Téma: A Föld után

9/10
Black Adam 2013 jún. 09. - 19:06:44 9/10
(48/208)
Szerintem bõven elég volt a magyarázat miért is hagytuk el, nem tudom mi nem volt érthetõ. :)
6/10
lajosbp 2013 jún. 09. - 13:00:20 6/10
(47/208)
Hát nem volt egy nagy film nem dögunalom de nem is izgalmas, egyszer nézhetõ kategória ha nagyon unatkozol...
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 09. - 12:20:23 Előzmény Keló Scofield
(46/208)
A kis "taknyos"-nak is van már filmje, nem ez az elsõ.
Így értettem. :)
1/10
arpieh 2013 jún. 09. - 10:49:34 1/10
(45/208)
Tegnap este néztem meg a filmet, de hatalmas hiba volt... Bevallom õszintén Will Smith miatt mentem el, de ezt már az elsõ öt percben megbántam. Elõször is nincs rendesen kifejtve, hogy miért léptünk le a Földrõl, aztán amikor megláttam, hogy az új bolygón a kocogáson Will fia lefutja a 25 éves emberkéket már fogtam a fejem. De, gondoltam magamban, adok még esélyt ennek a filmnek, elvégre nem tûnt rossznak a sztori.
Megfigyeltétek, hogy ugyan elvileg 1000 éve hagytuk ott az anyabolygót (mondjuk nekem a filmbõl ez az idõ egyértelmûen ez nem derült ki), de mi az, hogy egyes számú karantén bolygó??? Meg miért???? Az ember szerintem, ha el is hagyja a Földet, mindig figyelni fogja, mert adott esetben vissza is lehetne rá térni... Meg mi az, hogy minden élõlény az ember levadászására született???? Egy ragadozó megtámadja a zsákmányt... Ez igen. Komoly mutánsok lehetnek...
De talán a legbosszantóbb az volt, amikor felmerült, hogy tényleg vadásztuk-e a bálnákat? Will Smith úgy beszélt a majdnem kihalásukról, mintha szemtanúja lett volna, vagyis mintha õ is a Földön lett volna... Pont annyit tudott a sztoriról, mint a lánya, aki kérdezte.
Jaden (vagy hogy is hívják) kiborított. Nem jó színész (még). És az az ember érzése, hogy miatta készült az egész film...nagyon rossz a sírós jelenete meg, ahogy soha nem hallgat az apjára...
Szóval óriási csalódás, Will Smith filmet moziban többet nem nézek meg, pedig nagy kedvencem volt.
1/10, de ha lehetne nullát adnék neki! Nem is értem ezt a 6-os átlagot...
offtopic
Marcipáncica_ 2013 jún. 09. - 10:01:47
(44/208)
off: igen, gondolom hogy megosztó figura lehet. én már régebb óta figyelem hogy mit csinál, és azt vetten észre h mostanában kicsit elszaladt vele a paci. szóval el tudom képzelni hogy aki most lát tõle egy felvételt az másképp reagálja le, mint én anno az elsõ pár alkalommal. akkor nagyon bírtam. még most is, csak félek hogyha átalakul személyi kultusszá az amit csinál akkor pont a lényeg veszik majd el... :/
borkasztik 2013 jún. 09. - 08:07:32
(43/208)
Nem tudom nekem a MIB 3 tetszett. Szórakoztató volt és ott annál nagyjából lehetett tudni mire számítsunk.
6/10
moziguru 2013 jún. 09. - 08:01:55 6/10
(42/208)
Én csípem Will Smith-et és a filmjeit. De sajnos utóbbi idõben már nem
az igazi. A MIB 3 elég gyengére sikerült és csak Josh Brolin mentette
meg a a filmet a teljes kudarctól. De úgy látom Hollywood nem adja fel
és már következik a következõ bõrlehúzás a mûfajról "R.I.P.D". Kíváncsi
vagyok, hogy lesz e belõle per :-)

De foglalkozunk inkább az After Earth-el. A story leegyszerûsitve: A
távoli jövõben az emberek kénytelenek voltak elhagyni a földet és más
bolygón letelepedni. Viszont a másik bolygón már laktak és így
elkerülhetetlen lett a harc az idegenekkel. (A filmben ebbõl sokat nem
fogunk látni). Az idegenek kifejlesztettek egy szörny fajtát, amely
kimondottan az emberek elpusztítására szolgál, úgynevezett "Urser-ek".
Ezek a lények viszont vakok és süketek és csak a félelmet érzik és arra
támadnak. Will Smith egy olyan katonát alakít (neve: Raige), akinek
nincsenek félelmei és így láthatatlan a szörnyeknek.

A sors úgy hozza, hogy Raige és fia egy kiképzõtáborba indulnak egy
ûrhajóval, fedélzeten egy fogva tartott Urser-rel. A hajó lezuhan és
csak apa és fia éli túl, meg persze az Urser. A bolygó, amelyre
lezuhannak, az maga a föld, amely már évszázadok óta emberek nélkül jól
meg van. Raige megsérül a lezuhanás közben és így a fiára marad a
feladat, hogy keresztül vágjon a dzsungelen, hogy megmentse apját és
magát (és legyõzze a félelmét).

Többet nem érdemes írni a történetrõl. Akinek bejön eddig, azt úgy is
érdekelni fogja, akinek nem, az inkább ne nézze meg.

A színészek: Ez a film egy két személyes alakításból áll, ahol Will
Smith nem sokat tesz hozzá. Jaden Smith szerintem már a Karate Kölyök
(vagy is helyesen mondva Kung-Fu Kölyök-ben) elég jót alakított és itt
is elfogadható teljesítményt nyújt a lehetõségekhez képest. Mivel
majdnem az egész film egy digitális háttér elõtt zajlik és ráadásul
semmi lenyûgözött nem mutat. Most összehasonlítva az "Obvilion"-nal,
messze elmarad annak a hatásától. Legalábbis nekem.

Ez köszönhetjük ismét Mr. Shaymalan-nak (rendezõ), aki a 6. Érzék óta
arra fejlesztette a tudását, hogy kevés költségvetésbõl, nagy
színészekkel és néha elfuserált forgatókönyvekbõl, valami nézhetõt
kihozzon. És ezt itt is megtörtént.

Tehát, ha nincs jobb dolgotok egy délután és szeretitek a Sci-Fi
mûfajt, akkor érdemes megnézni, viszont ne várjatok sokat és akkor nem
fogtok csalódni.

moziguru
1/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 09. - 01:41:35 1/10 Előzmény Marcipáncica_
(41/208)
OFF

Az a baj, hogy ez a gyerek tök idegesítõ! 2 kritikáját néztem becsülettel végig, de még el sem húzódott a szám széle. :)
Marcipáncica_ 2013 jún. 08. - 23:57:02
(40/208)
Kedvenc kellemesen lökött filmes videóblogosom is kiakadt, úgy látom :D
https://www.facebook.com/HollywoodHirugynokseg?fref=ts
2/10
gyorgy.sz 2013 jún. 08. - 23:50:24 2/10
(39/208)
Kritikán aluli gagyi film. Szót sem érdemel.
Keló Scofield 2013 jún. 08. - 22:33:25
(38/208)
Szerintem az ifjabbik Smith-re írta a "taknyos" jelzõt, nem Will-re.

Hát... Jól lebeszéltetek a megnézésérõl, mindegy a "Man of Steel-t" biztosan moziban nézem.
1/10
Bigpapa 2013 jún. 08. - 20:48:53 1/10 Előzmény Black Adam
(37/208)
És még egy. Ha ezt nem Will Smith-szel reklámozzák, hanem mondjuk Lorenzo Lamas-szal, akkor a kutya nem megy el rá moziba és pont jó lenne a Film+-on péntek délután 3-kor, amikor csak a nyuggerek vannak otthon. Az ilyen filmeket nyomnak ki a Tesco-ban papír tokban 99Ft-ért akcióban, ha nem Will Smith van a borítón. Tehát ezért fos ez a film, mert egy névvel adták el.
És tudod, egy színész az utóbbi idõben ezt max 1-2x játszhatja csak el, mert a nézõk elfordulnak tõle.
Imádtam Bruce Willis-t. Az elmúlt 10 évben olyan kapitális szarokhoz adta a nevét, amit csak vele reklámoztak,még akkor is, ha 10 percet játszik benne, hogy ma már online nézem a filmjeit. A Die Hard 5 tette be végleg a kaput. Ja nem, bocsi, a G.I Joe 2. Még a RED2 kap egy mozit, de csak azért, mert a többi szereplõ a hátán elvinné a filmet Willis nélkül is.
1/10
Bigpapa 2013 jún. 08. - 20:36:13 1/10 Előzmény Black Adam
(36/208)
Én eddig a barátok köztre és talán valami való világra nyomtam egy pontot. Szóval Hollywood-i filmekre nem szokásom. De itt komolyan úgy dühített az a pofátlanság, hogy kezdik a bereklámozást a Will Smith-szel, aztán jön egyre több olyan bemutató, ami alapján valami hihetetlen szörnyekkel teli földön járunk, erre kapunk egy filmet, amit producerként összetett a fiának, õ pedig egy vegetáló senki a filmben, csak fa pofával néz.
És az, hogy csak a hibát látom meg egy filmben? Nem, de ebben nem láttam pozitívumot. Mondj párat, talán elsiklottam felette. :))) De azt ne mondd, hogy amit leírtam, nem volt igazam, mert csak azt írtam le, amit a filmen láttam. A fáslival összetekert ûrhajótól kezdve, az ocsmányul megrajzolt vulkánon át az összes baromságig.
Ezt a filmet a bejelentéstõl kezdve sokan várták. Mert az író sokaknak garancia a jóra (sajna az utóbbi pár filmje, hát...), mert Will is garancia, hogy nem adja szarhoz a nevét.
Az egyenletbõl egy dolgot hagytak ki: ezt csak a fiának készítette, hogy befusson a kölyök. És ez a hiba.Mert ezt a közönség nem fogja elfogadni. És mivel sokan várták (köztük én is nagyon), nézd meg, elõre 10 ponttal felpontozták. Élõ példa rá az IMDB. A kezdetekben 23% volt, aki 10 pontokat adott. De mikor? A bemutató elõtt. Most meg, repkednek rá az 1-2 pontok.
És lehet, a lelkedbe gázoltam, de erre én sem tudok 1 pontnál többet adni, mert számomra ennyit ért. Neked meg annyit, amennyit te adtál neki. Ez az én dolgom, az meg a tiéd. Ennyi.
3/10
Neaira 2013 jún. 08. - 17:50:53 3/10
(35/208)
Nagyon vártam ezt a filmet, mert az ilyen témájú és látványú történetek a kedvenceim. Mivel azonban amcsik csinálták és nem olyan grandiózusra, mint pl. az Avatart, gondoltam, h nem fog azért annyira lenyûgözni, mégis megpróbáltam. És láttam már ennél rosszabb filmet is. (De nem sokat.)
A végtelenségig kiszámítható volt, nagyjából jelenetrõl jelenetre lehetett elõre tudni, h mi fog történni. Unalmas, sekélyes, klisés. Egy szuperjó alapötlet, nagyon kisstílûre megcsinálva. 3/10 és a három pont a látványnak meg az alapötletnek megy.
Innentõl csak SPOILEResen tudok írni, úh.:

SPOILER

Való igaz, amit alább írtak, h hibahalmaz az egész. Nincs lõfegyver, majmok lefutása (ezen amúgy csapkodtam dühömben a térdem, h ilyen NINCS!!!!), vulkán stb. Ezekkel teljesen egyetértek, nem akarom ismételni. Ami viszont talán kimaradt:
A sas, nevezzük annak, vmi nagy ragadozómadár elkapta a gyereket, szerencséjére, mert kíváncsi vagyok, amúgy h szállt volna le? Volt ejtõernyõje? Mert ez nem derült ki. De mindegy, mondjuk volt. A madár, miután a fészkébe tette (és még csodák csodájára élt :)) a kicsik nem tudták volna megenni, mert túl kicsik voltak. Akkor az anya madár miért nem adogatta a darabjait a szájukba? Mindegy, akkor jöttek a macskák. Kis kitérõ, sztem a macskák elég nagyok voltak, nekem nem tûntek kiscicáknak, ah mindenki írta. Ezért ezt a kritikát nem is értem. Mellesleg a túl nagy méretû nagymacskák nem tudnak fára mászni. Na de vissza a madárhoz: a saját életét mentette a gyerek, nincs olyan madár a világon, ami ezen meghatódna. Fõleg nem a "kajától". De akkor legyen az, h továbbiakban õt gondolta fiókájának. A kamera nem mutatta, de ki az az öt éves, aki nem jött rá, h a madár megmenti??????? A túl sok kiszámíthatóság miatt ezen már nem hatódtam meg, inkább csak bosszankodtam.

Ezek az állatok ott éltek a Földön, de az is egyértelmû volt, h egy veszély, csak egyszer jelentkezik. Majmok, csiga/pióca, madár, macskák és kész. Ha egyszer voltak többé nem támadnak.

Akkor egy kérdés: A majmokat mi tépte szét? Az Ursa? Mert h az állítólag a gép hátuljában volt, és 100km-rel arrébb. Szóval akkor már az elején is garázdálkodott, aztán visszament a farokrészhez? De akkor h nem talált rá a gyerekre elõbb?

A táj, annak ellenére, h szép volt, azokat a hatalmas sziklákat kicsit soknak találtam. Milyen növényzet bírja ezeket a hirtelen mínusz fokokat és a mondjuk +25 fokot naponta? Kb. sivatagnak kellett volna lennie. Meg mik ezek a maroknyi meleg pontok? Nem vagyok geológus, de erre jobban kitérhettek volna.
Mutathatták volna, h melyik földrészen vannak, de ezt nem hibaként írom, csak én kíváncsi lettem volna.

A végén az Ursa vagy hatszor szétkarmolta a lábát, mindenét, de persze neki semmi baja sem lett. Hát nem is hiszem el. Aztán gyorsan Kísértett egyet, nahát, ki gondolta volna, h ez lesz a vége?
Pár pillanatig azt hittem, h Will S. majd pont meghal mire a gyerek megérkezik, épp nem bírja ki, de amikor megmozdult, rájöttem, h ja persze, a "dráma" náluk már kimerült másban. Az amcsis klisékben.

SPOILER VÉGE

Szóval csak annak ajánlom, aki sosem veszi észre a hibákat a filmekben.
Marcipáncica_ 2013 jún. 08. - 16:45:31
(34/208)
Ebben a filmben mindenbõl van egy kicsi amiket én is szeretek:
- Will Smith
- drámai vonal
- ûrhajós jelenet
- erdei vadállatos-üldözõs jelenet
- gyönyörû tájak, erdõk, hegyek stb
... stb, stb
ennek ellenére kicsit olyan csalódottan jöttem ki a moziból.
Nagyon ritka nálam az, amikor egy film nem vált ki belõlem semmit.
A legtöbb - még a kimondottan gyenge vagy lehúzott alkotás is - hagy bennem valamit, amin a film után el tudok morfondírozni, vagy csak megfog egy hangulat, egy mozzanat vagy bármi. De itt egyszerûen semmi ilyen nem történt. Kijöttünk, és még csak beszélgetni sem volt róla kedvem. Az apa-fia kapcsolat egyáltalán nem mûködik a vásznon (ami nevetséges hisz hol kellene hogy mûködjön: ha nem pont egy valódi apa és fia között??!), a dráma mint olyan nem létezik, az egész sztori befejezése összecsapott és nevetségesen amerikai, a látvány bár nagyon etetõs de ebbõl a helyzetbõl sokkal érdekesebbet is ki lehetett volna hozni. Mert ha már a szereplõk közt semmi nem történik, legalább telerakták volna mindenféle állattal, de nem. Kaptunk gondolkodó óriás madarat, pár csenevész nagymacskát, mamakocát kismalacokkal meg majmokat... A félelmetes emberekre vadászó lény szinte akkor felesleges is lett volna az egészbe... No. Nincs is kedvem többet írni errõl. Csalódás. És nagyon sajnálom, mert egyik kedvenc színészem Will és többet vártam ettõl minden szinten. ui. A fia meg kisgyerekként aranyos volt ( A boldogság nyomában)de kamaszként egyenlõre számomra semmi kiemelkedõ, teljesen semleges.
10/10
nitro33 2013 jún. 08. - 11:01:58 10/10
(33/208)
Nem tudom hogy itt sokan mirõl beszélnek ,szerintem nem rossz film, nagyon tetszett! 8/10
zOli897 2013 jún. 08. - 10:02:41
(32/208)
A Föld nem egyenlõ az emberi fajjal, így a cím értelmetlen. Valami ûrben bolyongós filmre lenne jó, mint Titan A.E., amiben pont ezt jelenti a rövidítés :D
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 08. - 09:10:03
(31/208)
"hogy a vilag megismerje ezt a kis taknyot?"

De hát nem ez az elsõ filmje.
1/10
Kritikus01 2013 jún. 08. - 08:33:11 1/10
(30/208)
jézus..már itt tartunk hogy a saját fiunknak csinálunk mozifilmet? unalmas,semmitmondó kis propaganda film volt will shmittol hogy a vilag megismerje ezt a kis taknyot.. a gyerek rettenetesen unszimpatikus. nagyképûek a nyilatkozatai is.. maga a film egy tipikus vasárnap esti OTTHON megnézõs film de ilyen horror árakon ami a mozikban van MEG NE NÉZZÉTEK mert ugy jöttök ki hogy hm..na ezt is láttam és kész.. sajnos egy tipikus propaganda film volt Will Shmitt fiacskájának.. sajnálom pedig szeretetem Will filmjeit de ez.KATASZTRÓFA.. :( 1/10
1/10
Újvállalkozó 2013 jún. 08. - 00:03:20 1/10 Előzmény Bigpapa
(29/208)
Fáslival van összerakva...ezen jót nevettem. :D

A film 1 pontos, de inkább 0-át adtam volna rá...tényleg majdnem bealudtam rajta...egyetlen pozitívum, amit említeni tudok,az az, hogy nem volt hosszú, mert tényleg felvágtam volna az ereimet. Ez még a Buroknál is szarabb. NE NÉZZÉTEK MEG!!!! Nem Szabad, merénylet a mozinézõ ellen. Will Smith csináltatott egy filmet a fiának, ennyi. Most egy darabig nem is megyek moziba, inkább letöltögetek, mert nagyon felhúzott ez a film. Ez még a film plusszon is az alsó kategória legalja lenne.