offtopic
eroberter 2010 szept. 25. - 07:37:43 Előzmény Tengelicz
(18/38)
Sárga rózsa?
Netán Rózsa Sándor? Igaz, az egy sorozat...
Esetleg a Sobri... arról inkább nem nyilatkozom...
Tengelicz 2010 szept. 25. - 00:40:53
(17/38)
A betyárfilm pedig igenis létezik!
ondok egyet, kettõ lesz: Talpuk alatt fütyül a szél (legjobb), Rosszemberek.
Na jó, tényleg nem tudok hármat... Ki tudja a harmadikat?
10/10
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:36:55 10/10 Előzmény algi
(16/38)
És milyen szobafestõfilmeket ismersz? :)
10/10
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:36:20 10/10 Előzmény algi
(15/38)
Hát, ebben kénytelen vagyok egyetérteni. Készséggel elhiszem, hogy Szomjas György egy félisten, de egyik filmjét sem voltam képes végignézni. Pedig az ötlet nem lett volna rossz. Vajon miért nem sikerült?
Timek84 2010 máj. 01. - 18:37:59
(14/38)
Valamelyik nap mondja a párom,hogy nézzük meg ezt a filmet.Kurosawa film,azt mondja.Mondom akkor minek nézzük meg?Erre õ: hát miért,miért,mert biztos jó.Én úgy értettem,hogy kva sz.r a film.:)Hát ennyire vagyok felvilágosult rendezõk terén.:):) (Kurosawa rendezte,de legalább már tudom):)
algi 2010 ápr. 18. - 17:26:58 Előzmény bürgönye
(13/38)
Magyar betyárfilmek? Ha mond nekem valaki 3 magyar betyárfilmet, amelyek legalább 3 formanyelvi kifejezõeszközben azonosak és amelyek közül legalább 2 nyereséges volt, akkor elhiszem, hogy vannak betyárfilmek. De amíg mûvészfilmesek néhanapján foglalkoznak (olykor elpárásodott tekintettel) betyárokkal, addig ne beszéljünk "betyárfilmekrõl!" Ennyi erõvel vannak könyvtárfilmek, meg szobafestõfilmek is. :)
10/10
bürgönye 2010 jan. 18. - 00:14:00 10/10 Előzmény Dudlicsek
(12/38)
Köszönöm! :) Na majd megnézem, kíváncsi vagyok rá.
Dudlicsek 2010 jan. 16. - 21:55:17
(11/38)
"Ez a film Akira Kurosawa kult-filmjének, a Yojimbo-nak a remake-je. "
http://hu.wikipedia.org/wiki/Egy_mar%C3%A9knyi_doll%C3%A1r%C3%A9rt
10/10
bürgönye 2010 jan. 16. - 21:28:58 10/10 Előzmény Dudlicsek
(10/38)
Jé, ezt nem is tudtam. Melyikbõl?
Dudlicsek 2009 dec. 29. - 02:31:09
(9/38)
Az egy maréknyi dollárért c. western is egy Kurosawa filmbõl készült-és nem fordítva.
10/10
bürgönye 2009 dec. 29. - 01:21:11 10/10 Előzmény Ragnarr
(8/38)
Nem konkrétan A hét mesterlövészre gondoltam, arról tudtam, hogy késõbb készült, és hogy ez a film volt a minta. De valaki említette, vagy talán valamelyik kritikában olvastam, hogy Kuroszawa a westernmûfajt próbálta átültetni japán környezetbe, és az itteni "eastern" megjelölés is ezt sugallta, különösen, hogy ezt a magyar betyárfilmekre is szokták alkalmazni. Sajnos nem emlékszem már, hol olvastam a dolgot, ha megtalálom, belinkelem.
Ragnarr 2009 aug. 21. - 14:44:05 Előzmény bürgönye
(7/38)
Kedves bürgönye!
Csak hogy ne kelljen annyit gondolkoznod, elmondanám hogy az amerikai western, A hét mesterlövész a japán remekmû, A hét szamuráj alapján készült, s nem pedig fordítva!
De hogyha legalább egyszer elolvasod a tartalmát te magad is rájöhetsz erre:
"Ez a nagy kritikai és közönségsikert aratott, filozófikus mélységû szamurájfilm szolgált egy hasonlóképpen közkedvelt amerikai western, A hét mesterlövész alapjául."
Android666X 2009 jan. 24. - 21:13:46
(6/38)
Nem a westernek hatására készült, köze sincs az amcsi filmekhez.
10/10
bürgönye 2009 jan. 24. - 20:21:52 10/10
(5/38)
Hogy a westernfilmek mintájára készült volna, ezen azért egy kicsit elgondolkodtam. Pedig láttam egypár (nem most készült) westernt, de ez nem igazán emlékeztetett rájuk. Persze nyilván többször kéne látnom a filmet ahhoz, hogy ráakadjak az esetleges hasonlóságokra...
10/10
bürgönye 2009 jan. 24. - 20:16:49 10/10 Előzmény Bartuc
(4/38)
Hát ehhez nem sokmindent tudnék hozzáfûzni. Engem is lenyûgözött a film: annyira elüt attól az átlagtól, amit általában lehetõségem van megnézni - akár tévében, akár moziban. Tényleg, általában egy-egy igazán jó távol-keleti film után szoktam rádöbbenni, hogy a nyugati filmek nagy többsége mennyire mesterkélt. Itt valóban embereket látunk, nem pedig uniformizált hõsöket (vagy ahogyan a hõsöket elképzelik). A csatajelenetek pedig mindenféle digitális trükk nélkül is izgalmasak és dinamikusak.
Remélem, hamarosan alkalmam nyílik Kuroszawa többi alkotását is megnézni.
10/10
Bartuc 2008 máj. 04. - 13:47:28 10/10
(3/38)
Hihetetlen erõt sugároz ez a film, még így, 54 év távlatában is. Kurosawa csodálatosan komponálta meg az egész mûvet, kezdve a jellemrajzoktól, a beállításokon át a hangulatig, minden tökéletes. Erre nem sokan képesek, de Kurosawa ilyen rendezõ volt. Nem is értem, hogy lehet ezt a filmet egy lapon emlegetni "A hét mesterlövésszel". Nekem az szájbarágós, mûvi, hatásvadász, egyszóval "amerikai". Ez viszont természetes, mûvészeti, emberi egyszóval "japán", vagy még inkább "Kurosawa". A film egyes jelenetei, képkockái úgy beleégtek az emlékezetembe, hogy sosem fogom elfelejteni õket. Nehezen tudnék egyet kiemelni a sok közül, de talán leginkább az jelenet fogott meg, amikor még az elsõ támadások idején az egyik paraszt tátott szájjal, elborzadva áll egy bambuszdárdával a kezében , odamegy hozzá Kikuchiyo, horkant egyet majd továbbsétál, közben a kamera követi, elõttünk pedig feltárul a leszúrt bandita képe. Számomra ilyen erõ sugárzik az film többi részébõl is. A legfontosabb pedig a harc. Mint már elõbb is írtam, "emberi". Bevallom, Hollywoodon edzett lelkemmel egészen mást vártam. Tanulva - például "Az utolsó szamurájból", hogy témánál maradjunk - vártam egy hatalmas csatajelenetet, ami során a hegyrõl lezúduló banditák mindent elsöprõ rohamát a hét szamuráj egy emberként állítja meg, katanájukkal levágva mind a negyvenet. Közben persze meghal közülük is néhány, de csak a teljes katarzis kedvéért. De ebben a filmben a szamurájok nem spártaiak. Õk is csak emberek, esnek-kelnek, sárban fetrengenek ha kell. Errõl a harcról, ami a képernyõn folyik, el tudom képzelni, hogy valódi, hiszen ha én lennék ott, én sem cselekedhetnék másképpen. Nem is tudom mit mondhatnék, sok erénye van még a filmnek, de szavakban úgysem lehet visszaadni õket. Aki meg nem nézi meg, az meg is érdemli, hogy ne lássa.
Jill 2008 ápr. 07. - 12:12:18
(2/38)
Való igaz: ez sokkal értékesebb film, de azért nem baj, hogy van remake is, a maga nemében jó az is.

Kuroszava egy isten volt, állandó színészeire pedig pontosan tudta, milyen szerepet osszon. :D

Mifune persze ellopja a show-t, egyszerûen hihetetlen, de a többiek is igen emlékezetesek. Shimura mint Kambei, bölcs, nyugodt, erõt sugárzó figura, és a kopaszságának is dramaturgiai oka van, nem pozõrség, mint Yul Brynnernél. Arról nem is szólva, hogy mekkora alázat kell ahhoz, hogy egy szamuráj megváljon a becses kontyától!

Kyuzo, a hallgatag vívómester az, akit talán leginkább sikerült "átmenteni" a remake-be, talán mert Coburn imádta az eredetit és pont ez a karakter volt a kedvence. Ez a figura kiismerhetetlen mindkét verzióban. Miért csatlakozik? Úgy tûnik, majdnem mindegy neki, hogy ölvagy meghal.
efes 2008 jan. 15. - 19:39:50
(1/38)
tudom mirõl beszélsz, ezért mondom itt is: cinkes és oktalan dolog kijelenteni, hogy a hét mesterlövész értéktelen vacak! ember!

kurosawa maga nagy rajongója volt john fordnak, az egyik legnagyobb western-rendezõnek, és magának a western mûfajának. e mûfaj motívumainak és a japán hagyományoknak mesterfokú elegyítése a hét szamuráj címû remekmû, ami alapján john sturges elkészítette a hét mesterlövészt. amely önmagában is a western egyik klasszikusa, s mint ilyen egyáltalán nem értéktelen fércmû. (lehet, hogy neked nem tetszik, attól még az.) a kör azonban így teljes: ford->kurosawa->sturges. tessék tájékozódni, mielõtt badarságokkal hozakodsz elõ...

ezenkívül tudni illik azt is, hogy kurosawa nem volt kifejezeten szeretett alkotó japánban, éppen nyugat felé forduló tiszteletteljes figyelme miatt. kvázi végrendelete, az álmok is amerikai (ha jól emlékszem coppola) pénzbõl készült el...