Téma: A kedvenc

1/10
pihes 2019 márc. 23. - 15:06:26 1/10
(50/90)
Alig bírtam ki 1 órát is!

1/10
1/10
kinguci18k 2019 márc. 23. - 06:17:16 1/10
(49/90)
Ostoba baromság.
Ugyanúgy mint a régen élt ostoba,aljas embereket,a régi világokat,dolgokat felelevenítgetni folyton.
0/10
1/10
Mark OH 2019 márc. 22. - 22:50:46 1/10
(48/90)
Lehet, hogy nagy színeszek alakítanak benne , de a film ettől még kifejezetten rossz...alig vártam,hogy vége legyen!!!
1/10
eftmarta 2019 márc. 10. - 08:36:49 1/10
(47/90)
Teljesen igaza van! Nézze, élvezze! Ma már mindenkinek mindenhez joga van!
1/10
eftmarta 2019 márc. 09. - 22:37:38 1/10 Előzmény Csapa
(46/90)
Ezek a beteg elméjű, lelkű rendezők azt hiszik, mindenki beteg mint ők! Azért készítenek ilyen szerencsétlen, nem épelméjű ember elévaló borzalmakat!
1/10
Csapa 2019 márc. 08. - 21:01:58 1/10
(45/90)
Akik azt mondják, hogy ez a film gyomorforgató, azok mit szólnak pl. Greenawayhez? Mondjuk az ó filmjei jók. :-)
5/10
kis ilona 2019 márc. 08. - 01:35:58 5/10
(44/90)
Meglehetősen vártam ezt a filmet a sztori és az előzetes alapján. Sejtettem, hogy nem egy Változások kora, de titokban mégis reménykedtem valami hasonló kaliberű alkotásban.
Hiú remény volt. Egyfelől gyönyörű fényképezés, csodás díszletek, kosztümök, egészen jó színészi alakítások.
Másrészt : 1. az elején úgy tűnt lesz ebből a filmből valami, de hamar átment dög unalomba 2. ostoba történet 3. totál egysíkú: mindenki, minden romlott, elvtelen, erkölcstelen, gátlástalan, élvhajhász, törtető. Szegény királynő egy frusztrált, nevetségesen befolyásolható lelki nyomoronc. 4. kapunk két totál kidolgozatlan női karaktert, akik nevetséges és röhejesen kiszámítható harcocskába kezdenek egymással (ld. még cicaharc. )
Minden és mindenki torz volt ebben a filmben, de ettől nem érdekes, borzongató vagy elgondolkoztató lett a film, hanem egy felületes, üres semmi. Még a romlottságot sem tudta hitelesen megjeleníteni. Illetve semmit sem tudott hitelesen megjeleníteni, és emiatt tök érdektelen lett az egész.
Ha volt célja az alkotóknak ezzel a filmmel, hát lövésem sincs, hogy mi lehetett az. Talán a bevétel?
Dráma, feszültség, izgalom, lélektan, jellem ábrázolás semmi. Vagy legalább lett volna egy élvezhető történet, ha már minden más hiányzott. De azt sem sikerült összehozni.










8/10
Gollam24 2019 márc. 07. - 17:07:04 8/10
(43/90)
Imádom Lanthimos filmjeit, de a Kedvenc nem lett a kedvencem tőle.

Persze kiolvasható a mindenkori politikai, hatalmi, gazdasági elit kritikája a filmből, leginkább Emma Stone karakterén keresztül, aki valódi emberi érzelmek nélkül, taposógépként törtet felfelé, de én ezt máshogyan mutattam volna be a rendező helyében.
Ennek ellenére nem rossz film, a kosztümök csodaszépek, maga a kastély is.
Talán, ha több ideje lett volna foglalkoznia a forgatókönyvvel a rendezőnek, akkor még jobb alkotás születik.

8/1O, és ebben egy kicsit az elfogultságom is benne van.
9/10
Gaddemon 2019 márc. 04. - 00:18:32 9/10
(42/90)
Először nem voltam benne biztos, hogy mit is nézek pontosan, de elég hamar felvettem a fonalat, és végül nagyon tetszett. Érdekes volt látni, ahogy a szerepek szépen lassan felcserélődnek - az alakítások is egytől-egyig hibátlanok voltak. A vége nekem kissé lapos volt, elfogyott a lendület, de egyébként remek film.
2/10
offtopic
Picasso™ 2019 márc. 03. - 20:31:20 2/10 Előzmény Krissy70
(41/90)
Nem is kell reflektálni senkinek sem; tökéletesen elbeszélgetsz itt magaddal. :-)
"Az eddig nem szóltam hozzá" a névjegyed. Megnézném a regisztrációs dátumodat.
Az meg egyenesen megmosolyogtat, milyen jól elbeszélgettek, és minősítitek a hozzászólókat.
Pedig ezt kifogásoljátok másoknál. Okafogyottak vagytok. A több nick tükrözi a trollok agyi képességeit.
Titus-nak igaza lehet: ti vagytok a trollok, az elefánt boltban. :-)
1/10
offtopic
Krissy70 2019 márc. 03. - 20:08:16 1/10 Előzmény AttilaG.
(40/90)
Kedves AttilaG.!
Köszönöm szépen! Igazán felüdülés volt számomra a hozzászólásod a többi, fogalmazzunk így, érdekes megnyilvánulás között. Nagyon köszönöm a tanácsod, feltétlen élek vele.
Azon mulatok csendben, hogy akik leszóltak engem és a hozzám hasonló véleménnyel bírókat, észre sem veszik, hogy mennyire alátámasztják, amit írtam :)
Válaszra sem méltattam őket, nincs értelme. Ahogy egy barátom szokta mondani: "Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá." (Eredetileg Esterházy Péter tollából származik.) És milyen igaza van!


9/10
bruderlein 2019 márc. 03. - 13:04:05 9/10
(39/90)
Nagyon jo film! Elsosorban Olivia Colman es Rachel Weisz miatt mentem el megnezni, mivel Yorgos Lanthimos-szal kapcsolatban voltak fenntartasaim - ezutan majd kevesebb lesz! Nagyon elveztem a harom foszereplo jatekat es a tortenet is izgalmas volt; nagyon sok mindent elmond arrol mire kepes az ember, hogy elorejusson, majd radobbenjen, hogy nem ert el semmit...
Olivia Colman Oscarja abszolute jo helyre ment! Kicsit csalodtam, hogy vegul csak ezt az egy Oscart kapta meg...
1/10
Csapa 2019 márc. 02. - 15:08:41 1/10
(38/90)
Szerintem ez egy nagyon gyenge film. Amit értékelek benne az pont az, amiért itt sokan utálják: a naturalista realizmusa. De ebben sem megy el a falig. Nem kell persze leszbikus szexjelenet, de még az emlegetett naranccsal dobálós részben is szemérmesen eltakarják a fütyit. Pedig az pont egy olyan jelenet, ahol ennek helye lett volna. Néha.néha volt pár szellemes dialógus is, de ezek csak másodpercek a 120 percből. A maradék pedig tömény unalom. Azt megszokhattuk, hogy egy 21. századi filmben nincs katarzis, nincs feloldozás, nincs megnyugvás. De ebben a filmben még dráma sincs. Még egy valamire való bonyodalom sem jutott a filmre, nem hogy egy meglepő csavar. Az van, amit a fenti ismertető leír egy villanással sem több. Hogy ezt a nagy semmit mennyire jól játsszák a színészek, nem tudom, annyira nem kötött le.
2/10
offtopic
Picasso™ 2019 márc. 02. - 00:27:25 2/10 Előzmény Schwachta Szókratész
(37/90)
Az újabb diszpinty megérkezett attilag. személyében.
Fél oldalt makog a semmiről, és üzenőfalnak használja a fórumot. Sértett lehet. :-)
1/10
offtopic
AttilaG. 2019 márc. 01. - 22:57:54 1/10 Előzmény Krissy70
(36/90)
Azt kell, hogy mondjam, hogy szerintem Tiéd itt a legértelmesebb hozzászólás, ha lenne ilyen lehetőség, dobnék rá egy lájkot. Lényegében minden szavaddal egyet értek, legyen akár a filmről, akár egyebekről szó. A filmhez nem is tudnék egyebet hozzáfűzni. Ami a "bunkó leszólókat" illeti... Ahogy ezt már másik filmnél írtam, szerintem itt néhányan kicsit nagyon el vannak tévedve; ugyanis például itt ezen az oldalon a film és a stábtagok kellene, hogy legyen a téma, és NEM a hozzászólók.
Ha már szűrőket emlegettél, én beállítottam bizonyos "előzetes szűrőket". Ha valakinek idegesítenek a hozzászólásai - főleg a stílusa (az általad leírtak kapcsán), vagy amiatt, mert úgy írogat ide, mint egy chatfalra (chaten, haverok közt nem zavar a lazább, mindenféle helyesírást nélkülöző írásmód, mert ott nem az a fontos; ez viszont egy fórum) -, azt egyszerűen letiltom. Talán ennek köszönhető az, hogy bár fent 42 hozzászólás van írva; ennek lent töredékét találtam, szerintem többnyire az értelmesebbjét.
Engem nem zavar az, ha valakinek más a véleménye egy filmről - ahogy Te írtad, mindenki más szűrön keresztül látja a "világot"-, és ezt normálisan kinyilvánítja. Mindenkinek joga van a véleményéhez. Max azon szoktam csodálkozni, hogy egy film hogyan produkálhatott átlagban sokkal magasabb/alacsonyabb pontszámot, mint amit én adnék rá. (Ezért szokott az lenni, hogy pl pár csillaggal többet/kevesebbet nyomok, mint egyébként nyomnék; erre a filmre is amúgy 3 vagy 4 csillagot tartok reálisnak leginkább Emma Stone, s talán kicsit Rachel Weisz miatt - Olivia Colmant inkább hagyjuk.) Viszont amikor elkezdődnek mindenféle kicsinyes viták, az már sokk. Akad ennél bőven normálisabb időtöltés.
2/10
Picasso™ 2019 febr. 21. - 16:32:16 2/10
(35/90)
A hölgyek zseniálisak! Nem lepne meg, ha az év filmje lenne.
Hm... Rachel Weisz még mindig... :P
2/10
offtopic
Picasso™ 2019 febr. 21. - 16:26:37 2/10 Előzmény Edmond Dantes
(34/90)
Most az a baj, hogy csend volt. Máskor, a popcorn, cola, és chips a ludas.
Van rajtad sapka, nincs rajtad sapka; egykutya! :-)
2/10
offtopic
Picasso™ 2019 febr. 21. - 16:22:10 2/10 Előzmény Schwachta Szókratész
(33/90)
Nyugi, az ilyen "értelmiségiek" magukról állítják ki a szegénységi bizonyítványt. :-)
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 21. - 15:34:28 Előzmény Klopédia66
(32/90)
Ki tetszett hagyni a végén a szokásos "sokan ki is mentek közben" ütős érvet! Így kevés.
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 21. - 15:30:32 Előzmény Krissy70
(31/90)
Ugyanez az érem másik oldala felől: "először is szeretném megjegyezni, mennyire meglep, hogy azonnal és sokszor elég bunkó módon leszólják azokat, akik azt írják, hogy t e t s z e t t nekik a film." El tetszett már gondolkodni ezen? Netán belenézni a csőbe a másik vége felől is? Egyébként a film máris elérte célját: megszólaltatta önt, aki még soha egyetlen filmhez sem.