La Diosa 2013 jan. 20. - 22:59:40
(916/1136)
Miért van az Orlando Bloom itt a szinészek között? Nem is volt benne a Legolas.
10/10
Kheledlire 2013 jan. 20. - 00:21:29 10/10
(915/1136)
Többen azt írták, hogy a sima DVD olyan nyár eleje környékén jön, míg a bõvített változat csak õsszel:(
8/10
botta-melinda 2013 jan. 19. - 18:36:34 8/10
(914/1136)
Valahol illett volna elárulni, hogy ami az elõzetesben van, annak csak az elsõ felét fogjuk látni. Úgy jártam a filmmel, mint Fellinivel, amikor elõször láttam: vártam, mikor kezdõdik a cselekmény. Itt is vártam, mikor érkeznek már meg a sárkányhoz, és bár vége-hossza nem akart lenni az orrlyuknyitogatásnak és fogvicsorgatásnak, azért úgy két és fél óra múlva kicsit felháborodtam, hogy hirtelen véget ért a film, amikor már igazán reménykedtem, hogy "elkezdõdik".
Hát "különben" nem volt rossz, így utólag...
10/10
Kheledlire 2013 jan. 18. - 19:45:10 10/10
(913/1136)
Igazából, ha mondjuk fordítva jelentek volna meg, mármint a Hobbit jött volna elõször és utánna a Gyûrû Szövetsége, akkor lehet az nem tetszett volna. Itt igazából szerintem sokaknak azért nemtetszett, mert hasonlították a gyûrûk urához és rengeteg ismétlõ dolog volt és olyan volt kicsit mint egy újabb feldolgozás pár eltéréssel. A 2. részt szerintem mindenképp még nézd meg, hisz PJ is mondta hogy ég és föld lesz a különbség, meghát gondolj bele mennyi minden lesz bent. Nem lesznek olyan jelenetek mint amik a gyûrûk urába is volt, hisz ez már teljesen új terepen fog játszodni, sõt új lények is lesznek és sokkal látványosabb. 1 évük van rá hogy tökéletessé tegyék, hol ott már kész van, csak ugye csiszolják még. Egész trilógiába engem Smaug érdekel a legjobban, meg azért Beorn is fog okozni meglepetéseket, meg elvileg Bombadil Toma is bent lesz. Szóval szerintem érdemes kivárni.
Bigpapa 2013 jan. 18. - 19:19:05 Előzmény Kheledlire
(912/1136)
Ezzel egy a baj. Pontosan értem,mirõl szól a film,de ez a forgatókönyv (hiába a könyv ehhez)szar volt. Amikor lement a moziban a Gyûrûk ura 1, amint tudtam,megszereztem DVD-n és alig vártam, hogy láthassam a második részt. Most egyáltalán nem várom a Hobbit 2-t. És nem én változtam, mert alig 3 hete néztem meg mind a három LOTR-t.
10/10
Kheledlire 2013 jan. 18. - 14:43:42 10/10
(911/1136)
De van értelme,csak megkell érteni, meg majd ha mind a 3 film lement akkor áll össze az egész.
Bigpapa 2013 jan. 18. - 14:40:11 Előzmény Kheledlire
(910/1136)
Eredetileg volt vér,csak kivették? Hogy a fiatalabbak is megnézhessék? :DDDDDDDDD Egy Xbox játékban több a vér,mint egy Zombis filmben. Amúgy,ha már így megnyirbálták a filmet (ezt amúgy nem tudom,hol olvastad), akkor miért nem cserélték ki a levágott fejet Chupa Chups nyalókákra, a vért csokiszirupra és akkor egy 3 éves is korgó gyomorral tudja végig nézni :)
De ez a film amúgy nem ettõl szar, hanem úgy az elsõ perctõl az utolsóig semmi értelme nincs. Ezen a patakokban folyó vér se segítene.
8/10
ambtari 2013 jan. 17. - 22:11:47 8/10
(909/1136)
Erre nem is emlékeztem, hogy a könyvbe felmerült a Valinori lehetõség. Akkor sorry, alapvetõen saját ötlet volt, de nem szándékoztam könyvbeli infót magamnak titulálni. Mondjuk ez a tengerbe dobás, meg Valinor se hangzik rosszul, valszeg nemes egyszerûséggel Tolkien is azért dobta eme ötleteket, mert akkor nem lett volna mirõl írni tovább.

Bombadil Tomával az a baj, hogy hiába nem hat rá a gyûrû, egyedül szerintem nem tudja megfékezni Szauront, a Nazgulokat, és több tízezres csapataikat.
offtopic
Stranger011 2013 jan. 17. - 21:52:55 Előzmény ambtari
(908/1136)
"Még azt tartottam volna lehetséges megoldásnak, hogyha a tündék elviszik a gyûrût halhatatlan földre"
Nem tudom, hogy elírás és "tartották-ot akartál-e írni, mert a könyvben ez is szóba került, hogy elviszik Valinorba, sõt még Tomb Bombadil is szóba került.. de azt nem tudom h rá akarták-e bízni a gyûrûk örökre vagy h õ vigye el a vulkánhoz... Elvégre rá egyáltalán nem hatott a gyûrû ereje. Viszont valamiért hamar ejtették ezt a lehetõséget is.
8/10
ambtari 2013 jan. 17. - 20:07:08 8/10
(907/1136)
Ha még mindig nem tiszta:

Sasok nem taxik középföldén. Alapból szarnak bele az emberek háborúiba. A hobbitban a könyv szerint véletlenül meglátták a segítségre szoruló törpöket, és felszedték õket(nem úgy, mint a filmben, ahol Gandalf hívja õket). A szövetségben meg éppen arra járt Gwaihir, aki tartozott Gandalfnak egy szívességgel, ezért menti meg Orthancból. A Király Visszatérben viszont azért csapnak össze a Nazgulokkal, mert felismerték, hogy ez itt már olyannyira tétre megy, hogy ha Szauron nyer, akkor nekik is végük van.(mivel õk is középfölde részei és azért néha szilárd talajra is le kell szálniuk, aludni stb.) Fészkük egyébként a misty mountainen (köd-hegység) van, ezért logikus is, hogy pont észrevették Gandalfot meg a törpöket.

Ereborba nem szállítják el õket, mivel mint írtam, nem taxiszolgálat. Mordor esetében tettek volna kivételt, csak éppen ha berepülnek Mordorba, egybõl le is buknak. Kinyírják õket a Nazgulok, plussz még kismillió gonosz teremtménye van Szauronnak erre a célra. A gyûrû elpusztítása egyedül az észrevétlenül besurranó Hobbit segítségével jöhetett létre. Ugyanezért nem vonultak Frodostúl, szövetségestûl, meg összes emberestûl Elrond tanácsa után a fekete kapuhoz.

Arra is kitér a könyv, hogyha a sasok valahol beledobják a gyûrût a tengerbe, az csak átmeneti megoldás, mert késõbbi korokban változhat a tenger-föld stb. és újra elõkerülhet. Igaz, ez mai fejjel kicsit érthetetlen, mert az emberek csak a jelen kori problémákra összpontosítanak, az utókor sorsa nem különösebben érdekli õket.

Még azt tartottam volna lehetséges megoldásnak, hogyha a tündék elviszik a gyûrût halhatatlan földre, ahová Szauron keze már nem ér el, de valszeg ez azért nem kivitelezhetõ, mert ott minden szép, jó és örök és ilyen gonosz tárgyat nemlehet bevinni oda.
10/10
Kheledlire 2013 jan. 17. - 19:47:56 10/10
(906/1136)
Eredetileg volt vér, sõt még több harc is volt, de ezeket mind kivették, hogy fiatalabbak is megnézhessék (igyis vannak lefelejezések,de ha vér is lenne az durvább lenne, így olyan mintha leesett volna egy játékfigura feje). A 2. film szerintem nagyobb bevételt fog hozni,mert ott sok újdonság lesz. Az elsõ részbe sok ismerõs dolgot láttunk és helyszínt,de felvezetõnek tökéletes szerintem.
Bigpapa 2013 jan. 17. - 15:00:44
(905/1136)
Most néztem meg itthon a filmet. Általában online belenézek a filmekbe és ami 10-15 perc után is tetszik,arra elmegyek moziba. Ezt elkezdtem nézni, aztán kimentem teát fõzni (közben hallgattam), majd néztem tovább. Aztán bepácoltam a húst ebédre, visszajöttem...,néztem, kisütöttem a húst, hallgattam és visszajöttem. Most lett vége.
Én nagy gyûrûk ura rajongó vagyok (csak a film), de ez durván mocskosul szar film volt :)))))Ha ezt 1500-ért, vagy 1800 (3D) nézem meg, eret vágok magamon.
Az a baj, hogy koncepciótlan a film. Egymás után történnek dolgok, tûnnek fel lények, de qrvára semmi közük a cselekményhez. Nem viszik elõbbre a történetet.
SPOILER
Ott vannak azok a kõ trollok, vagy mik. Hát basszus. Szabdalják õket,de semmi vér. Oké, aztán jönnek azok a koboldok. Millióan vannak, de persze hülyék,mint a tök, 14 gnóm lekaszabolja õket. Érdekes, vér ott sem folyik. Aztán jönnek a kedvenceim, az orkok a farkasokkal. Nekem az egész ork csapat CGI-nek tûnik, míg a LOTR-ban legalább maszkokkal oldották meg ezeket.Jön a "végsõ" csata, amikor az 5 farkasból lesz vagy 10, aztán a lepke hívja a sasokat. Itt halkan kérdem,mekkora egy töketlen lepke repülési sebessége (Gyalog galopp után szabadon), hogy annyi idõ alatt elért a sasokhoz. Jönnek a sasok és vagy 30 farkas ledobnak. Honna lett annyi farkas?
Azon már nem is akadok fel, hogy a sasok a legmagasabb sziklán teszik le õket, ahonnan a hegy még vagy 200km, és lemászni is elég bajos. Persze azt meg se kérdem, ha vannak ilyen hívható sasok, akkor miért nem szóltak nekik már az elején, így megspóroltak volna 150 perc sétát,meg értelmetlen harcot.A sasok igazán elvihették volna csóri gnómokat a szikláig. Jó tudom, most a második rész arról a 200 km-rõl fog szólni amíg eljutnak oda.Vagy 100km és a másik 100km+a sárkány legyõzése a harmadik rész. Ha meg a sasok hozzák viszik õket,nem lenne film. De ez akkor is faszság. Ha nekem van haverom, akinek van teherautója, akkor felhívom, hogy segítsen, nem cipeltetem a szobabútort gyalog haza a haverokkal az Ikea-ból :D
SPOILER Vége
Gandalf végig úgy néz ki,mint egy hajléktalan,a keze dzsuvás, a ruhája..., szóval egy piros lámpánál kéregetõ román cigány különbül néz ki. És mitõl mágus ez? A LOTR-ban is, és itt is csak fényt tud csinálni. Akkor,amikor kilovagoltak a Gyûrûk urában a hegyrõl, meg itt is.Nem tudtam,hogy a botja elemlámpa.Ennél tuti lehetne kisebbet is vinni egy ekkora útra. Az egész filmben az a 10 perc ér valamit, amikor Gollam van. Azon jót röhögtem,mert itt brillíroz Gollam :)))) Azok a fejek, amiket vág a barkóbánál :)))))) kész voltam.

A film szerintem unalmas, nem lehet izgulni senkiért,mert nem szimpatikusak a szereplõk. A LOTR-ban úgy utáltam Frodót, hogy az nem igaz(reménykedtem végig, csak meghal), de itt még utálni se lehet senkit. Törpnek a Gyûrûkben Gimli isteni volt, ahogy Legolas-szal szívatták egymást, de itt nincs semmi. Tele van idióta párbeszéddel, felesleges csatákkal, és látszik,hogy ez tényleg csak a pénzrõl szól már.
Ezt tutira nem nézem meg többet. Ehhez képest a Gyûrûk ura 1-3-at vagy 10x láttam.

5/10
5/10
rathelor 2013 jan. 17. - 13:44:21 5/10
(904/1136)
Tegnap megnéztük: eszméletlenül unalmas és gagyi. Nulla sztori, láthatóan csak az idõhúzás miatt bepakolt jelenetek, béna poénok, sehol egy csepp vér, miközben totálban vágnak fel hasakat és fejeznek le koboldokat..
A HFR szintén katasztrófa - abból a szempontból legalábbis mindenképpen, hogy egy mozifilmet nem tv-sorozatos képpel akarok nézni - de 3D-s természetfilmekhez például tökéletes lesz, ahol számít, hogy éles legyen a kép.

Mivel sikerült ennyire elszabniuk az egészet a több pénz reményében, eszemben sincs megnézni a másik két részt - nem fogok kidobni még 6 órát az életembõl a semmiért. És hogy a stúdió is örüljön: ezzel az egész moziterem így volt. Komolyan kíváncsi leszek a második rész nézõszámaira..
10/10
Kheledlire 2013 jan. 17. - 13:30:17 10/10
(903/1136)
Hát igazából a filmeknek is az a lényege, vagyis szerintem a jobb filmekben jó ha NEM mindent magyaráznak meg, így a nézõ eltudja ereszteni a fantáziáját, hogy mi is történhetett. Viszont a Hobbitban sokkal több minden elhangzott, mint ami a Gyûrûk Urába volt és 2 film még hátra van, lehet hogy azokban választ találsz, vagy épp a bõvített dvd változatban.
5/10
kulmika 2013 jan. 17. - 11:47:44 5/10 Előzmény Stranger011
(902/1136)
Szia!
nem olvastam a teljes elõzményt a fórumban, de ha a film ilyen nagyon hosszúra sikeredett (dögunalmas párbeszédekkel, képekkel stb.) akkor a film írói vehették volna a fáradtságot, hogy a három órát úgy töltik ki, hogy végül ne maradjanak kérdéseim. A film ettõl lenne film. Ha könyvet akarok olvasni, akkor azt fogok. ;)
KurtWagner 2013 jan. 16. - 23:13:25 Előzmény Stranger011
(901/1136)
Az Istar-ra jól emlékszel, de ez a tündék szava a mágusokra.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wizard_%28Middle-earth%29
kompikotró 2013 jan. 16. - 21:46:48 Előzmény Stranger011
(900/1136)
Köszi!

Kiindulásnak jó alap...nekem ebbõl a rövidke szóváltásból az jön le,hogy segítenek ha kell,de nem ártják bele magukat közvetlenül mások dolgába!
Igazából sajnos rendelkeznek egy olyan helyzeti elõnnyel,hogy ha gáz van,akkor gyorsan tova szállnak..."stratégiailag" nem tudom merre lehet az otthonuk? Mert ugye a hobbitok is úgy voltak vele,hogy tõlük túl messze vannak ezek a rossz dolgok és minek ártanák bele magukat?! Pontosabban egy ilyen szóváltás volt a -két torony- címû részben!
Hmmm aszem belevetem magamat jobban a témába! :)

THX hogy foglalkoztatok a dilemmámmal! :D
offtopic
Stranger011 2013 jan. 16. - 17:53:37
(899/1136)
Ajj, miért nincs szerkesztési gomb? Vagy csak én nem látom?

Itt is jó a "Trivia" rész:
http://lotr.wikia.com/wiki/Gwaihir
Részemrõl a sas téma le van zárva.
offtopic
Stranger011 2013 jan. 16. - 17:49:02
(898/1136)
Gandalf beszél:

"Aztán a nyár múltán, egy holdvilágos éjjel észrevétlen elszállt Orthancba a Kõszáli Sasok leggyorsabbika, Szélura Gwaihir, én ott álltam épp a toronytetõn. Beszéltem vele, s õ magával vitt, mielõtt még Szarumán fölfedezte volna. Már messze jártam Vasudvardtól, mire a kõkör kapujából a farkasokat és orkokat utánam uszították.
"Meddig tudsz elvinni? - kérdeztem Gwaihirt.
"Sok-sok mérföldnyire - mondta -, de a világ végére nem. Nekem az a dolgom, hogy híreket hordjak, s nem hogy terhet."
"Akkor egy táltos kell nekem a földön - mondtam -, egy utolérhetetlenül gyors lábú táltosló, mert ennyire még sohasem volt sietõs az utam."

Próbálj meg rajongói oldalakon keresgélni a sasokról, biztos sokan összeszedtek leírásokat mindenféle lényekrõl. De a könyv fent van neten digitális formában, abban pedig könnyen tudsz keresgélni.
kompikotró 2013 jan. 16. - 16:56:37
(897/1136)
...Van egy leírás a sasokról és 10 darab dolgot kitalálhatsz magadtól...

Na én erre a leírásra lennék kíváncsi,amibõl ki lehet következtetni a választ a feltett kérdésemre!
Ezért is írtam az elején,hogy olyan emberek válaszát várom akik úgymond szakértõk a témában!
Mert oké,hogy békeidõben minden "teremtmény" betartja a szabályokat és nem megy olyan helyre ,ahová nincs jogosultsága! De amikor beüt a káosz és az orkok fákat vágnak ki,vagy az urukok ott trappolnak és kaszabolnak ahol akarnak meg még sorolhatnám...szóval akkor valami oka csak van,hogy nem mûködik a "légi közlekedés" ? :D Pontosabban mûködik,de csak is akkor ha már semmi logikus megoldás nincs a "fõhõsök" megmentésére!
Nekem kicsit úgy jön le a dolog,hogy..."nah jó,ha már azok a szerencsétlenek eljutottak a hegyig és azt a ....gyûrût is megsemmisítették,nehogy már ott pusztuljanak el az éppen szétesõ hegy lábánál... mentsük ki õket nahhh,mozduljunk jajjj a derekam...:D

Szóval a leírást megköszönném,nem kell ide bemásolni,csak egy útmutatás kell,hogy hol olvashatok utána! :)

Elõre is THX!