Téma: A Föld után

8/10
Pénzes Ádám 2013 jún. 07. - 23:05:18 8/10
(28/208)
NE HALLGASSATOK A KRITIKÁKRA ! Én a sok negatív komment és pontozás ellenére mégis elmentem a filmre és nem bántam meg. Most értünk haza tesómmal a vetítésrõl, nekem is és neki is nagyon tetszett. Szerintem Jaden tehetséges kis kölyök, hitelesen hozta a szerepet. Nekem a sztori is tetszett, egyszerû volt, viszont izgalmas és látványos. Szintén pozitívum, hogy a film 1 óra 40 perc volt nem húzták vonták mint a rétestésztát de ennek ellenére minden benne volt ami kellett. Talán az egyetlen negatívum amit mondani tudok, hogy Will Smith most valamivel kevesebbet szerepelt a filmben, de a szigorú katona apukát is nagyon hitelesen alakította, így ez a kisebb szerepvállalás is elfogadható volt. Tényleg nem értem ezt a sok negatív véleményt, én kellemeset csalódtam a filmben. Aki szereti Will Smith-et és az ehhez hasonló filmeket azoknak érdemes megnézni, de szerintem mindenki számára jó kis kikapcsolódás.

Nálam 10/8
9/10
Black Adam 2013 jún. 07. - 21:49:23 9/10
(27/208)
Mr D. nyilván csak poénnak szántam :)

És miért ez a címe? Mert a Földet már elhagyta az emberiség, ez nem Spoiler. Tehát = mi történt a Föld után. After Earth
zOli897 2013 jún. 07. - 21:20:45
(26/208)
Amúgy van értelme ennek a címnek? A Sprektumon volt/van az Élet az emberek után, de mi az a Föld után?
Nem tudok rájönni mit jelent.
offtopic
Mr. D 2013 jún. 07. - 19:13:35
(25/208)
Neked meg a trollkodás. ;)
Kövezz meg, sebezhetetlen helyett legyõzhetetlent írtam, de szerintem megvan mire gondoltam.
9/10
offtopic
Black Adam 2013 jún. 07. - 18:45:02 9/10
(24/208)
A köpködés megy, de ehhez legalább kellene tudni a filmcímeket.
Thormas 2013 jún. 07. - 17:34:03
(23/208)
Egy mozinézõ beszámolója A Föld után c. filmrõl
http://mozinezo.hu/hirek/egy-mozinezo-beszamoloja-a-fold-utan-c-filmrol.mozi
Mr. D 2013 jún. 07. - 17:22:49
(22/208)
M. Night Shyamalan neve már annyira cikinek számít h ezt a filmet már senkinek sem jutott eszébe vele reklámozni, még a plakátokon sem tüntetik fel. A film ettõl még ugyanolyan borzalmas, mint minden, amit Shyamalan a keze közül kiadott a Legyõzhetetlen óta. A bicskanyitogatóan hülye konyhafilozófia ezúttal is csúcsfokozatszámon pörög, mellette kicsit sem izgalmas akciójelenetek és béna CGI teszi teljessé ezt a katyvaszt... na de mégsem olyan irgalmatlanul f*s film, mint Az utolsó léghajlító, csak szimplán dögunalmas sz*r, amit a komplett Smith famíliával próbáltak meg eladni. Közülük az idõsebb látványosan unja magát, pont mint a MIB 3-ban, a fiatalabb meg nagyon próbálja bizonygatni, hogy õ nem csak apuci miatt van a filmben, de igazából ezekkel a kínosan ostoba dialógusokkal semmi esélye rá. A technikai megoldások pedig egy tízéves gyerek agymenését tükrözik. Shyamalan most már tényleg elárulhatná, hogy kit fizetett le azért h az õ neve alatt megrendezze a Hatodik érzéket...
9/10
Black Adam 2013 jún. 07. - 15:16:37 9/10
(21/208)
BigPapa inkább mindenütt szereti a rosszat meglátni, bár bocs. Ez az egy csillag is mindent elárul, nem akartam a trollokat etetni. Komolyan, ennyire rossz? Vagy csak az én értékelési skálám van az Asylum filmek és a brazil szappanoperákra ráállítva az 1 csillagra, folyton össze-vissza aránytalanul értékelnek az emberek, elfogadom, hogy nem tetszett, de ne mond, hogy a világ legrosszabb filmjei közé tartozik. Szerintem legrosszabb indulattal is több azoknál.
1/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 06. - 23:49:28 1/10
(20/208)
köszönöm :)
4/10
t.a.edison 2013 jún. 06. - 23:03:51 4/10
(19/208)
Hali!

Nemrég értünk haza a moziból, és meg kell mondjam, nagyot csalódtam. Én kifejezetten szeretem M. Night Shyamalan filmjeit, még azok is tetszettek, amik mondjuk másnak nem annyira(Esemény, Lány a vízben,stb.)Igaz az Utolsó léghajlító már elég gyengére sikeredett.
Ez a film pedig még gyengébb. A látványvilág nagyon gyenge, a sztori lapos, a karakterfejlõdés egyenlõ a nullával, és elmarad a Shyamalantól megszokott drámaiság is.

SPOILER (talán)

Az ember, a trailer alapján mindenféle lényekkel teli bolygót vár, erre vannak majmok, törpe ragadozók, meg óriás keselyû, vagy mi. Igaz a Földön játszódik, de akkor is.
A történet nagyon egyszerû, semmi fordulat, egyenesszálú, kiszámítható.
Az érzelmek is teljesen hiányoznak a filmbõl. Talán akkor lehet érezni valamit, amikor a madár meghal, hogy megmentse a kölyköt. Kérdés, miért olyan intelligens a madár, és miért kedvelte meg a fiút, akit eredetileg kajának szánt a kicsiknek?
Szerintem a múlt eseményeit, amit a fiú átélt sokkal drámaibban meg lehetett volna valósítani, mert így egyáltalán nem érzi az ember, honnan hová jut. Mit történik vele, mikor rájön, már nem fél?
Nem szoktam a bakikat keresni egy filmben, de ebben nem volt nehéz megtalálni. Nem sorolnám fel ismét, lásd kicsit lejebb!

SPOILER vége

Egy szó, mint száz, a film erõsen "otthonnézõs", lekötött, de nem ér meg egy mozit.
10-bõl max 4.
BroncoFan 2013 jún. 06. - 22:53:46
(18/208)
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én sosem olvasok kritikát, és nem nézem a pontokat. Megnézem a trailert, és ha tecc megyek, ha nem tecc nem megyek... Ritkán nyúlok mellé. Filmekrõl vitatkozni pont olyan, mint a kajákról, baromira szubjektív, hogy kinek mi jön be.
Sonic8 2013 jún. 06. - 22:27:59
(17/208)
Hát hallod. A te kritikáidat valahol meg kéne jelentetni, mert ezek valami eszméletlenek. ÕSZINTÉN mondom várom, hogy írj olyanokat szakadok. Megmutattam pár barátomnak azok is kész. És ami a legszeb,b hogy IGAZ amit mondasz, hogy milyen hányadék már lassan Hollywood. Ami a lényeg! Tiszteletem!!! :DD
1/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 06. - 22:17:34 1/10
(16/208)
Nem általánosítottam, csak ezt mutatja, hogy 10 pontos, közben meg a valóságot mondod, hogy borzalom, ami igaz is :DDDD De betudva a bódultságnak.
Az, hogy ki kicsoda, csak jó filmje lehet, sajna már nem igaz, úgy 10 éve. Csak nézd meg Bruce Willist, Nicolas Cage-et és most Will-t is. A pénz miatt már bevállalnak minden szart, mi meg elmegyünk ,megnézzük és leszokunk a filmjeikrõl. De itt a porton sajna tényleg igaz, hogy van egy réteg, aki már a felkerülés napján 10 pontokkal szóra meg a filmet, mert a Hobbit, vagy az új Star Trek, igaz, a film még javában készül, de itthon már 9,3-as értéken áll. Aztán bemutatják, a kis majom (most pont nem te) elmegy,megnézi és jön sírni, hogy jaj, elrabolt 120 perc az életébõl,meg kéri vissza a jegy árát. A neve mellett meg ott virít a csillagos ég :D, hogy 10 pontot adott neki. A hozzászólás alján meg ez: jó indulattal 3/10 :D
1/10
Bigpapa 2013 jún. 06. - 21:43:23 1/10
(15/208)
Azért rajtad pont látszik, hogy látatlanban nyomtál neki 10 pontot (ott virít a hozzászólásod felett) ,most megnézted és nem ajánlod. Remélem, azért ez leszoktat az elõre pontozástól,mert a sok ilyen 10 pont miatt 6,6-os ez a film. Jogosan a 3 körül kéne állnia. Ne mondd, hogy nincs igazam :))))
1/10
Bigpapa 2013 jún. 06. - 21:26:34 1/10
(14/208)
Hát..bssza meg, csak nem úsztam meg a filmet!

A legjobb barátom mindenáron meg akarta nézni,kért, hogy menjek vele. Megvette a jegyet és még egy kajálást is beígért a film után. Mondtam, hogy ennek olyan elsõ randi szaga van, de ne is álmodjon róla, hogy este megcsókolhat, vagy túl leszünk a barátságon :D

Én komolyan nem értem, mi értelme volt ennek a filmnek? Azon túl persze, hogy a Will Smith csinált még egy filmet a fiának. De basszus, be kéne látni, hogy a közönség NEM KÍVÁNCSI ilyen módon a kölyökre. Qrvára nem egy Mekoli Kölkin :) aki saját tehetségébõl jutott egyik filmbõl a másikra. Oké, a szülõk vitték minden válogatásra, de ha tehetségtelen lett volna, nem játszik a Belevaló papapótlóban, a Reszkessetek -ben és így tovább. Na mindegy, szóval ezt most Will qrvára idebaszta nekünk, és vele eladni ezt a marék szart....,hát remélem, a következõ filmje jó lesz,mert ha nem, akkor kihúzom Will-t is a moziban nézem listáról.

Hol kezdjem? Az a baj, hogy a film elsõ percétõl az utolsóig baki baki hátán. Olyan logikátlan faszságokkal van tele, hogy már röhögni sem volt kedvem.Inkább kiteszem a SPOILERT, mert biztos lesz még olyan, aki önszántából megnézi. És tuti olyan is, aki el lesz ájulva ettõl.

SPOILER

Ugye nagyjából 3000-ben játszódik a film. De egy PVC rúdból kijövõ szablyával irtják az alieneket. Hát baszki, már most, 2013-ban is egy valag fegyverünk van, amivel cafatokra lõhetjük ezeket a szarokat és még árnyékolni sem kell hozzá.
Aztán itt vannak az ûrhajók. Most frankón fáslival vannak összetekerve? :D és úgy néznek ki, mint valami kisegítõ iskolába járó down-kóros gyerek gyurmázta volna a belsejét. Amikor ment a kölyökkel a reptérre és jött a katona, azon a 2Ft-os guruló mûanyag széken, láb nélkül, majd elkezdi támogatni két katona, hogy felálljon szalutálni. Na itt a mozi szakadt a röhögéstõl,mert most olyan mûlábak vannak, amik már microchip-pel mûködnek, így maguktól lépnek neked, de 3000 után egy mankó nincs :DDDDDDDDDDDDDDDDD
Elkezdenek repülni ezzel az okádék ûrhajóval, amin úgy ülnek 3000-ben, mint most egy c-130-as Hercules repülõn. De könyörgöm, M. Night Shyamalan-nak nincs annyi képzelõereje, hogy 3000-re valami épkézláb ûrhajót találjon ki?
Oké, lezuhannak. Mivel kitaláltam, hogy ez a gyerek filmje, így Will félkómásan ül egy székben, a CGI háttérben és agonizál végig. A gyereknek egy qrva feladata van: mindig hallgasson az apjára, csinálja azt, amit Õ mond. Ehhez képest 1x sem csinálja azt, csak amikor magába döfi az antibiotikumokat. Amikor a páviánt fejbe bacca a kõvel, azok meg üldözik és a gyerek ERDÕBEN, fák között lesprinteli a majmokat. Nem együtt fut, hanem lehagyja õket :D hát itt már sírtam. Ja, a folyóban csak a pióca van. Emberevõ hal nincs.
Leugrik a hegyrõl, kb 200Km/órás sebességnél frontálisan telibe bacca a sas, de a gyereknek semmi baja. A tigris-oroszlán-puma szerû valami akkora,mint egy vizsla.
Egy megható jelenet van, amikor a madár megdöglik. Mondjuk azt nem értettem, ha meg akarja menteni,miért nem repült el vele, de akkor nincs dráma. Mondjuk az egész filmben össze ez az egy drámai jelenet van, ahol egy kicsit is megdobbant a szívem.
Próbálták végig ezt az apa-fia kapcsolatot drámaira venni, hát nem sikerült. Általában, ha ilyen van, eszembe jut apu és az én kapcsolatom, vagy anyu és az én kapcsolatom és ha megindít,amit látok, bizony könny szökik a szemembe, mert imádom a szüleimet, de itt fapofával néztem végig. Egyik se volt hiteles, pedig a gyerek még bõgött is.
A mutáns szörny egyfolytában májusfát épít a halott vadászokból. Kérdés: ha a szörny nem lát, csak az adrenalint érzi, egy hullát hogy talál meg? Mert abban a farokrészben ember nem maradt életben ,az qrvaélet!
Háttérben feltûnik egy vulkán, amin besírtam. Mint ha valami elsõ éves képzõmûvészetis festette volna temperával :DDDDD
Megvan a lezuhant gép, szerte szét kitekert fásli :DDD mint ha 30 múmiát téptek volna szét. Hát baszki, ezen szakadtunk a röhögéstõl. Itt bevillant, hogy lehet, ez sci-fi paródia és akkor viszont nincs baj,mert annak qrva jó :DDDD
Gyerek nekiindul a láva közt, a megszilárdult láva tetején ugrálva, de az a 800-1000 fok qrvára nem árt neki. Pár éve egy épület égett itt a kerületben,mi kocsival mentünk el mellette, kb 15-20 méterre, de a kocsi ablaka tûz forró volt, a pofám majdnem leégett. Na mindegy, ez film.
Ez a szörny úgy hajigálta a kölköt a sziklához,mint egy labdát,de semmi törés, csak egy vágás végül.
Komolyan mondom, ilyen szánalmas filmet rég láttam. A végén mivel törölgetik Will combját? Smink vattával. SMINK VATTA :DDDDD Ezen nem csodálkoztam. Gondlom a gázsi elment a Will fizetésére, a maradék a CGI ûrhajóra és a szörnyre, ami maradt, abból elmentek forgatni a Jicsini kerek erdõbe :D, vettek 300 tekercs fáslit és géz tekercset és egy zacskó smink lemosó vattát. BORZALOM!

SPOILER VÉGE

A filmnek egy pozitívuma van, hogy 100 perc alatt vége. Ha ez 20 perccel több, kiharapom a csuklómat és elvéreztetem magam a sorok között. A Lurdy kongott az ürességtõl, talán 20-an ültünk a teremben. Több nézõt nem is érdemel ez az okádék film.
Persze azzal nincs baj, hogy Will és Jada szeretik a fiukat. Szeressék. De nekünk ne kelljen szeretni. Amit tisztelek, ha valaki alul kezdi és a kitartásával, tehetségével küzdi fel magát. Bruce Willis is megtehetné, hogy benyomja a lányait minden filmbe, de nem teszi. Kaptak lehetõséget kis szerepekben,de a szakma nem vette fel õket,mert nem tehetségesek. Schwarzenegger sem tolja a gyerekeit filmekbe, mert õ is önerõbõl jutott oda,ahol van.
Ha ez a Smith gyerek alázatosabban, kis szerepekkel kezdte volna, talán engem se idegesítene és látszólag más is így látja,mert buknak a filmjeik. Alulról kezdeni és úgy építeni karriert.Ha tehetséges, lesz õ nagy sztár.Ha nem, majd él Willék pénzébõl és dugja a nõket.

1/10 ebben a filmben tényleg semmi pozitívum nem volt. Ritkán adok 1 pontot, de ez ezt érdemli.
9/10
Black Adam 2013 jún. 06. - 17:22:22 9/10
(13/208)
Elõre fröcsögött a nép és a "kritikusok" hada, Shyamalan film, jaja akkor fikázni kell.
Persze nem azt mondom, ha tényleg nem tetszik a film nem kell mondani. Nekem tetszett, a story egyszerû és gördülékeny (nem jelenti azt, hogy nem volt benne olyan rész ami váratlanul ért volna!), inkább a tálalás ami különleges. Nagyon örülök, hogy MNS visszahozta az ijesztgetõs stílusát. Igen, IMAX-ben ülve nagyon hatásos volt a film, a látvány, a hangok, a zene és az operatõri munka is mind ott volt a szeren. Will betonkeményen hozta a szigorú katona szerepet, Jaden is egész jó volt, egy nap remek színész lesz belõle.

Ami kicsit zavaró, hogy az elején nem tudjuk, mi-merre van, persze ez a rendezõ szándékos "hibája". A karakterek, a szituációk is mind az õ stílusára mutat, ami sok embernek fura, az is és nekem tetszik. Az egyik jelenetben Jaden szinte a kamerára támasztja a fejét, az egész beállítás fura volt, de nagyon hatásos. Remek szórakozás volt, az 1000 évnyi dizájnt szerintem nagyon eltalálták, tényleg ilyen lehet. Mondjuk nem igaz, hogy az (nem spoiler) aszteroida felhõre nem találtak ki védelmet.

Most sem fogom fel és ezek után sem fogom megérteni miért kell látatlanban utálni, vagy egyáltalán miért is annyira gáz a film. Ennyire baj egy film, ami szórakoztatni akar? A sok eszetlen akciófilmre meg tódul mindenki? Ízlések és pofonok.
offtopic
Meklód fia 2013 jún. 06. - 10:32:39 Előzmény Bigpapa
(12/208)
na igen :D a másik amit nem szeretek, amikor a be nem mutatott film elõtt teli offolják a topicot hülyeségekkel, pont azok akik látatlanba felpontozták
3/10
JohnnyBGood 2013 jún. 06. - 07:53:10 3/10
(11/208)
Megnéztem IMAX-ben, és azt kell mondjam, hogy nincs kapaszkodó ebben a filmben, lóg a levegõben, egyszerûen nem tudtam mihez kötni, apa-fia dráma lenne de jellemfejlõdésnek lapos, cselekmény nagyon kevés, a fickó mint a jég így meghatódni se fognak a csajok, a látvány sem hengerelt le.

Avatarnak gyengus, Star Trek-nek vicc, idegennek ultrakevés, sci-fi-nek távolról se nevezném, de legalább 1 elejtett bálnás mondatot leszámítva mélyenszántó Földmegmentõ húrokat sem rezget.. Ez pozitívum.
Az idegen nagyon ismerõs, bár nem sokat szerepel, összeollózott, nem mondom melyik filmekbõl.

1 alkalommal éreztem benne érzelmet és az is erõltetett (de legalább nem apa-fiához köthetõ), 1 alkalommal felráztak egy effect-el de tényleg, amúgy szép erdõs táj lenyugtat.
A gyerek is csak betépve tud rohangálni alatta;))

Lehet hülyének nézni de nem tudtam a film alatt, hogy Will a fiával játszik, direkt nem "olvastam" elõre, fel meg nem ismerem a gyereket. Amíg ez nem esett le, nem is értettem miért forgatnak le ilyen mozit.. Most már értem.

Erõs 3 pont.
1/10
offtopic
Bigpapa 2013 jún. 05. - 20:55:31 1/10
(10/208)
Szavaz elõre, amikor még kész sincs a film, egy 10 pontos szavazással, aztán megnézi a filmet a kis retardált, lehúzza,mert nem tetszik neki, de a hozzászólása fölött ott a 10 csillag, szóval látszik, hogy gyökér volt :D Én az ilyeneket kitiltanám a port helyében. Van egy csomó okádék film, ami még mindig 7-8 pontos, hiába szavaznak rá, hogy szar,mert elõre a sok kis gyökér 10 pontos szavazattal bebetonozta.
1/10
Bigpapa 2013 jún. 05. - 20:52:14 1/10
(9/208)
Ez a film most frankón csak annyi, hogy a Will fiát nézzük órákig? Mert adtam enki egy esélyt a karate kölyökben, de nem kérek belõle többet, köszi. Gyanús volt a bemutató, hogy Will az ûrhajóban gubbaszt és rádiózik a kölökkel, de aztán kikövetkeztettem, a kiskölyök a fõszereplõ itt. Moziban tuti nem nézem meg, de kíváncsi leszek, az itteni véleményekre.