ondok 2008 dec. 13. - 01:20:57
(50/230)
csak az aprobléma ,hogy egy kissé átlátszóan lett a fogalom egycsapásra trendi, nem a váratlan helyzetekre való felkészülés miatt fejlõdött ki organikusan ,hanem bizonyos rasszista körök favorizálják mondjuk a magyar gárda megjelenésével egyidõben.Aztán meg valahogy Amerikában nemigen volt elfogadott az a fogalom,hogy négerbûnözés,pedig ott is jóval nagyobb arányú a létszámukhoz viszonyítva a négerek által elkövetett bûncselekmények száma.
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 01:17:37 8/10
(49/230)
Szép álmokat mindenkinek.
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 01:13:32 9/10
(48/230)
Nem mondtam, h el kell fogadni, nem is szép jelenség, nem is pozitív, de létezik, és nem csak a "puszta" gonoszság az oka, hanem egyfajta védekezés, és felkészülés a váratlan helyzetekre. Emberi dolog, kiírtani úgysem tudod. (És magát a sztereotípiát kiírtani az eléggé egyet jelentene az életképtelenséggel.)
ondok 2008 dec. 13. - 01:13:31
(47/230)
Meg az ,hogy mekkora bunkók,de az nem nekik ,hanem másoknak ,akik megismerik õket.
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 01:11:50 8/10
(46/230)
Ja!
Meg az, hogy hú de kib* férfiasak vagyunk!
ondok 2008 dec. 13. - 01:09:20
(45/230)
Talán Móriczkai-akat kellett volna írni,akiknek mindenrõl ugyanaz ugrik be:az intoleráns gyülölet.
Heathcliff 2008 dec. 13. - 01:03:54 Előzmény Provence13
(44/230)
A probléma tényleg valós, én is ismertem egy ilyen lányt. Persze az élet nem olyan shakespeari, mint ez a film: a lány ronda volt és pattanásos, egyébként pedig senki sem akarta bántani. De valóban, abszolút fiúnak tûnt: nullásgéppel nyírt frizura, katonai bakancs, lelógó fenekû nadrág stb. Csak mások pletykája alapján tudom, hogy Tamás álnéven udvarolt egy csajszinak; amíg persze a szülõk el nem tiltották. Kollégiumban lakott, és a többiek mesélték, hogy sosem látták levetkõzve. Mindig villanyoltás után járt zuhanyozni, ami szabályellenes, de a tanárok konokul engedélyezték neki. Úgyhogy volt pusmogás, de ez ennyiben maradt. Amikor én elõször találkoztam vele, emlékszem az undorra, ami elfogott. Nagyon taszított. De éppen akkor olvastam egy keresztény regényt (teljesen más témájú volt, csak én éreztem összefüggést). Amikorra kiolvastam, a magam számára is megdöbbentõ módon megváltoztam. Annyira örömteli és kedves lettem vele, amit nem is igazán értettem. Ugyan nem sokat beszélgettünk, és akkor is másról volt szó: egy feketemágiával foglalkozó körrõl mesélt, ahová járt, és hogy ott ráolvasásos módon eltörték valakinek a lábát.... szóval bûbájos volt a leányzó, de engem már ez sem zavart: furcsa módon tényleg örültem neki. Aztán igen lelécelt, otthagyta a sulit, nem tudom, mi lett vele.
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 01:03:21 8/10
(43/230)
Na, szerintem a két figura nem volt igazán életszerû, kicsit hatásvadász módszerrel csak és kizárólag az aljasságuk let bemutatva, ezért csak megszorításokkal fogadom, hogy Móricz-iak lettek volna.
ondok 2008 dec. 13. - 01:01:41
(42/230)
Én meg nem tudom elfogadni ,hogy egy közösség egy nép neve egyenlõ legyen a bûnözéssel ,sõt a nem bûnözõk nevében ki is kérem.Ráadásul ennek a fogalomnak a sulykolása az gyûlöletkeltés ,uszítás céljait szolgálja ,amitõl csak egy lépés az Endlösung
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 00:56:50 9/10
(41/230)
Szerintem elfogadható, ha egyszer jelenségként lépett fel (és valszeg könnyebben is lehetett elkapni õket, ha ez alapján keresték a hatóságok). Más kérdés, h fájt nekünk, és marha kellemetlen volt, de én ezért azt a sok rohadékot kárhoztatom, akik miatt ez történt, nem a sógorokat (akiket amúgy lehet kárhoztatni sok más miatt, de pont emiatt sztem nem).

Természetesen ez az egész csoportnak rossz, és nem tehetnek róla az egyes tagok, de ez már pech. A sztereotípiák gyakran segítik az alkalmazkodást, ezzel meg kell barátkozni.
ondok 2008 dec. 13. - 00:56:20
(40/230)
ha mondjuk magyarul fejeznénk ki magunkat ,akkor az ilyen félreértések is ritkulnának.:)
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 00:54:42 8/10
(39/230)
Ha rendõrök a munkájuk során nem hivatalosan használják a cigánybûnözés fogalmát, nem direkt módon és nyíltan, az egy dolog. Hogy intoleráns bunkók furt cigányoznak s ezzel járatják le a közösséget az meg egymásik.

Az intolerancia ugyanaz a Kosuth téren is, meg a TV székháznál, mint ebben a FallsCity nevû amcsi kisvárosban.
Valóban a buziverõ amerikai bunkókban kulminált,és nem a HollánE utcában,de a jelenség ugyanaz!
ondok 2008 dec. 13. - 00:53:35
(38/230)
Igazad van ,hogy a filmhez ez nem igazán kapcsolódik,inkább kgyuri felvetéséhez.De azért ,amit mondasz ,az egy technikai dolog,olyan mint amikor személyleírást adnak egy mondjuk fekete bûnözõrõl,és az segít a felderítésben,de olyan pl ,hogy magyarbûnözés Burgenland szupermarketjeiben ugyebár nem fogadható el .
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 00:52:22 9/10
(37/230)
Arra gondolt, h idecseszett egy spoilert (spoiler értékû hozzászólást), nem pedig egy spoiler-feliratot.
Csak számomra volt ennyire érthetõ?
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 00:50:54 9/10
(36/230)
Én sem gondoltam, h úgy érted, de ironizáltam (ezek szerint az iróniára nem túl érzékeny a füled).
Ugyanis számomra max. ennyiben volt csinált ez a konfliktus.

Két elcseszett életû, többnyire ösztönvilágban élõ ember (afféle amerikai-Móriczi karakterek) nem tudnak mit kezdeni azzal, h feltûnik a környezetükbe valaki, aki nem fér bele szûkös világképükbe, ráadásul még szexuálisan izgatja is primitív fantáziájukat. Ennek feszültéségét csak brutalitással, majd ámokfutással képesek levezetni.

Ez egy teljesen szokványos konfliktus, csak a helyzetek nem mindennapiak.
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 00:48:41 8/10
(35/230)
Lehet, de ez egyáltalán nem bizonyítható.
Én pl el tudom képzelni, hogy maga a szöveg megírója tette be utólag, mielõtt elküldte, mert õ talán megnézi, mielõtt elküld valamit, nem úgy, mint pl. csillagvirág.De, végül is mindegy!
Engem semmi körülmények között nem zavarnak aspoilerek, úgy, hogy igazából seckojedno, ahogy afrancia mondja.
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 00:47:19 9/10
(34/230)
Mondom, h ne menjünk bele, de pl. errõl érdekesen el tudnál beszélgetni egy rendõrrel, aki mesélne neked bizonyos bûnfelderítési hatékonyságokról és azok változásáról, ha a fogalmat nem használnák (nyilván nem hivatalosan) bizonyos bûncselekmények esetén (ugyanis meghatározhatják a nyomozás irányát, olyan jelekre hívhatják fel a figyelmet, ami megkönnyíti a felderítést, stb.).

Sztem ez a film nem errõl szólt, illetve az intolerancia, mint téma elsõsorban nem errõl szól (és nem is ebben kulminál).
8/10
kgyuri0 2008 dec. 13. - 00:43:16 8/10
(33/230)
Kedves uraim!

Mielõtt továbbmennénk, le szeretném szögezni, hogy egy megtörtént esenény ürügyén készült játékfilm attól még lehet “mesterkélt”, “mûvi” és “kicsinált” mert az apropos ersemény valóban megtörtént. Nem ugyanarról beszélünk. Ahogy persze a “csinált” semmi esetre sem jelentheti azt az én szóhasználatomban, hogy a sztori két szereplõje “csinálja” a cselekményt
Gera 2008 dec. 13. - 00:26:24
(32/230)
Nem igazán értem, hogy a mûvi, hiteltelen, erõltetett és hasonlók hogy a francba kerülhetnek szóba a film kapcsán, amikor ugye ez az egész valóban megörtént kb ugyanígy. Mindenesetre az igazi Lana Tisdel szerint Hilary Swank olyan volt, mint az igazi Brandon. Õ csak tudja :)
9/10
Túrin 2008 dec. 13. - 00:26:09 9/10
(31/230)
Mondjuk megtörtént esemény, tehát nem tudom, mennyire lehetett "csinált" az a konfliktus, hacsak nem úgy értjük, hogy ez a két primitív személyiség "csinálta", mert akkor valóban igaz.
"Tanfilm" az olyan mértékû intoleranciáról, ami a legelementárisabb pusztító ösztönöket tudja bizonyos emberekben felszabadítani.