5/10
nikato 2011 máj. 23. - 12:33:16 5/10
(102/302)
Abszolút nem tetszett!! Igaz, h mozis verzióban láttam, de sötét volt nagyon, uncsi, kiszámítható. Meg nem értem, h miért egy terhes nõt szerzõdtettek, hogy aztán az ikertesójának kelljen beugrania helyette sokszor.
Charles Foster Kane 2011 máj. 23. - 05:04:33 Előzmény Sonic8
(101/302)
Csak azok kezdtek el, hogy "en eddig imadtam, de ez nezhetetlen!" akik valami nagyot akartak mondani. Aztan nem sikerult.

Siman jo, nezheto, pampogni meg inkabb a Hanna topicba kene menni.
7/10
Stevie19 2011 máj. 23. - 03:46:06 7/10
(100/302)
Barbossa még antipatikusabb? Nocsak... Te tán már nem emlékszel az elsõ részre? Vagy nálad Õ valaha a jófiú szerepét töltötte be?
7/10
Stevie19 2011 máj. 23. - 03:44:29 7/10
(99/302)
Messze elmaradt (sajnos) a trilógia színvonalától, mind szereplõk, mind látvány, mind akció terén, de még így is nézhetõ volt, mondjuk ha fennlesz ncore-on dvd minõségben, akkor esetleg megnézem még egyszer, hogy amikor ásítottam azokat is lássam, de kb ennyi. Ne folytassák. Kifacsarták. 10/7. (jóindulattal)
8/10
ZoLiZ 2011 máj. 22. - 23:41:07 8/10
(98/302)
Ma néztem meg a Westendben : Egyáltalán nem volt rossz film, pontosan ilyennek kell lennie egy "Karib-tenger kalózai" filmnek ! Az tény, hogy az eddigi 4 film közül a legjobb tényleg a 3.rész, de ezt a filmet sem kell leszólnia annak, aki úgy érzi bûn rossz egy film volt ! Színészek állták a helyüket, Johnny utánozhatatlan és fantasztikus színész még mindig, történettel se volt gond, na meg a zene is a szokásos volt némi kis latin zenével fûszerezve ! Mondjuk én a keményebb akciókért és harcokért vok oda, de ezek a kalóz küzdelmek is nagyon tetszenek ! 8/10
10/10
LadyHeather 2011 máj. 22. - 21:15:31 10/10
(97/302)
Nekem tetszett, pedig nem láttam és nem hallottam jól - egyedül Angelica karaktere nem volt szimpatikus. Kíváncsi vagyok az ötödikre is, ha lesz - pusztán a történet és Jack miatt; várom, hogy elsimuljon végre minden szál.

SPOILER
Most harmadszor zárul Jack önfeláldozó tettével a történet, ami emel a jellemén, de itt nekem nagyon kellett volna egy szerethetõbb karakter, mint Angelica, ha már szerelem miatt ad fel mindent, amiért így megküzdött. Zavaró Barbossa új hatalma - ez hogy fog visszaköszönni késõbb, ha lesz késõbb, és õ benne lesz? :D Egyébként nekem nem meggyõzõ, hogy csak bosszúból ölte meg Fekete Szakállt, így õ kicsit unszimpatikusabb lett.
A színészek alakításával semmi gond nem volt, örültem, hogy Penelopé játékára csak a forgatókönyv nyomta rá a bélyegét (és az nem ugyanaz). Én sem tudom, mi volt ennyi ember számára akkora tragédia xD Gyengébb, mint az eddigiek, de egyáltalán nem rossz. Imádtam, hogy Jack Sparrow volt elõtérben, soknak pont nem éreztem, amikor a 3-at láttam, folyton az járt a fejemben, hogy mikor lép végre színre Sparrow, aztán megint, és megint :D
9/10
borkasztik 2011 máj. 22. - 21:00:56 9/10
(96/302)
Most értem haza a filmrõl! :) Nekem nagyon tetszett! Azok után hogy így egyesek ilyen negatív kritikával illették felkészültem a legrosszabbra és ahhoz képest egyáltalán nem unatkoztam! Nekem végig izgalmas volt és kalandos! Sokkal jobban sikerült nekem mint a 3. része ahol már agyamra ment a sok erõltetett poén (magával beszélgetõs a jó és a rossz énje között stb) meg ide oda való csavarások!

Ez nekem az elsõ színvonalát üti! Az se érdekel ha ezzel nem értenek egyet sokan de ez nálam 10/9! Nem is tudom hogy hogyan lehetett ezen unatkozni! Ez egy igazi kalózos kaland film volt! Messze felülmúlta amit vártam különösen ennyi negatív kritika után :) Gratulálok ezt biztos megszerzem Dvd-n is!
Mermaid. 2011 máj. 22. - 14:08:00 Előzmény Cleo.
(95/302)
"ahogy látom a hozzászólásokat, ez is horrorfilmszerû, mind az elsõ három rész, igaz?"

Ezt hogy érted?
Mermaid. 2011 máj. 22. - 14:04:14
(94/302)
Velem pontosan ez történt ahogy irod! A korábbi részek nem töményen róla szóltak ezért volt élvezhetõbb a karaktere. Párhuzamos szálak voltak, több személy sorsáról. Viszont most 2,5 óra nekem elég tömény volt Jack Sparrow-ból. Ahogy mondják a jóból is megárt a sok. De nem gondoltam volna hogy ennyire. Ezt a hibát sajnos szerintem elkövették a filmrendezõk és forgatókönyvirók...Nem csodálkoznék rajta ha nem lenne folytatás.
wahly 2011 máj. 22. - 10:58:53
(93/302)
Én nem szoktam DVD-ket vásárolni, mert sajnálom rá a pénzt, de ennek a sorozatnak minden eddigi része a polcomon van. Nekem a 2. része nem tetszett túlságosan, de még az is magasan veri a 4.-et. Sajnos nem tudok érdemleges kritikát írni, mert kb. ötven percig bírtam a szenvedést. Ó! Várjunk csak! Azt hiszem, ez az én kritikám. Szóval kb. ötven percet néztem meg belõle, és vélemenyem szerint nem lett a legjobb film. Nagyon kevés film esetében történik velem olyan, hogy nem nézem végig, és írtó nagy csalódás számomra, hogy pont Jack Sparrow az, akire nem voltam kíváncsi. Lehetségesnek tartom, hogy késõbb újra megpróbálkozok vele, de azt hiszem ez a hajó már elment:)
6/10
son88 2011 máj. 22. - 00:48:04 6/10
(92/302)
Vártam a filmet mert az elõzõ részei tetszettek! Hosszú vontatott és unalmas a volt! Hatalmas nagy írói kreativitás a szirén névválasztása :) ! Sajnos nekem csalódás volt. 10/6
Mancsi22 2011 máj. 21. - 23:26:48
(91/302)
Nekem nagyon tetszett a film, ahogyan a többi rész is:D Nekem mindegyik szereplõ tetszett, talán Fekete szakáll idegesített egy kicsit....Jacket, mint mindegyik filmben itt is imádtam:D Penelope Cruz is tetszett, jól játszott sztem....Én egy percig sem unatkoztam alatta, sztem semmivel se volt rossz, mint a többi rész....nekem 1O/1O egyértelmûen:D
9/10
kiro.O 2011 máj. 21. - 22:37:32 9/10
(90/302)
Akárki akármit mond, nekem tetszett. A 3D-nek mondjuk nem sok szerepe van, de látványosabb volt azért, mint a sima vászon. Tény, hogy nem akkora a sztori, mint az elsõ 3-ban, de szerintem túlzás gyengének mondani. Johnny Depp most is nagyon jó, nekem Penélope Cruz játéka is tetszett, ahogy a többieké is. De a Sziréna, mint név tényleg gáz, még akkor is az lenne, ha nem jelentene magyarul semmit. :D
Sok olyan film van, amibõl a 4. rész már egyenesen fájdalmas, nálam ilyen a Végsõ állomás, de ez a film nagyon is élvezhetõ volt. Talán azért is sikerült jobban ráhangolódnom a történetre, mert elõzõ este újranéztem a 3. részt, így elevenen élt bennem minden. Akinek az elsõ 3 rész tetszett, annak mindenképp érdemes megnéznie.
7/10
LaciG 2011 máj. 21. - 21:28:21 7/10 Előzmény agarik
(89/302)
Ez igaz. De az 1. rész nem arról szól, hogy Jack meg akarja találni az azték aranyat (az csak a film közben derül ki), hanem az, hogy vissza akarja szerezni a hajóját. És ez azért más, mint a 4. rész alaptörténete, mivel az 1-ben Jack azt akarja megszerezni, ami az övé volt, de elvették tõle, a mostaniban pedig valami olyat, ami õt nem illeti meg, de mégis el akarja venni.
De igazából mindez lényegtelen, mert az az 1. rész volt, és annak volt egy története. És ez jó volt úgy, ez volt a kiindulópont a 2. résznek. A folytatáshoz valami nagyszabásúbbat kellett csinálni. És ez a történet az, amirõl beszéltem az elõzõ hozzászólásomban. Viszont ezzel elég magasra tették a lécet ezen a téren (ami persze egyáltalán nem baj), és ezt a 4-nek szinte lehetetlen volt átugrani.
Ezért sajnos a történetet már nem tudták hova fokozni (ezt még mindig látatlanban mondom), így máshogy kell feljebb tekerni az izgalmakat. Színészi játék terén szerintem nem fog változni. Akció terén vissza fog esni. Párbeszédeket nem tudom megjósolni. És a történet nagyszabásúsága is vissza fog esni rendesen.
Viszont nemsokára már megnézem, és akkor már nem vakon fogok véleményt mondani.
Cleo. 2011 máj. 21. - 19:46:19
(88/302)
ahogy látom a hozzászólásokat, ez is horrorfilmszerû, mind az elsõ három rész, igaz?
Joe Hallenbeck 2011 máj. 21. - 18:13:14 Előzmény johnny91
(87/302)
A szentfazék srác visszatér az 5. részben hablegényként ! :D
2/10
saabiport 2011 máj. 21. - 16:09:44 2/10
(86/302)
Ez egy borzalmasan rossz film.
Pedig az elsõ 3 rész nagyon tetszett, sokat vártam tõle.
Végtelenül gyenge és unalmas történet, tele hülye klisékkel. (Legjobban engem a hívõ szépfiú figurája borított ki...)
A szirén névadásánál a terem egyként nyögött fel, na sokaknál az tette be a kaput. Sziréna.... hogy lehet ilyen nevet adni egy szirénnek? :)

Két és fél órát végigülni a semmiért, ráadásul ez a rágcsálnivalóval együtt majd 7ezerbe volt kettõnknek. Na most fogok végleg leszokni a moziról azt hiszem...
Mermaid. 2011 máj. 21. - 14:20:51
(85/302)
Tegnap láttam a filmet. Nekem valami borzalom volt! Nekem a korábbi részekbõl sem Sparrow volt a kedvencem, nagyon hiányoltam a cselekmény több szálon futását ahogy korábban meg volt. A sok érdekes mellékszereplõt szintén. Sparrow-ból korábban mindig pont elég volt annyi amennyire berakták, úgy még vicces is volt. Ahogy mondják a kevesebb több sokszor. Ebben a részben elkövették azt a hibát, hogy túl sok volt belõle. Erõltetett és unalmas volt számomra. Sokszor unatkoztam. Penelope Cruz pedig teljesen felesleges volt a filmben és borzasztó rosszul állt neki a szerep sajnos. Remélem a jövõben már nem látom e filmben szerepelni.
Az egyetlen dolog ami tetszett és vitte a filmet, az a szirének, illetve a pap és a hableány kapcsolata.

Filmet természetesen nem akarok csinálni. Úgy gondolom azért vagyok nézõ hogy aztán kritizálhassak is, jót vagy rosszat. Ezt épitõ jellegü kritikának hivják....(gyengébbek kedvéért) 1o/5
Mermaid. 2011 máj. 21. - 14:12:38 Előzmény Zombaby
(84/302)
Ja még annyi. ez már lehet csak az én fantáziám, de számomra igy lenne logikus.
SPOILER

Ha láttad a sellõk a legtöbb férfit lehúzzák a tengerbe. Látni lehetett olyat is akit lemészároltak a viz alatt, viszont biztos vagyok benne nem mindet ölik meg, hanem van akit elvisznek a maguk "szórakoztatására". Ha figyelted mind nõ volt. Valahogy náluk is lesz kis sellõ.....Ugyanúgy az is elõfordul ahogy a filmben is van rá példa hogy beleszeret egy sellõ egy férfiba. Ez a sellõs dolog amolyan amazonos csak õk szárazföldön vannak , ezek meg a vizben élnek.
Mermaid. 2011 máj. 21. - 14:08:36 Előzmény Zombaby
(83/302)
Nem ölte meg szerintem, azért azt lehetett látni, vagyis érezni hogy egymásra voltak "hangolva" és müködött köztük a vonzalom.
SPOILER

Ha figyelted, a csaj mondta a csávónak hogy kivánnia kell tõle hogy mentse meg. Ezután hogy a csávó kivánnta tõle, a szirén megcsókolta és szerintem a csókkal együtt felruházta õt azzal hogy a vizben (nyilván nem tudni hová vitte és meddig) de életben marad még és nem fullad meg.
Az hogy eztán mi lesz az szerintem egy másik részben derülne ki. Szerintem sellõ meséhez mérten amolyan kishableány-storyt láthatnánk a folytatásban.