2/10
LalolibTV 2017 ápr. 30. - 08:50:16 2/10
(151/191)
Ilyen hulladékot már régen láttam. Borzadály, kb. egy órát bírtam ki, vagy talán még annyit sem. Az is szenvedés volt, kíváncsi voltam, hogy mennyi zagyvaságot tudnak még belegyömöszölni ebben a förtelembe. Roland Emmerich eddig is csinált már elfogadható és förtelmes filmeket, a Feltámadás az utóbbiakat erõsíti. Természetesen ízlések és pofonok különbözõek, de nálam 2/10, a plusz pont a hangért jár.
2/10
konyhafönök 2017 ápr. 29. - 16:22:35 2/10
(150/191)
Ki kéne bõvíteni az ábécét, mert ez még a zs kategóriát se üti meg. Tele az emerikai filmek egy részére jellemzõ klisékkel, néhány színészt leszámítva zs kategóriás \"színészekkel\", a többi gondolatomat már le se merem írni, mrt kitiltanak :)

Oh jajj 2017 ápr. 27. - 09:48:26 Előzmény beo71
(149/191)
Az elsõ inkább paródia volt, azt hiszem/remélem.
Ez valóban egy szemét.
De teszek vele még egy kísérletet.
8/10
itsme1 2017 ápr. 27. - 09:12:18 8/10
(148/191)
Jó, hogy ennyi fikázást olvasni a kommentekben, így én kellemesen csalódtam a filmeben. Szerintem semmivel nem rosszabb, mint az elsõ rész.
(Igaz, közben eltelt húsz év, de hát a Star Wars elsõ és utolsó része között sem szembetûnõ a negyven év.)
1/10
baromarc666 2017 febr. 27. - 09:28:34 1/10
(147/191)
Ez nem film, ennek a valaminek nincs forgatókönyve, dramaturgiája, története és filmszerûsége. Nem lehet megérteni, hogy ez a valami a pénzszerzésen kívül miért készült el. Borzalmas, elképesztõen alávaló posvány.
1/10
GreenBay 2016 dec. 31. - 04:42:59 1/10
(146/191)
Eszméletlen gyenge film!
6/10
beo71 2016 nov. 25. - 13:48:42 6/10
(145/191)
Csodálatos példája : A miért ne csináljunk második részt, egy olyan klasszikusból, ami 20 éve sem volt egy agytekervényes filmalkotás, csak éppen jókor , jó helyen ütött egy nagyot a pillanatnyi felfokozott várakozáson.
Úgy látom a mai nap már divattá vált szétoltani az elsõ részt is, de én nem feledem micsoda harc volt a jegyekért és amikor végre bejutottunk, milyen önfeledten szórakoztunk és beszédtéma volt heteken át. 10/10 volt,na.
Erre a második részre jellemzõ - ezeréves filmnézõként - már nem is voltam igazán kíváncsi. Mire lecsengett a felháborodás, a napokban igen nagy unalmamban elé ültem, de nem szórakoztam jól.
Már többen leírták miért is gyenge, mi hiányzik ebbõl ( szerintem minden ) így csak annyit : Nem aludtam el rajta, így kap egy 6/10-et....amúgy fájdalom, de nincs szívem 2/10-et adni, amit érdemelne.
6/10
fanaf1@vipmail.hu 2016 nov. 08. - 14:31:01 6/10
(144/191)
SPOILER

Meg tudom érteni Will Smith-t, hogy ehhez nem adta a nevét. Hiányzott belõle nagyon az õ vagány karaktere, hiába szedték össze az összes többi szereplõt a folytatáshoz. A hiábavaló önfeláldozó halál a volt elnöktõl pedig kifejezetten bosszantó történés volt. Nagyon kár érte, mert az elsõ rész szuper volt.
5/10
Ze74 2016 nov. 06. - 20:21:39 5/10
(143/191)
Látványos hulladék....mondjuk gondolhattam volna,hogy az elsõ részt meg se fogja közelíteni,de reménykedtem,hogy 20 év után talán összejött annyi új ötlet,hogy valami maradandót alkossanak.....hát nem.
Kulcskészítõ 2016 nov. 01. - 11:32:24
(142/191)
Spoiler

Ez valami elképesztõen nulla film, az utolsó negyedórában már csak azt vártam, hogy legyen már vége. Gyakorlatilag három különbözõ reakcióval, az unott bámulással, a gúnyos röhögéssel, és facepalm-al néztem végig az egészet. Persze megint kapunk egy látványos nagyváros-lezúzást, de azon kívül nem sok látnivaló marad, a végén a sivatagban rohangáló Cloverfield-hasonmás láttán már egy vállrándításra futotta csak, hiszen úgysem volt kérdéses, hogy tíz perces zúzás ide vagy oda, a gyerekek, a kutya, a fõhõsök, a vicces tudós és a gömb úgysem hal meg, az "élien" viszont nagyon. És még talán meg is bocsátottam volna mindezt, ha nem másolja pontról pontra az elsõ részt.

Lelkesítõ elnöki szónoklat.
Idegen ûrhajóba berepülés.
Menekülés innen, miközben záródik az ajtó.
Idegen ûrhajót emberek vezetnek.
Önfeláldozó apu a vadászgéppel az ûrhajóba repül és felrobban.
Légi ütközet, ahol az embereknek semmi esélyük.
Kutya megmenekül.
Az elnök kezet nyújt a végén a hõsnek, és azt mondja: szép volt.

Na jó, nem folytatom, de van még bõven.
4/10
Findzs 2016 okt. 26. - 21:46:32 4/10
(141/191)
Borzasztó gyenge, rengeteg logikai sebbõl vérzõ összedobált valami lett.
Érthetetlen, hogy tudták így el..szni!
tirszin 2016 okt. 25. - 18:45:53
(140/191)
Várható volt, hogy gyenge lesz. Nekem az 1. része is erõsen feledhetõ volt.
1/10
sawyerx 2016 okt. 25. - 17:52:03 1/10
(139/191)
Film után egybõl összeszedtem a gondolataimat, miért is nem méltó az elõzõhöz, és miért nem tetszett, de mivel hosszú sorokat tudnék írni róla, a film meg egy kalap sz*r, inkább nem teszem.

Pozitívum, hogy a régi szereplõket és a régi magyar hangokat jó volt újra látni/hallani, negatívum minden más. Gyalázat...
1/10
gzenguz56 2016 okt. 22. - 19:36:23 1/10
(138/191)
Hihetetlenül gyenge film, az elsõ résszel köszönõ viszonyban sincs, de az legalább egy kellemes délutáni kikapcsolódás volt. Ez...minden ami egy filmben rossz lehet, az benne van. Nem csodálom, hogy elaludtam rajta.
Nagy1A 2016 okt. 20. - 02:55:04
(137/191)
folyt. köv.
A kb 5.000 kilóméteres ûrhajónak, amit az elején megállapítottak, kb 25.000 kilóméter magasnak kellene lennie, nem olyan lapos tányérnak, mint ahogy az kinézett. Ez úgy nézne ki, mintha egy szúnyog rászállna egy elefántra és ki akarná szívni a bõrébõl! Érdekes ötlet... hacsak a szívószála nem érne el egyenesen a galaxisukba. Na de hagyjuk a realitásokat, értem én hogy apa és lánya a sugárhajtású gépeiken egymás mellett repülve az ablakon át beszélgetnek egymással, csak azt nem értem, hogy a francban tudott a csávó ott a sík terepen a barátságos laposfejüeket üdvözölve, hugyozni, én nekem mindíg kell egy fa, vagy bokor, csak úgy nyiltan nem megy.
Nagy1A 2016 okt. 20. - 02:51:08 Előzmény kinguci18k
(136/191)
" Nem olyan rossz,mint amilyennek a neten kommentelgették "
Nem bizony, igazad van..........ez sokkal rosszabb! Ennyire sz@r filmet ritkán látni!! Egyszerûen röhejes, 12 év felett csak szülõi kisérettel........ mert nekik biztosan lesz annyi eszük, hogy kikisérnek a moziból, nehogy végig megnézd!! Én marha, tegnap fél óra után nem bírtam tovább nézni, de ma mégis rávettem magam, hogy megnézzem, mert valaki azt írta, hogy fél óra után, azért már kezd összeállni a dolog és reméltem, hogy a forgatókönyv írók összekapják magukat. Hát nem igen állt össze!Ennyire primitív sztorit összehozni, nem volt egy kis munka! A látvány jó, a CGI tökös, de azután semmi!
Egy dologra azért felkaptam a fejem...az idegenek gépe, ki akarja szippantani a Föld belsejét......állapította meg a Légy! Szép, szép, hogy scifi, meg mese is, de az, hogy leszáll egy kb. 5000 km nagyságú gép a földre és ki akarja belõle szívni a magmát.........hát azért az egy kissé elszállt ötlet, még a Goldblumtól is!! A kb 5.000 kilóméteres ûrhajónak, amit az elején megállapítottak, kb 25.000 kilóméter magasnak kellene lennie, nem olyan lapos tányérnak, mint ahogy az kinézett. Ez úgy nézne ki, mintha egy szúnyog rászállna egy elefántra és ki akarná szívni a bõrébõl! Érdekes ötlet... hacsak a szívószála nem érne el egyenesen a galaxisukba. Na de hagyjuk a realitásokat, értem én hogy apa és lánya a sugárhajtású gépeiken egymás mellett repülve az ablakon át beszélgetnek egymással, csak azt nem értem, hogy a francban tudott a csávó ott a sík terepen a barátságos laposfejüeket üdvözölve, hugyozni, én nekem mindíg kell egy fa, vagy bokor, csak úgy nyiltan nem megy.
1/10
Owl 2016 okt. 19. - 01:23:02 1/10 Előzmény domo.robi
(135/191)
Hát ez nagyon jó! Többet röhögtem, mint a filmen!
1/10
Owl 2016 okt. 19. - 01:02:08 1/10
(134/191)
Ez egy mesefilm, de annak is rossz. Az amerikai filmipar kitermelte bambulda a szükséges klisék zuhatagával. Zászlólengetés, önfeláldozás, mindenki találkozik mindenkivel, ostoba jelenetek (kocsikázás a vízzel elárasztott apokalipszisben), zéró történet, események laza láncolata, mindenki ért mindenhez. Próbáld elmesélni, mirõl szólt ez a film, és rájössz, hogy semmirõl. Sci-finek semmiképp nem nevezném, megalomán értelmetlenség, elpocsékolt idõ. Miért van az, hogy nincs jó sci-fi, csak a szemét árad. Egy ilyen filmen izgulni se lehet, teljesen mesterkélt, nyomot nem hagy.
2/10
Shiviatar 2016 okt. 19. - 00:34:14 2/10
(133/191)
Ez a film annyira buta, hogy nincs rá szó.

Ezért grafikonokban fejezték ki....én is pont ezt érzem.:)

"Elfogytak a szavak A függetlenség napja: Feltámadás láttán
A függetlenség napja: Feltámadás olyan buta film, hogy azt nem lehet elmondani...."
http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/06/24/fuggetlenseg_napja_feltamadas_kritika_roland_emmerich/

Ettõl függetlenül örülök hogy elkészült a film, a 3. részt is várom már, remélem az is elkészül, és a 2. rész kudarca ellenére lefogják forgatni.

De akkor sincs rá szó hogy mekkora trash film ez a 2.rész.:) Kár volt így elcseszni a forgatókönyvet.
k11zoltan 2016 okt. 18. - 23:00:29
(132/191)
Nem túl rossz, de az elsõ rész maszlag változata.