miatt dontottem a megnezese mellett.
A haverok majdnem meglincseltek utana.
Mar tenyleg nem tudnak mit kitalalni az amerikaiak, hogy egy szar dobozzal baszakodnak amin meg kell nyomni egy gombot egy millio dollarert. :(
1/10
Duccs 2010 febr. 08. - 14:21:53
(87/273)
Az elõzõ hozzászólásom SPOILER lehet.
Duccs 2010 febr. 08. - 14:19:08 Előzmény suvi15
(86/273)
Szerintem az idegeneknek,de lehet hülyeséget mondok de nekem az jött le egybõl amikor mondta hogy feljebbvalóim.
6/10
beo71 2010 febr. 07. - 14:57:33 6/10
(85/273)
Ezt a filmet úgy értelmezem,amirõl tulajdonképpen szól:egy kísérletnek.Megnéztem 6/10,végig gondoltam,ennyi.Nem éreztem semmilyen katarzist,mindenki tudja milyen anyagias világban élünk,érdekes lehet,ha próbára tesznek bennünket,de annyira nem kiemelkedõ vagy emlékezetes,hogy több napig agyaljak rajta.
Egy valami mégis emlékezetes:Frank Langella.Akinek tetszett,ajánlom a Frost/Nixont,ott még nagyobbat brillírozik.
1/10
suvi15 2010 febr. 07. - 14:22:15 1/10 Előzmény h.tibi91
(84/273)
h.tibi!

Nem baj, ha elgondolkozunk egy filmen, pl. hogy án megnyomnám-e, stb...
DE ehhez elég a trailer, mert már akkor elgondolkoztam ezen, de könyörgöm, minek errõl egy 90 perces "film"?
1/10
suvi15 2010 febr. 07. - 14:20:03 1/10
(83/273)
Azt valaki értette, hogy kinek dolgozik a félarcu fószer?
- Azoknak, akik a villámokat csinálják(????) Köszi, ezt a választ a filmbõl is megkaptam, de most komolyan, EZMIEZ?
1/10
5/10
Barbicsi 2010 febr. 07. - 10:30:46 5/10 Előzmény h.tibi91
(82/273)
Persze, gondolkozzunk el, de nehogy már ennyi elég legyen egy filmhez. Szerintem lehetett volna jó, ha kicsit a nézõt is beavatják, hogy épp mi történik és logikailag felépítik. Mivel ez nem történt meg, szerintem nagyon gyenge lett a film.
5/10
Manowar 2010 febr. 06. - 23:33:58 5/10 Előzmény h.tibi91
(81/273)
A film elsõ megnézésre nem adott egy kerek egész történetet,mert az elejét és a végét leszámítva számomra zavaros volt...oké,hogy nem rág a szánkba mindent és gondolkozzunk el rajta,de kicsit sok volt már az ilyen részekbõl...az orrvérzések, meg a mérges emberek...stb. nem tudtam igazán hova rakni õket.Ha mindezt nem veszem figyelembe,mondhatom hogy tetszett..Én ajánlom hogy nézzétek meg,mert annyira nem volt rossz...remélem másodszori nézésre megértem teljesen...(moziba azért nem mentem volna el a filmért...)
10/10
h.tibi91 2010 febr. 05. - 18:58:03 10/10 Előzmény janika09
(80/273)
miért kell egy filmnek feltétlenül izgalmasnak, szórakoztatónak lennie?
ezt árulja el nekem valaki.
Miért nem elég az ha feltesszük magunknak a kérdés: mi megnyomtuk volna?
szerintem 70-30%-ban igen. és ebbõl levonni a tanulságot. ez a baj nem csak az országgal, de a világgal is a pénz a pénz a pénz. Mindegy ki hal meg, muszlimok, arabok, stb. stb. csak olaj legyen és ebbõl mi lesz? pénz. gázoljunk át mindenkin hiszen a pénz annyira fontos, hogy mellette az érzelmek és maga az élet eltörpülhet.
1/10
janika09 2010 febr. 04. - 23:25:18 1/10
(79/273)
Borzalmasan rossz film!! NEM ajánlom senkinek!!! El sem hittem amiket látok benne... valami komolyabb, izgalmas filmre számitottam!! Szavakkal nem tudom leirni... 1/10
andieeee 2010 febr. 04. - 16:29:37
(78/273)
Végig néztem a filmet, de nekem nem tetszett. Egyáltalán. Zavaros volt, meg nem ilyenre számítottam. De annak igaza van, aki azt mondja, hogy volt benne valami mély dolog, a felelõsségrõl és a választásról. Nem tudom jobban kifejteni magam. 10/4
10/10
h.tibi91 2010 febr. 02. - 22:16:18 10/10
(77/273)
hogy azt mondják majd még találkozunk.
Akik kegyetlen akcióra és lövöldözésre vágynak, esetleg nincsenek olyan lelki szinten, hogy ezeket a filmeket elemezni és értelmezni tudják, valamint tanulhassanak belõl nyílván le fogják szavazni, de ez így van jól.
egyértelmû
10/10
10/10
offtopic
h.tibi91 2010 febr. 02. - 22:14:17 10/10
(76/273)
Már meg sem lepõdök milyen alacsony a pontszáma egy ilyen mély mondanivalójú, és filozófia mûnek.
Nekem nagyon tetszett, kemény kérdések elé állítja az embert a film. Megjelenik benne a nõi gyarlóság, pénzcentrikusság. Természetesen a méltó büntetés sem marad el. A film egyik nagy gondolata, hogy túl sok ember nyomja meg a gombot, és így romlásba megy a világ és nincs menekvés, ezt a folyamatot pedig így gyorsítani kell. És mit ne mondjak, amíg egyes emberek nyugdíjasokat rabolnak ki, gyerekeket fenyegetnek, zsarolnak meg, embereket ölnek akár egy mp3 lejátszóért (nem hogy ennyi pénzért) addig ne is álmodjunk egy jobb, élhetõbb világról. Talán nem lenne baj, ha tényleg lenne egy ilyen gomb és egy szelektáció beindulna az emberiségben.
Ezek mellett még ott van az a gondolat, hogy az anya így az élete árán (és ezt is kimondják--> nem bántam meg semmit) is segít a gyermekén, a férjén vagyis akiket szeret még ha nem is tudja elõre, de utólag visszagondolva rájön, hogy egy komoly egzisztenciát teremtett õ ezzel elsõsorban a fiának.
Tetszik még a lélekvándorlás vonal,
9/10
gybea 2010 febr. 01. - 08:17:58 9/10
(75/273)
Direkt azért töltöttem le a filmet, mert annyi kritikát kapott itt. Nem láttam a rendezõ korábbi filmjeit, nem is olvastam utána és még csak a zenéket sem figyeltem anynira feszülten.
Szerintem nem volt sem értelmetlen, sem befejezetlen. Pont ott fejezték be, ahol kellett. Azoknak, akik leragadtak annál, hogy a film arról szól, megnyomnád-e a gombot vagy sem, javaslom, hogy az elsõ fél óra után is nézzék tovább, hogy mi történik. Ugyanis itt szerintem az volt a lényeg, hogy az emberek hoznak bizonyos döntéseket és köztük olyat is, amit szinte azonnal megbánnak, amikor rájönnek, hogy mégsem úgy kellett volna... persze akkor már "megnyomták a gombot", elindul a lavína és szó sincs arról, hogy egy ismeretlen életérõl döntesz! Mindig a saját életedrõl döntesz és minden döntésnek következménye van (ez talán el is hangzik így kimondva...) nem kell itt semmi mögöttes tartalmat feszegetni, de ennél jobban nem lehet ezt "szájba rágni" és nem is kell!
Az, hogy vannak bizonyos dolgok, amik érthetetlenek... lényegében nem, legalábbis a film értelmét nem befolyásolja. Persze van egy-egy dolog, ami sci-fi szerû, vagy fura, talán ezekhez kellett volna utánaolvasni vagy a korábbiakat megnézni, de nem feltétlen maradt hiányérzetem így sem. Ezeket én úgy értelmezem összességében, hogy bizony van egy rajtunk kívül álló és nálunk erõsebb valami, ami bizony kijelöli a szabályokat (pl. ha számodra semmit nem jelent egy idegen élete, akkor te is megérdemled, hogy meghalj, vagy ha 6-ost dobsz, akkor kétszer kimaradsz a dobásból... szabályok!!!). Az meg, hogy ez a felsõbb erõ milyen formában jelenik meg, teljesen mindegy.
(bocs, ha hosszú lettem)
10/10
techno 2010 jan. 30. - 18:32:12 10/10
(74/273)
Elég érdekes film volt.Aki horror filmre számít a trailer alapján az csalódni fog a film thriller-nek van ki írva mégis inkább sci-fi bár ez az én véleményem.
Mindenesetre meglehet nézni szerintem az elejétõl a végéig izgalmas de amikor már rohadt kíváncsi vagy a végére olyan nagy hülyeséggel szúrják ki a szemed hogy nem igaz.Elég furcsán van megcsinálva a film és rengeteg a megválaszolatlan kérdés.Ez vagy azért van mert a nézõkre van bízva ki mit gondol vagy mert a rendezõnek vagy forgatókönyv írónak elfogyott az ötlete:D
De nekem pl:még mindig jobban bejött a Donnie Darko bár az is egy elég érdekes film és csak bizonyos nézõrétegnek szól azért szerintem ez a film se olyan hú de rossz csak inkább olyan befejezetlennek érzem.6/10