Téma: A dolog

Jankaou 2011 okt. 31. - 21:12:58
(84/244)
Az imént néztem meg. Szerintem nagyon jó film, méltó folytatása.. akarom mondani elõzménye az 1981-es változatnak. Az atmoszféra ugyanolyan hideg-rideg, durva. A bevezetés tökéletes, a szereplõk egytõl egyig nagyon jók. Nagyon vigyáztak rá, hogy minden részlet passzoljon, illetve a két rész is szinkronban legyen. Amit kicsit hiányoltam: a történet lehetett volna színesebb, a film menete szinte egy az egyben az 1981-es film utóérzete. A fõhõs(nõ) lehetett volna egy kicsit megszeppentebb, hétköznapibb, nem tükrözõdött az arcán érzelem, feszültség, az egész film alatt, kb. olyan arcot vágott, mintha a szupermarket illatszer részlegén sétált volna egy bevásárlókocsival.
Hibák: A végét kicsit elkúrták, a két rész összevezetése a vége felirat után kezdõdik, miközben nézõsereg már felállt a székekbõl, és megindult kifelé a moziból. A feliratot nem árnyékolták, a fehér havon nem mindig látszott rendesen. Bár ízlések és pofonok, én jobban szerettem volna szinkronizáltan nézni. Egyébként maga a film kiváló! Nem kenték oda, nemcsak elõkukáztak egy régi nivós márkát a fiókból, hogy lerántsanak róla egy újabb bõrt, hanem tényleg becsületesen összerakták, csak ajánlani tudom !
Peppo 2011 okt. 31. - 20:54:46 Előzmény Kach
(83/244)
Elõzményfilm. A norvég táborlakókról szól, akik megtalálják a lényt. Elvileg ott kellene vége legyen, hogy a helikopter kergeti a "kutyát". De még nem láttam, ezért nem tudom, hogy tényleg ott van-e a vége. :)

A könyv a film alapján íródott, szerintem sok újat nem ad hozzá, de egyébként szórakoztató. Ha az eredeti novellára gondolsz (Who goes there), az szerintem magyarul nincs, de angolul biztos meg lehet szerezni.
Kach 2011 okt. 31. - 19:52:49
(82/244)
Ez egy elõzményfilm,ugye? Itt a norvégokról van szó..de javítsatok ki ha tévedek. A '82-es dolog nagyon jó volt, szívesen elolvasnám könyvben is.
zsotti_ecsem 2011 okt. 31. - 19:21:21
(81/244)
Szerintem teljesen rendben volt a film. Épp most néztem meg. A Carpenter féle mestermût nem tudja utolérni, és igen, pontosan a CGI az akadálya az igazi sokknak, amiben a "folytatás" olyan hátborzongatóan egyedi tudott lenni. A zenérõl és a hangulatról nem is beszélve. Ettõl függetlenül teljesen rendben van a sztori itt is, szereplõk is jók, hangulat olykor totál elkapja a fonalat, olykor viszont átmegy bugyutába a dolog, pont ezért összességében nem lesz más a film mint egy Halloween-re idõzített aktuális Horror. Aki imádja az eredetit az nyugodtan nézze meg, mert tisztesen helytáll a film.
10/10
Combos 2011 okt. 31. - 10:12:22 10/10
(80/244)
Aegina, sajnos ha jó fantáziával vagy megáldva, és egy jó hangulatot is tudsz teremteni olvasás közben, könnyen elõfordul, hogy a legjobb film is rossz lesz az elképzeléseidhez képest. Mivel a film egy másik emberben született érzést, és képi világot tükröz, amit meg is kell valósítani, képpé, hanggá alakítani, átadni a hangulatot, így neki nehezebb a dolga mint neked aki csak elképzeli, és beleéli magát. Hidd el ha a filmet látod elõször, lenyûgözött volna, fõleg akkoriban. Ne úgy állj az új The Thing elé, hogy valami hatalmasra számítasz, csak egy filmet nézz elvárások nélkül, szerintem így élvezhetõbb lesz. :) Az utóbbi 29 év legélvezhetõbb horrorja szerintem. :)
10/10
Combos 2011 okt. 30. - 13:35:28 10/10
(79/244)
Nekem nagyon tetszett, hogy mikor újra megnéztem ez után az 1982-es verziót, észrevettem, hogy pontos mását láttam az újban annak a helységnek ahol a "Dolog" kitör a tetõn...nem sok filmet tudok, amiben ennyire figyeltek egy ilyenre pl, mert hát ki emlékszik már pontosan, én sem emlékeztem...jégtömb, szoba és kész...de nem, itt nem így van. :)
Nagyon jól sikerült, annak ellenére, hogy valóban sok a számítógépes grafika, hiszen az eredeti pont az "egyszerûségével", ezzel együtt kézzelfoghatóságával tette ijesztõvé az érzést...ja és persze gusztustalanná, ami nélkül nincs jó horror. Mostanában szinte nem is készült igazán jó horror. Mindenben benne van egy kis nyál, vagy vallás, vagy egyéb társadalomhoz kapcsolható dolog, hogy azonosulhass valahogy. Itt pedig véleményem szerint csak a félelem, ami összeköt. :D Amennyire lehet, el van találva. Kiírom, és jól elteszem a filmet, egyszer annyit érhet majd(persze nem anyagilag), mint a régi. :)
1/10
laszloagi35 2011 okt. 30. - 13:31:10 1/10
(78/244)
minek egy tökéletes filmnek drága pénzért remakeot készíteni? Nem olyan régen láttam és még mindig a világ legjobb horrorja az eredeti!
7/10
fraki 2011 okt. 30. - 02:17:26 7/10
(77/244)
remake-elõzmény kérdéshez: mind a kettõ. Narratológiailag (cselekményileg) elõzmény, dramaturgiailag remake, vagyis ugyanaz a felállás, csak most a norvég bázison követhetjük nyomon ugyanazt a horrort.

"spoiler" szó kérdéséhez: vki nagy hülyeséget írt, ennek semmi köze a tininyelvhez.

A két filmet az köti össze, hogy a fertõzött kutya átszalad a norvég bázisról az amerikaira, ez a jelenet szinte replikában megvan mindkét filmben. A 82-es filmnek ez a nyitánya, ennek a filmnek pedig a záróképei. Az átkötés nagyon szépen sikerül, amibõl látszik, hogy avatott kéz dolgozott rajta, hû hozzáállással az eredetihez. A végsõ harc után megjelenik a credits elsõ képernyõje az eredeti film zenéjére, mintha az kezdõdne el.

A remake-ek és elõzmények miatt sápítozóknak mondom fõleg, hogy ez az fllm kifejezetten esedékes volt már, mivel az eredeti cselekmény hátrafelé nyitottsága ennek gyakorlatilag megágyazott.

A CGI-vel nem volt sok bajom, amellett, hogy a CGI-vel szembeni általános ellenszenv természetesen itt is felébredhet, aki erre érzékeny. Mindenesetre ez egy messzire vezetõ téma, és nem gondolom, hogy pont ennél a filmnél volna releváns rugózni rajta. És az is biztos, hogy a bábok kora lejárt. Korrekt volt ez a része is.

Alapvetõen korrekt film volt, a negatív kritikák szerintem a teljesen más elvárásokból adódnak.
offtopic
cellasto 2011 okt. 29. - 22:13:06
(76/244)
igyekszem eljutni rá :)
10/10
kompikotró 2011 okt. 29. - 21:52:45 10/10
(75/244)
Nem õrjöngök,csak nekem vszinû tovább tartott a véleményemet leírni :D
Nézd meg!!! :D
cellasto 2011 okt. 29. - 21:51:15
(74/244)
irtam már,hogy benéztem na..nem kell õrjöngeni :D
10/10
kompikotró 2011 okt. 29. - 21:49:03 10/10
(73/244)
Ez nem remake!!!
Szakadjunk már ettõl az ökörségtõl!!!
Aki meg azt a szép cikket írta "régen minden jobb volt" ajánlanám,hogy nézze végig mind a két filmet tisztességesen,mert olyan zagyvaságokat írt,hogy...objektív...ühh!
A 82'-es elsõ film nekem is jobban tetszett,de ezt betudom annak is,hogy gyerekként láttam és a balu kapitány kalandjai után kicsit mély nyomot hagyott bennem a VHS korszak derekán...,de ez már csak így van! :D
Szóval nem kell ezt a filmet így leírni,mert tényleg nem olyan rossz és történetileg is rendben van és kapcsolódik a 82'-es verzióhoz!
Amikor én pontoztam akkor 5.9 ponton állt...ez azért koránt sem ilyen gyenge...szerintem egy erõs 7-est megérdemel mindenképp!
Aki szerette a 82'-es filmet,annak csak azért is érdemes megnézni,mert vannak benne olyan "dolgok" :D amivel jól összeköthetõ a két film!
Nem spoiler-ezek...egyszerûen el kell menni,meg kell nézni! :)
9/10
Veterano 2011 okt. 29. - 21:44:19 9/10
(72/244)
Most gyorsan meg is nézem a 82-est, ha megtalálom melyik cd-n van...:D
9/10
Veterano 2011 okt. 29. - 21:43:38 9/10
(71/244)
Sziasztok!
A 82-es filmet nagyon szeretem, még középsulis koromban láttam elõször vagy 20 éve. Szóval nagy várakozással ültem be a moziba és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam. Igaz a 82-es jobban elborzasztott, de akkor még csak 15 voltam.
Szerintem 9 pontot simán megér. Odafigyeltek a részletekre, a két film közötti átfedéseket jól megoldották.
offtopic
cellasto 2011 okt. 29. - 21:31:33
(70/244)
hopp,most olvastam,hogy ez az elõzménye.
bocsánat,a tudatlanságomért :D
offtopic
cellasto 2011 okt. 29. - 21:26:13
(69/244)
nna,még egy rimék..
ezeknek semmi sem szent :D
maradok az eredetinél :)
10/10
kompikotró 2011 okt. 29. - 21:24:55 10/10
(68/244)
Ma elmentünk megnézni ezt a filmet! Aki szeretné látni, szerintem mindenképpen nézze meg az 1982-es filmet ez elõtt,mert szerintem úgy sokkal érdekesebb lesz (érdemes a részleteket is figyelni)!Nekem összességében tetszett,bár azt a fajta "feszültséget" nem nagyon tudta visszaadni (nekem) amit a 82'-es dologban élhettünk át!
Amúgy nem értem hogy az átlaga itt miért ennyire rossz,mert a film igen is jó és önmagában is megállja a helyét,pont úgy van megcsinálva,hogy aki nem látta az elsõ filmet ezért lesz rá kíváncsi,viszont aki meg látta azért,hogy végül is mi történhetett a norvég bázison ahol is ugye..... :D
Szóval tõlem kapott egy átlagjavító 10-est,mert nem dobtam ki feleslegesen a pénzt a mozijegyre és szerintem még meg fogom nézni a késõbbiekben!
Jaa és ahogy befejezték...kicsit átfutott rajtam a hideg!:D
10/10
antimason 2011 okt. 29. - 18:15:58 10/10
(67/244)
Ez a 82-es filmnek az elõzménye.
Csak a kritika a szokásos hevenyészett.
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 16:15:41
(66/244)
A kifejezés az angol spoil (’elrontani’) igébõl származik. Magyar szóként jószerével csak az internetes szlengben használatos. Tartalmilag leginkább a poéngyilkosság fogalmával rokonítható, bár e kifejezés elsõsorban a vicc mûfajában használatos.
atro 2011 okt. 29. - 16:08:42
(65/244)
Ez a "spoiler" kifejezés egyébként hogy alakult ki, és miért ennyire bevett a használata a filmes fórumokon, mint ahogy a tini, emós p*csák körében a "szercsizem, láwcsizom" és hasonló agyi ékszíjat ledobó szavak alkalmazása?