6/10
gothic márc. 01. 00:35:28 6/10
(17/17)
Jól indul a film, de aztán túl bonyolítják, erőltetett történetvezetés. A színészi játék nagyon jó, a forgatókönyv már nem annyira.

53 percnél a Brandenburgi-kapu és a Reichstag viszonya teljesen rosszul van ábrázolva. Keletről jőve a jobb oldalon kéne lennie a Reichstagnak, Nyugatról viszont a kapu előtt van, nem mögötte.

Felismeri-e a lakást, hogy mennyire átrendezték, ahol életében előtte egyszer járt. 1948-ban, amikor 20 éves volt, ha 43-ban 15. A film 2009-ben kezdődik. Tehát 61 év után bizonyára sok minden furán hatott egy lakásban, ahol kb. összesen ha félórát töltött anno.

Roy Courtnay néven Angliába távozik, megszakítja a kapcsolatot a családjával, és Roy Manning lesz ezután. Akkor minek kellett a kapcsolat megszakító levél? A Courtnay név csak a beutazáshoz kellett.
Majd a rokonok halála után, újra felvette a Courtnay nevet. Minek? Egy valóban létezett másik ember nevét, akinek nyoma van. Miért nem volt jó a Manning, csak átmenetileg?

Besorozták Hans Taubot, és két fronton is szolgált, bár 45-ben is még csak 17 volt. A háború végén, amikor a 16 éveseket is már hadra fogták, azok csak Berlin környékén tudtak már csak harcolni. Sok háborús bűne lehetett....

Lili előjön a paraván mögül zaklatottan egy angol órán, de anyukája semmit nem kérdez. Éppen, hogy csak megkeresték Lili apját, hogy talán lassíthatná a gyára termelését. Bemondásra, két nap múlva semmilyen bizonyíték még nem szólna ellene, még ideje sem volt elkövetni a vádakat. Anyuka öngyilkos lesz, miközben 4 lányának védelmezője...

Nem biztos, hogy hátat fordítanék gyengébb fizikummal annak, akinek éppen lefosztottam a számláját. És nincs egyetlen szobában sem senki segítőm. Nem biztos, hogy várnék 66 évet a bosszúval.

2,8 mió font elvileg a házzal együtt értendő, aminek az értéke viszont így nincs akkor egy számlán.

Gentry69 febr. 22. 05:58:45 Előzmény ef
(16/17)
A leírásod alapján gyanús 5-6 Oscar. Nem szoktam minden hollywoodi filmet automatikusan fikázni, de mára teljesen
megőrültek.
5/10
köbgyök febr. 06. 15:36:51 5/10
(15/17)
Annyira sok minden szeretne lenni ez a film, hogy a végén már csak a háttérben az égboltot néztem, jön-e egy UFO invázió és átcsap az egész sci-fibe (is). A filmet a színészek csak felfelé húzzák, a történeti összevisszaság ellensúlyozói, legalábbis én így gondolom.
1/10
ef jan. 31. 09:15:35 1/10
(14/17)
Liberális progresszív film.
Aggresszív , csaló német háborús karakter vs nagytőkés okos lánya, aki bosszút áll múltbeli sérelméért.
Megspékelve a kötelező kvóta beépítéssel, a végén boldog grillező család fehér - fekete meleg párral .
Ebbe belesűrítve mindefajta kisebbségi elvárással kapcsolatban támasztott követelményt. :)
Akár lehetett volna egy jó film is........
6/10
Megmondokmindent jan. 28. 19:18:15 6/10
(13/17)
Lehet, hogy a színészek miatt túl sokat vártam, de nekem nem tetszett. Inkább untam. Már az első 2 percben sejtettem, hogy mi lesz a vége - az is lett.
A színészek jók, ehhez kétség nem fér, de számomra annyira lapos volt a történet, hogy nem mentették meg.

!!! SPOILER!!!

Már amikor a film elején hamis adatokat adtak meg mind a ketten, akkor tudtam, hogy a nő is hazudik, csal, taktikázik valamit.
Amikor a férfi átverte az "üzletfeleit" és a film megmutatta nekünk, hogy mennyire szélhálmos az öreg, már akkor biztosan tudtam, hogy a nő is csak át akarja verni.
Innentől nekem érdektelen is lett az egész, azt vártam csak, hogyha ennyire egyértelmű, akkor az lesz a csavar, hogy nem is ez lesz a vége. Sajnos tévedtem.
Nekem ez a nácis, háborús, 60 évet várok a bosszúval dolog nagyon nagyon erőltetett volt.
Csalódtam :(
10/10
nefefe jan. 28. 19:12:59 10/10 Előzmény tortura
(12/17)
Hát igen. Helen 75, McKellen 80. Lehet, hogy mi nem is érjük meg ezt a kort.
tortura jan. 28. 18:42:45 Előzmény nefefe
(11/17)
Egyetértek. Én is kedvelem Helent, nagyon jó színész. És hihetetlen, milyen jól néz ki még most is. Szeretnék én is ennyi idősen így kinézni.
tortura jan. 28. 18:41:38 Előzmény tea477
(10/17)
2009-ben. Azt hiszem, a legelején ki van írva, mikor a kávézóban legelőször találkoznak.
8/10
zazee jan. 28. 01:01:33 8/10
(9/17)
Remek, izgalmas kis film, több váratlan csavarral, szuper színészekkel! Nagyon kedvelem Mirrent és R.Toveyt. Utóbbit a Quantico sorozatban láttam, nagyszerű színész!
tea477 jan. 25. 21:37:03
(8/17)
Ja, és ez senkinek nem tűnik fel. Nem semmi.
tea477 jan. 25. 21:36:32
(7/17)
Kicsit kusza itt generációs tévedés van a filmkészítők fejében.
tea477 jan. 25. 21:07:38
(6/17)
Mikor játszódhat a film? Mert a mai nyolcvanasok a háború idején születtek. A nyolcvanas vagy kilencvenes években? A technika viszont nagyon nem tűnik olyan réginek.
6/10
pihes jan. 25. 14:55:45 6/10
(5/17)
Úgy a 2/3 részénél megfordult bennem, hogy vajon lesz itt még más is? És lett, de nem lett annyira átütő ahogy azt vártam.
Nem rossz, és ennyi.

6/10
5/10
sexykex jan. 25. 14:38:10 5/10
(4/17)
Sikeres rendező, sikeres színészek, majdnem sikeres film. A magyar cím kifejezőbb is lehetett volna, például: Rosszul hazudó filmesek. Nekem erőltetettnek tűnt ez az egész. Mielőtt tökéletesen unalomba fulladna a mozi, mindig bevetnek némi váratlan eseményt: klopfolás, gyilkosság, nácik, erőszak. Szóval hazudni valóban hazudnak nekünk, de közel sem művészien.
10/10
nefefe jan. 24. 22:27:01 10/10
(3/17)
Nem semmi film volt! A közepéig nem igazán lehetett tudni, mi az igazi történet, de utána már lehetett sejteni, hogy nem minden az, aminek látszik. Végig a szereplőkhöz hasonlóan, öregesen lassú, amolyan Agatha Christie-s stílusban folyt a cselekmény. A két főszereplő nem véletlen nagy színész, nagyon hitelesen, kiválóan adták a karaktert. Helen Mirren-nek mindegy, hogy drámában, vígjátékban vagy akciófilmben szerepel, minden műfajban kiváló. És ugyanez mondható el McKellen-ről is. Gandalf után jókora váltás. --- Spoiler --- azért - mint sok filmben: pl. a Collini nem beszél c. - előjönnek a háború kísértetei, és sok-sok évvel később még mindig vannak olyan emberek, akik valamilyen formában nem képesek felejteni az ottani sérelmeiket. A csontvázak és a szekrények esete... És a végén a csavar, ahol
is a hóhért akasztották. Kiváló film, érdemes megnézni.
kávé23 jan. 24. 21:43:39
(2/17)
Ez milyen jó kis film!
9/10
itsme1 jan. 24. 17:47:39 9/10
(1/17)
Remekül megírt történet, jól kivitelezett film.