unisol1 2008 aug. 23. - 12:47:27
(15/35)
Azér gáz, hogy még mindig Kinget írják szerzõnek, pedig rég megváltoztatták hivatalosan is (miután megnyerte a pert)!
"Stephen King (title only) (credit removed following lawsuit)
"
7szünyü 2008 aug. 11. - 04:09:40 Előzmény sárga rózsa
(14/35)
Alighanem igazad van (nem olvastam az Algernont). Amit változatlanul nem értek, hogy miért lett akkor a címe 'A fûnyíró ember', írónak megjelölve Stephen King. A filmnek pedig abszolút semmi köze a Mr. King által elkövetett azonos címû novellához. (Bár igaz, hogy Mr. King gyakran átírta/átdolgozta mûveit.)
Aha, aha... Megnéztem az imdb-n, King úr jogi úton töröltette a nevét a stáblistából, mivel a filmnek valóban semmi köze az õ novellájához. Bár egyes vélemények szerint több King-motívum is felfedezhetõ a filmben, de - véleményem szerint - a telefonkönyvben is :-). Aki Stephen King nevéért akarná megnézni, ne tegye: még stílusban sem hasonlít. (Az is igaz, hogy King mûveibõl - tisztelet a kivételnek - igen gyatra filmes adaptációk születtek.)
4/10
sárga rózsa 2008 aug. 10. - 11:22:19 4/10 Előzmény 7szünyü
(13/35)
Virágot Algernonnak:

Az értelmi fogyatékos Charlie Gordon magányosan él a nagyvárosban, barátok és rokonok nélkül. Szellemei adottságai miatt nem élhet normális életet. Megjelenik az életében Dr. Strauss, aki legújabb kutatásainak kísérleti alanyát látja Charlie-ban. A fiú egyre okosabb lesz, az IQ-ja már eléri a 200-at. A professzor nem árulja el a kísérleti alanyának, hogy állapota múlandó, rövid fellendülés után visszaesik az eredeti szintre...

vagy
Charly harminckét éves szellemi fogyatékos férfi, aki követve Algernont - a kis fehéregeret - agymûtéten esik át, minek következtében intelligenciahányadosa jelentõsen megnõ. Az orvosi diadalünnep csúcspontján azonban maga döbben rá elsõnek, hogy gyógyulása csak átmeneti. A Nemzetközi Orvoskongresszuson felmutatja Algernon tetemét, akinek sorsa saját sorsát vetíti elõre. A film története példázat és figyelmeztetés az öncélú és dehumanizálódott tudomány perspektívájáról.


csak azért másoltam be, mert hasonló sztori(a fentiek közül egyik a másik modernebb feldolgozása, de teljesen ugyanaz a sztori.)
Nekem ez tetszett nagyon, a fûnyíró embert még nem láttam, talán ma...
7szünyü 2008 ápr. 21. - 03:38:40 Előzmény pozsizsuzsi
(12/35)
Nem ezzel nyomulnak havonta, hanem a második részével, ami lényegesen gyengébb (szvsz), és nem nagyon hasonlít erre az elsõ részre. Persze ez sem egy nagy eresztés, de valóban, mi, informatikusok csípjük/csíptük anno. Volt szerencsém olvasni az eredeti Stephen King novellát (v.melyik Galaktikában jelent meg), de a film nyomokban sem hasonlít rá. Talán ezért (az író miatt) erõltetik ezt a cihotriller dolgot.
8/10
Zajac 2008 ápr. 16. - 19:58:04 8/10
(11/35)
Na ezaz amit ma nézek :) 4milliárd éve nem láttam :)
makrai.lilla 2008 jan. 28. - 22:40:44
(10/35)
de mitöl pszichothriller ???annyira lelkis ??vagy félemetes ?
Kagemusha 2008 jan. 28. - 10:00:02
(9/35)
...amikor még új volt... nagyon jó volt, igaz, kell hozzá egy kis informatikai megszállotság, mindenesetre számomra akármikor és akárhányszor nézhetõ.
Danner 2008 jan. 24. - 18:29:36
(8/35)
Számomra egészen nézhetõ volt. A folytatás viszont melléfogás volt.
1/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 24. - 14:53:10 1/10
(7/35)
A bánatba. Havonta nyomulnak ezzel a filmmel(?).
sylwie 2007 nov. 01. - 00:15:26 Előzmény Redfield
(6/35)
Hát igen, néha jobb az alap jó kis horrorkönyv , mint a túl bonyolított film?D
Redfield 2007 máj. 12. - 14:28:56
(5/35)
Nagyjából köze sincs a novellához, és amit a filmbe beletettek, az egyáltalán nem lett nagy durranás. Nem azt mondom, hogy rossz az alapötlet, de annyira nem ragadt meg bennem a film, a kivitelezése unalmas lett szerintem. Aki elolvassa a novellát, csak egy szimpla horrortörténetet kap, semmi sci-fi szerû nincs benne. Az mégis élvezhetõbb lett.
Newcastle United 2007 máj. 12. - 13:37:33 Előzmény kevinspéci
(4/35)
Ha nagyon nincs más, akkor éppenséggel még meg lehet nézni.
Vikke 2007 máj. 12. - 11:21:45
(3/35)
Kb. egy órát néztem belõle. Érdekes volt de a cyber nem az én világom. A könyvet nem olvastam de biztos vagyok benne, hogy az valamivel jobb (tapasztalat).
Gabica72 2007 máj. 11. - 17:59:04 Előzmény kevinspéci
(2/35)
Már az is jó, ha rosszat nem...
kevinspéci 2007 máj. 11. - 08:22:43
(1/35)
Errõl tud valaki jót írni? Fogyaszthatatlan?