Querelle 2016 aug. 01. - 09:27:51
(111/191)
Száz százalékig egyetértek, sõt a felsoroltak miatt már unalmas is.
9/10
crepkey 2016 júl. 31. - 22:08:26 9/10
(110/191)
Teljesen igazad van!!! Taps, taps, taps....
1/10
nyugiss 2016 júl. 31. - 14:54:36 1/10
(109/191)
jaja, sõt minimum 5 oscart is neki :D
10/10
RockerMartin 2016 júl. 31. - 14:39:47 10/10
(108/191)
Ez a film nem érdemli meg, hogy lehurrogják!!! Bõven hozza az elsõ rész színvonalát, sõt nekem még jobban is tetszett. Jóval több poén van benne, amitõl még ütõsebb. Aki értelmet keres egy filmben és azt akarja, hogy az gondolkodásra késztesse, az ne ilyen típusú filmeket nézzen. Itt nem a logikát és az értelmet kell keresni, hanem egyszerûen csak élvezni a filmet! Én csak 10-esre tudom értékelni, megérdemli...
5/10
pihes 2016 júl. 30. - 14:43:03 5/10
(107/191)
Látványban, valami olyan óriásit akartak létrehozni, hogy az még, nagy sem lett. Az elõzõ résztõl, nem jobb, sõt...
Csak, a végét vártam.
domo.robi 2016 júl. 30. - 00:06:52
(106/191)
*** SPOILER ***

A függetlenség trappja: újjáélesztés

Kedves volt diákjaim, üdvözlünk benneteket a 20 éves érettségi találkozónkon!
Akik 20 éve végeztek (az idegenekkel) azok most jól esõ érzéssel szorongathatják meghívójukat (és sugárfegyvereiket) a nagy buli elõtt. A zenérõl, mint mindig, a Queen (vagy QueenBee) zenekar gondoskodik, akik becsszóra lehozzák a csillagokat is az égrõl. Kovács Vili most sajnos nem tudott eljönni, mert pár éve a karrierjével együtt megsemmisítette egy gátlástalan terrorista, bin Jaden. Néhányan elég messzirõl utaztak ide a találkozóra (van, aki a Holdról, van, aki Rómából, izé, Kómából), de a végére mindenki ideér. Vid Mór fiam, te már megint nem borotválkoztál? Nagy gyorsan eredj be a mosdóba, aztán vágd le azt a szakállat, hogy megint olyan fejed legyen mint Mike Oldfieldnak. Liam, ne nézz már olyan bánatosan az égre, most nincs itt a bátyád, hogy megvédjen a kalapácsával! Umbutu fiam, te már megint késsel? Sosem voltál pontos, és mindig hátulról lopóztál be a tanterembe. Jeff, ne nézegess már minden sarokba olyan gyanakvóan. Tudjuk, hogy régebben nagy dínókat láttál, és ezért csak a papáddal mertél eljönni, de most már kidughatod a fejedet a pad mögül. Miután mindenki megérkezett, jöjjön egy közös fotózás! Gyertek ide a zöld függöny elé, itt csinálunk néhány felvételt, aztán majd Emerik igazgató bácsi elintézi, hogy valami csudavicces legyen odamontírozva mögétek! Néhányan fogjatok a kezetekbe egy-egy fegyvert is, úgyis folyton puskáztatok, a kevésbé harciasak beülhetnek az iskolabuszba Jeff apukájával. Nagyon jó, ezek csudamókás felvételek lesznek, Vid Mór fiam, ne mássz be a kísérleti reaktorba, ne piszkáld azt a.... Na mindegy, remélem túlélte. Mindjárt megérkezik Gömböc néni, a robotpedellus is, tudom, hogy szeretitek, mert távol tartotta az iskolától az idegeneket. Gyerekek, ne nyúlkáljatok Gömböc néni elasztikus bõre alá! Már megint elõre meg akarjátok tudni a dolgozat kérdéseket? De hát egyszer már levizsgáztatok, nem kell újra csinálni mindent. Hacsak nem akartok egy kettest...
koppasz86 2016 júl. 25. - 20:15:10
(105/191)
Ismét beleestem abba a hibába, hogy elõre olvasgattam a sok félkegyelmü lehúzó véleményét a filmrõl és emiatt nem moziba néztem meg hanem letöltöttem. Nem is lesz ilyen többet.. Simán van olyan jó, mint az elsõ rész bánom, hogy nem moziba néztem meg..
8/10
Semprini 2016 júl. 25. - 14:27:47 8/10
(104/191)
Húsz évvel az elsõ rész után itt a folytatás, amit gondolom, sokan vártak hozzám hasonlóan. Én kimondottan szeretem az elsõ részt, anno még VHS-kazettán is megvolt, késõbb DVD-n fapados kiadásban, nemrég pedig beszereztem a duplalemezes Blu Ray-kiadást, és újranéztem a filmet. Szerintem a mai napig nem vesztett semmit a bájából, ugyanolyan jól lehet rajta szórakozni, mint a bemutatása idején, a trükkök pedig mai szemmel is elég látványosak, pedig 20 éves filmrõl van szó.

Emmerichék a folytatásban természetesen rá akartak pakolni néhány lapáttal, s bár a film egy szûk félórával rövidebb, mégis érezhetõ a törekvés, hogy mindenbõl kicsit nagyobbat, többet, hatásosabbat kapjunk. Illetve majdnem mindenbõl. mert bizony a sztori határozottan soványka lett, mondhatni újraforgatták az elsõ részt, csak pepitában. Ez persze lassan már hollywoodi folytatások típushibájának számít, a Másnaposoktól az Elrabolva folytatásán keresztül egészen a legújabb Star Wars-filmig számos filmnél megfigyelhetjük. Bizony, évtizedes probléma, hogy Hollywoodban komoly hiány van kreatív forgatókönyvírókból, sztoriötletekbõl. Ez alól sajnos ez a film sem lett kivétel.
Viszont abszolút élvezhetõ, szórakoztató és baromi látványos. Az idegenek ûrhajójának gigászi méretõvel kissé már túl is lõttek a célon, a saját gravitációval rendelkezõ ûrmonstrum épületeket, komplett városrészeket emel a magasba, ez talán nem kellett volna bele. Viszont az ûrcsaták felülmúlják az elsõ részt, az óriás alien-királynõ pedig meglepõ újdonsággal szolgál a fináléban, és egy lehetséges harmadik résznek is feldobják a labdát.
A szereplõgárda kicsit felemás. Kapunk visszatérõket az elsõ részbõl, de pont Will Smith nem szerepel, ugyanis 50 millát(!) kért volna, így inkább nem kértek belõle - meg tudom érteni. Itt van viszont Jeff Goldblum, Bill Pullmann, Judd Hirsch, és a habókos hosszú hajú tudós, akirõl azt hihettünk, hogy meghalt az elsõ részben, de csak kómába esett, és most feléledt. A veteránok természetesen hozzák is az elsõ részben látott karakterüket, persze 20 évvel öregebb kivitelben - az idõ Bill Pullmanon látszik meg leginkább. Van aztán egy rakás fiatal szereplõ is, ismert és kevésbé ismert arcok, és bizony sokkal haloványabbak, mint az öregek, nem mondanám, hogy rosszak, csak kicsit jellegtelenek, kevés poén jut nekik, és amúgy maga a film is sokkal kevésbé humoros, mint az elsõ rész volt, ami nem feltétlenül hiba, csak ténymegállapítás.

Összességében nyári popcornmozinak tökéletes ez a folytatás, de az elsõ rész bájából keveset sikerült átmenteni, ez már inkább sci-fi akciófilm, persze annak rendkívül látványos, mindenképp moziban érdemes megnézni szerintem, de én várom a Blu Ray-kiadást is - no meg persze a harmadik részt!
8/10
delfinoraptor 2016 júl. 17. - 16:42:49
(103/191)
Baromi jó, akciódús, szórakoztató film. Ezt vártam, ezt kaptam, sõt, kellemesen csalódtam. Aggódtam, hogy megint alkoholisták vagy tinifiúk mennek háborúba, vagy hogy túltolják a tudományt. Olvasom, hogy sokan ezt várták, hát azok persze, hogy csalódtak. Ez A függetlenség napja címû film, kezeljük a helyén, és kész. Nyilván nem fogom kívülrõl megtanulni, mint az elsõ részt, de megérte megnézni.
5/10
main 2016 júl. 16. - 11:08:39 5/10
(102/191)
Bõven nem csak az a baj vele, hogy az elsõ részhez hasonlítom, és azt hiszem, elég részletesen meg is indokoltam, hogy miért rossz ez a film. Az én véleményem is csak egy vélemény a sok közül, de tiszteld meg azzal, hogy értelmezed, ahelyett, hogy belemagyarázod azt, amit te gondolsz és nem én.
shfanfic 2016 júl. 14. - 10:09:25
(101/191)
Én is megnéztem a filmet. Nekem nagy csalódás volt. Kicsit sokat markoltak, de keveset fogtak. Rengeteg szereplõ volt, de senki nem szerepelt igazán a filmben. A régiek közül Jeff Goldblum és Bill Pullman visszatérésének örültem, bár a szerepük ehhez képest elenyészõ volt. Kapkodós volt a film, nem volt egyetlen szál sem, amit rendesen kibontottak volna. Random módon összevagdosták a jeleneteket, de sajnos nem lett ezekbõl egy kerek egész, kézzel fogható valami. A szerelmi szálak nagyon nem sikerültek. Nem is értettem, hogy Jeff Goldblum hogy kötött ki végül a nõ mellett, akirõl a világon semmit nem tudtunk meg, csak annyit, hogy okos.

SPOILER

A Whitmore-család tragédiája is kicsit megfoghatatlan volt számomra. Az odáig oké, hogy a Bill Pullman által alakított Whitmore elnök megöregedett, belebetegedett és szó szerint belerokkant abba, ami a feleségével történt. De mi a túrót csinált az elmúlt 20 évben? Világos, mindenki rajongott érte, õ volt a világ megmentõje stb. De aztán mi történt vele? Éldegéltek kettesben a lányával szép csendben? Semmit nem tudunk meg róluk... És, hogy Whitmore meg David 20 évig nem is találkoztak? Ez is elég nagy baromság, hiszen nyilván Whitmore nevezte ki mindenféle pozíciókba. De tegyük fel, hogy mégsem találkoztak 20 évig. Akkor a két õskarakter találkozását tényleg úgy kell leírni 20 mp-ben, hogy:
- Elnök úr!
- David. 20 éve nem találkoztunk.
- Igen, rég volt.
Ennyi. A közös jelenet ezzel ki is merült.
A másik meg, hogy Whitmore megmenti a világot, ami nem gáz, mert már az elsõ rész végén is õ repült volna be, ha az utolsó pillanatban nem bukkan fel a permetezõs csávó. De itt, miután EGYEDÜL felrobbantotta az ûrlények fõhadiszállását, mindenki jól el is feledkezett róla. Egy szó sem esik róla a továbbiakban. Az elsõ részben õ, elnökként odament a permetezõs csávó gyerekeihez és köszönetet mondott nekik. Itt basszus, meg teljesen el is feledkeznek róla. Baromság volt az egész!

SPOILER VÉGE

Will Smith szerintem is hiányzott. De, ami a legjobban hiányzott ebbõl a filmbõl, az egy jó FORGATÓKÖNYV. Ja, egyébként Will Fitchnert bírom. Kb. az egyetlen kellemes csalódás volt a filmben.
9/10
krampampuli 2016 júl. 14. - 08:45:32 9/10
(100/191)
Láttad az elsõt ennyi csak a baj vele. Ha azt kihagyod akkor ez is ugyanúgy tetszene. Megnõtt az ingerküszöb :) Vagyis objektíven valszeg tetszik neked, csak emiatt szubjektíven nem. :) Van ilyen persze megértem ha így látod. Számomra ugyanúgy szórakoztató igényes mozi és mindenféle hiány érzet nélkül jöttem ki. Nem úgy mint a nagy nagy wháó kultikus eposz folytatásáról... :) 9/10
5/10
main 2016 júl. 13. - 22:50:43 5/10
(99/191)
5/10-re értékeltem, pedig nem szoktam nagyon filmeket lepontozni.
De ez a film, ha nem folytatása lenne a Függetlenség napjának, hanem egy önálló alkotás, még ennyi pontot sem kapna, se itt, se az imdb-n, se sehol. Egyszerûen ami érték ebben benne van, az az, hogy jééé ismerõs ez a színész is, meg az a színész is, meg amaz a színész is, és de jó látványosak a rombolások. Ennyi, ebben a filmben nincsen több.
Amitõl több lehetett volna, az vagy egy jó forgatókönyv (tehát egy élvezhetõ, legalább valamennyire konzekvens, kellõ helyen és idõben feszültséget keltõ, stb. történet), vagy még fél óra játékidõ, akkor talán bele tudták volna szuszakolni a kimaradt információk tömkelegét, plusz nem lenne olyan érzése az embernek, hogy végigkapkodták az egész filmet.
SPOILER on
Azonban ami nem maradhatott ki, az a klisé, de valami hihetetlenül túlméretezett mennyiségben. Iskolabusz, gyerekkel a királynõ elõtt, mi? Jézusom. Egy az egyben lemásolt jelenetek sora az elsõ részbõl, szánalmas. Karakterek, akik csak úgy mindenféle látható ok nélkül feltûnnek, te meg próbálod ezt beilleszteni a történetbe, de sikertelenül, mert nincs helyük a sztoriban. (Sztriptíztáncosnõbõl lett hõs nõvérke az egyik, pénzügyes aktakukac a másik.) És az olyan képtelen mondatokról nem beszélve, amin hazafelé kínunkban röhögtünk, hogy: "Ez kardigán akart lenni." Ó, hát én is ezt tartanám fontosnak közölni a szerelmemmel, ha haldokolnék.:D Ja a szerelem, 20 év kóma után az ember úgy ébred fel, hogy rögtön sétál, beszél, gondolkodik, hát ez már csak a hab a tortán.
SPOILER off
5/10
MattColors 2016 júl. 11. - 21:02:05 5/10
(98/191)
Sejtettem, hogy ez jön. Egyébként jogos, de mondjatok olyan színészt, akinek minden szerepe maga volt a tökély, és sosem választott rosszul. ;)
10/10
idõjós1010 2016 júl. 11. - 14:32:47 10/10
(97/191)
Csatlakoznék az elõttemszólóhoz. A föld után c darab esetén nem gondolkozott ilyenen. Ez a film hozta az elõzõ rész szintjét. Sõt ! Az sem volt komolyan vehetõ, ez sem az. Nem is kellett. Poénok meg ugyanazok. Hisz több karaktert is átmentettek egy az egyben
Kovács kolléga 2016 júl. 10. - 17:17:05
(96/191)
Bezzeg A Föld után Shyamalannal! Az igen! Az karrierépítés!
5/10
MattColors 2016 júl. 10. - 15:39:21 5/10 Előzmény idõjós1010
(95/191)
"Will Smith-t hiányoltam egyébként nagyon. Ha Jeff Goldblum belekerülhetett, akkor nem értem, hogy will miért nem."

Pofon egyszerû a válasz. Eloolvasta a forgatókönyvet és azt mondta: "Köszönöm, nem."
Will Smith színész, egy ilyen hulladék film pedig nem tett volna jót a karrierjének.
1/10
offtopic
nyugiss 2016 júl. 10. - 09:34:23 1/10
(94/191)
nem hiszem, annak a tapiapi vagy mi a másik nickje :D
1/10
nyugiss 2016 júl. 09. - 22:07:45 1/10
(92/191)
szánalom több nicken bohóckodni a fórumon :DD

de regisztrálj még be párat és adj 10 csillagot erre a szemétre, attól még bukta marad a film :)