5/10
idõjós1010 2012 szept. 28. - 20:14:37 5/10
(340/580)
Egyetértek. Egy adásra emlékszem mikor hasonlóak voltak a körülmények, és elmondták hogy az apuka kresz oktató, az anyuka pedig cukrász. Nevetséges ahogyan idealizálni próbálják a magyar valóságot, és szomorú hogy mennyire eltér az igazi realitástól minden.
Marika néni 2012 szept. 28. - 16:04:54
(339/580)
Hol élnek ezek a szereplõk? Munkanélküli férfiak, nõk , eltolt szintû szuper luxus lakások, drága bõr ülõgarnitúra mindenkinek autó, azért ez még nem egy magyar életmód .
1/10
hekkevo67 2012 szept. 27. - 20:43:09 1/10
(338/580)
Én azt hittem, ez valami vígjáték, vagy röhogõs mûsor. De ezt komolyan gondolják. Ez viszont már vicces :)
10/10
Kerepesi Farkas 2012 szept. 27. - 20:12:54 10/10
(337/580)
Kellemes bambulást!
noecska 2012 szept. 27. - 18:42:55 Előzmény Vilora
(336/580)
Gondolom, az én hozzászólásomra is utalsz ebben a hosszú lére eresztett kioktató szösszenetedben. Fölösleges volt strapálni magadat, amit összehordtál, azt mindenki tudja. Pénztárcában turkálásról, nyomor körülményekben élésrõl szó sincs. Nem csak az kritizál, aki nem tûri a nála jobb körülmények között élõket. Az kritizál, aki nem tartja helyesnek, sõt kifejezetten károsnak tartja az ezekben az alkotásokban történõ élethelyzetek bemutatását. Hanem érted, az sem baj, csak ne írd le.......
10/10
Kerepesi Farkas 2012 szept. 27. - 12:45:34 10/10
(335/580)
Remek mûsor, bamba nézõkkel.
squashmacska 2012 szept. 26. - 20:10:03
(334/580)
ez meg mi a sz@r?
10/10
Kerepesi Farkas 2012 szept. 26. - 11:50:17 10/10
(333/580)
Zseniálisan fenomenális! Azon kevesek, akiket még nem fertõzött meg a birkavírus, garantáltan jól fognak szórakozni. Uszkve egy óra önfeledt móka és kacagás.
8/10
pneklara 2012 szept. 26. - 11:45:20 8/10
(332/580)
Hiányoltam már, hogy némelyik téma után jó volna egy-egy pszichológus,pedagógus, aki eligazítaná a témára fogékony, az iránt érdeklõdõ embereket.A tegnapi adás is ilyen volt. Adva van egy szépreményû 18 éves lány. Útjába akad egy gyilkos,egy gyermekét letagadó pasas, aki éppen a börtön vendégszeretetét élvezi. Kijár friss levegõt szívni rendszeresen, mert hogy odabent jó fiú. Így botlanak egymásba, a lány se lát, se hall. A legtermészetesebb viselkedés a családtól, hogy óvják egyetlen lányukat. És a film vége megint olyan, mint ha elfújná a szél a felhõt, s kiragyogna a szivárvány: befogadják, keblükre ölelik a priuszost, még édes fiamnak nem szólították ugyan, de már behódoltak neki. Reméljük elkészítik a ...2 év múlva folytatást, amelyben akár összeveri az apóst, meglopja az anyóst, és csalja a feleségét. Hát toleráns egy sorozat, ezek minden bûnt, eltévelyedést megbocsátanak.
Vissza lehet vonni a felelõtlenül, elhamarkodottan odaajándékozott csillagokat?
1/10
crapgame 2012 szept. 25. - 00:53:44 1/10 Előzmény Jones biztos
(331/580)
Na abban biztos lehetsz.

De ha jót akarsz magadnak, akkor te sem teszed
adamnagysweetmovie 2012 szept. 24. - 21:29:11
(330/580)
És két kis szakmai kifogás is.

- Kifejezetten benga-elidegenítõ, ahogy jelenidejûséget akar elhitetni (a kamera mindenhol ott van), és mint a VV-ben, bevágja az érzéseiket szavakba öntõ szereplõk villáminterjúit.
- Sokszor a narrátorszöveg és képek duplikálják egymást, eljátsszák, amit az elõbb elmondtak (hogy hitelesítsék a képek valóságillúzióját).
adamnagysweetmovie 2012 szept. 24. - 20:44:11
(329/580)
Kiváló cikk a Filmvilágos, olvassátok.
Egy illusztrált híradónak vagy Mónikasónak minõsíti, de kiemeli azt is, hogy mennyiben vállalhatóbb a morális alapállása és némileg összetettebb is.
1/10
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 24. - 20:22:45 1/10
(328/580)
"Kb olyan piaci sztereotípiákra épül, amilyen Harraghkpf Péter KDNP-jének társadalomképe. Újságból olvasott, elõítéletek által elképzelt, azt bebetonozó.
És így valahol, minden pozitív tanulsága ellenére, legalább olyan káros, mint hasznos a sorozat."
Ez tökéletesen igaz, nekem is ez volt a bajom vele (két részt láttam belõle).
Pickwick is nagyjából ezt írta le: "Aki élt már át hasonlót, vagy találkozott olyan emberekkel akikkel valóban megtörtént ilyesmi, vagy akár csak kicsit is ért a hazugságok "leolvasásához", az nézni sem bírja ezt a borzalmat."
adamnagysweetmovie 2012 szept. 24. - 20:14:54
(327/580)
A szeptemberi Filmvilágban is írnak a sorozatról.
Én a dokufilmeket pártolom, a bulvárt, valóságshowt nem.
Sztem feleennyi drámával, akcióval több lenne a film.
Az amatõr színészek messze felülmúlták a dramaturgstáb munkáját. Kétlábonjáró Mónika-show, ugyanúgy az emberek elõítéleire, indulataira épít.
Valamennyire árnyalta a szereplõit, de azt is lóugrásokkal.
Kb olyan piaci sztereotípiákra épül, amilyen Harraghkpf Péter KDNP-jének társadalomképe. Újságból olvasott, elõítéletek által elképzelt, azt bebetonozó.
És így valahol, minden pozitív tanulsága ellenére, legalább olyan káros, mint hasznos a sorozat.
Pickwick 2012 szept. 24. - 19:44:44
(326/580)
Félreértés ne essék, nem a történetekkel van problémám (bár biztos akadt olyan is, ami tényleg nehezen volt hihetõ), én manapság már szinte semmin sem lepõdöm meg. A szereplõk voltak hiteltelenek számomra (az arckifejezéseik, a testbeszédük stb-stb.)
Pickwick 2012 szept. 24. - 19:39:51
(325/580)
Kérem, valaki - aki, érti amirõl beszélek - magyarázza már el nekem, mi a tényállás ezzel a sorozattal kapcsolatban.

Nem sokat láttam még a mûsorból (egyrészt mert untat és rossznak találom, másrészt mert nem érek rá), de nem értem, hogy ez most mi akar lenni.
Mi volt a céljuk ennek a mûsornak az elkészítésével? (A nézettséget és a pénzt most hagyjuk...) És a HIVATALOS verzió szerint ezek valódi esetek? Úgy értem az Rtl klub miként adja el, hogy elõttük történik minden élõben és "élesben", vagy az eset megtörtént de nem akkor csak újra eljátsszák a szereplõk (vagy más szereplõk)?

Mert amikor én párszor belenéztem láttam, hogy az egész megrendezett. És nem arról beszélek, hogy nem hivatásos színészek voltak, hanem látszott, hogy az egész hazugság. Nevetséges, hogy mennyire nem hitelesek! Aki élt már át hasonlót, vagy találkozott olyan emberekkel akikkel valóban megtörtént ilyesmi, vagy akár csak kicsit is ért a hazugságok "leolvasásához", az nézni sem bírja ezt a borzalmat.
1/10
zenyatta 2012 szept. 24. - 19:17:31 1/10 Előzmény vénasszonyok -nyara
(324/580)
Nem kitalált történetek,ezek mind megtörténtek.
Vilora 2012 szept. 23. - 14:05:58
(323/580)
"Amatõr sz*r" - Hmm, ha nem lenne világos, direkt amatõr (értsd: nem szakképzett), hétköznapi emberkéket keresnek, akik kedvet éreznek egy-egy epizódban való szerepléshez, 15 perc hírnévhez, és valóban, a többségük ahhoz képest, hogy elõször szerepel kamerák elõtt, sokkal jobb, mint némelyik elméletileg papírral is rendelkezõ, tapasztalt JR-os, vagy BK-ös sztárocska, úgyhogy méltán megérdemelnék, hogy felfedezzék õket.
A történetek állítólag mind igazak, mind megtörténtek, az meg, hogy milyen nagy, modern házban/lakásban laknak a szereplõk, és, hogy mindez nem tükrözi a valódi magyarországi életszínvonalat, meg fizetésbõl nem futná ilyenek fenntartására, hogy képzelik, hogy ilyenekben ábrázolják a szereplõket, hiszen hiteltelen az egész, szerintem csak kicsinyes megnyilvánulás azoktól, akik valóban nem tehetik meg, hogy ilyenekben éljenek, hiszen nem mindenki él máról holnapra, illetve tengõdik csak fizetésbõl. Foglalkozástól függetlenül vannak olyanok, akiknek vannak segítõ szülei, vannak, akik örökölnek, vannak, akik törlesztendõ hitelek nélkül élnek, vannak, akik rendelkeznek tartalékokkal, és vannak, akik a tartalékaikat nem költik el ész nélkül. Úgyhogy teljesen mindegy, hogy fodrászként, pékként, vagy ügyvédként dolgozik az illetõ, nyugodtan élhet bármilyen ingatlanban (az imént felsorolt dolgok miatt), az életben és a sorozatban is, báris véleményem szerint. Nem kell nekem esni emiatt, de nagyon gáz, hogy attól, hogy valakinek rosszul megy, rögtön az õ helyzetét veszi természetesnek, és a másik pénztárcájában kezd el turkálni.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 21. - 20:30:40
(322/580)
Jók a kitalált történetek is. érdekes egyedi esetek, de egyáltalán nem elképzelhetetlenek és szerintem joggal tartanak számot nagyobb érdeklõdésre, mint két amerikai fiatal, vagy középkorú, vagy agg nyûglõdése.
Folyamatosan csak amerikai filmeket vetítenek a kereskedelmi tévék. Olyan emberek számunkra ismeretlen problémáit nézhetjük minden este, akikhez az égvilágon semmi közünk. Ezért üdítõ változatosság ez a dokureality sorozat.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 21. - 20:26:58
(321/580)
A mai eset is jó tetszett. Tényleg ámulok, hogy ezek az amatõrök milyen jó adják saját magukat. Ez a Guszti nevû kigyúrt, tetovált bunkó egy egyetemi tanárt valószínûleg nem tudott volna eljátszani a szókincsével, de a szerepében tökéletes volt. A duzzogó kamaszlány is teljesen hiteles volt.