1/10
babyby 2011 márc. 26. - 18:09:27 1/10
(178/438)
Hát ez egy borzalom volt. Ott horkoltam a moziban. Ezért inkább nekem kellett volna pénzt kapnom,hogy az idõmet vesztegettem rá. Ha éppen nem aludtam rajta,akkor szakadtam a röhögéstõl,hogy mekkora gagyi. Ne haragudjanak már. Nevetséges az egész. Még ha látványos lenne és ellensúlyozná,hogy a sztori egy nulla,de nem. Azok az ûrlények is... Elõször nem elég 6 tár,hogy megöljék meg szétboncolják és még mindig él,aztán a film elõrehaladtával egy-egy lövéssel szedik le õket,de a legnagyobb poén amin besírtam,amikor a végén az a parancsnok elõkapja a kis stukkert és azzal nyírja ki õket :D De sajnos ez még paródiának is gyenge :)
8/10
jee_c 2011 márc. 26. - 17:55:58 8/10
(177/438)
Tanácsolom neked, hogy költözzél külföldre (minél idegenebb kultúra, annál jobb) több hétre, legalább egy hónapra. Utána, amikor visszatérsz Magyarországra, rá fogsz jönni, hogy valami pozitívar mégiscsak érzel a hazád (esetleg akkor be fog ugrani, hogy az), az itt élõ emberek iránt.

Ha mégsem, akkor a hiba az Ön készülékében van.. :)
4/10
aa194545 2011 márc. 26. - 17:50:14 4/10
(176/438)
Ritkán szoktam egyetérteni a hivatásos kritikusokkal, de most osztom a véleményüket ...
Ilyesmiket olvasni tõlük:
"Csúcsra pörgetett unalom" vagy ""Nézve a rengeteg lövöldözést, robbanást, ûrlényt, hallgatva a nevetségességig kínos, pátosszal ügyetlenkedõ párbeszédeket, figyelve az ezerszer látott mûsort, egyetlen kérdés foglalkoztatja a nézõt: miért?"
Az elsõ 20 percet még néztem, aztán meguntam. 4/10
Thousand Lakes 2011 márc. 26. - 15:06:31 Előzmény Belua
(175/438)
Akkor a társadalom többsége helyesen, normálisan gondolkodik.

Miért kellene éreznem bármit is egy mesterséges országhatár iránt? Véletlenül épp ide születtem, na és?
Hogy felesleges-e a filmet néznem és kommentelnem, azt majd eldöntöm. Szerintem éppen a te hozzászólásaid feleslegesek. Ez pl. egy jó nagy hülyeség:

"Kiknek ajánlott? Harcosoknak, bátor hazafiaknak, harcias amazonoknak."

A többség a harcososdit az oviban kinövi.
http://www.youtube.com/watch?v=FOQtnqmzT0A

Hazafias botorság önként a vágóhídra menetelni vmiért, amihez nem sok közöd van.
http://www.myspace.com/golly/blog/485710617

Ami meg a történet lényegét illeti, közlöm veled, hogy ennek a filmnek rendes története sincs.
A szereplõket nem ismerjük meg, az egész filmben csak kurvára patetikusan gyakják az ellent, és azzal kifújt. Ez a lényege. Van benne néhány izgalmasabb rész, de amúgy egy kalap szart nem ér. Az õrület határán vagy a Jöjj és lásd, na, azok például háborús filmek. Ez meg egy nudli. Sci-finek is olyan béna, hogy szarás közben bárki különbet kitalál.
10/10
Belua 2011 márc. 26. - 09:52:58 10/10
(174/438)
Többek között ezért tart itt ez az ország, mert a társadalom többsége úgy gondolkodik ahogy Te. Akiben nincs meg ez az érzés, annak teljesen felesleges ilyen filmeket nézni, kommentelnie meg végképp értelmetlen, mert fel se fogja mi is a lényege ennek a történetnek.
Thousand Lakes 2011 márc. 26. - 00:15:24
(173/438)
A hazafiasság egy ostoba baromság.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 márc. 25. - 22:36:52
(172/438)
Mi az a nemrédekelne, tenegr, és az ugyvanank? Nehéz lehet neked itt boldogulni kis hazánkban.
10/10
Belua 2011 márc. 25. - 21:25:59 10/10
(171/438)
Ez egy remek film volt. Elolvastam néhány véleményt, elég vegyes a kép, amit nem is csodálok. Ugyanis ezt a filmet férfiaknak írták. Mirõl is szól? A hazafiasságról, a bátorságról, a bajtársiasságról. Akiben ezek az érzések erõsek, az erre a filmre nem 1-5-ig osztályoz. Tehát nem puhapöcsöknek és vasalthajú köcsögöknek írták a filmet. A film története lineáris, de így lehetett igazán pörgõssé tenni. A harci jelenetek, amibõl a film 80 %-a áll nagyon jól meg lett csinálva. Az ellenség jól eltalált és nagyon ütõs. Egy pillanatig nem lehet unatkozni. Ha kicsit megáll a sztori, csak azért teszi, hogy kifújjuk magunkat a következõ ütközetig.
Kiknek ajánlott? Harcosoknak, bátor hazafiaknak, harcias amazonoknak. A puhányok meg nézzenek otthon karosszékbõl egy Hugh Grant filmet.
6/10
lajosbp 2011 márc. 25. - 20:49:59 6/10
(170/438)
Megnéztem szerintem a tartalma lehet reális is, mivel ha valaki ellenséges szándékkal érkezik, a nyersanyagok vagy a terület miatt akkor nem fog elkezdeni velünk tárgyalni rögtön támadásba lendül. Ugyanis eltudja valaki képzeni, hogy pl az USA, Oroszország, Kína stb önként odaadná területei, ásványkincsi egy részét akárkinek is, kellõ meggyõzés nélkül...
Ebbõl a szempontból hasonló a Függetlenség napjával itt is szinte azonnal támadtak. Az pedig, hogy az idegenek hogy néznek ki egy filmben szerintem kár fikázni, bárhogy kinézhetnek.
A történet megírása nem késztette az írókat arra, hogy nagyon megerõltessék magukat ez igaz, itt a látványra, feszültségre akarják helyezni a hangsúlyt amivel szintén nem vagyok elégedett. Ez az állandó közeli felvétel, hogy szinte mindig az adott szereplõre zoomolnak elég zavaró ezt tetézi azt, hogy a feszültség érzékeltetése végett sokszor rángatják a kamerát. Nem mondom vannak részek ahol ez tényleg jó, de a jóból is megárt a sok. Adhattak volna jóval több totál képet...
Az a baj, hogy már sok helyen alkalmazták a stílust pl Bad Boys 2 autós üldözés ami szerintem szintén nem volt látványos , a sok "rángatás" miatt lemaradunk a lényegrõl.
Sajnos kimaradtak a filmbõl a látványos légi ütközetek, tömegjelenetek, vízi ütközetek...
A film viszont jól visszaadja a harcoló katonák érzéseit félelmeit, arckifejezéseit.
Nálam 5/10.
offtopic
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 márc. 25. - 17:17:40 Előzmény tibicamon
(169/438)
Jó nagy marhaságokat hordasz itt össze:))))
A folyékony halmazállapotú idegen, hogyan kalapálja össze az ûrsiklót? Vannak törvények amik egyetemesek. Ha egy delfinbe emberi intelligenciát teszel az akkor sem fog tudni ûrhajót építeni. Szóval vannak alap dolgok, amik mindenütt ugyan úgy kell, hogy kialakuljanak, különben megragad a lény egy primitív szinten. Mindenképpen függõleges testtartás kell, mert anélkül nem tud cipekedni.Ha a testtartása függõleges, akkor a kettõnél több láb teljesen felesleges.Nyilvánvalóan vázszerkezetnek kell lenni a szövetek alatt , mert szintén nem tud anélkül cipekedni. Önhordó, kitin szerû vázszerkezet szintén nem elõnyös, mert úgy mozogna mint a bádogember, finom mozgásra alkalmatlan lenne. Minimum 3 ujjal kell, hogy rendelkezzen ahhoz, hogy fogni tudja a csavarhúzót.De egy villáskulcshoz vagy fadarab megfogásához, már marok kell, tehát értelemszerû, hogy több ujja kell hogy legyen.Fejbõl nem lesz több mert teljesen felesleges, max még fej nélküli lehetne.

Szóval egy idegen világ lényei biztos változatosak kell, hogy legyenek, de aki a civilizáció útjára fog lépni, az hasonló felépítésû lesz mint az ember.
houseHUN 2011 márc. 25. - 16:48:32 Előzmény tibicamon
(168/438)
legjobb emlékezetem szerint a Függetlenség napjában csápos bigyók az ufók, a Világok harcában meg csak gépek.
6/10
tibicamon 2011 márc. 24. - 23:04:18 6/10
(167/438)
Ritka nálam, de ezt szintén vártam! :-) Már van magyar nyelvû cam-os verzió is, a felétõl nagyon rossz volt a képminõség. :-) Nyugi, feliratok néha oroszul is megjelentek, amit szerencsére el tudtam olvasni, fordítani már kevésbé.
- Amúgy nem értem miért mindenki a Függetlenség napjával meg Világok harca ufóival jön... Lehet senki nem nézte végig a közelmúltban az összes X-aktát, Rejtélyt? Kitartok mellette, hogy egy idegen organizmusnak nem két lába, két keze és egy feje van! Nem lehet emberszerû! Legyen inkább valami parazita, vagy folyékony halmazállapotú. (Az utóbbit néhány filmben ûrhajósok hozzák magukkal az ûrbõl.)
houseHUN 2011 márc. 24. - 21:58:16
(166/438)
hopp boccs látom az elsõ tényezõ tárgytalanná vált azóta :D
houseHUN 2011 márc. 24. - 21:57:05
(165/438)
A hozzászólásom elsõ célja csupán az, hogy ne egy utolsó alja cigányé legyen az utolsó komment, aki valahonnan lopott egy számítógépet.

A másik és hangyányit fontosabb, hogy sok helyen olvasom, hogy ez színtiszta propagandafilm. Ezzel teljesen egyetértek, s csak megemlítem, hogy ha a pentagon tömegkommunikációs szakértõje lennék, azért felvetnék egy javaslatot, hogy ne azt mutassuk már be, hogy még a földön szétlövik az összes repülõgépet (Függetlenség Napja), avagy kettéhasítanak egy repülõgép-hordozót (transformers 2), hanem mondjuk az USA másfél milliós hadereje amúgy combosan elpicsázza az ûrcowbolyokat akik drága bolygónk vízére áhítoznak.
Lehet, hogy kissé rövidebb lenne mint mondjuk a függetlenség napja, vagy a Világok harca de szerintem mindenképpen inspirálóbb hatása lenne.
Kovács kolléga 2011 márc. 24. - 21:52:49
(164/438)
SPOILEREK!!!!!




Mint már említettem, nekem tetszett a film, de azért néhány helyen átírtam volna a forgatókönyvet. Íme:

1. A film középpontjában álló katonai osztag a cselekmény szerint lényegében vaktában indult neki a lerombolt Los Angelesben, hogy egy rendõrõrsrõl kimentsenek néhány civilt. Ez szerintem nem jó megoldás, mert az adott vészhelyzetben aligha kockáztat bárki is néhány bizonytalan civilért egy méregdrágán kiképzett katonai egységet.
Azt javasoltam volna, hogy ne egy rendõrõrsre menjenek, hanem egy kutatóintézeti épületbe, ahonnan mérnököket és fizikusokat kell kimenteni, mondván, veszélyben a Föld és az õ tudásukra még nagy szükség lehet. Fölösleges bármi csavar, ami azt sugallná, hogy a kimentendõ személyek valamilyen csodafegyvert ismernek. Egyszerûen menteni kell a szaktudásukat és kész.
2. A filmnek azok voltak a legizgalmasabb részei, amikor az idegenek megindították a támadást, és elszabadult a káosz, ám eközben szinte semmit nem lehetett látni belõlük. Onnantól kezdve, hogy szemtõl szemben láttuk õket, már nem voltak olyan nyomasztóak. Jóval késõbb kellett volna leleplezni õket, ahogyan pl. a Cloverfield is azért volt kiváló, mert ameddig csak lehetséges volt, addig nem mutatták meg a szörnyet.
3. Mindenképpen szükséges lett volna, hogy a háttérben folyamatosan dörögjenek a fegyverek, és legyenek robbanások. A film egyes részeiben olyan érzésem volt, mintha a városban szünetelt volna a harc. Talán átmeneti fegyverszünet volt?
4. Ahhoz képest, hogy az idegenek a fél világegyetemet átrepülték, egyáltalán nem tûnt úgy, mintha megsemmisítõ technológiai fölényben lettek volna. Talán ez a film leggyengébb láncszeme. Valamilyen módon azért sejtetni kellett volna, hogy mindez miért van így. Legyen mondjuk az az ok, hogy az õ lételemük a földi légkör és a víz közötti, általunk nem ismert elem, és azért kell nekik a bolygó vízkészlete, hogy ennek segítségével a maguk mintájára alakítsák át a légkört. Ameddig azonban mindez nem történik meg, addig õk maguk csak korlátozottan cselekvõképesek és a fegyvereik sem tudják a teljes energiát kifejteni (ahogyan például az ember is korlátozottan tud mozogni és cselekedni a víz alatt). Mindehhez nem kellett volna bonyolult tudományos magyarázat, hanem annyi, hogy a katonák felfedezzenek a lelõtt idegenen egy aprócska légátalakító tartályt, és ebbõl meg néhány más összefüggésbõl rájöjjenek, mi a gyenge pontjuk.
Sirius111 2011 márc. 24. - 19:56:04
(163/438)
Melletted?? ááá...esélytelenek vagyunk....ekkora arccal már nem rendelkezhet senki más...
Sirius111 2011 márc. 24. - 19:54:22
(162/438)
Nalátod....tucc Te, ha akarsz...megvan a kövi AVP forgatókönyve...még annyit, hogy kell bele egy Õspredi, akimeg az elsõ kerékpárból atombombát gyárt...bár lehet, hogy az a Mcgyver gyerek volt....? :)
10/10
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 24. - 19:51:24 10/10
(161/438)
Az biztos ,hogy semmi sem lehetetlen:) Már látom, ahogy az õsalien, lehajol a földre pár nyírfavesszõért és fon belõle egy idõgépet:)
Sirius111 2011 márc. 24. - 19:48:24
(160/438)
Jah és valaki árulja már el lécci, hogy mik azok a füstkörök a lehulló izék körül???
Sirius111 2011 márc. 24. - 19:45:16
(159/438)
Ez alap...mivel nekem teccett a film....mi más is lehetnék???
( mer ugyebár a b.lf.sz szerepet már kiosztották valami Hitlerszármazéknak....)