Téma: A Fiú

szaszipetra 2016 febr. 14. - 14:49:39
(28/68)
nincs igazad...ennek a filmnek mondanivalója van... ráadásul bazi jól van megcsinálva .. a mellettem ülõ lány például eldobta a popcorn-ját úgy megijedt... szerintem zseniális.. puszi
1/10
akorsos 2016 febr. 14. - 14:45:29 1/10
(27/68)
*ettõl többet nem nyújt
1/10
akorsos 2016 febr. 14. - 14:42:43 1/10
(26/68)
Figyu mi egy filmrõl beszélünk?! Mert nekem nem úgy tûnik... El tudom képzelni hogy a középiskolás tinilány korosztálynak ez minõségi szórakozás de ettõl nem nyújt ez a filmipari hulladék.
szaszipetra 2016 febr. 14. - 14:33:12
(25/68)
szia figyelj szerintem ez egy nagyon jó film és nem kéne ilyenek írogatnod róla nyilvánosan.. egyébként 10/10 és a rendezés és a színészi játék is.. a forgató könyv pedig oszkárt érdemelne..nekem az egyik legjobb filmes élményem volt az elmúlt idõben..
1/10
akorsos 2016 febr. 14. - 06:20:44 1/10
(24/68)
Borzasztó ez a film, egy hányadék, SENKI SE NÉZZE MEG!!!
4/10
NN153 2016 febr. 12. - 06:05:28 4/10
(23/68)
Magukat a filmkészítõket is zavarta, hogy nem történik semmi, ezért próbálkoztak álomjelenetekkel.
Torolt Felhasználo 2016 febr. 11. - 20:30:55
(22/68)
Hm, itt az volt A LÉNYEG hogy "ne történjen semmi". Nem nézted meg mire ülsz be?
4/10
NN153 2016 febr. 11. - 19:50:28 4/10
(21/68)
Szokásos ijesztgetõs, paráztatós film, amiben nem történik semmi. Idegesítõen klisés. Aztán mikor végül mégis történt valami, azt kívántam, bár visszatérhetnénk a nem történõs szakaszba, az legalább közepesnek mondható volt.
10/10
Daniella Blanka Péter 2016 febr. 11. - 09:10:15 10/10
(20/68)
Jó film,de sajnos a film nagy része sötétben játszódik ami nem annyira élvezhetõ.
Lehetett volna egy kicsit hosszabb a film és normális világítás.
1/10
B. Cvalda 2016 febr. 09. - 21:31:34 1/10
(19/68)
"A szülõk ha tudták hogy él miért nem nevelték rendesen"
Azért rejtegették, mert egy gyilkosság után nem elég úgy tenni, mintha mi sem történt volna, a büntetõjogi felelõsségre vonás elõl menekültek a szülõk, ez tûnt számukra valószínûleg kevésbé rossz opciónak.

"ha pedig ugye ilyen komoly gondjai voltak a fiúnak miért nem kerestek fel valakit erre a célra (pl. pszichológus)"
Mert az ilyen torzult személyiségû, másokra is veszélyes egyéneket pszichiátrián szokták bezárva tartani és gyógyszeres kezelés alatt állnak, sokat nem érnének vele, ha eljárna hetente cseverészni egy pszichológussal.

"Miért nem tisztázták a helyzetet a legelején a bébiszitterrel?"
Nem könnyû elõadni a munkavállalónak, hogy egy gyilkos lakik a ház falai között, de azért lakjon itt jó hosszú ideig. Nem mintha így nem lett volna nevetségesen abszurd a történet, hogy egy játékbabára kellett vigyáznia.

"A játszó pajtását a lányt is õ ölte meg, miért lett ilyen?
A kislányt is a fiú ölte meg igen. Sok ember szenved különféle személyiségzavaroktól és torzulásoktól, lehet örökletes, okozhatja a miliõ is.

Én õszintén remélem, hogy nem lesz 2. rész ebbõl a hulladékból.

"Olyankor jó egy könnyedebb darab, mint pl. A fiú"
A mondat elsõ fele még igaz, szüksége van az embernek kikapcsolódásra is, amikor egy film nem üli meg a lelkét és telepszik rá nyomasztóan, de ez a film nem a bugyutasága miatt dühítõ, még csak nem is a millió sablonos elem miatt, hanem azért, ahogy tönkretették az egészet azzal a nagy ötletnek gondolt csavarral, mivel így horrornak is szánalomra méltóan gyenge volt, thrillerként még annál is mélyebben van, ráadásul a vége önmagának a paródiája, (fogtam a fejem, mikor odaparancsolta a srácot az ágyba, hogy na akkor lefekvés rosszcsont úrfi, késõ van ám) teljesen kizökkenti az embert és lelombozza, hogy ezért várt ennyi percet, ahelyett, hogy kibontakozott volna valami izgalmas.
2/10
CrazySpice 2016 febr. 09. - 15:04:11 2/10
(18/68)
Az ég óvjon tõle!!!
Ennek a nulla filmnek folytatást?!
Ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Renáta Pollák 2016 febr. 09. - 13:30:01
(17/68)
A szülõk ha tudták hogy él miért nem nevelték rendesen, ha pedig ugye ilyen komoly gondjai voltak a fiúnak miért nem kerestek fel valakit erre a célra (pl. pszichológus). A szülõk miért lettek öngyilkosok? Miért nem tisztázták a helyzetet a legelején a bébiszitterrel? Miért lett ilyen fiú? A játszó pajtását a lányt is õ ölte meg, miért lett ilyen? Ahhoz elég komoly bajok kellenek hogy egy gyerek már 8 évesen ilyen legyen. (Tudom hogy film de elég sok a nyitva maradt kiskapu és érdekelne. Nem átlátható teljesen a történet, remélem lesz 2. rész és ott tisztázzuk a már fennmaradt kérdéseket.)
frenchbullie 2016 febr. 09. - 06:54:27
(16/68)
Off Ha az igényes filmrajongó ismérve, hogy jó filmnek azt tartja, - ahogy azt korábban virágnyelven igyekeztem kifejteni - amiben egy játékbaba hegyezi a répáját (sic!), és úgy beszél, hogy azt még egy kocsis is megirigyelné, akkor én maradok az igénytelenek táborában, köszönöm:-):-) Brad Dourif-fal pedig megnézem inkább, akár többször is, a Száll a kakukk fészkére c. filmet.

Szerintem valóban jó filmek pl. A testvéred feleségét..., A prima primavera, A fény ösvényei, A ragyogás a fûben... De, számtalan pozitívumuk dacára, nem lehet mindig mély mondanivalóval rendelkezõ, komoly, léleknemesítõ, stb. stb. filmeket nézni, mert az megüli az ember lelkivilágát. Olyankor jó egy könnyedebb darab, mint pl. A fiú, amibõl alkalmasint hiányzik a Tarantino-filmek mûvér mennyisége.

Egyébként érdekes emberi tulajdonság ez, az általánosító többes szám mögé rejtõzve ekézni mások, totál idegenek ízlését:-):-):-) Meg õrültül nevetséges is:-):-):-)
On

Spoiler

Igen, a szülõk tudták, hogy mi az ábra, hogy Brahms életben maradt, egy-egy elejtett mondat már a film elején is erre utalt, a levél pedig egyértelmûvé tette. A levélben az állt, hogy õk már nem térnek vissza, (nyilván, hisz öngyilkosak lettek), helyettük a lány viseli tovább Brahms gondját. Brahms pedig vigyázzon rá, és szeresse, meg minden ilyesmi:-) Az nem derült ki, Brahms mitõl ilyen erõs, a filmesek talán a sztereotípiát vették alapul, hogy az õrülteknek emberfeletti erejük van. A végén nekem úgy jött le, egyébként, hogy a filmcsinálók második fordulóban is gondolkodnak, ezért szándékosan nem fejtettek ki némely dolgot.
2/10
CrazySpice 2016 febr. 09. - 02:13:06 2/10
(15/68)
Nem voltak komoly elvárásaim, nem vártam sokat A Fiú-tól, de hogy ennyire unatkozni fogok, azt nem gondoltam.
Nagyon felejtõs, bugyuta film. Persze az igényteleneknek tetszhet, de egy valódi filmrajongónak NEM. A dialógusok egyszerû agynak valók, a történet nulla, s érthetetlen, mert semmit se magyaráznak meg... Nem is folytatom, rossz film.
Az Annabelle, a Dolly A Gyilkos Szellem, a Pinokkió Bosszúja, a Chucky filmek - na, ezek jók! De A Fiú nem.
10/10
szandika.96@citromail.hu 2016 febr. 08. - 23:01:20 10/10 Előzmény frenchbullie
(14/68)
SPOILER

kérdések: mi volt a levélben?
mitõl volt olyan erõs a felnõtt "fiú"?
a szülõk tudták hogy életben van a gyerekük?
VÉGE

Valaki pls válaszokat mert nekem ez nem tiszta és még sehol se írnak bõvebben a filmrõl.
Elõre is köszönöm
frenchbullie 2016 febr. 08. - 05:54:20
(13/68)
Üdv! Erre a filmre nagyon igaz, hogyha az embernek van rá lehetõsége, moziban érdemes megnézni, mert alapból, nincsenek benne láthatatlanul sötét részek. A horror elemek - a félelem, rettegés - bemutatása is a multimozik hatalmas vásznán érvényesül igazán:-)

SPOILER

A levél Brahms kezébe kerül, s mivel a benne foglaltak eleve neki szólnak, erõsen kellett figyelnie, hogy megkaparinthassa a lány elõl. A gyerek Brahms életben maradt a tûzvész után, idõközben felnõtt, és egy porcelánbaba-szerû álarccal a fején rejtõzködött a házban, jobban mondva a ház dupla falai között, a padlás eldugott zugában pedig kialakított magának egy full-extrás szobácskát. Unalmas pillanataiban pedig a játékbabát mozgatta ide-oda:-)

OFF Szerintem jobb volt, mint egy sokadik, vérzivataros Chucky baba rész, bár az utolsó epizódokat abszurd paródiaként is fel lehet fogni:-) Erõsen sajátságos poén, ahogy Chucky pajzánkodik magával vagy magában, illetve tombol a haragtól amiatt, hogy az ivadéka nem örökölte a gyilkos hajlamot. A Fiúban épp az a jó, hogy az ilyen elemek hiányoznak. Sõt, alapból hiányzik a gyilkos babás filmekben megszokott vérözön, és ezért tûnik ki a mûfaj többi darabja közül.
Renáta Pollák 2016 febr. 08. - 00:36:36
(12/68)
Mozisan neten nézem, sötét mint az atom, semmit se látni! Mi lett a vége, és mi lett a levéllel amit küldtek a szülõk, mi áll benne? köszönöm.
.::::::. 2016 febr. 07. - 22:22:29
(11/68)
Most neztem meg, de nem nagyon tudok ertekelest irni, mert olyan sotet volt a kep hogy a filmet szinte csak hallgattam, alig lattam valamit belole. :( A vegen meg a dulakodasnal semmit nem lehetett latni, hogy ki kivel van, ugyhogy nem sikerult rajonnom a csattanora. Valaki leirna nekem spoilerben? Amugy az tetszett hogy horrornak alcazott thriller volt. Eddig olyan 10/7-et adnek ra, de megvarom hogy megtudjam a veget mielott pontoznam. :D
frenchbullie 2016 febr. 07. - 15:37:37
(10/68)
Üdv! Most néztük meg moziban, tetszett nekem is, és az embernek is:-) Pedig õ aztán nem ijed meg akármitõl:-):-) Lehet, hogy vannak klisék a filmben, de ezek a klisék mûködnek. Ráadásul a ház hangulata is pazarul nyomasztó, vagy ha úgy jobban tetszik, nyomasztóan pazar, a film zenéje pedig találó és kifejezõ. Úgyhogy - bár ritkán pontozok - erre a kis rémmesére én is megadom a 10/10-et. Ja, és külön kiemelném, hogy a "vérözön nélkül is lehet hatásosan és szórakoztatóan ráhozni a frászt a nézõre"- elvet követték a filmcsinálók, nagyon helyesen.
1/10
B. Cvalda 2016 febr. 06. - 13:27:33 1/10
(9/68)
Bûn erre a filmre azt mondani, hogy remek. Thrillerként és horrorként is életképtelen, mivel tudnál érvelni mellette, mi miatt kiváló? Esetleg azért, mert a nagy része ezerszer felhasznált klisékbõl épül fel, vagy mert azt a nagyon minimális feszültséget és nyomasztó légkört, amit vért izzadva alig sikerült csak elérni, meg is szüntetik a film vége felé és lerombolják az egészet, hogy utána önmaga paródiájává váljék?