5/10
Nõi Versenyzõ 2012 dec. 16. - 13:26:56 5/10
(556/1136)
upssz...bocsi, nem figyeltem oda
1/10
aronka92 2012 dec. 16. - 12:53:22 1/10
(555/1136)
--SPOILER--
Nagy Gyûrûk Ura fanként, a babó olvasása után ültem be a moziba, de sajnos nem azt kaptam amit vártam. A könyvben már eleve nincs 3 óra, másfél óra alatt simán le lehetett volna rendezni az egészet, ehelyett húzták vonták, az elsõ órában olyan volt, mintha a barátok köztöt néztem volna. A misztikumot, ami eddig körül lengte Völgyzugolyt - ami olyan varázslatossá tette az egész LOTR trilógiát -, mintha megerõszakolták volna ebben a filmben. Elrond, meg Szarumán üres fecsegése teljesen lerombolta az eszményképet, amit az elõzõekben a Gyûrûk Urában megteremtettek. A törpöknél nem tudom hányan jelentkezhettek a filmre, de néhány kiválasztásánál rosszabb döntést nem is hozhattak volna.
Üres, vontatott, idõhúzó fecsegések az 1. órában, a következõkben jön az akció, melynek látványa, a tájak szépsége sokat javít az összképen. A könyvet elolvasva az egész film egy nagy kivárás, ami elõkészíti a történéseket a következõ filmre. A zene, ami a Gyûrûk Urában tökéletesen passzolt, itt üresen, nevetségesen hatott nekem sok esetben.
Szerintem bátran mondhatom, hogy ez a film már csak egy újabb hollywoodi film a sok közül, elképzelhetõ, hogy az álmatlanságban szenvedõknek receptként felfogják írni, mert arra tökéletes.
Nálam 1/10, mert valótlan ez a 8,9-es besorolás itt a porton, 1-2 ponttal legalább gyengébbnek kéne lennie.
5/10
Nõi Versenyzõ 2012 dec. 16. - 12:44:16 5/10 Előzmény PotykaPal
(554/1136)
Szia!

Nem tudom válaszoltak-e már neked, de nagyon rosszak magyarul a dalok.
Kyoko 2012 dec. 16. - 11:29:15
(553/1136)
Sztem te Minas Tirithre gondolsz.
10/10
Sonic8 2012 dec. 16. - 11:25:38 10/10 Előzmény galmat
(552/1136)
Köszi..
Tudod van az a jó nagy hegyre épült 3 szög alakú fehér vár.Ahol a 3. rész-nál azt hiszem van egy jóó nagy csata.
Na az hol van? (A vár)
10/10
zoltánkaa 2012 dec. 16. - 11:23:26 10/10
(551/1136)
Én tegnap elõtt néztem meg, és tátott szájjal jöttem ki a moziból! Akik csak kritizálják a filmet, azoknak üzenem:
El kellett volna olvasniuk a könyvet, és akkor megértenék, hogy nem vontatott, csak csupán a könyvbe is ilyen hosszú a felvezetés. Szerintem ezt Peter remekül oldotta meg.
Ne menjen el a kedveket a sok romboló kritika miatt! Ha elmentek moziba, titeket is ugyanúgy el fog ragadtatni, csodaszép látvány, jó karakterek, sok poén, jó történet!!!
Kyoko 2012 dec. 16. - 11:20:55
(550/1136)
Ez hol van benne bármelyik könyvben is?
A Kék mágusok elmentek messze keletre és senki nem tudja, mi lett a sorsuk. Én így tudom.
AvatáR Gil Maerth 2012 dec. 16. - 10:55:23
(549/1136)
Azogot Dáin ölte meg :)
AvatáR Gil Maerth 2012 dec. 16. - 10:52:49
(548/1136)
melyik könyv? :)
5/10
Nõi Versenyzõ 2012 dec. 16. - 10:47:23 5/10
(547/1136)
A Hobbit nem jó. Nagy Gyûrûk Ura rajongóként, úgy hogy mindegyik könyvet olvastam és filmet láttam, a Hobbitot is olvastam, szörnyû csalódással jöttem ki a filmrõl.

Ez nem azért van, mert olvastam a könyvet, és nem tetszenek a változtatások. Egész jól filmre vitték a könyvbeli részeket. De amit hozzátettek, attól annyira illúzióromboló, unalmas lett a film, volt benne logikátlanság, túldramatizálás, rengeteg olyan pillanat, amikor éreztem, hogy "megcsinált" filmet nézek, nem tudtam elmerülni a világában, beleélni magam.

Nem tudott elvarázsolni, ahogy a Gyûrûk Ura minden alkalommal, pedig szeretem a meséket, például a Hobbitból készült rajzfilm is nagyon tetszett (ami másfél órás, remekül megragadták benne a fontosabb részeket, nem zavartak az ottani változtatások).

A látványon, a zenén (nos, a magyar dalok is kicsit kizökkentettek, azt lehetett volna feliratosan, eredeti nyelven adni) és a színészi játékon kívül alig tudok értékelni valamit. Érdekes, a Gyûrûk Ura is körülbelül ugyanannyi perces, mégsem éreztem soha, hogy unom, mindig lekötött. Talán azért van, mert három részre szabdaltak egy könyvet, ami még a Gyûrûk Ura függelékeivel is rövidebb, mint pl. a Gyûrû Szövetsége.

Emiatt sokszor gondoltam, hogy "történjen már valami".

Komolyan azt hiszi Peter Jackson, hogy nem is kell megerõltetnie magát, mert úgyis minden rajongónak tetszeni fog, függetlenül a film minõségétõl?

Hát én rajongó vagyok, és nem tetszett. Martin Freeman viszont nagyon jól alakítja Bilbót, nagyon jól megragadja a hobbitok jellemét.


SPOILER!!!

Illúzióromboló ahogy a Gyûrûk Urából megismert karakterekkel bánnak. Gandalf még rendben van, de Galadriel teljesen elvesztette a misztikusságát, tönkretették a Gyûrû Szövetsége óta bennem élõ Galadriel-képet. Szarumánnal mit mûveltek, te jó ég...Az egész tanácskozós dolog nem tetszett.

Azoggal, Thorin ellenségével meg mi van? Semmi félelmetes nincs benne, csak 3 jelenet van, ahogy ordítozza, hogy kapjátok el õket, stb, amúgy meg

(KÖNYVES SPOLIER, aki a könyvet nem olvasta) Thorin megölte õt a móriai csatában
KÖNYVES SPOILER VÉGE,

miért kellett belevinni egy jellegtelen fõgonoszt a filmbe? Rám semmilyen hatással nem volt.


A végén, amikor Bilbó "megmenti" Thorint, az orkok csak állnak, és nézik? De aranyos kis hobbit, hagyjuk csak, hogy megölje a társunkat. Logikátlan. Logikátlan. Logikátlan.

A sasok megint taxi-szolgálat? Nem lett volna sokkal jobb hangulatú a jelenet, ha csak úgy felbukkannak, nem Gandalf küld értük? Így sokan azt gondolhatták: "Gandalf, meg az õ kis trükkje."

A sasok nemes lények, nem jönnek füttyentésre.

SPOILER VÉGE

Nem tudom, mikor tudom majd túltenni magam rajta, nagyon vártam a filmet, és most csalódott vagyok. Nem a könyv miatt nem tetszett, maga a film volt tele hibákkal.
10/10
hryes 2012 dec. 16. - 10:29:17 10/10
(546/1136)
Alatart és Pallandot Sarumán meg fogja ölni. (könyvszerint)
Kyoko 2012 dec. 16. - 10:10:09
(545/1136)
Én tegnap néztem meg, és nem sikerült teljesen megelégedve kijönni a moziból.
Voltak olyan részek, ahol inkább valami gyerekfantasyra hajaz a film.
Megmelítenék valamit, amit még (ahogy láttam)senki sem: az a szerencsétlen Thranduil (akit a cseppet sem tündés, a fiát alakító Orlando Bloomra egyáltalán nem hasonlító Lee Pace formál meg) miért egy gagyi CGI-jávorszarvas hátán ül, miért nem egy lóén?
Most mitõl jobb, hogy odatettek egy számítógépeseffekt jávorszarvast egy szép csatamén helyett?
A másik: az erdõtündék telerek, akik nem igazán értenek a fém megmunkálásához (azok a noldák), mégis gazdagon diszített aranyozott sisakban feszítettek.
Számomra még az is CGI-nek tûnt a filmben, ami nem az volt.
A GyU-trilógia kissé fakó színei valósághû képet adtak, én elhittem, hogy Középfölde létezik, de a Hobbitnak olyan volt a képe, mintha az egész CGI lett volna.
Remélem, a 2. és 3. résszel Középfölde visszanyeri komolyságát.
Persze a leggyönyörûbb egy kb. 10 filmbõl álló Szilmarilok-sorozat lenne, azzal végérvényesen "élõvé" válna ez a világ.
AvatáR Gil Maerth 2012 dec. 16. - 09:57:42 Előzmény Sonic8
(544/1136)
a 4-es kérdéshez:

a szürke az szürke Gandalf, a barna asszem Radagast (a madarak barátja), a fehér az Szarumán,
a kékek ketten vannak:
- Alatar és Pallando (valami küldetést csináltak Szarumánnal, a LOTR wikia szerint, de a sorsuk ismeretlen)
9/10
galmat 2012 dec. 16. - 01:22:09 9/10
(543/1136)
2013 végén, A Hobbit második részének premierjéhez közel érkezni fog Blu-Ray-en és DVD-n a bõvített változat, mely 20 perccel lesz hosszabb, mint a mozikban látható.
Rolle 2012 dec. 16. - 00:11:31
(542/1136)
Nekem is sikerült végre megtekintenem a filmet úgy hogy olvastam a könyvet! És hát ezt nem lehetett jobban csinálni, egyszerûen fantasztikus lett!!Árad belõle ugyanaz a nagybetûs hangulat mint anno a Gyûrûk Urából, még az énekek is nagyon jók lettek!Írták több kritikában is hogy vontatott és lassú, hát én nem tudom melyik filmet nézték, én egy percig nem unatkoztam!
Úgyhogy én mindenkinek azt javaslom hogy ne hallgasson a kritikákra, egyszerûen menjen el és nézze meg mert zseniális!
10/10
Mester23 2012 dec. 15. - 23:51:56 10/10
(541/1136)
Most értem haza a filmrõl, 48-as képkockával néztem, hát mit ne mondjak, évek óta az elsõ film amire azt mondom ,hogy nem sajnáltam a mozijegy árát.
Tudom ,hogy vannak kisebb hibái a filmnek, de egyszerûen nem tud érdekelni, annyira magával ragadott a világa ,hogy bátran kijelenthetem ,hogy nálam benne van a Top 3-ban!!!
10/10
Kheledlire 2012 dec. 15. - 22:47:22 10/10 Előzmény Sonic8
(540/1136)
Nem tudom szoktál/szoktatok e játszani számítógépen, de ajánlom a Lord of the Rings ONline MMORPG-t , ugye egy többjátékos szerepjáték ami Középföldén játszódik, itt minden részletet megtudhatsz, mindenkivel találkozhatsz, arra mész amerre szeretnél (persze ami eddig terület megjelent), sok mindent lehet csinálni, több féle kaszt közül is választhatsz (íjász, kapitány stb) és rengeteg idõt eltölthetsz itt, oh és ingyenes!
www.lotro.com
9/10
galmat 2012 dec. 15. - 22:04:30 9/10
(539/1136)
1. Lehet, hogy csak a bõvített változatban részletezik? Szóval azok jelzõtüzek és azért gyújtják meg, mert Pippin Gondorban meggyújtotta, Gandalf kérésére, mert a mordori sereg Gondor alá ért, Denethor pedig nem volt hajlandó segítséget kérni, mert már nem volt jó elmeállapotban Boromir halála óta. Szóval végig Középföldén meggyújtották a jelzõtüzet, így eljutott a hír Edorasba, hogy Gondornak segítségre van szüksége, ezért mennek majd segíteni a rohírok Gondornak a végsõ nagy csatába.
2. Szarumán tornya Vasudvardban található. Térkép: http://www.middle-earth-map.com/ (Isengard néven keresd, a "Rohan" felirat "R" betûjétõl indul balra felfele, ha odébb húzod a térképet, megtalálod.)
3. A filmben én nem emlékszek különösebb jelentõségre ott, csak annyi, hogy talán Aragorn szól, hogy ne dobáljanak követ a vízbe, hogy ne zavarják fel az ott lakó lényeket.

SPOILER ************************

Még említetted Gandalfot a trailerbõl, mondták a nevét, de nem ugrik be, annyira emlékszem, hogy Szauron ott van (szerintem rá utalnak a fekete mágus névvel), majd egy jobb memóriájú megmondja a nevét. Késõbb amúgy még szerepelni fog, mert ugye a trailerben Gandalf ott látható, de a filmben meg ez a jelenet nincs benne, gondolom azért, mert amikor a trailer kijött, még 2 részesre volt tervezve a Hobbit, nem 3-ra, így valószínûleg ez az 1. részben lett volna eredetileg.
10/10
Sonic8 2012 dec. 15. - 21:51:39 10/10
(538/1136)
17!! Jó is lenne ha ennyi lenne. Bocs.
10.
10/10
Sonic8 2012 dec. 15. - 21:29:10 10/10
(537/1136)
Egyébként ebben a pillanatban olvastam a legújabb hírt ami nem más mint:
A trilógia második részéhez januártól láthatjuk is a következõ videóblogokat.. :D
Jackson nyilatkozta a World Premieren. Íme a 17. videóblog: http://filmbuzi.hu/archives/2012/12/15/meg-egy-kis-hobbit/