Téma: A házban

2/10
offtopic
tesz-vesz 2013 máj. 09. - 14:39:54 2/10
(9/29)
hol van hozzá felirat?
dll89 2013 máj. 08. - 22:11:19
(8/29)
SPOILER LEHET BENNE!!!!

Hát elõttem még senki nem írta ezt, úgyhogy megint én leszek a lány a fura ízlésével, de EZ A FILM ZSENIÁLIS. Lehet, hogy írónak kell lenni ahhoz, hogy az ember átérezze (én az volnék), vagy nem tudom... Engem sikerült megfognia a beteges francia humorával együtt. A film nyomasztó hangulatát kiválóan enyhítették a tömény szarkazmussal átszõtt poénok (pl. ,,influenza" - aki látta, tudja). De amúgy sem annyira nyomasztó, mint vártam. A thrillerhez valóban semmi köze.
A beszédes címû könyvvel való leütésnél kicsit megijedtem, hogy nehogy már így legyen vége. A tényleges befejezés tetszett, bár nem derült ki, hogy békültek ki (én Germain helyébe biztos nem bratyiztam volna Claude-al, miután megdöntötte a feleségemet) de a vitájukon(örökségen veszekedõ ikrek vagy szakító leszbikusok) jót röhögtem.
És ha már ikrek, ne felejtsük ki a mûvészeti galériát sem, a Hitler-szexbábuval, meg a kínai mûvészekkel- az annyira tipikusan francia volt.
Ennél már csak a szinte átláthatatlanul összebogozott szerelmi(vagy olyasmi) szálak alkotta sokszög volt franciább. De ha azt leírnám, mindent leírnék.
Ez az Ernst Umhauer nevû kölyök pedig valami baromi tehetséges. Ciki vagy sem, sose hallottam róla ez elõtt, de engem abszolút meggyõzött.

Összességében beteges, és beteges humorú film, de élvezhetõ, egyáltalán nem ráz meg mélyen, legfeljebb elgondolkodtat.
2/10
eggman 2013 ápr. 10. - 23:42:31 2/10
(7/29)
Elmentem megnézni, mondván, hogy thriller. Gratulálok annak a zseninek aki a thriller kategóriába sorolta. 1 óra múlva kijöttem, mert élvezhetetlen volt. Ozon eddigi leggyengébb filmje. Tényleg ennyire kifáradt már ? Ennyire nem lehet kitalálni semmit ? Arról nem beszélve, hogy alig lehetett odafigyelni a karakterekre a rengeteg feliratolvasás miatt. Sajnálom, nem tudok franciául :) Ozont szeretem, de 3x is meggondolom ezentúl, hogy beülök-e a filmjére.
8/10
oedipa 2013 márc. 25. - 18:10:47 8/10
(6/29)
jó kis film, csavaros, érdekes, jó gyorsan beszélnek benne:) thrillernek nem thriller. mindenesetre egy jó 8/10.
8/10
4427 2013 márc. 20. - 21:28:59 8/10
(5/29)
21 szavazat 8,4 átlaggal. Abszolút jogos!
Viszont nem igazán jogos a thriller megjelölés. Ez nem egy bûnügyi film. Viszont legalább olyan izgalmas, csavaros!
8/10
alan 2013 márc. 16. - 12:27:36 8/10
(4/29)
Szerintem egész jó kis film!
9/10
Ancsi0909 2013 márc. 05. - 10:07:50 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(3/29)
Bár nem egy "klasszikus thriller-történet", megértem a kategória-leírást (pl. Jeanne ahogy mondogatja, hogy "ennek nem lesz jó vége, érzem.." és ahogy egyre inkább felpörögnek az események egy tragikus végkifejlet-felé, amirõl elõször nem tudjuk, hogy képzeletbeli vagy valóságos), és a francia hivatalos besorolás is "thriller".
Valóban nagyon egyedülálló film, valamilyen szinten izgalmas is, bár a végének mást vártam, valami ütõsebbet.
Edmond Dantes 2013 márc. 03. - 21:44:43 Előzmény sanderb
(2/29)
Legalább láttad is? Mert valóban jó film, mesterien furfangos rendezés. Ozon tényleg egy brand. Na de hogy ez nem thriller (ld.fent), az biztos. Viszont élvezetes, egyéni, jól fogyasztható.
sanderb 2013 febr. 28. - 11:21:59
(1/29)
Végre egy eredeti, ráadásul francia történet!