Téma: A katedrális

Marcipáncica_ 2011 aug. 19. - 13:57:53
(27/307)
A TV2 4 részben fogja leadni. Azt kell mondjam a konyv alapmû, ha a film csak fele olyan jó lesz akkor nekem már megfelel!
offtopic
dakarina 2011 jún. 23. - 22:26:54 Előzmény Henci8
(26/307)
A sorozat 8 részbõl áll, de ahonnan én szettem le ott a 7. és 8. rész egyben volt ( kb. 2 óra lehet a kettõ együtt). Ha olvastad a könyvet az sem számít, nem unalmas abszolút, sõt egy-két helyen megcsavarták a történetet, olyan részekkel melyek nincsenek a könyvben, de nagyon klasszul beleillenek. Ráadásul a karakterek is rendkívül jól lettek eltalálva. Bár lehet hogy ezt csak az elfogultság - Matthew McFadyen és Donald Sutherlend iránt - mondatja velem. A White Ship elsüllyedését pedig a tatai tóban forgatták és rengeteg filmkocka készült a fóti stúdióban is. Remek sorozat, egy nap alatt is meg tudod nézni, ha nagyon nem bírod abbahagyni :D ( Ha érdekel honnan szedheted le küldök linket rotrose@vipmail.hu)
Henci8 2011 máj. 28. - 17:44:10
(25/307)
Megnézve az elsõ rész, azt kell, hogy mondjam elég jóra sikerült. A könyvet is tökéletesen adja át. Nem véletlen, hogy Ken Follett dolgozott a filmen is.
Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy hány rész készült belõle? Valaki írja meg, legyen szíves!
Ludvik Jahn 2011 máj. 13. - 21:04:14
(24/307)
Remekül sikerült sorozat egy olyan korról, melyrõl magyar iskolákban nem igazán esik szó, így ismeretterjesztõ filmnek sem utolsó... (a korabeli építészeti fejlõdésrõl gondolom a könyv azért hosszabban értekezik)
Egyetlen hibája nyilván ugyanaz, mint a regénynek, nevesítve: (a szó irodalmi és nem irodalmi értelmében is) romantikus cselekményvezetés, amibõl fakadóan túl nagy meglepetés nem éri a nézõt a közel 8 órás játékidõ alatt sem. Ettõl eltekintve a kivitelezésre és a színészi teljesítményre nem lehet panasz, és aki nagyon ügyes, Molnár Piroskát is felfedezheti egy kisebb szerepben :)
9/10
peca1000 2011 ápr. 04. - 23:51:46 9/10 Előzmény djbigz
(23/307)
Köszi az infót. Ígérem elolvasom!
zora 2011 márc. 30. - 20:43:55
(22/307)
Én a könyvet is csak németül olvastam, filmet is németül láttam... Csak mikor wikin utánanéztem az írónak, akkor láttam a magyar címet. Az a francia város, amit Jack lát, az tényleg létezik, és gyönyörû a katedrálisa! Ja, szóval magyar neveket nem tudok.
szendizoli 2011 márc. 30. - 17:15:11 Előzmény zora
(21/307)
Az eredeti könyv címe Pillars of the Earth. A magyar fordításban változott a cím, és sok szereplõ neve. Mondjuk, kivételesen a magyar verzió jobb. A magyar nevekkel sokkal különlegesebb a könyv. A második részben már változnak az eredeti nevek. Kicsit zavaró. A filmben is az eredetiek vannak, a magyar feliratban viszont tetszik, hogy a magyarosított nevek kerültek be. Köszi :)
zora 2011 márc. 03. - 14:40:03
(20/307)
Na, de jó, beleírtam az elsõ 3 fõszereplõ topicjába, hogy ugyan már, nyisson egyet errõl a filmrõl a port.hu, erre tessék, itt is van... De miért nem lehetett a könyvvel megegyezõ címmel nyitni? Pl a Manderley ház asszonyát is eredetiben Rebeccának hívják...
A lényeg: úgy 3 hónapja vettem fel az ORF-rõl. Most néztem meg, és nekem nagyon tetszett! Kell hozzá fenék, én is több napig néztem, de megérte. Bár nekem a könyvbõl nem jött le, hogy William az anyjával kavart volna... Nagyon jó film!
agnescastas 2011 febr. 10. - 19:31:50
(19/307)
Eddig az elsõ 5 részt láttam, de nagyon jó! Tök izgi :) De jó h nem tvben nézem, megõrülnék ha egy hetet kellene várni a következõ részre :)
Matthew89 2011 jan. 07. - 11:25:36
(18/307)
Megnéztem az elsõ részt, nem volt rossz, de télleg kicsit túlpörgõs; lehetne lassabb kibontakozóbb!
offtopic
Anditos 2011 jan. 07. - 10:22:23 Előzmény Marcipáncica_
(17/307)
Nem azt írtam hogy "reklám nélkül", hanem hogy 28x megszakítva reklámmal. :-PPPPP :-)
Matthew89 2011 jan. 06. - 22:04:35 Előzmény Marcipáncica_
(16/307)
Itt szerintem magával a fordításokkal van gond annyira kapkodó, gyors és átnézetlen, hogy emiatt nem lesz jó a szinkron se meg ott aztán a hangokat se fizetik meg olyan jól...ott is sajna ez a minõség rovására megy, ezért lesz összességében gyengébb munka mint ezelõtt mondjuk 30 éve, de azért még én bízok benne, hátha fejlesztik még tõkésen...meg vmelyik film így se rossz amire még adnak..
persze nyelvtanulásra és egy-egy adott ország nyelvi kultúrájának megismerésére persze vmilyen szinten jobb az eredeti.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jan. 06. - 19:41:49
(15/307)
Ezzel teljesen egyet tudok érteni. Mostanában engem is csak a csalódások értek a sorozat-fordításokat hallva. Úgyhogy marad az eredeti, plusz esetleg felirat.
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jan. 06. - 19:40:32
(14/307)
Naponta? Reklám nélkül? :DD
Hihihi. :P
Marcipáncica_ 2011 jan. 06. - 19:39:54
(13/307)
Ha tetszett a könyv. És ez mindenkinek szól, akkor
vegyétek kézbe a "Trónok harca"-t. Nem fogjátok megbánni.
Ja, és az is jön majd filmen is, ime elõzetesek meg egy hosszabb:
http://www.youtube.com/watch?v=FAZzCFPcLoo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=J7JYw5kQg_Y&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=XAYtinilywM&feature=player_embedded
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 14:58:19
(12/307)
Ez azért egy naiv álom:)))
offtopic
Anditos 2011 jan. 06. - 14:57:35
(11/307)
Hát nagyon remélem hogy nem hetente fognak egy részt leadni, hanem naponta, és nem is 28x megszakítva reklámokkal!
Én is már ott tartok, hogy bár nem beszélek olaszul, de az olasz filmeket is magyar felirattal nézem.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 14:47:22
(10/307)
Igen ez, sajnos, De nekem szerencsére mindegy ,mert én csak eredeti nyelven szeretek nézni filmeket, valahogy jobban átjön. És ma már annyira a béka popója alatt van a magyar szinkron, hogy még arra sem lehet fogni hogy amiatt érdemes lenne várni.
De a legjobb, hogy egy nap minimum 3 részt be lehet darálni vagy akár az egészet. Jobb mint kéthetente egy részért toporzékolni.Mert ennél a sorozatnál kínzás a részek között akár egy napot is kihagyni.
Matthew89 2011 jan. 06. - 12:57:22 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(9/307)
Köszi, le is fogom szedni:D, (1x majd jó lenne megtalálni a szinkronnosat is :D)
Hát...igen a TV2 a "kiváló" (itt: ratyi) mûsorai elõtérbe helyezése miatt beteszi a képíróknak nevezett éjjeli mûsorkeretbe, miért nem adják inkább az mtv-nek, azzal jobban járnánk, hisz fõmúsoridõbe adná le!-ach mind1 ez van sajna :(
offtopic
Anditos 2011 jan. 06. - 09:47:24 Előzmény Hencegõ Lepedõ Hercegnõ
(8/307)
Már alig várom a sorozatot, egyik legszebb könyvélményem a Katedrális.
Bár nagyon szeretem Ian McShane-t, szerintem Waleran szerepéhez túl öreg.