hanguktaekwondooo 2013 szept. 06. - 10:35:43
(11/11)
keleten van.
perry 2008 júl. 10. - 23:31:06 Előzmény *Bátorszív*
(10/11)
:)
*Bátorszív* 2008 júl. 10. - 11:32:39
(9/11)
... A kínai kultúrának, és tradícióknak egyébként Én is nagy tisztelõje vagyok..., :)
*Bátorszív* 2008 júl. 10. - 11:20:45
(8/11)
Úgy tûnik, hogy ezekszerint egy platformon vagyunk ebben a kérdésben...; Én is egyenlõre teljesen alaptalannak érzem, - mind világpolitikailag, mind gazdaságilag,- a kínai veszedelemmel riogató vészmadarak károgását...; Viszont egy a világunk jelenlegi, és jövbeli sorsa iránt érdeklõdõ ember, véleményem szerint ez esetben - és itt hangsúlyoznám, hogy csak ez esetben,- nem feltétlenül feleslegesen, és haszontalanul vet fel olyan kérdéseket, hogy 'mi lenne...?', illetve 'mi lesz ha...?',
Tulajdonképpen kicsit az ördög ügyvédje szerepében, csak ad abszurdum felvetés volt részemrõl egy lehetséges, vagy esetleges offenzív kínai invázió...; Ez amig e sorokat írjuk természetesen teljesen irreális, és reményeim szerint az is marad...;
offtopic
perry 2008 júl. 09. - 22:52:48 Előzmény *Bátorszív*
(7/11)
Mint tudjuk kedves Bátorszív, "ha" meghatározójú történelmi következtetések nem igazán mûködõ
képesek.:)
De játszunk el a képletes jövõképpel.
Már most is világformáló és meghatározó szerepe van Kínának. Egy részrõl mert hatalmas terület, rengeteg tartalék rejlik benne. Más részrõl pedig
sok mindent megtesznek az úgy nevezett " nyugat "
szintjének eléréshez. Ennek természetesen van politikai és társadalmi szerkezetváltás oldala is.
Magam azt látom , hogy szemben az arab országok expanzív viselkedésével szemben Kína fegyelmezetten vesz részt a világpolitika alakításában.
Egy kultúra mely rengeteg tradíción nyugszik
hosszabb idõt kíván az úgy nevezett "európai szellem" kialakításához.
Persze, kétségeim vannak azzal kapcsolatban is , hogy egyáltalán erre szükség lenne.
Szerintem a kultúrák max. érinthetik egymást de nem alakítják át.
El fogják fogadni azokat az eszközöket melyek
fontosak a nyugati társadalmaknak is, de Kína
továbbra is egy hatalmas és sokszínû ország marad.
Sem történész, sem jövõ kutató nem vagyok, ez az én képletem. :)
*Bátorszív* 2008 júl. 09. - 12:38:25 Előzmény perry
(6/11)
No és véleményed szerint, a 'vadkelet' ilyettén való hihetetlenül felgyorsult gazdasági pörgése, és bizonyos szociális változásai, jelentenek valamiféle valós veszélyt a nyugati civilizációra, vagy ez csak egyes társadalomtudorok, történészek, és vészjósló tónusban váteszkedõ jövõlátnokok pesszimista víziója...?... Mert õszintén szólva (N)nekem, személy szerint semmi bajom a kínaiakkal, de kétségtelen, hogy néha (É)én is elgondolkozom azon, hogy egy ilyen irdatlan nagy lélekszámú náció, ha valamilyen egzisztenciális szükségtõl, vagy akár politikai, akár hatalmi érdektõl hajtva - az ehhez szükséges erõpotenciál birtokában persze - úgymond ´meglódulna´ nyugat felé, - és ezt most nem (kifejezetten) képletesen értem - az minden bizonnyal gyökeresen átformálná a világunkat, és a történelem is hatalmas fordulatot venne...,
perry 2008 jan. 06. - 08:23:22 Előzmény *Bátorszív*
(5/11)
A következõket tudnám hozzáfûzni. :
Kína komoly elõrelépést tett a kisebb családmodell létrehozására. Az olcsó és egyre képzettebb munkaerõ piac szervezésére. A nagy konszernek dollár milliárdokban mérhetõ befektetést eszközölnek. Presztizs értékü , de dinamikusan fejlõdõ saját ûrkutatása van. Komoly tényezõ a az egzotikus üdültetés területén. Rengeteg ásványkincs és energia forrással rendelkezik. Ennyit " A kínai vadnyugatról".
*Bátorszív* 2007 júl. 17. - 16:33:49
(4/11)
No csak várd ki a végét...! :)
Kínában, és a szomszédos régiókban még 'bármi' megtörténhet... (... ... ...)
Bubbax 2007 júl. 16. - 23:46:51 Előzmény mpy
(3/11)
muhhahhahahaha...
Ezt úgy mondod mintha a nyugat semmit sem fejlõdne. Az USA már most évtizedekre Kína elõtt van technológiában, a kínaiak csak másolják az amikat pont úgy ahogy a szovjetek tették korábban. Demográfiai katasztrófa... ez lesz belõle nem marsutazás!:)
mpy 2007 jún. 22. - 16:10:45 Előzmény Bubbax
(2/11)
Kína az elkövetkezõ 50 évben világelsõ lesz. Gazdaságilag, tudományilag.
Bubbax 2006 dec. 25. - 15:42:23
(1/11)
A kínaiak az elkövetkezõ 50 évben végleg tönkrevágják az országukat, ha nem állítják meg a népesség növekedését és a környezetszennyezést... sivatag lesz belõle.