Riamara 2021 máj. 07. - 12:49:45 Előzmény bori4
(123603/123863)
Azt hiszem a hősnő "családjában" nemcsak az anyós rémes. Az egész família olyan fura. Itt is vannak titkok szép számmal, akárcsak a főhős családjánál. És ha jól értelmeztem az ajánlót, akkor a két családnak volt közös ügye is egymással.
bori4 2021 máj. 07. - 12:47:53 Előzmény Riamara
(123602/123863)
Na az lehet, a zenei betét, amit előadott igen szép volt, elhallgattam volna még.
A Chunonak utálható "foglalkozása" volt, szerintem ehhez képes JIW karaktere egy kedves kistílű bűnöző.
Riamara 2021 máj. 07. - 12:44:16 Előzmény bori4
(123601/123863)
Nem az volt a dolga, hogy állást foglaljon, hanem hogy lecsillapítsa az egyetemistákat, akik valamilyen témában jól összevesztek, és majdnem ölre mentek. Ha jól láttam a sötétben, akkor ez egy giszengház volt. Nyilván a madam hívta őt, és nyilván nem először csinált ilyet.
Ami a karaktert illeti, nekem azonnal a Chuno ugrott be róla.
bori4 2021 máj. 07. - 12:39:12
(123600/123863)
Khmü.... ez a korlát itt nem középkorból származónak tűnik :))
Nekem az un. éjszakai jelenetek is kivehetőek voltak - az nem lehet, hogy gyenge minőségű videód vagy lejátszód van???
Akit a királyi hercegnő nénémnek nevezett a családban, az a sogórnője lehet? Nem tudom miért fordítja a hercegnő megszólítását "felségnek"....
Aztán itt van van egy rémes anyós, tudtam volna beverni a száját... :)))
bori4 2021 máj. 07. - 12:34:10 Előzmény Riamara
(123599/123863)
Felirattal immár én is megnéztem.... Pontosan itt mi volt a feladata, hogy nemesnek öltözve zenéljen a kimondhatatlan egyetem ifjú tudósainak? Vagy valami vitában állást foglaljon?
Az mondjuk világos, hogy ő is nemesi családból származik, csak kényszerűségből él mindenfajta munkákból. No és a kisfia - biztos, hogy az övé? Feleségről nem volt szó, csak a rejtőzködő anyáról meg talán hugáról?
Riamara 2021 máj. 06. - 15:07:12
(123598/123863)
Megnéztem a Bossam első részét. Ígéretesnek tűnik. Nemcsak a téma újdonság, de tele van eredeti ötletekkel. A kiskölyök meg nagyon aranyos.
Csak egyvalami zavart. És most nem tudom, hogy az én szemem az, ami egyre jobban romlik, vagy ez egy új trend, hogy az esti jeleneteket ilyen sötétben kell felvenni.
Régebben mindig megmosolyogtam, amikor a sorozatokban az éjszakai jelenetekben is díszkivilágítás volt, most viszont visszasírom ezeket a megoldásokat. Mivel az első rész közel harmadából nem láttam semmit.
bori4 2021 máj. 02. - 20:47:53 Előzmény Riamara
(123597/123863)
Belenéztem.
Il-Woo villantott.... :)
Riamara 2021 máj. 02. - 20:27:15 Előzmény bori4
(123596/123863)
Anyeze fordítja. Már dolgozik rajta.
bori4 2021 máj. 02. - 19:32:17 Előzmény Riamara
(123595/123863)
Letöltöttem az Avistazról az első részt kiváncsiságból , bele fogok nézni.
Betervezte egyáltalán valaki? :)
Riamara 2021 máj. 02. - 19:23:23 Előzmény bori4
(123594/123863)
Én is kiszúrtam, érdekesnek tűnik.
Próbáltam letölteni az első részt, de javítás van a Smallencodon, magyar felirat meg amúgy se lesz egy darabig, mert még megy az egyezkedés a Vikivel.
bori4 2021 máj. 02. - 18:27:16
(123593/123863)
Új kosztümös sorozat indult Jung Il Woo főszereplésével.

https://asianwiki.com/Bossam:_Steal_the_Fate

Még mindig van új fogalom, szokás a Joseon korszakból.... Bossam, azaz özvegyasszony szöktetés. Én erről most hallok először, szerintem még egy sorozatban sem fordult elő...
Van pár nagy név a stáblistában, történetesen a hölgy főszereplőt még semmiben nem láttam.
JIW pedig, hát ugye a R-Ilmiaje után fogdott fiam lett, a bevonulásáig pályolgattam az oldalát....
https://port.hu/forum/il-woo-jung/55639?page=1
bori4 2021 ápr. 26. - 11:15:14 Előzmény bori4
(123592/123863)
.
bori4 2021 ápr. 26. - 11:14:33
(123591/123863)
Kicsit mellbevágott ezeket a képsorokat nézni - a mai helyzetben.
Jejoongwon - Koreában vagyunk a 19. század végén - még ott sem ismerték a maszk szerepét a fertőzések ellen. Aztán egész Ázsiában "alapfelszerelés" lett....
bori4 2021 ápr. 24. - 20:30:03 Előzmény Riamara
(123590/123863)
Tegnap jót nevettem, a kifakadásodon.... És hát meg is értem. :))
Na volt itt minden a végére, de korábban is hiányoltuk a következetes vagy valamiféle koncepciót, hát így nincs mit csodálkozni, ehhez a hektikussághoz legalább következetes volt az író. A végét tényleg mintha egy 10 éves gyerek mesekönyvéből néztem volna.... :))
Eszembe jutott anyukám, aki mindig azon a véleményen volt, hogy az embernek legyen egy jó szakmája, mert akkor boldogul és mindent túlél. És lám, a kereskedő jó szakmát választott, Goguryeo, Silla, Baekje - az egész koncinensen jött-ment és gazdagodott... Közben mindenhol hullottak a királyok meg a tábornokok.
Az egészből a valóság ugye, hogy öcsike király után már csak az ő kisöccse következett a trónon, akiről most nem tudom, hogy kinek is a fia .... :-D
Riamara 2021 ápr. 24. - 19:04:54
(123589/123863)
River - befejező rész
Go és a gyógyszerész szála tetszett, mint mindig. De a hercegnő és On Dal történetének végét nem nagyon tudtam értelmezni. Ez a misztikus fordulat eléggé fura volt. Tekintve, hogy a halála sem volt teljesen felépítve, csak úgy jött a semmiből. aztán meg a "csoda" folytán feléledt a halálból. Hmm...
Mintha a forgatókönyvíró a két utolsó részbe bele akart volna zsúfolni minden olyan motívumot, ami más sorozatokból tetszett neki.
Képtelen vagyok elhinni, hogy ezt ugyanaz a pasas írta, aki a Kutya és farkas óráját.
Riamara 2021 ápr. 23. - 17:03:11
(123588/123863)
River 19. rész
Azt hittem meg tudom nézni egyszerre a két utolsó részt, de annyira felidegesítettem magam a hülyeségeken, hogy kénytelen voltam holnapra hagyni a végét.

Persze, lehet hogy bennem van a hiba, és amit látok, az nem random panelek összevisszasága, mindenféle logika és megalapozottság nélkül.
De például mi volt az a cirkusz a nyílvesszővel? Ne már, hogy őfelsége nem tudta, ki ölte meg az anyját. Pár résszel ezelőtt még azzal etették, hogy az anyja hűtlen volt, még pikkelt is a tábornokra, akivel összehozták az anyját.
És hogy jön ide a három királyság összeolvasztása? Hadsereg és tábornokok nélkül?
És akkor még nem is beszéltem Ga Jin mártírkodásáról, és Dal hirtelen pálfordulásáról.
Ha azért ment vissza, hogy megvédje a lányt, hát akkor ez így tömény marhaság volt. Miért nem engedte neki a múltkor hogy kivonja magát a forgalomból és vele maradjon? Nem ez lett volna a helyes megoldás?
A két üvöltöző öregtől meg agymenést kapok. Mert ebben a stílusban még akkor sem lehetne őket komolyan venni, ha jó ötleteik volnának. De mire volt jó bemártani Go tábornokot a sillai királynál? Vagy ez most valami bosszúhadjárat a részükről?

De az egész probléma katyvaszban senkinek sehol nem volt egy épeszű érve semmire.
Na jó, egyedül a kereskedő csaj látszik konzekvensnek.
Riamara 2021 ápr. 18. - 18:00:00 Előzmény bori4
(123587/123863)
Ami persze nem volna baj, ha vígjátékról lenne szó. Így viszont kicsit életszerűtlen. Gondolták Sci-finél nem gond.:) Hisz annyi minden hihetetlen dolog van benne, kicsivel több vagy kevesebb, mit számít. :D
De az igazság az, hogy engem már a hasonló témájú, Alice is lefárasztott, pedig az sokkal követhetőbb volt. Itt meg még az egésznek olyan Terminátoros fílingje van. Szóval én is félretettem kicsit. Lehet, hogy később folytatom, majd meglátom.
bori4 2021 ápr. 18. - 16:48:33
(123586/123863)
Viszont a Sisyphushoz jelenleg nem alkalmas a hangulatom, fáraszt, és nem is köt le. Nyilván mert a műfajt sem szeretem, meg a sok lövöldözést, ahol szétesik a környezet, de mindenki élve marfad.... :)
Szóval én ejtem....
bori4 2021 ápr. 18. - 16:45:15 Előzmény Riamara
(123585/123863)
Hasonlóan látjuk.... Viszont maga a rész - koncepciótól függetlenül - tetszett, végig izgalmas, látványilag profin megoldott volt. Kifogástalan volt szerintem a rendezés - az aláfestő zene -, a párhuzamosan mutatott és zajló leszámolós párbajok.....
A forgatókönyv író mintha keresztbe osztotta volna ki a szerepeket - a hercegnő hordoz markánsan férfias jellemvonásokat, míg Dal a nőiesebb, lágyabb vonalat képviseli. Furcsa látni egy tábornok, hadvezér fiától, hogy ennyire érzelmes, lágyszívű, inkább haza megy a faluba stb. Holott úgy gondoljuk, hogy neki kéne mindazt tovább vinni, amit most a hercegnőre "írtak"....
Mai felfogással ez akár szimpatikus is lehet, de anno ez biztosan nem így működött.
És akkor még nem is beszéltünk a másik erős női karakterről - mi mindenre képes. Egymás vállalása a végsőkig szokatlan, de nekem tetszik... :))
Riamara 2021 ápr. 18. - 15:56:14
(123584/123863)
River 17. rész
Az alcíme pedig az lehetne, hogy ki mint vet, úgy arat.
Nagyon tetszett, ahogy Dal, nagyon kedvesen és finoman a helyére tette a hercegnőt. Sajnos a lány nem vette az adást. Úgyhogy most, hogy az öcsike bekeményített, egy kicsit sem tudom sajnálni. Miért is akart a palotában maradni? Hisz megbosszulta az édesanyját. A királyi hatalom és a trón helyreállt. A helyes döntés az lett volna, hogy most kissé visszalép. De ő neeem...
Hát most így járt....

Miközben néztem ezt a részt, próbáltam megfejteni az író koncepcióját. De nem igazán sikerült. Néha úgy érzem, mintha nem lenne tisztában a történelmi viszonyokkal.
Vegyük például Dal karakterét. Ő egy vezér fia. Már azt sem értettem, hogy az apja miért nem arra nevelte, amire kell. Szóval, hogy majdan neki kell vezetnie a klánt. Értem én, hogy a tábornok feláldozta magát értük, de ha már ezt tette, miért is kellett arra köteleznie őket, hogy törvényen kívülivé váljanak? Mert az emberek abban a korban csak klánokban élhettek. (kivéve, ha városi polgárok voltak) Ennek számomra nincs teteje.
Aztán ott van a hercegnő, aki titkon mindig azt a tervet dédelgette magában, hogy trónra ül. De miért is? Hiszen két öccse is van. Ráadásul a koronaherceget kicsi kora óta arra nevelték, hogy király legyen. Vagyis rendelkezik azokkal a képességekkel, ami egy uralkodónak kell. És akkor jön a hercegnő, aki eddig ugye orgyilkos volt, de azt hiszi magáról, hogy nála van a bölcsek köve, és most is mindent erőből akar elintézni.
Hmm...